Modelism - RHC Forum: Intalnire concurs Brasov - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Intalnire concurs Brasov CUPA ZIZIN Heli ediţia a I a 20.10.2013 Concurs open de elicoptere out

#1 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2013 - 08:35 PM

Copiat fara jena din anuntul dl. Vasile POP:

Cu deosebită plăcere vă invităm să participaÅ£i la prima ediÅ£ie a concursului open de elicoptere outdoor CUPA ZIZIN ce se va desfăşura pe aerodromul SĆ¢npetru Ć®n data de 20.10.2013.Această manifestare se adresează tuturor pasionaÅ£ilor de elicoptere din Å£ară şi nu mai....


Concursul se va desfăşura pe două secÅ£iuni: 1. ƎndemĆ¢nare şi pricepere la pilotaj, 2. Concurs de frumuseÅ£e....(evident e vorba de frumuseÅ£ea elicopterelor Ć®nscrise Ć®n concurs).
La prima probă programul obligatoriu este următorul: -Decolare verticală şi hovering la 2m; -răsucire 360 grade pe loc; - tur de poligon la altitudine constantă (2m), - aterizare la punct fix. Fiecare pilot poate să completeze acest program cu Ć®ncă patru figuri la alegere din programul FAI clasic (F3C), sau 3D (F3N). La a doua probă juriul va aprecia calitatea vopsirii modelului şi a Ć®nmatriculării lui (dacă este cazul), şi soluÅ£iile tehnice personale adoptate, dacă acestea există.

Despre elicopter; acesta este definit Ʈn conformitate cu regulamentul FAI Ʈn vigoare.
Poligonul: va fi definit ca un pătrat cu latura de 20 de metri, la fiecare colÅ£ al pătratului fiind un steag de marcare Ć®nalt de 50 de cm.
La mijlocul uneia din laturile poligonului va fi marcat punctul de decolare aterizare, acesta fiind un cerc cu raza de 1m, (cercul fiind tangent pe latura poligonului, Ʈn interior).
Comisia de arbitrii va fi compusă din trei membrii, doi arbitrii judecători şi secretarul de concurs.

CĆ¢ÅŸtigătorii vor fi premiaÅ£i cu diplome cupe şi medalii Ć®n funcÅ£ie de locul obÅ£inut.

Acest eveniment este sponsorizat de către ZIZIN prin reprezentantul său, un om care apreciază şi Ć®ncurajează FRUMOSUL ŞI TEHNOLOGIA ƎN ECHILIBRU
Evident coorganizator este şi A.T.I.S. Bv.

Pentru detalii şi eventuale clarificări sunaţi la 0723 968653


Cu stimă: POP Vasile-Petre


http://www.rhcforum....a-i-a-20102013/

Tot ne jeluiam noi ca nu avem o intalnire de heli. Asta e ocazia perfecta sa ne intalnim (daca vremea tine cu noi)
0

#2 Useril este offline   ERASER 

  • Vintage
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2223
  • Inregistrat: 23-March 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Drumul Taberei
  • Interests:F3A , veliere

Postat 01 October 2013 - 09:36 PM

Desi nu sunt "elicopterist", salut initiativa. Era timpul sa apara si un astfel de eveniment. Felicitari!
Future is electric, but I belong to the past...
TEL. 0726.191.725
0

#3 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 02 October 2013 - 09:46 AM

Super, bravo organizatorilor, bravo Laurentiu.


Voi fi cu gandul la intalnirea asta ! http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Poate puneti si niste poze apoi.










0

#4 Userul este online   ninel63 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 100
  • Inregistrat: 04-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 02 October 2013 - 06:44 PM

Ca si Dacian voi fi si eu cu gandul. Bravo organizatorilor si astept cu nerabdare
o replica din partea Bucurestiului.
0

#5 Useril este offline   Ice9 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1361
  • Inregistrat: 06-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:RC Helicopters

Postat 02 October 2013 - 10:17 PM

Daca timpul imi permite, vin si eu ca spectator...si mai este o necunoscuta - vremea!
0

#6 Useril este offline   nomad 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 651
  • Inregistrat: 24-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 03 October 2013 - 06:51 AM

Speram sa fie vreme buna ca la Brasov a nins.,dar pana pe 20 octombrie mai este si poate o sa fie mai bine.

Aceasta postare a fost editata de nomad: 03 October 2013 - 06:53 AM

0

#7 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 October 2013 - 07:05 AM

De vreme eram mai ingrijorat daca era acum frumos caci dupa vreme buna nu poata sa vina decat vreme rea.
0

#8 Useril este offline   mihado_logo 

  • Unsurpassed Š”asual Dating - Legitimate Girls
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1392
  • Inregistrat: 07-July 11
  • Gender:Male
  • Location:New York
  • Interests:club, discussion

Postat 03 October 2013 - 07:32 AM

Haideti sa nu ne mai inpiedicam atata de "virgula",cu vremea asta.. ! Care-i problema daca sunt cativa cm. de zapada,sau termometrul nu mai arata 20 de grade ? Cel mai important este sa nu ploua
Voi fi prezent si daca .. fulgera

Aceasta postare a fost editata de florin_953: 03 October 2013 - 07:35 AM

0

#9 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2013 - 11:46 PM

Am vorbit si eu in stanga si in dreapta sa venim cat mai multi la Brasov.

E prima oara cand avem o intalnire dedicata celor cu heli. Teren beton , gazde primitoare, organizare moca, cazare - tot ce ne putem dori.

Sanse mari sa vina Laurentiu cu unitatea Skokum+GPS asa ca o sa fie si demonstratii de salvare heli din orice pozitie si orice manevra tembela.

Pentru cei care se tem de concurs sa fie linistiti, e doar de fun, nici un motiv de stres, se accepta si coaxiale.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro