Modelism - RHC Forum: intrebare despre deltaplane - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

intrebare despre deltaplane modele sau marci consacrate

#1 Useril este offline   dan vasile 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 28-June 13

Postat 30 June 2013 - 07:16 PM

buna ziua,
Ii intreb pe veteranii acestui sport, care este modelul , sau modelele de deltaplan cele mai bine fabricate , din punct de vedere functionare si siguranta

va multumesc
0

#2 Useril este offline   abu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 196
  • Inregistrat: 23-September 04

Postat 30 June 2013 - 08:03 PM

in general un aparat de zbor primeste o certificare , aceasta atesta performantele lui de zbor si categoria de piloti careia se adreseaza, siguranta in zbor este de obicei la "indemana" pilotului prin deciziile pe care le ia. Intrebarea ta tradeaza faptul ca esti la inceput, instructorul tau ar trebui sa te poata lamuri cu privire la aceste aspecte. Daca insa intrebi ca sa cauti un aparat de zbor si sa fii autodidact iti spun ca gresesti din start!
Albert Malaxa
www.aerial.ro
0723196944
0

#3 Useril este offline   dan vasile 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 28-June 13

Postat 09 July 2013 - 11:31 PM

Vezi postareaabu, la 30 June 2013 - 08:03 PM, a spus:

in general un aparat de zbor primeste o certificare , aceasta atesta performantele lui de zbor si categoria de piloti careia se adreseaza, siguranta in zbor este de obicei la "indemana" pilotului prin deciziile pe care le ia. Intrebarea ta tradeaza faptul ca esti la inceput, instructorul tau ar trebui sa te poatalamuri cu privire la aceste aspecte. Daca insa intrebi ca sa cauti un aparat de zbor si sa fii autodidact iti spun ca gresesti din start!


Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra. Sigur ca sunt la inceput, nu este nimic de ascuns, am intrebat din curiozitate si pentru a-mi consolida cunostintele dobandite despre aceste aparate de zbor , si aveti dreptate, am aceasta inclinatie spre autoinvatare, insa din tot ce am citit , realizez ca pentru zbor este necesar un instructor. Dealtfel , am toata consideratia pentru acesti oameni curajosi.
Mi-am dorit toata viata sa zbor, insa nu am avut nici ocazia , nici timpul pentru aceasta .
.Poate reusesc acum.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro