Modelism - RHC Forum: Nava Endeavour - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Nava Endeavour O noua revista pentru navomodelisti

#31 Useril este offline   Bdk 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 14-March 12

Postat 17 September 2013 - 01:06 PM

Le-am trimis un email celor de la Zirkon legat de apariția numărului doi și acesta a fost răspunsul lor :

"Abonamente @ Zirkon Media

către mine
Buna ziua,


Din pacate, acest titlu de revista a fost retras de pe piata din Romania, nu o sa mai apara nici in regim de abonament, nici la vanzarea cu bucata.

Va multumi pentru intelegere!

Zirkon Media"

Păcat.. Nu îmi pare rău după acei 5 lei, doar că nu voi mai apuca să construiesc corabia. Eu sunt unul din cei care au ratat colecția Mari Corăbii și asta ar fi fost șansa mea.
0

#32 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 September 2013 - 01:14 PM

Si eu ma pregateam sa platesc abonamentul pentru primele 8 numere conform e-mail de mai jos din 6 septembrie:

Buna ziua,

Colectia Endeavour cuprinde 125 de aparitii pana in 2016.

Preturile de abonare sunt urmatoarele:
2013: de la nr.2-pana la nr.9=159.20 lei
2014:de la nr.10-pana la nr.62=1054.10 lei
2015:de la nr.63-pana la nr.114=1034.80 lei
2016:de la nr.115-pana la nr.125=218.90 lei


Plata o efectuati in contul:
SC ZIRKON MEDIA SRL
RO 14 RNCB 0089 0037 2253 0001
BCR THEODOR PALLADY
COD FISCAL RO14163415
Dupa efectuarea platii va rog sa transmiteti adresa de livrare pe mail la: abonamente@zirkonmedia.ro si o copia documentului de plata(copie a chitantei ce v-a fost emisa de catre banca).
Plata se poate efectua prin virament bancar la un sediu BCR sau prin Mandat postal la orice oficiu postal.

In 2013 revista va avea aparitii bilunare, iar din 2014 va fi saptamanala.

Livrarea se face la adresa de acasa sau de la serviciu.
Livrarile in 2013 se fac pentru cate 2 numere(aparitii) odata. (De exemplu: nr.3+4,etc).
Din 2014 se livreaza cate 4 aparitii odata.
Livrarea se va face prin posta sub forma de colet postal, fara taxe de distributie.


Va multumim,
O zi buna!
Echipa Zirkon
PS: pentru mai multe detalii despre aceasta colectie, va rugam sa accesati site-ul:
http://construiti-en...r.ro/index.html
0

#33 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 September 2013 - 01:17 PM

Cei care au platit deja abonamentele ce fac?

Cumva este o smecherie de atragere de capital.

Daca 1000 au facut abonament de minim 160 RON , asta inseamna 160.000 RON returneaza banii in 1 luna , iau dobanda de la banca sau si-au asigurat o mica parte din cash flow.

Ca la noi , vorba cui " Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
0

#34 Useril este offline   Bdk 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 14-March 12

Postat 17 September 2013 - 02:15 PM

Sincer, mă cam așteptam la așa ceva. Pe la toate chioșcurile de ziare vedeai câte 2-3 reviste expuse. Dacă ar fi avut niște spoturi tv poate lumea ar fi fost mai entuziasmată de colecția asta sau măcar ar fi aflat că există. Eu am aflat de ea trecând pe lângă un chioșc de ziare, dar câți sunt care nici nu știu de ea?

În Anglia am văzut că s-au livrat deja toate numerele și poți comanda de pe site ce număr dorești la prețul de 5.90 lire. Dacă ar fi comanzi măcar cele 100 numere pentru corabie, pentru 590 lire, mai bine ieși cumpărând un chit bun cu reviews bune de la o firmă cunoscută și ieși și ceva mai ieftin, undeva pe la 400 euro.
0

#35 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 17 September 2013 - 03:51 PM

Vezi postareaBdk, la 17 September 2013 - 02:15 PM, a spus:

Sincer, mă cam așteptam la așa ceva. Pe la toate chioșcurile de ziare vedeai câte 2-3 reviste expuse. Dacă ar fi avut niște spoturi tv poate lumea ar fi fost mai entuziasmată de colecția asta sau măcar ar fi aflat că există. Eu am aflat de ea trecând pe lângă un chioșc de ziare, dar câți sunt care nici nu știu de ea?

În Anglia am văzut că s-au livrat deja toate numerele și poți comanda de pe site ce număr dorești la prețul de 5.90 lire. Dacă ar fi comanzi măcar cele 100 numere pentru corabie, pentru 590 lire, mai bine ieși cumpărând un chit bun cu reviews bune de la o firmă cunoscută și ieși și ceva mai ieftin, undeva pe la 400 euro.


Aceeasi discutie legata de pret....intrebati-va cati sunt dispusi sa dea 400-500 de euro odata pe un chit.La genul asta de reviste banii se dau in rate,de asta sunt destui care o cumpara.
Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#36 Useril este offline   gobi71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 28-July 10
  • Gender:Male
  • Location:galati
  • Interests:navomodele, caterinca, travel & living,haleala

Postat 17 September 2013 - 04:55 PM

pacat , se pare ca exista interes si pentru aceasta revista.

Aceasta postare a fost editata de gobi71: 17 September 2013 - 04:59 PM

0

#37 Useril este offline   Adi_P 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 28-February 09

Postat 17 September 2013 - 10:02 PM

Vezi postareavaleriuciprian, la 14 September 2013 - 03:25 PM, a spus:

Frumos lucrat Adi_P.Sopor la treaba.
Va da ai folosit marker...acelasi tip de marker l-am folosit si eu...doar ca markerul s-a impregnat in lemn...iar liniile dintre file nu mai este dreapta.Stiu ca aceasta este puntea de jos si nu se vede...dar tu cum ai facut?
Stamate...am inceput si eu constructia...ma rog fiumi-o cu ajutorul meu :)O sa te vizitez cat de curand.


Salut,
Nu am folosit acel marker. Aveam de gand, dar era consumat. Am dat cu un creion pe ele exact cum zice in revista.

Dar, pacat, nu o sa mai apara acum :(
0

#38 Useril este offline   Arekkusu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 13-September 13

Postat 19 September 2013 - 08:21 AM

Salutare pentru pasionatii de navomodelism!
Ma numar si eu printre cei care au achizitionat primul numar din revista cu pricina :) Deci se pare ca am ramas si eu cu "teapa" si nu ar fi atat de mare "teapa" cat e dezamagirea. Am ratat Mari Corabii si asta era sansa mea. Niste planuri bine facute, cu niste detalii de montaj nu se pot gasi pe undeva ? sau kit-ul complet ? am cautat pe net si nu am gasit deocamdata nimic ...
0

#39 Useril este offline   RamsesII 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 15-January 04

Postat 19 September 2013 - 10:53 AM

Sunt convins ca vor mai aparea astfel de reviste.. si ma indoiesc ca ai cautat pe net si nu ai gasit niciun kit ;)

Aceasta postare a fost editata de RamsesII: 19 September 2013 - 10:54 AM

0

#40 Useril este offline   Rundas 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 04-September 13

Postat 06 October 2013 - 03:25 PM

Mda. O nouă țeapă la români, că la noi merge. Ce este simpatic e că numărul unu încă se mai găsește la tarabe...
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro