Modelism - RHC Forum: Walkera V120D02S 6CH Flybarless - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Walkera V120D02S 6CH Flybarless Parerea voastra

#1 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 16 August 2013 - 02:11 PM

Va salut.

Acum aproximativ un an mi-am cumparat si eu un elicopter FP 100 de la HK de care am fost multumit si cu care am invatat si eu sa "zbor" heli.
Prin iarna am ziz sa trec si eu la un heli CP asa ca mi-am cumparat un WALKERA Super CP Flybarless cu statie Devo 7e cu care zic eu ca ma descurc destul de bine.
Acum ma gandesc sa trec la un heli mai mare si tinand cont ca am deja statia Devo 7e,m-am gandit sa cumpar acest heli;http://www.miracle-mart.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=66_78&products_id=8991.

Intrebarea mea este daca cineva dintre voi are acest heli si ce parere aveti.

Multumesc.
0

#2 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 16 August 2013 - 03:22 PM

Scuze,nu am postat bine linkul.
http://www.miracle-m...roducts_id=8991
0

#3 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 16 August 2013 - 04:28 PM

Daca nu ma insel poti sa reflash devo7e cu softul de la deviationtx si ai suport inclusiv dsm2, ceea ce ti-ar permite sa controlezi de ex. un blade 130x (nu de alta dar gasesti piese in romania pentru el)
USER BANNED BY ADMIN
0

#4 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2013 - 04:53 PM

V120 are o reputatie buna. Aparent zboara similar cu 130X. Cu piesele nu o sa fie usor. Cativa vanzatori asiatici si nici acolo tot timpul.

Walkera foloseste servo clasice chestie care pare un mare avantaj. Din pacate la crash servo clasice raman fara dinti foarte usor. Servo liniare de la Blade au multe pacate dar nu se strica mecanic la crash.

Mie imi place sa tin modelele mult, mult mai mult decat e Walkera dispusa sa faca piese.

Altfel ramane cum a zis Dan:

http://www.deviationtx.com/
0

#5 Useril este offline   DanB 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1551
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:computere, electronica, rc

Postat 16 August 2013 - 06:32 PM

Noa, pai pina acuma daca pomeneai ceva de bine de walkera erai pus la perete si dadeau toti cu pietre la foc automat. Ce s-a schimbat?

Da, cu servo-uri liniare o sa inveti sa le desfaci si sa le cureti periodic... tocmai am facut asta la mcpx...
USER BANNED BY ADMIN
0

#6 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2013 - 07:01 PM

De ani buni Walkera face heli de calitate. Problema lor e ca sunt intr-un beta fara sfarsit, scot o varianta/model nou odata la cateva luni si suportul pentru modelele care nu mai sunt noi (si chiar si pentru modelele noi) e problematic. Felul in care le numesc nu ajuta, eu am pierdut complet sirul la modelele lor.

Au de 10 ori mai multe modele ca Blade si de 100 de ori mai putini distribuitori.

Heliurile lor sunt foarte bune pentru supermarketuri RC, cutii frumoase, RTF. Omul pleaca cu heli in brate fericit, da cateva zboruri, il face praf, se plictiseste, trece la urmatorul hobby.

Vezi postareaDanB, la 16 August 2013 - 06:32 PM, a spus:

Noa, pai pina acuma daca pomeneai ceva de bine de walkera erai pus la perete si dadeau toti cu pietre la foc automat. Ce s-a schimbat?

Da, cu servo-uri liniare o sa inveti sa le desfaci si sa le cureti periodic... tocmai am facut asta la mcpx...

0

#7 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 16 August 2013 - 07:04 PM

Vezi postareastiganas, la 16 August 2013 - 04:53 PM, a spus:

V120 are o reputatie buna. Aparent zboara similar cu 130X. Cu piesele nu o sa fie usor. Cativa vanzatori asiatici si nici acolo tot timpul.

Walkera foloseste servo clasice chestie care pare un mare avantaj. Din pacate la crash servo clasice raman fara dinti foarte usor. Servo liniare de la Blade au multe pacate dar nu se strica mecanic la crash.

Mie imi place sa tin modelele mult, mult mai mult decat e Walkera dispusa sa faca piese.

Altfel ramane cum a zis Dan:

http://www.deviationtx.com/


Tocmai de asta m-am gandit la V120DO2S ca seamana oarecum cu 130X.
Cu piesele am vazut ca inclusiv la HK sunt disponibile si am gasit chiar si pe la magazinele din Europa.
Despre servo ce sa zic,la modelul Walkera Super CP Flybarless inca rezista si am aproximativ 100 de zboruri.Pana acum am schimbat la el doar palele mari si acumulatorii.Heli are cateva crash-uri usoare dar a rezistat.Am zburat mai mult in curtea casei unde am iarba din belsug.
0

#8 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2013 - 07:17 PM

Daca e asa cumpara-l sa vedem si noi cum zboara. Nu trebuie sa avem toti 130X :)

Vezi postareadan 73, la 16 August 2013 - 07:04 PM, a spus:

Tocmai de asta m-am gandit la V120DO2S ca seamana oarecum cu 130X.
Cu piesele am vazut ca inclusiv la HK sunt disponibile si am gasit chiar si pe la magazinele din Europa.
Despre servo ce sa zic,la modelul Walkera Super CP Flybarless inca rezista si am aproximativ 100 de zboruri.Pana acum am schimbat la el doar palele mari si acumulatorii.Heli are cateva crash-uri usoare dar a rezistat.Am zburat mai mult in curtea casei unde am iarba din belsug.

0

#9 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 16 August 2013 - 08:16 PM

A facut careva dintre voi cumparaturi de la miracle-mart?
Sper sa fie un magazin serios.
0

#10 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 August 2013 - 10:48 PM

Eu am facut mai demult. Foarte seriosi. Au uitat sa puna o piesa mica intr-un pachet, le-am scris si au trimis-o cu scuze.

Vezi postareadan 73, la 16 August 2013 - 08:16 PM, a spus:

A facut careva dintre voi cumparaturi de la miracle-mart?
Sper sa fie un magazin serios.

0

#11 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 19 August 2013 - 12:45 PM

Vezi postareastiganas, la 16 August 2013 - 10:48 PM, a spus:

Eu am facut mai demult. Foarte seriosi. Au uitat sa puna o piesa mica intr-un pachet, le-am scris si au trimis-o cu scuze.



Da,le-am trimis astazi cateva email-uri in care am cerut cateva informatii si mi-au raspuns foarte repede.
Totodata m-am mai uitat pe site-ul lor si am gasit si acest heli;http://www.miracle-mart.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=66_78&products_id=9440

Este RTF si este apropiat la pret cu V120 BNF ,dar mai mare si cu transmisie pe curea.

.Mai studiez un pic sa vad pe care-l cumpar in final.
0

#12 Useril este offline   dan 73 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1513
  • Inregistrat: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:Aeromodelism

Postat 19 August 2013 - 12:48 PM

Iar am gresit editarea. Scuze.

http://www.miracle-m...roducts_id=9440
0

#13 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 August 2013 - 01:13 PM

Asta nu mai e microheli. E precum Trex 250, Blade 300X, etc. E mai aproape de Trex 450 decat de 130X.

La crash se vor duce la fel de multe piese ca la un 450 si nu o sa-ti fie usor sa le gasesti. E mai ieftin sa iti faci un 450 FBL (unul foarte bun).


Vezi postareadan 73, la 19 August 2013 - 12:45 PM, a spus:

Da,le-am trimis astazi cateva email-uri in care am cerut cateva informatii si mi-au raspuns foarte repede.
Totodata m-am mai uitat pe site-ul lor si am gasit si acest heli;http://www.miracle-mart.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=66_78&products_id=9440

Este RTF si este apropiat la pret cu V120 BNF ,dar mai mare si cu transmisie pe curea.

.Mai studiez un pic sa vad pe care-l cumpar in final.

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro