Modelism - RHC Forum: Pista Offroad Tineretului - Bucuresti - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

Pista Offroad Tineretului - Bucuresti Parcul Tineretului

#1 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 22 June 2013 - 10:08 AM

Salut,

Ma adresez tuturor celor care sunt interesati de pista din Parcul Tineretului si nu numai (poate devin pasionatii si altii cu aceasta ocazie).
Domnul Cristian Piedone, primarul sect. 4, doreste ca terenul pe care ni l-a pus la dispozitie pentru practicarea automodelismului sa fie folosit. In caz contrar, la sfarsitul anului aceasta pista va fi desfintata definitiv. Acest teren va fi dat in folosinta pentru altceva pentru ca este inestetic sa ramana neintretinut si pentru ca nu are de ce sa stea degeaba.
Asa cum stiti, cativa dintre voi, pista de offroad din parcul Tineretului are un nou administrator cu contract. Acesta sunt eu, Bogdan Ionescu administrator SC Specialized Modells SRL. Nu am spus-o cu titlu de lauda, ci ca sa stiti de la cine puteti afla informatii sau cui puteti sa va adresati in caz de probleme cu aceasta pista, etc.
In urma cu o luna am inceput lucru la aceasta pista , pentru reamenajare si intretinere, insa datorita conditiilor meteo si lipsa unor utilaje nu am reusit finalizarea lucrarilor. Fata de cum se proceda in trecut, in momentul actual pentru aceasta pista se plateste o taxa lunara. Intrebarea mea este: Merita platita si sustinuta aceasta pista? Din cate observ eu in ultimele luni, desi pista este intr-o conditie cat de cat buna, nu reusim sa ne strangem la nici un concurs, la nici o clasa.
Asa ca va intreb: Ce se doreste, ce lipseste? Este organizarea de vina? Este pista de vina? Criza este de vina? Ma scuzati, pot sa intreb daca chitrosenia sau lenea este de vina? :drinks:
Pentru ca imi doresc sa ne strangem cat mai multi si ca aceasta pista sa nu dispara am nevoie si de ajutorul vostru. De unul singur s-a dovedit un efort foarte mare sa merg zilnic sa ma ocup de cate ceva. Am sa stabilesc pe forum de fiecare data o intalnire la care va rog sa veniti pentru a da o mana de ajutor. Luni 1 iulie resapam din nou pista si o udam. Trebuie curatati toti bolovanii de pe pista, iar apoi udata. Vreau sa indepartam rampele de lemn pentru ca in viitorul apropiat voi aduce pamant si toate rampele vor fi de pamant tasat. Eventual acestea vor fi invelite cu o folie pentru a nu se distruge. Marti 2 iulie, pe pista se va intra cu un compactor cu 2 cilindri pt a fi indreptata.
Va astept pe toti cei care tineti la aceasta pista si vreti sa ajutati. Unde-s doi puterea creste! :good:

Aceasta postare a fost editata de Flo234: 22 June 2013 - 11:32 AM

0

#2 Useril este offline   Radu Cainamisir 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 369
  • Inregistrat: 14-December 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Cars, RC Cars, Girls, Games, PC, etc

Postat 22 June 2013 - 10:35 AM

In legatura cu concursurile nu spun nimic, dar sa sti ca in weekenduri, cel putin, pista este foarte populata. Din cate am mai vorbit cu oamenii care vin sa se dea acolo multi nu au auzit de forumul asta si de aceea avem impresia ca nu e lume.
Off-road: Team Associated SC10 2wd Factory team
0

#3 Useril este offline   vgeorge 

  • Membru Fondator MDT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2700
  • Inregistrat: 31-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Pitesti

Postat 22 June 2013 - 10:52 AM

Este doar o parere:hai sa facem un campionat cum este cel sustinut de Lucian, la Mures.
Un campionat de 5-6 etape combinate:mocheta si pamant.Totodata, de fiecare data cand se organizeaza un concurs, sa se faca 2-3 afise si sa se puna la pista, astfel, oamenii care nu intra pe forum, sa afle de concurs si cine stie, poate sa vina si ei la concurs.Se pot face si niste afise cu RHC FORUM.Sa ii atragem pe aici pe toti.
Totodata parerea mea, ar trebui facute rampe, astfel ca, la fiecare concurs, traseul sa fie usor diferit.
Eu unul as face o clasa stock in blink mode, o clasa SC, la care sa participe toti incepatorii.Mereu am gandit ca ar fi super ok, sa atragem copii, sa le dam o medalie,o diploma ceva, sa ii atragem, pana cand fac destula experienta incat sa se bata cu cei mari.

Dasta as face clasa speciala pentru incepatori intr-un campionat.Astfel primii 2 sau 3 la sfarsitul campionatului sa nu mai aibe voie sa participe la aceeasi clasa.Ma rog, poate sunt pe langa subiect si poate vi se pare o idee nebuneasca, dar este parerea mea.
Racing
-Associated B7 - buggy 2wd electric
-Associated B74.2 - buggy 4wd electric
-Mugen MTC2 - stock/mod touring electric
-Associated SC6.2 - short course 2wd electric
-Losi SCTE 2.0 - short course 4wd electric
-Mugen MBX5T - truggy nitro
-Mugen MBX6 - buggy nitro
-Kyosho MR03 - 1/28 box stock
-GLR racing - 1/28 mod
-Garbage collection - Crawler performance scale



[center]Club
C.S.T.A. Bucuresti
0

#4 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 22 June 2013 - 11:34 AM

Esti tare!
Pai tu vbsti de clase si regulamente iar pt concursul din we asta au fost inscrisi...
0

#5 Useril este offline   vgeorge 

  • Membru Fondator MDT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2700
  • Inregistrat: 31-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Pitesti

Postat 22 June 2013 - 11:39 AM

Domnule aiurica,
Si cum ati vrea sa cresteti popularitatea pistei?Facand ce?Iesiri in parc si atat?
Decat sa faceti comentarii inutile, mai bine veniti cu o idee.Buna, rea nu conteaza.

Este ultimul meu post in acest topic.
Racing
-Associated B7 - buggy 2wd electric
-Associated B74.2 - buggy 4wd electric
-Mugen MTC2 - stock/mod touring electric
-Associated SC6.2 - short course 2wd electric
-Losi SCTE 2.0 - short course 4wd electric
-Mugen MBX5T - truggy nitro
-Mugen MBX6 - buggy nitro
-Kyosho MR03 - 1/28 box stock
-GLR racing - 1/28 mod
-Garbage collection - Crawler performance scale



[center]Club
C.S.T.A. Bucuresti
0

#6 Useril este offline   bogdan97 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 879
  • Inregistrat: 01-January 12
  • Gender:Male
  • Location:TG Mures

Postat 22 June 2013 - 12:15 PM

Imi place foarte mult propunerea lui vgeorge,cu o mica completare...,la clasa de sc sa se poata participa cu orice masina(buggy \truck \sc) ,dar sa existe limita de motor,cum era de exemplu la stock (la fx) acum ceva vreme (limita de 20T).In felul asta pilotii incepatori o sa-si faca mana de piloti mult mai repede.
Spor la treaba cu pista,pacat ca nu pot sa vin sa va dau o mana de ajutor :pardon:
"Studentu fara restanta e ca usa fara clanta"

contact:
0748209958
0

#7 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 22 June 2013 - 02:06 PM

Eu am deschis un topic pentru refacerea pistei in primul rand. Dupaia vedem ce facem cu concursurile. Adica stam si facem tot felu de idei campionate pe vorbe dar ajutor pt pista zero barat. Am asa o senzatie ca aici o sa fie plin de voinici care dau tot felu de indicatii si la fata locului ZERO. In weekenuri e tot zero prezenta , tocmai am fost la pista , nimeni azi ! O sa merg si maine. Indicatii despre concursuri sponsorizari idei le discutam la fata locului. In momentul de fata doresc sa discutam aici cum ne strangem si ce facem, restu de competitii si altele nu isi au nici un fel de rost momentan.
0

#8 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 22 June 2013 - 02:13 PM

Vezi postareavgeorge, la 22 June 2013 - 11:39 AM, a spus:

Domnule aiurica,
Si cum ati vrea sa cresteti popularitatea pistei?Facand ce?Iesiri in parc si atat?
Decat sa faceti comentarii inutile, mai bine veniti cu o idee.Buna, rea nu conteaza.

Este ultimul meu post in acest topic.


eu iti raspund asa:
eu am fost inscris la concursul de saptamana asta...deci nu stiu la ce te referi....tu ai facut ceva in sensul asta?
cat despre idei, poti sa fii linistit, ma implic asa cum pot in reamenajarea pistei.

te rog, nu vreau sa intram in vreun conflict cand interesele sunt comune.Doar ca ideea ta putea sta la baza atunci cand erau mai multi participanti la un eventual concurs....asa cu doi inscrisi, nu cred ca vreo creare de clasa noua gen beginer ar schimba ceva....

numai bine!
0

#9 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 22 June 2013 - 02:15 PM

Bogdan, eu am fost la pista de la ora 10 la ora 13.
:drinks:
0

#10 Useril este offline   Alfa 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 706
  • Inregistrat: 03-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 June 2013 - 03:31 PM

Din pacate interesul ptr pista asta a pierit o data si cu disparitia altor piloti care veneau la curse, nefiind inlocuiti de altii noi si aici ma refer mai mult la clasele 1:8 off-road nitro.Din pilotii de acum 3 ani de zile nu-mi amintesc decat de vreo 2-3 maxim care mai apar in prezent, restul au disparut probabil o data si cu pasiunea. Tendintele noi sunt clasele 1:10 off-road (buggy si shortcourse)si clasa on-road unde are acum un traseu si pe mocheta(folosit si de cei cu 1:10 off-road) cat si asfalt. Daca ar disparea aceasta pista eforturile lui Bogdanut sunt in zadar si mai mult ca sigur masinile mele de 1:8 off-road de comeptitie(cu siguranta Truggy-ul ramane preferatul meu suprem) vor revenii la situatia de acum 4 ani cand m-am apucat de modelism....sa ma dau pe camp la Branesti sau IOR....cu familia la plimbare. Atunci ma dadeam cu un Virus ce-i drept si un Savage, acum lasa ca ma dau cu Mugen cu motor Ninja :)))!Din pacate e trist...

Am inteles.. 1:8 off-road e pe cale de disparitie pentru ca-si pierde adeptii la noi in RO( o sa ramana probabil doar nationala de off-road si atat), dar haideti sa ajutam si noi cum putem pe baiatul asta sa faca pista aia si sa ne dam cu masinile de off-road 1:10 electric (mai ales daca pista devine perfect practicabila ptr aceasta clasa).Cei mai multi automodelisti sunt la clasa buggy 1:10 si shortcourse , ok ne aliniam noului trend cum am facut-o si eu. Multi stiu f bine ca sunt prezent mai la tot ce inseamna off-road electric 1:10 desi putin stiu ca preferata mea este 1/8 nitro.Din pacate la off-road nu a existat un om care a facut niste eforturi de timp si bani, f multi bani care sa faca o pista de off-road la nivelul celei de la Frumusani ca dotari(toate respectele mele ptr. cei imiplicati in proiectul de acolo), fiind constient 100% ca e un proiect care e facut doar din pasiune ptr pasiune....dar exista un om care incearca sa faca ceva si sunt sigur ca la nivelul maxim al puterilor lui ptr pista din parcul copiilor.Deja am vazut prin posturile puse de Suciu(hpi-racing)ca apar piste prin tara...si cu nota permanenta, deci in concluzie se poate.

Asta e valabil si ptr cei care se dau in weekend cat si ptr cei care se dau si in competitii. Din pacate acest sport am vazut mai nou ca pierde adepti in loc sa castige, dar asta este .....macar cei care inca suntem hai sa incercam sa facem ceva, mai ales astia mai tineri care am vazut ca au aparut si ma bucur enorm ca la competitii apar si cateva fete noi fata de acum un an ....si tineri :) .

Bogdan ne anunti aici te rog sau pe mine personal cand vrei sa faci ceva o sa incerc sa vin sa te ajut, am si o lopata :) daca ajuta

Aceasta postare a fost editata de Alfa: 22 June 2013 - 03:33 PM

Favourite racing class:
electric: buggy 2wd,4wd & SC 1:10 off-road
nitro: 1/8 truggy,buggy


CSTA Bucuresti

“If everything seems under control, you're not going fast enough.”
― Mario Andretti
0

#11 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 22 June 2013 - 03:48 PM

Multumesc.

In principiu de unelete nu va faceti griji. Atat cat e in stocul ADP , pot imprumuta de acolo greble lopeti etc. Luni o sa lucram cu greblele dupa ce e spart iar pamantul , sa il indreptam si sa il pregatim pt cand vine compactorul. Inca nu stiu ora la cat sa va convoc. Avand in vedere ca luni e zi libera cred ca nu va fi pt uni o mare problema ora. Va trebuii dupaia din materialul din rampele actuale sa facem niste rampe mai mici pina aduc pamantul.
0

#12 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 24 June 2013 - 10:43 AM

Vrea sa vina azi cineva dupamasa sa mai lucram la pista?

Daca nu apucati sa postati aici tel meu e 0721485264
0

#13 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 24 June 2013 - 07:46 PM

In primu post am gresit data. Era vb de lunea si martea aceasta. Maine vine compactorul .Mea culpa. Dar daca tot v-ati strans asa multi azi puteati sa ma sunati si sa imi ziceti ca sunteti acolo si ne apucam de treaba.Lipsa totala de interes. Erau o gramada de facut dar la cati erati in 2 ore nu mai aveam ce sa facem.
In ritmul acesta de amenajare pista are o destinatie sigura : Inchiderea !
0

#14 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 25 June 2013 - 07:43 AM

Ma bucur sa vad ca te agiti... dar asa cum ti-am mai zis... nu ai cu/pentru cine!!! Asa a fost sa fie, si a fost frumos cat a durat. Totusi nu te da batut.
0

#15 Useril este offline   aiurica 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1550
  • Inregistrat: 22-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Life

Postat 25 June 2013 - 08:09 AM

Pentru cine mi se pare putin cam brutal si ofensator spus....
Ieri au destul de multi acolo .... Inclusiv eu.
0

#16 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 25 June 2013 - 09:28 AM

Vezi postareaaiurica, la 25 June 2013 - 08:09 AM, a spus:

Pentru cine mi se pare putin cam brutal si ofensator spus....
Ieri au destul de multi acolo .... Inclusiv eu.


Deloc brutal si nici ofensator nu este...
Niciunul din voi cei care folositi pista nu sunteti dispusi sa investiti acolo... toata lumea este dispusa sa dea cu ciocanul sau lopata, dar nimeni nu aduce bani de acasa.
Cu ciocanul, lopata si grebla este usor, dar cand vine vorba de investitie financiara, toti cei care "sunteti multi acolo" va faceti ca nu vedeti/auziti... generalizez pentru ca sunt 95% cei care nu scot un leut din buzunar dar "tocesc" pista cat se poate de mult...
0

#17 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 25 June 2013 - 09:37 AM

Hai ca cu leutul ala pt utilaje , le aranjez eu cumva desi imi este extrem de greu (in curand e posibil sa avem 2 sponsori dar la cum se misca lumea s-ar putea sa nu li se para interesant sa sponsorizeze) . Dar la cata lipsa de initiativa de a munci este, chiar ca nu ai pt cine !

Am cerut doar ajutor fizic nu bani , desi v-am mai spus , se platesc bani lunar pt ca pista sa mai existe !

Si daca cineva isi inchipuie ca am alt interes decat cel de a avea o pista decenta de automodelism in capitala tarii, se insala amarnic. Eforturile sunt strict pentru modelism asa cum au incercat si predecesorii mei.

Aceasta postare a fost editata de Mad Max: 25 June 2013 - 09:41 AM

0

#18 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 25 June 2013 - 09:43 AM

Vezi postareaMad Max, la 25 June 2013 - 09:37 AM, a spus:

Hai ca cu leutul ala pt utilaje , le aranjez eu cumva desi imi este extrem de greu (in curand e posibil sa avem 2 sponsori dar la cum se misca lumea s-ar putea sa nu li se para interesant sa sponsorizeze) . Dar la cata lipsa de initiativa de a munci este, chiar ca nu ai pt cine !

Am cerut doar ajutor fizic nu bani , desi v-am mai spus , se platesc bani lunar pt ca pista sa mai existe !

Si daca cineva isi inchipuie ca am alt interes decat cel de a avea o pista decenta de automodelism in capitala tarii, se insala amarnic. Eforturile sunt strict pentru modelism.



Taxa de intrare? Abonament lunar? Astea exista? Ce n-as da sa avem si noi in Iasi o pista offroad si sa merg sa lucrez la ea, sa trag la grebla si la lopata, doar sa existe! Nu toti au acelasi noroc .... dar cei care il au, ar trebui sa aprecieze asta mai mult!

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#19 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 25 June 2013 - 12:06 PM

Vezi postareahassel, la 25 June 2013 - 09:43 AM, a spus:

Taxa de intrare? Abonament lunar? Astea exista?


Nu exista, ca daca ar exista ar mai veni cei 5% de care vorbeam... ca pentru restu' este mai ieftin in parcare sau pe coclauri! Sustinem automodelismul in Romania...not!!!
0

#20 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 25 June 2013 - 12:10 PM

Vezi postareaDiesel, la 25 June 2013 - 12:06 PM, a spus:

Nu exista, ca daca ar exista ar mai veni cei 5% de care vorbeam... ca pentru restu' este mai ieftin in parcare sau pe coclauri! Sustinem automodelismul in Romania...not!!!


eu as plati si abonament lunar, numai sa stiu ca am unde sa merg sigur, amenajat, si cu potential, pentru ca asa pe coclauri ... da e mai ieftin, dar la un moment dat ramane doar atat! cred ca e un feeling grozav sa mergi pe un traseu, organizat si tehnic!

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#21 Useril este offline   Doru Trocan 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 257
  • Inregistrat: 15-April 11

Postat 25 June 2013 - 12:26 PM

Unde-s acei nemultumiti care apareau pe forum mereu , ca e stramba trambulina, ca podiumul e verde si nu e galben ca sunt gropi....care nici unul din ei vreodata n-a aparut nici macar la greblat dar la sponsorizat ,probabil cand n-o mai fi vor veni cu idei unde si cum sa fie facuta o alta pista :clapping: pt. ca ei oricand ajuta cu vorbe si reprosuri :yahoo: , sa nu mai dau nume de pustani care anul trecut mieunau ca 50 ron pt participarea la un concures organizat e mult :rofl: iar acum ma intreaba de pretul la pachete la diferite clase ca poate o fi sub 50 ron
- Motosport Racing Team -
0

#22 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 25 June 2013 - 01:55 PM

Eu plec catre pista.

Cine poate sa vina acuma ar fi bine , sau de la ora 17.00 in sus sa ne strangem sa facem o sedinta cu ce e de facut acolo si sa stabilim un orar pt a veni la pista pt lucru.
0

#23 Useril este offline   Fxpower 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1601
  • Inregistrat: 29-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Mures

Postat 25 June 2013 - 10:47 PM

Am urmarit cu mare interes acest post pana cum. Chiar eram curios ce se va intampla cu pista din Tineretului. Sper sa dati cat mai multi curs invitatiei lui Bogdan pentru ca cu cat mai multe piste sunt cu atat vom creste si noi. Si voi sunteti norocosi ca niste oameni pasionati au reusit sa gaseasca intelegere si buget pentru a se construi un asemenea loc. In ceea ce privesc cursele eu astept cu mult interes o invitatie pentru a organiza o cursa din campionatul Fx acolo. Pentru revigorarea claselor de termice va propun crearea unei clase de buggy stock 1/8 termice cu modele RTR cele mai ieftine astfel poate reusim sa mai dam viata la aceasta clasa. Am putea face si o clasa de truck sau SC cu tractiune spate. Va ajut cu cea mai mare placere :drinks:
Imagine postata

Veniti fratilor la curse, acolo e distractia
Fxracing driver :

Team Associated Romania/ Clubul Sportiv FxracingMS/Team Associated B6/B64D/TC6/SC8 Tekin RS Pro/Sanwa/Reedy Brushless

WWW.FXRACINGMS.RO official club
0

#24 Useril este offline   rama 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 315
  • Inregistrat: 25-February 11
  • Gender:Male

Postat 25 June 2013 - 11:12 PM

Bogdan,

Am spus asta de multe ori si am sa ma repet.
Spre deosebire de unii si altii noi astia care venim la pista regulat lucram in timpul saptamanii.

Nici tu nici Diesel nu vreti sa intelegeti ca daca nu anuntati din tipmp faptul ca faceti o actiune de reparare nu vine nimeni pt ca nu are cum, nu ca nu vrea.

Spre exemplu Luni am fost la pista :

Eu, Uzzi , Alex, Sergiu, Dinutu, Catalin, Iulian , inca 2 baieti de la Florin de la magazin si multi altii pe care i-am uitat.
Sa stii ca la concursuri tot noi suntem pezenti aceeasi oameni.

Daca doreati sa facem ceva la pista nu trebuia decat fie sa puneti un anunt fie sa veniti acolo.

Noi am curatat totul , am aranjat tuburile , am strans gunoiul.

Spun pt ultima data : ANUNTATI ZIUA si venim . Desi pete 2 saptamani mergem la Mures, sapt viitoare eu am un eveniment . Deci peste 3 in weekend.


Daca vreti concursuri revin la ideea mea cea veche:

Pune un calendar , inscrie 2-3 oameni si se vor inscrie si altii, la electric 1/10 iti garantez ca ma apuc eu si ii sun pe toti sa vina la concurs.


Hai sa iti spun de ce nu s-a inscris lumea la ultimul concurs. Pt ca dupa amanari si modificari nici macar oamenii de la MRT nu erau inscrisi la concurs. Cum spanac sa ma inscriu eu cand oamenii lor stau cu termica in dulap. Mai ti tu minte ca am venit vinerea la magazin la auto RC si pe urma te-am sunat si pe tine ca aveam nevoie de pinion si de cauciucuri ? Pt ce crezi ca le vroiam, sa ma uit la ele ? Nu sa pregatesc masina de concurs pt Weekend ?

In incheiere va rog sa il sustineti pe Bogdan ca face treaba buna . Nu lasati pista sa moara !
Team Associated SC10 4x4 Factory Team
Team Losi 22SCT
Team Durango DEX210 v2
Mini Z MR03
0

#25 Useril este offline   FlorinSS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Firme
  • Postari: 1287
  • Inregistrat: 29-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Speed and Fun

Postat 26 June 2013 - 06:32 AM

Bogdane , hai la treaba .
Toata lumea te sustine .
Tu esti cel care hotaraste cum , noi spunem doar opinii.
la urmatorul concurs sunt prezent (sper sa nu apara ceva).
pune datele mai repede , ca trece vara si deja e programul incarcat .
recomand sa faci separat termicele de electrice .
cred ca 1/10 electric este optiunea cea mai buna pt revigorarea circuitului prin competitii
0

#26 Useril este offline   FlorinSS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Firme
  • Postari: 1287
  • Inregistrat: 29-June 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Speed and Fun

Postat 26 June 2013 - 06:59 AM

Domnul Vgeorge , mi-a sugerat si eu zic ca este o idee buna sa unim campionatul de la grand , cu cel din tineretului (pt 1/10 etectric offroad)
daca ti se pare o idee comestibila , eu sunt alaturi de tine.
0

#27 Useril este offline   Alfa 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 706
  • Inregistrat: 03-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2013 - 08:22 AM

Ma bucur ca se contureaza ideea pistei ptr 1:10 electric pentru ca aceasta clasa are cei mai multi adepti in automodelism si ca se intrevede organizarea unui concurs mixt (Grand Arena+ Pista Tineretului+Fx etapa).Sper sa fim cati mai multi prezenti la refacere/intretinere.
Favourite racing class:
electric: buggy 2wd,4wd & SC 1:10 off-road
nitro: 1/8 truggy,buggy


CSTA Bucuresti

“If everything seems under control, you're not going fast enough.”
― Mario Andretti
0

#28 Useril este offline   Diesel 

  • Diesel
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 2848
  • Inregistrat: 29-December 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:www.mrtclub.ro

Postat 26 June 2013 - 08:25 AM

Vezi postarearama, la 25 June 2013 - 11:12 PM, a spus:

oamenii de la MRT nu erau inscrisi la concurs. Cum spanac sa ma inscriu eu cand oamenii lor stau cu termica in dulap.


Amuzant cum suna... "oamenii de la MRT''... tu esti omu' de la ... sa stiu cum ma pot adresa?!?!?! :))))
Majoritatea "oamenilor de la MRT" nu mai au "tigai" d-astea de offroad, au trecut pe "tigai" d-alealalte de onroad, de aici si lipsa de inscrieri.
Pe de alta parte cum vrei sa organizeze MRT un concurs si sa si participe??? Oamenii MRT au ramas maxim 10 in caz ca nu stiai...
Ti-as mai raspunde insa ma dor degetele... iti voi raspunde "live" daca ne vedem, ca iti pot expune toate detaliile pentru care MRT a incercat si incearca sa sustina in continuare, chiar si financiar pista din parc, chiar daca nu mai avem nici un motiv sa o facem.



0

#29 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 26 June 2013 - 09:12 AM

Rama atata timp cat va strangeti foarte multi la un moment dat , eu nu am de unde sa stiu asta drept urmare puteti sa ma sunati si sa ziceti " ba suntem aici multi , vrei sa te ajutam sa mai reparam ceva " si eu vin si facem.

Asa cum a spus si diesel in MRT nu mai sunt oameni care sa se dea la offroad , drept urmare nu au treaba cu inscrierile de acolo.

De la o vreme se face o mare greseala la inscrieri. Mare majoritate va uitati daca s-au inscris si alti si apoi va inscrieti si voi daca sunt si altii. Pei in ritmul asta nu se inscrie nimeni ca nu s-au inscris altii. Inscrieti-va fiecare netinand cont de cine e in lista. Ar fi foarte bine daca s-ar putea implementa un sistem sa poti vedea cine e inscris deabia cu 2 zile inainte de concurs. Ce treaba are Rama sau altii cu vreun membru MRT daca s-a inscris sau nu, sau vreun alt membru de la alt club???? . Chiar nu inteleg. Cica inscrie 2-3 oameni si atunci o sa vin . Bine ma, ii inscriu pe 2-3 daia de la ADP si ai 2-3 in lista deja inscrisi. O sa zici , oooo oameni noi ? Cu ce te ajuta?

Rama lasa aia ca iti pregateai masina ca sa te dai la concurs. Daca chiar vroiai sa te dai, erai primu inscris, cu asta dovedeai ca vrei sa participi la concurs ! Cumparaturi facem cu toti (pe mine nu m-ai sunat ai dat mail care nu apucasem sa il vad) pentru masinile noastre, da asta nu inseamna ca maine mergem la concurs.

Da Florin facem concurs de electrice mai ales ca eliminam rampele alea mari si o sa fie frumos cu electrica. Putem uni campionatul. Sunt deschis sa facem cate feluri de concursuri vreti dar sa vina lumea si sa fie multumita de traseu si de placerea de a practica modelismul, asta e targhetul meu.


Astazi tot asa ma gasiti la pista , sper sa reusesc sa frezez din nou pamantul. Caut o remorca pt a aduce la pista un compactor. Are cineva?

Aceasta postare a fost editata de Mad Max: 26 June 2013 - 09:13 AM

0

#30 Useril este offline   Mad Max 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 11-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Rc Racing.ro, Automodelism

Postat 27 June 2013 - 01:34 PM

Pamantul a fost frezat in totalitate. Astazi se compacteaza. Probabil in weekend pista va fi gata.

Pe perioada lucrarilor pista este inchisa!
0

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro