Modelism - RHC Forum: tom cat - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

tom cat

#1 Useril este offline   Mishu-Ptm 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 07-April 12
  • Gender:Male
  • Location:Dublin
  • Interests:Heli

Postat 22 July 2013 - 06:38 PM

Om serios, de cuvant, i-am trimis piesa gresita, mi-a trimis-o inapoi cu diferenta aferenta in cutie.
10+
Trex 600 Pro EFL | Trex 500 ESP FBL - Spektrum Dx6
Sprint 2 Sport | Tamco Raider | Speed Passion RS-2 | Turnigy SCT 1/16
My feedback
0

#2 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

Postat 24 March 2014 - 12:10 PM

Om fals ce profita de increderea celor apropiati,prieteni,vecini,familie...
Nemailocuind în țară,sa oferit sa ma ajute în finalizarea diverselor vânzări sau schimburi din țară. Am vorbit cu Naf despre un schimb cu un automodele.Urma ca Naf sa primească un arc(se află la vânzări într-un topic deschis de mine)+diferența de 350 lei pe care domnul Octavian Tibescu (tomcat) mi-o datora de câteva luni.La Naf nu a mai ajuns nimic pe motiv ca ori e plecat din țară ori ca nu răspunde la telefon. Așa zicea tomcat.În paralel eu vorbisem și cu NAF iar acesta spusese ca nu a fost contactat decit odată.Cert este ca de atunci,nu am mai văzut nici arcul,care rămăsese la tomcat, nici banii nici o alta termica, un Thundertiger onroad pt care îmi promisese o coca pt plantate.A mai rămas la el și un pistol airsoft pe carbon pe care îmi promisese un modul de sunet și un device de lumini. Despre astea din urma sa vorbit și în topicul meu unde am prezentat remorcherul Bogdan.Intre timp,ma tot mințit ca ba e plecat prin tara,ba ca lucrează în Guineea Ecuatoriala. Am rugat colegi de pe forum sa îl sune deoarece mie nu îmi mai răspundea la telefon pe motiv ca acolo nu are roaming. Surpriza, de fiecare data cind a fost sunat,a răspuns. Din cauza serviciului nu am mai reușit sa ajung în țară pina acum,iar el îmi datorează pentru tot,suma de 1500 Ron.În aceeași situație se afla și George Jernoiu(George 10)aici pe forum care la fel sa făcut nevăzut cu lucruri în val de cca.1400-1600 Ron,acum aproximativ 3 ani.Acesta din urmă a ajuns pina sa își schimbe și look-ul.Pe numele lui am depus o plângere la politia Brașov pentru furt.
Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

#3 Useril este offline   DigitAll 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 769
  • Inregistrat: 23-January 09
  • Gender:Male
  • Location:ARAD

Postat 25 March 2014 - 02:36 PM

Relax Raoul...trebuie sa te impaci cu gandul ca acei bani sunt un cadou luat cu forta. Mie trebuie sa imi dea vreo 400-450 ron, nu mai retin exact suma, dar nici nu e relevant, aceasta datorie avand o vechime de 2 ani.
Scenariul cu sunatul la telefon e tras la indigo si in cazul meu. Pe unul dintre forumuri a promis...si-a dat cuvantul....mai ca nu s-a blestemat ca imi returneaza datoria pana in decembrie 2012, adica inainte de sfarsitul lumii. In cazul meu nu pot sa consider minciuna pt ca nu se stie cu exactitate cand va fi sfarsitul acestei lumi. Eu mi-am luat gandul de la acesti bani in ideea ca isi va putea cumpara cateva beri reci in timp ce fierbe in iad.
Mai rau este faptul ca activeaza si pe alt forum de modelism unde cu vorbe dulci si mieroase( caracteristice lui) este vazut ca un membru de cuvant si respectat....asta pana cand va trage o tzeapa si p'acolo.
Initial nu am vrut sa il fac de cacao si aici pe forum pt ca imi e sila de situatia creata, dar daca ai deschis discutia, puteai tu sa fii catalogat ca o persoana care a patit ceva accidental cu susnumitul, deci ma simteam dator sa te sustin.
Cu aceasta ocazie, recomand cu caldura sa nu aveti incredere in persoana lui Tom Cat. Eu il vad capabil cam de orice.....

Ca si o problema proprie, mai detin o lista cu neseriosi , tzepari si mincinosi. Am sa ii contactez pt ultima oara, dupa care probabil voi deschide public problemele, special ca altii sa se fereasca daca va fi cazul vreodata de o tranzactie cu ei.
Tel : 0768080180
0

#4 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

Postat 26 March 2014 - 10:41 AM

In cazul in care mai sunt pagubiti.
L-am gasit pe acest user aici:
http://www.papermode...on=profile;u=21
Culmea,este chiar moderator.
Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

#5 Useril este offline   ionutz_csu galati 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 338
  • Inregistrat: 15-October 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 March 2014 - 07:05 PM

Vezi postarearaoul_bvand, la 24 March 2014 - 12:10 PM, a spus:

Om fals ce profita de increderea celor apropiati,prieteni,vecini,familie...
Nemailocuind în țară,sa oferit sa ma ajute în finalizarea diverselor vânzări sau schimburi din țară. Am vorbit cu Naf despre un schimb cu un automodele.Urma ca Naf sa primească un arc(se află la vânzări într-un topic deschis de mine)+diferența de 350 lei pe care domnul Octavian Tibescu (tomcat) mi-o datora de câteva luni.La Naf nu a mai ajuns nimic pe motiv ca ori e plecat din țară ori ca nu răspunde la telefon. Așa zicea tomcat.În paralel eu vorbisem și cu NAF iar acesta spusese ca nu a fost contactat decit odată.Cert este ca de atunci,nu am mai văzut nici arcul,care rămăsese la tomcat, nici banii nici o alta termica, un Thundertiger onroad pt care îmi promisese o coca pt plantate.A mai rămas la el și un pistol airsoft pe carbon pe care îmi promisese un modul de sunet și un device de lumini. Despre astea din urma sa vorbit și în topicul meu unde am prezentat remorcherul Bogdan.Intre timp,ma tot mințit ca ba e plecat prin tara,ba ca lucrează în Guineea Ecuatoriala. Am rugat colegi de pe forum sa îl sune deoarece mie nu îmi mai răspundea la telefon pe motiv ca acolo nu are roaming. Surpriza, de fiecare data cind a fost sunat,a răspuns. Din cauza serviciului nu am mai reușit sa ajung în țară pina acum,iar el îmi datorează pentru tot,suma de 1500 Ron.În aceeași situație se afla și George Jernoiu(George 10)aici pe forum care la fel sa făcut nevăzut cu lucruri în val de cca.1400-1600 Ron,acum aproximativ 3 ani.Acesta din urmă a ajuns pina sa își schimbe și look-ul.Pe numele lui am depus o plângere la politia Brașov pentru furt.


Nu cunosc niciun protagonist din aceasta telenovela,dar privind totusi la aceasta (telenovela) , imi aduc aminte de ceva indicati de folosinta ,scrise acilea pe forum "18. raoul_bvand ; 0742934931 adresa Paleru George str.locomotivei nr 10a Brasov loc.Brasov - teapa luata de RC1,casper20,thewiz, cirruss. (RC1:"Am incercat sa fac un schimb cu user raoul bvand si in loc sa primesc un aparat foto digital fuji .....am primit un aparat foto dar analog (pe romaneste o petarda)",casper nu a primit o suma de bani de la el decat dupa 2 saptamani,thewiz a trimis un colet care nu a mai fost ridicat de respectiv, ciruss Jun 2 2009:"pentru ca raoul_bvand a fost "foarte de-treaba", m-am trezit cu toate piesele inapoi.") (ASA SCRIE IN LISTA SACRA)

Eu ce sa inteleg de aici?(ma refer la orice membru al forumului) iti pare rau ca ai luat-o sau ca nu ai dat-o?(teapa, despre asta vorbesc)
0

#6 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

Postat 26 March 2014 - 11:56 PM

Nu ma interesează ce nu înțelegi.Lucrurile mi le recuperez,garantat. Am vrut doar sa aduc la cunoștință cine este de fapt persoana în cauză. Atit.
Cit despre cele din trecut, sint neînțelegeri, sau probleme ce nu au mai fost finalizate,ca de exemplu,Casper ,care deși a primit banii mai târziu,i-a primit cu o diferență de 20 de lei pentru întârziere dar acest lucru nu la mai recunoscut, de aceea am și anunțat o problema la locul lui de munca de atunci.
Pentru tine personal,îmi e egal ce crezi.Sau vă cunoașteți, deși vad ca ești din București iar el(Tomcat) se zvonește ca s-ar fi mutat în Bacău.
Stimă

Aceasta postare a fost editata de raoul_bvand: 26 March 2014 - 11:57 PM

Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro