Modelism - RHC Forum: O MANA DE AJUTOR PT. NAPASTUITI... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

O MANA DE AJUTOR PT. NAPASTUITI...

#1 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 17 July 2005 - 11:20 PM

Dragii mei, am venit azi de la mare si m-a trecut un fior cand am trecut prin cateva sate din Vrancea si Buzau... nu aveam mai multi bani la mine, dar i-am lasat oricum pe toti la niste amarati care stateau pe sosea cu ce mai apucasera sa scoata din casa inainte de a se surpa...
Am contactat deja si colegii de la birou sa strangem ceva haine si sa le trimitem la Tecuci.
Daca puteti sa ajutati cu ceva, cu orice, este binevenit.... mare parte din cei napastuiti nu mai au decat hainele de pe ei. Din cate am discutat si cu rudele din Comanesti, acolo este si mai rau, acolo Trotusul si-a format albie noua prin satul Agas. Am vazut ce a lasat Trotusul la intrarea in Adjud si-mi imaginez ce a putut face in amonte...
Deci daca puteti face ceva pentru acei napastuiti, faceti-o cu inima deschisa caci nu vor fi cuvinte de lauda, dar sigur ajutorul vostru va fi binevenit!
Sa ne fereasca Dumnezeu de incercarea prin care au trecut oamenii aceia!
...audaces fortuna iuvat...
0

#2 Useril este offline   bMaNiAc 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 677
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 18 July 2005 - 07:09 AM

Donatii pentru sinistratii din Vrancea , Bacau , Galati se fac incepand de astazi pana joi in fiecare zi program de la 9 la 20 ... fiecare cu ce poate ... orice este binevenit ... sediile in care se fac colecterile : Alexandru , Hala Centrala , Podul Ros , Nicolina , Pacurari , Mall (sunt 10 centre de colectare in iasi eu stiu doar pe acestea) ... te rog da acest mesaj mai departe daca iti pasa de cei care acum nu mai au nimic ... toata munca lor de-o viata le-a fost luata de apa
-__-==.\_
O == = O
"BURN RUBBER NOT YOUR SOUL!!"
0

#3 Useril este offline   D3xt3r_Jr. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1284
  • Inregistrat: 15-May 04

Postat 18 July 2005 - 12:31 PM

intratzi shi aici pt ajutor
http://inundatii.advicestudents.ro/ shi trimitezimai departe linkul
Schimbat Nick in Dexter_Jr ca sa resetam numaru de mesaje
0

#4 Useril este offline   Silfax 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1450
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Gender:Male

Postat 18 July 2005 - 05:08 PM

bMaNiAc, la 18 Jul 2005, 07:09, a spus:

Donatii pentru sinistratii din Vrancea , Bacau , Galati se fac incepand de astazi pana joi in fiecare zi program de la 9 la 20 ... fiecare cu ce poate ... orice este binevenit ... sediile in care se fac colecterile : Alexandru , Hala Centrala , Podul Ros , Nicolina , Pacurari , Mall (sunt 10 centre de colectare in iasi eu stiu doar pe acestea) ... te rog da acest mesaj mai departe daca iti pasa de cei care acum nu mai au nimic ... toata munca lor de-o viata le-a fost luata de apa

Multumesc pentru informatii, stiam doar de 3 dintre aceste centre de colectare din Iasi, in continuare daca mai stiti si alte info. utile de genul celor postate de colegi mai sus, pentru alte orase, va rog sa le faceti cunoscute in acest subiect.
Toate cele bune!
...audaces fortuna iuvat...
0

#5 Useril este offline   D3xt3r_Jr. 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1284
  • Inregistrat: 15-May 04

Postat 18 July 2005 - 08:16 PM

daca vretzi sa ii ajutatzi shi sa le trimitezi ceva
mai bine trimitezi o patura sau nishte haine chiar shi un cort daca avetzi shi nu va mai trebuie poate shi materiale de constructzii
ca saracii oameni nu au nevoie ei acum de mobila sau cine shtie ce
propun ca totzi membrii RHC sa doneze o suma fixa sa zicem 3-5RON iar de acei bani sa fie cumparate alimente sau sa fie trimishi celor de acolo
mai ramane problema cine sa ii stranga eventual sa deschide cei de la RHC un cont
numai bine
Vlad
Schimbat Nick in Dexter_Jr ca sa resetam numaru de mesaje
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro