Modelism - RHC Forum: JEKYLL EXTREME ENDURANCE 6H RACE - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5

JEKYLL EXTREME ENDURANCE 6H RACE 5 Octombrie 2013 - Grand Arena Mall - Bucuresti

#121 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 11 October 2013 - 12:09 PM

ca totul sa fie si mai spontan, asa cum am propus si la cel precedent, propun ca echipele sa fie trase la sorti din urna.toti intr-o urna, echipa unu, 4 biletele, echipa 2, patru biletele.....samd.
0

#122 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 11 October 2013 - 12:33 PM

Vezi postareaaiurica, la 11 October 2013 - 12:09 PM, a spus:

ca totul sa fie si mai spontan, asa cum am propus si la cel precedent, propun ca echipele sa fie trase la sorti din urna.toti intr-o urna, echipa unu, 4 biletele, echipa 2, patru biletele.....samd.


Daca echipele sunt trase la sorti eu si alti 5 cel putin nu participam.
Mi-am ales echipa si ne intelegem bine, d-aia ne numim echipa... am format-o deja.
Nu vreau sa trag intr-o echipa cu unii care tipa, care nu aud sau sunt grei de cap, sau chiar nu se pricep.
Daca nu ai o astfel de echipa, cauta si vei gasi!
0

#123 Useril este offline   alex_dya 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 01-August 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Valcea
  • Interests:Auto Rally

Postat 11 October 2013 - 01:50 PM

sunt perfect de acord cu "diesel" echipele dupa cum s-a vazut sunt formate, noi am facut si tricouri speciale pt aceste concursuri....Hai sa zicem in alte conditii mai luam un junior sau incepator la fiecare echipa si sa nu mai fie 11 echipe sa fie 9.... asta zic eu ca este o solutie.

Multumesc!
Club Sportiv: C.S.T.A. Bucuresti

Club Hobby: MDT (Militari Durango Team)

Nume: Alexandru
Tel:
0768076023
0

#124 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 11 October 2013 - 03:15 PM

Ok. Atunci nici eu nu mai particip. Evident ca nu e nici o pierdere pt voi:) ... Insa vreti prea mult sa castigati... Multi ati facut o obsesie din asta... Ati uitat ca ne vedem sa ne distram si sa iesim din cotidianul zilnic.
Ma rog..... Fiecare cu parerile lui.... Nu este nimic jignitor in asta si nu trebuie sa se simta cineva lezat, insa din start faceti mici cerculete, si excludeti din start posibilittea unor incepatori sa aiba sanse egale, sa invete, sa asimileze cunostinte.

Oricum eu nu vreau sa fiu contra unui curent majoritar, imi exprim doar liber pozitia mea.
0

#125 Useril este offline   alex_dya 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 377
  • Inregistrat: 01-August 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-Valcea
  • Interests:Auto Rally

Postat 11 October 2013 - 04:09 PM

Dupa cum am spus si ma repet!

Sunt de acord si cred ca toti sunt, sa luam in echipele noastre incepatori!!!
Club Sportiv: C.S.T.A. Bucuresti

Club Hobby: MDT (Militari Durango Team)

Nume: Alexandru
Tel:
0768076023
0

#126 Useril este offline   Uzzy 

  • MORENA DIN BELSUG!
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 951
  • Inregistrat: 15-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Militari
  • Interests:ai laic motosicli...

Postat 11 October 2013 - 07:43 PM

Vezi postareaaiurica, la 11 October 2013 - 03:15 PM, a spus:

Ok. Atunci nici eu nu mai particip. Evident ca nu e nici o pierdere pt voi:) ... Insa vreti prea mult sa castigati... Multi ati facut o obsesie din asta... Ati uitat ca ne vedem sa ne distram si sa iesim din cotidianul zilnic.
Ma rog..... Fiecare cu parerile lui.... Nu este nimic jignitor in asta si nu trebuie sa se simta cineva lezat, insa din start faceti mici cerculete, si excludeti din start posibilittea unor incepatori sa aiba sanse egale, sa invete, sa asimileze cunostinte.

Oricum eu nu vreau sa fiu contra unui curent majoritar, imi exprim doar liber pozitia mea.


Deci nu imi vine sa cred ca faci posturi de genul asta...
In primul rand mi s-a parut ca te-ai simtit bine la concurs si ca a fost ok, chiar daca rezultatul poate n-a fost cel asteptat
In al doilea rand, te contrazici singur. Noi vrem sa castigam, sau defapt tu daca nu se trag echipele la sorti (ca sa ai pe cineva bun in echipa) nu mai vrei sa participi? Deci...cine/care/cum se agita cu castigul? :)

Asta am scris asa pe fuga, nu mai desfac firul in 14, sa te intreb cu niste "necunoscuti" cum impartiti masina la final, cum e cu banii daca trebe in motor in plus si unu nu are/vrea sa mai dea bani etc etc.....
Racing - Because Football, Baseball, Bowling & Golf, only require ONE BALL
-Yokomo BD7

Club
C.S.T.A. Bucuresti
M.D.T. - Militari Durango Team
0

#127 Useril este offline   EugenS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1262
  • Inregistrat: 08-February 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 07:49 PM

Vezi postareaaiurica, la 11 October 2013 - 03:15 PM, a spus:

Ok. Atunci nici eu nu mai particip. Evident ca nu e nici o pierdere pt voi:) ... Insa vreti prea mult sa castigati... Multi ati facut o obsesie din asta... Ati uitat ca ne vedem sa ne distram si sa iesim din cotidianul zilnic.
Ma rog..... Fiecare cu parerile lui.... Nu este nimic jignitor in asta si nu trebuie sa se simta cineva lezat, insa din start faceti mici cerculete, si excludeti din start posibilittea unor incepatori sa aiba sanse egale, sa invete, sa asimileze cunostinte.

Oricum eu nu vreau sa fiu contra unui curent majoritar, imi exprim doar liber pozitia mea.

Aurelian gresesti de mai multe ori.
Gresesti cand renunti atat de repede.
Gresesti cand consideri ca incepatoriii trebuie sa aiba sanse egale cu cei avansati.
Gresesti cand afirmi ca incepatorilor nu le este permis sa invete.
Gresesti cand afirmi ca acest concurs a fost guvernat de obsesia de a castiga - a fost primul concurs la care distractia a fost pe primul plan.

Nu gresesti in dorinta ta de a castiga dar, poate este putin cam devreme. Mai ai ceva rabdare. Cunostintele in modelism ale lui Cata, Ovidiu, Cristake, Diesel .... si in special Bogdanut, sau acumulat in multi ani de practica.

Eu cred ca tocmai la astfel de competitii, incepatorii, stand cat mai aproape de cei mai avansati si punand cat mai multe intrebari, vor asimila cunostinte.
Nu cred ca vreunul din pilotii care au participat la concurs a refuzat sa te ajute.

Daca vrei un exemplu personal, la participarile mele la competitiile externe, mare parte din timp este alocata urmarii pilotilor de top. Cum sunt organizati, ce fac intre manse, ce curata la masina, ce schimba preventiv, cum seteaza masina, cat de mare importanta dau setarilor, etc... Nu stiu daca ceea ce fac este corect dar in acest fel am acumulat intr-un timp foarte scurt, o multime de informatii utile si corecte.

Multa practica si rabdare = rezultate

Toate cele bune

EugenS
The 5 P's theory : Proper Preparation Prevents Poor Performance.
0

#128 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 11 October 2013 - 09:23 PM

@Uzzy-

cred ca ati vazut ca am devenit adicted....nu se pune problema Uzzi sa imi doresc sa castig ceva in alt mod decat cinstit....Nu dau doi bani pe o diploma (venind sa ma distreaz)la un asemenea concurs, fara a jigni competitia sau competitorii.Ma relaxeaza insa cand vin la pista.Ador spiritul combativ insa nu in felul in care ai descris tu.Am venit la acel concurs din ininima si fara nici cea mai mica intentie de a castiga ceva.Doar sa ma simt bine.Postul meu a fost direct proportional legat de reactia lui Diesel, care la o propunere la care putea sa spuna eu nu sunt de acord a spus ca eu nu mai particip.De aici si reactia mea poate putin exagerata.Imi cer scuze daca am jignit pe cineva.

TOATE posturile mele legate de juniori au fost ironice si menite sa ne destinda.Daca am fost inteles gresit, asta e....nu pot sa ma fac inteles mereu.

Legat de modul de organizare, era doar o propunere....nu inteleg de ce sariti asa.Diesel a fost primul care a spus ca nu mai participa, lui nu i s-a spus nimic.... :)Aia nu este o reactie gresita? intreb?Cand cineva vine cu o propunere....altul nu mai participa daca e asa? c'mon....reactia mea a fost similara tocmai pentru ca mi s-a parut exagerata reactia lui Diesel.

@Eugen

-Cum sa imi doresc sa castig ceva cand eu l-am inscris pe cel mic al meu de 6 ani cand stiam cum conduce.....AlexDya a si vazut
-eu nu am spus ca juniorii sa aiba sanse egale...Eu am propus doar o alta varianta....fie ca e acceptata sau nu.Mi-am expus un punct de vedere.DUPA MINE, si doar dupa mine, putea fi o competitie mai interesanta asa, spectacolul fiind mai animat cu mai multe echipe egale ca valoare.

-Ne-au ajutat f multi, o fac constant, am simtit asta NECONDITIONAT, o recunosc, si va multumesc

-Nu voi renunta, maine vin cu mare drag.Am scris doar ca era un raspuns in acelasi ton cu cel de mai sus.



Concretizand, cred ca am fost inteles gresit, sper insa maine sa dam mana si sa ne explicam live ceea ce am spus fiecare.


M-am simtit excelent alaturi de Ioel si Dinutzu, deci nu vreau sa se creada ca regret ceva.
0

#129 Useril este offline   Dinutu 

  • Baiatu', e pe benzina?
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 16-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Nu stiu mosule, nu sunt din cartierul asta.

Postat 11 October 2013 - 09:44 PM

"M-am simtit excelent alaturi de Ioel si Dinutzu, deci nu vreau sa se creada ca regret ceva."
Ma ingrijorasem, eram pe cale sa incep sa plang http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/dry.gif

Nu stiu cat de ok ar fi treaba cu echipele, ar fi cam ciudat sa fiu cu domnul Mutu care nu cred ca stie cine sunt sau cu alti oameni cu care nu am nicio treaba sau contact :ph34r: Totusi fiecare vrea sa fie cel mai bun si mereu aceeasi oameni castiga concursurile asa ca eu si cu ai mei madarfacars nu ne agitam pentru podium la niciun concurs de anduranta, a fost megadistractie in formula in care am fost si chiar nu m-a interesat de celelalte echipe, felicitari celor care au castigat, nu ma bag in alte discutii. ABSIMAAAAA!!

Aceasta postare a fost editata de Dinutu: 11 October 2013 - 09:45 PM


Invata-ti copilul sa iubeasca masinile si nu va avea bani de droguri.

0

#130 Useril este offline   FlorinSS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Firme
  • Postari: 1287
  • Inregistrat: 29-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Speed and Fun

Postat 13 October 2013 - 10:55 AM

""""....reactia mea a fost similara tocmai pentru ca mi s-a parut exagerata reactia lui Diesel."""""

trebuie sa te acomodezi cu stilul de carcotas sef al lui Diesel , este cel mai carrrrrrcotas dar.... un om bun si chiar se agita pt modelism
si eu ma ciondanesc cu el la circuit dar deasemenea lucram bine ...

rabdare cu Diesel , este "ECTO" ... si felicitari pt cursa de ieri ... mergi bine , ar trebuii sa faci cateva antrenamente cu Diesel si asa o sa va calmati amandoi si va si antrenati ...

Aceasta postare a fost editata de FlorinSS: 13 October 2013 - 10:55 AM

0

#131 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 13 October 2013 - 11:04 AM

Nici nu se pune prbl sa ma cert cu cineva.
Diesel m-a ajutat de la primul concurs cand vorbea de uleiuri in amortizoare si eu zambeam ca un bou ... Habarnist fiind.

Multumesc pt aprecieri. Am invatat multe de la fiecare.
Era doar o propunere, vorbin cu mai multi ulterior am inteles cum sta treaba si cu echipele.

Asteptam urmatorul concurs
0

#132 Useril este offline   vgeorge 

  • Membru Fondator MDT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2700
  • Inregistrat: 31-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Pitesti

Postat 16 October 2013 - 10:44 AM

O data aproximativs pentru urmatorul concurs?
Racing
-Associated B7 - buggy 2wd electric
-Associated B74.2 - buggy 4wd electric
-Mugen MTC2 - stock/mod touring electric
-Associated SC6.2 - short course 2wd electric
-Losi SCTE 2.0 - short course 4wd electric
-Mugen MBX5T - truggy nitro
-Mugen MBX6 - buggy nitro
-Kyosho MR03 - 1/28 box stock
-GLR racing - 1/28 mod
-Garbage collection - Crawler performance scale



[center]Club
C.S.T.A. Bucuresti
0

#133 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 16 October 2013 - 02:00 PM

Vezi postareavgeorge, la 16 October 2013 - 10:44 AM, a spus:

O data aproximativs pentru urmatorul concurs?



O data mai exacta este : Anu asta !!! :lol: :drinks:
0

#134 Useril este offline   FlorinSS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Firme
  • Postari: 1287
  • Inregistrat: 29-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Speed and Fun

Postat 17 October 2013 - 10:35 AM

Vezi postareaMad Max, la 16 October 2013 - 02:00 PM, a spus:

O data mai exacta este : Anu asta !!! :lol: :drinks:



Avand o serie de probleme financiare , eu o sa aman concursul pentru luna Ianuarie .

Am vb cu Flo si va ramane ca data pt concursul organizat de Autorc in 30 Noiembrie sau 1 decembrie, in weekendul in care vom incerca sa facem si editia a doua din EXpomodelism

Detalii _ Florin Popescu
0

#135 Useril este offline   vgeorge 

  • Membru Fondator MDT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2700
  • Inregistrat: 31-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Pitesti

Postat 09 March 2014 - 01:44 PM

Nu mai facem un concurs de genu asta?
Racing
-Associated B7 - buggy 2wd electric
-Associated B74.2 - buggy 4wd electric
-Mugen MTC2 - stock/mod touring electric
-Associated SC6.2 - short course 2wd electric
-Losi SCTE 2.0 - short course 4wd electric
-Mugen MBX5T - truggy nitro
-Mugen MBX6 - buggy nitro
-Kyosho MR03 - 1/28 box stock
-GLR racing - 1/28 mod
-Garbage collection - Crawler performance scale



[center]Club
C.S.T.A. Bucuresti
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro