Modelism - RHC Forum: Reglaj V911 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Reglaj V911

#1 Useril este offline   AddRien 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 06-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 22 June 2013 - 10:31 PM

Am decis să deschid un topic legat de reglajele lui V911. Deși am doar vreo 45 de minute de zbor, mi-am dat seama că heli-ul meu nu e perfect reglat. Are tendința de a „trage” stânga și de a merge spre spate. Am ajustat trimul din telecomandă, mâine am să ies din nou în aer liber să văd cum se comportă. Până una alta am studiat însă pe forumuri problema. Am făcut o poză să vedeți bell cranck-urile (nu știu cum le zice în română). Cadrul pare puțin strâmb, nu știu dacă de la vreo lovitură pe care a încasat-o până acum.
Din ceea ce vedeți în poză, ce îmi recomandați?
Vă mulțumesc în avans.

Imagine atasata: IMG_0144.jpg

0

#2 Useril este offline   AddRien 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 06-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 22 June 2013 - 10:32 PM

...Imagine atasata: IMG_0142.jpg
0

#3 Useril este offline   pinti2d 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 499
  • Inregistrat: 20-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti.
  • Interests:0727620967

Postat 23 June 2013 - 01:15 AM

Sper sa nu dau cu batul in balta prin actualul raspuns. Tinand cont de pretul pachetului, sunt de parere ca heliul este mai mult decat suficient din punct de vedere constructiv. Si sa vrem si la bani astia nu puteam gasi ceva mai bun. Ce ve recomand sa faceti ar fi sa salvati in memoria statie valoarea trimului necesara incat sa stea la punct fix si gata. Eu l-am luat pe al meu SH de aici de pe forum, dar il zbor cu o statie Turnigy9x, si pentru a-l regla, deoarece avea si el ceva tendinte de a trage, am copiat in meniul de subtrim valoarea necesara. Pe de alta parte, ori de cate ori il zbor, primele secunde nu fac decat sa adaptez modelul la conditiile actuale. Nici o data nu am putut sa il scot din cutie si gata la zbor, mereu am mai avut nevoie de ceva mici reglaje. Daca aveti prea mult de trimat, va recomand sa umblati la bratul servoului. Desfaceti surubul si rotiti intentionat bratul in directia dorita. Sper sa va ajute cu ceva cele de mai sus.

Toata stima.
0

#4 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 23 June 2013 - 09:16 AM

Lasa-l asa nu ai ce sa-i faci.Toate sunt asa.
Uite-te sa nu aibe eventual ceva fisuri, se mai intampla pe la pale.
In rest trebuie trimat si merge ,intradevar dupa 3-5 minute mai trebuie trimata directia deoarece stabilizatorul de tensiune din placuta de baza nu mai face fata ok cind scade tensiunea pe baterie.
Toate astea micro fac asa si T- Rex 100 si Solo.
Era buna o statie 9x daca si va rianata asta merge deoarece ai posibilitati mari de setare si reglaj.
Dupa ce te mai antrenezi cu el o sa-l tii din mana fara sa mai fie nevoie sa trimezi chiar la fix de fiecare data.

Ciao Sorin
0

#5 Useril este offline   AddRien 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 06-January 13
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 23 June 2013 - 01:03 PM

Mulțumesc, băieți! Voi ține cont de ce mi-ați spus! :drinks:
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro