Modelism - RHC Forum: Sfaturi: nick-name - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Sfaturi: nick-name Se poate indrepta.

#1 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 05 May 2013 - 09:20 AM

Sunt 3 lucrui care ne caracterizeaza in spatiul virtual: indiferent daca vrem sau daca ne place, nu conteaza virsta, pregatirea, inaltimea, culoarea parului starea sociala...

1 - nick name-ul:
Ne adresam unei persoane cind comunicam, de aia nick-name-ul trebuie sa reprezinte o persoana nu un obiect. Cind intilnesti pe cineva, il intrebi cum il cheama. Daca zice Speedy Gonzales, sau Mirobutsu-tobishone, comunicare inceteaza. Il lasi pe fiecare in durerea lui si-ti vezi de treaba, pentru ca viata e mai frumoasa fara. Frantuzismele (sau englezismele) de tip 'furculision' arata un anumit nivel, sunt cel putin puerile.

2 - imaginea avatar:
Face parte din comunicarea nonverbala (similar cu limajul trupului sau mimica), transmite informatie si creaza reactie in comunicare. De multe ori creaza repulsie/respingere la interlocutor. Aveti o buna ocazie de a folosi o imagine facuta de altii, in avantajul dvs. pentru ca va caracterizeaza pe fiecare.

3 - textul comunicat. Surprinzator nu volumul, nu valoarea utila a comunicarii, ce perceptiea (proiectia) textului in mintea interlocutorului creaza impresie despre cineva. Si impresia se pastreaza mult, si se schimba greu.

Pentru cei care au gresit, sau care nu mai sunt multumiti despre ce-i reprezinta in spatiul virtual, cu o bere la moderatori lucrurile se pot indrepta. Moderatorii au putinta sa faca si fapte bune (utile),oricum cenzura este interzisa in Romania.
0

#2 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8276
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2013 - 09:44 AM

Fara suparare, am mutat topicul la generalitati caci nu are legatura cu elicopterele.
0

#3 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2013 - 09:49 AM

Tocmai scriam cele de mai jos cand am primit mesaj de eroare



1 - Acest subiect era bine sa fie deschis la Generalitati caci e valabil la toti, nu numai elicopteristilor.

2 - Doar adminii se pot bucura de berea aia deoarece moderatorii nu au acces la (acele) butoane.

3 - Cenzura nu e interzisa in Romania, e doar reglementata. Si e bine asa.


0

#4 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8276
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2013 - 09:57 AM

As adauga si eu o chestie de doi bani.

De multe ori te inregistrezi pe un forum la repezeala cu nikuri la misto/intamplare caci vrei doar sa vezi o poza. Si acela este primul si ultimul contact cu respectivul forum. Se intampla insa sa te prinda acel hobby/forum si ramai (pana rogi un admin) blocat cu acel nik.
0

#5 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 05 May 2013 - 10:38 AM

Am vrut sa fac o legatura cu elicopterele, am fost deturnat.

La elicoptere, in mod particular, nu ajuta sa te ascunzi in spatele unui nick-name (fie el evoluat intr-o limba straina). Trebuie sa-ti asumi cine esti si unde esti (poate si cum te chiama Ion, Vasile, Gicu... pentru cei carora nu le e rusine de propiul nume). Asta te ajuta sa evoluezi. Daca nu-ti recunosti propria identitate/statut, mai bine te apuci de alt ceva (heli-RC devine un sport costisitor), elicopterul mai scump sau mai mare nu ajuta sa zbori mai bine (cum e la aeromodele).

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 05 May 2013 - 10:39 AM

0

#6 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 05 May 2013 - 11:11 AM

Hai ca devine interesant domnule Vlad.Mai dezvolta un pic ideea cu porecla, in mod special la elicoptere, ca si noi astia de la aero vrem sa mai evoluam un pic.Nu prea inteleg faza cu identitatea, cu avionu mai mare mai scump care zboara singur.
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#7 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 05 May 2013 - 01:09 PM

Vezi postareanicolas, la 05 May 2013 - 11:11 AM, a spus:

Hai ca devine interesant domnule Vlad.Mai dezvolta un pic ideea cu porecla, in mod special la elicoptere, ca si noi astia de la aero vrem sa mai evoluam un pic.Nu prea inteleg faza cu identitatea, cu avionu mai mare mai scump care zboara singur.


Porecla ? Zboara singur ? poate mai faci un efort.

La aeromodele este o axioma ca aeromodelul mai mare (implicit mai scump), zboara mai bine. La elicoptere nu e neaparat adevarat. Sunt colegii care se lanseaza cu elicoptere scumpe, si apoi constata ca nu-i ajuta la nimic, nici pe ei nici pe noi. Ca sa zbori elicopter, ai nevoie (ajuta) de un anumit temperament, de o abordare cel putin progresiva. Trebuie sa realizezi cine esti, unde esti si sa progresezi, daca ingropi mii de euro ai sansa sa nu te ajute.
0

#8 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 05 May 2013 - 04:46 PM

Eu sper sa nu te fi gandit la mine cand ai deschis topicul,cred ca fiecare isi doreste sa se numeasca macar in vis BATMAN,RAMBO,SANDOKAN etc,fiecare cu ce sechele a avut in copilarie...eu am vrut sa fiu furios.
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#9 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 05 May 2013 - 06:10 PM

Vezi postareafurios, la 05 May 2013 - 04:46 PM, a spus:

Eu sper sa nu te fi gandit la mine cand ai deschis topicul,cred ca fiecare isi doreste sa se numeasca macar in vis BATMAN,RAMBO,SANDOKAN etc,fiecare cu ce sechele a avut in copilarie...eu am vrut sa fiu furios.


Nu m-am gindit la nimeni in mod special.

Dar remarc:

Daca de la o vreme-ti doresti sa fii Rambo sau Batman, gindul poate fi catalogat cam pueril. Mult mai bine ar fi sa fii Brad Pitt, cel putin pentru acces la ....
Faptul ca te cheama Furios, cred ca nu te face furios (nu ajuta), cu atit mai putin daca o scriai elaborat Fourious sau Furiozo. Ar fost fost exotic sau ex-pat. (in original era 'Philosofum non pfacit barba')
0

#10 Useril este offline   nicolas 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 695
  • Inregistrat: 06-October 06
  • Gender:Male
  • Location:Popesti-Leordeni

Postat 05 May 2013 - 06:14 PM

Vezi postareavlad1, la 05 May 2013 - 01:09 PM, a spus:

Porecla ? Zboara singur ? poate mai faci un efort.

La aeromodele este o axioma ca aeromodelul mai mare (implicit mai scump), zboara mai bine. La elicoptere nu e neaparat adevarat. Sunt colegii care se lanseaza cu elicoptere scumpe, si apoi constata ca nu-i ajuta la nimic, nici pe ei nici pe noi. Ca sa zbori elicopter, ai nevoie (ajuta) de un anumit temperament, de o abordare cel putin progresiva. Trebuie sa realizezi cine esti, unde esti si sa progresezi, daca ingropi mii de euro ai sansa sa nu te ajute.


Asta si incerc sa fac "eforturi".Apropo de englezisme ,frantuzisme porecla mea este "nicolas" ,pardon nick-name si in particular ma "chiama" Nicu.Acum ca mi-am dezvaluit identitatea cred ca am crescut in ochii multora.
Cu avioanele m-am lamurit cum stam in schimb cu elicopterele inca nu m-am prins cum e cu porecla pardon "nick neim".
Its nice to be important, but its more important to be nice ...
0

#11 Useril este offline   Dinutu 

  • Baiatu', e pe benzina?
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 16-June 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Nu stiu mosule, nu sunt din cartierul asta.

Postat 05 May 2013 - 10:39 PM

Cu toate ca nu sunt cu avioanele, ca un mic sfat pentru alegerea nick-ului, acesta trebuie sa fie un balans intre varsta, temperament si realitate. Ca un exemplu, mie cand eram mai mic mi se zicea Dinutu numele meu fiind Dinu asa ca am ramas cu acesta, plus ca fiind un diminutiv te gandesti la un copil. Bafta! :lol:

Invata-ti copilul sa iubeasca masinile si nu va avea bani de droguri.

0

#12 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 05 May 2013 - 10:41 PM

Vezi postareavlad1, la 05 May 2013 - 09:20 AM, a spus:

....Ne adresam unei persoane cind comunicam, de aia nick-name-ul trebuie sa reprezinte o persoana nu un obiect. Cind intilnesti pe cineva, il intrebi cum il cheama. Daca zice Speedy Gonzales, sau Mirobutsu-tobishone, comunicare inceteaza. Il lasi pe fiecare in durerea lui si-ti vezi de treaba, pentru ca viata e mai frumoasa fara. ....


Cu respect si scuzele de rigoare,ati trecut prin vie cand ati scris aceasta filozofie pura? sa inteleg ca astea-s reguli de "conduita virtuala" ,sau ce ? :lol:

Aceasta postare a fost editata de soarece: 05 May 2013 - 10:43 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#13 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 06 May 2013 - 09:15 AM

Vezi postareasoarece, la 05 May 2013 - 10:41 PM, a spus:

Cu respect si scuzele de rigoare,ati trecut prin vie cand ati scris aceasta filozofie pura? sa inteleg ca astea-s reguli de "conduita virtuala" ,sau ce ? :lol:


Nu e filosofie e observatie, nu sint reguli sunt sfaturi; lol-ul ala tine loc de semnatura in jargon ? (o fi ceva local)

Folosirea unui substantiv comun cu utilizare proprie, poate fi eronata. De exemplu, 'soarece' este numele ales de tine, aici (in spatiul virtual) este element de identificare unica (tine loc de nume, prenume, CNP, CI, si adresa de domiciliu). Ti l-ai ales si te reprezinta pe tine. Problema este ca majoritatea avem o imagine despre soarece, ce este, cum este...

Daca cumva (de la o virsta) doresti sa schimbi asta, am sugerat ca se poate, si cum se poate.
0

#14 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 06 May 2013 - 05:10 PM

Vrand sau nevrand o sa va fac un portret psihologic :
Aveti intre 40-50 ani,pun pariu ca n-ati injurat vreodata nici macar la nervi,nu beti decat apa plata,socializati mai mult pe net,va place sa fiti considerat/sa va considerati un om intelept/cult,acasa va persecuta sotia iar pe forum o faceti pe lupul moralist cand in fapt sunteti oita.... :lol: ...Mama lor de soareci ,rozatoare afurisite,nu ? :good:

LE :Daca cineva pe aici are id-ul "serial killer" nu vad de ce n-as vorbi cu el sau de ce l-as evita,asta-i teoria "cucului" mort.
Chiar nu-mi face placere sa vb. aici despre dvs sau sa facem vreo mica afacere pe la bursa si nici nu vreau sa avem de-a face....
Va salut si cu toata stima va sfatuiesc s-o lasati moarta,subiectul fiind similar cu "cine a infipt securea-n geam" !

PS:Mi-am permis dat fiind faptul ca mi-ati luat-o inainte cu caracterizarile.CNP-ul are caracter personal. :drinks:

Aceasta postare a fost editata de soarece: 06 May 2013 - 05:11 PM

Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#15 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 06 May 2013 - 10:10 PM

Am o problema de adresare fara sa jignesc, si cu cit mai putina suparare. Nu pot scrie cu soricelule sau soricicule (n-am un diminutiv de adresare amicala), am sa pastrez adresarea oficiala cu care m-ati caracterizat, deci:

Domnule soarece.

Intrucit singur v-ati intitulat soarece, daca pe dumneavoastra va caracterizeaza, pe mine nu ma supara defel chestiunea. Nu-mi reprosati fapta, pentru ca nu am nici un merit. Nu-mi luati observatia ca un atac la persoana, era un sfat. Va asigur ca sunt in continuare acelasi coleg de forum cu dvs. care considera ca avem si noi nevoie de un soarece al nostru.
0

#16 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 06 May 2013 - 10:21 PM

atunci aveti scuzele mele... :good:
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

#17 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 May 2013 - 11:24 PM

Vezi postareavlad1, la 06 May 2013 - 10:10 PM, a spus:

Am o problema de adresare fara sa jignesc, si cu cit mai putina suparare. Nu pot scrie cu soricelule sau soricicule (n-am un diminutiv de adresare amicala), am sa pastrez adresarea oficiala cu care m-ati caracterizat, deci:

Domnule soarece.

Intrucit singur v-ati intitulat soarece, daca pe dumneavoastra va caracterizeaza, pe mine nu ma supara defel chestiunea. Nu-mi reprosati fapta, pentru ca nu am nici un merit. Nu-mi luati observatia ca un atac la persoana, era un sfat. Va asigur ca sunt in continuare acelasi coleg de forum cu dvs. care considera ca avem si noi nevoie de un soarece al nostru.
Vlade, iar ai iesit din curte? Hai, ca te paste nominalizarea la postul anului! ...parca n-ai sti ca e un subiect 'mulat' pe tine...Ori ai baut apa dupa Bufnila, cu dezvoltarea personala?Te-a prins soricelu' ce sa zic...tanar, tanar, dar se pricepe la oameni...

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 06 May 2013 - 11:26 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#18 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 May 2013 - 07:00 AM

Bogdan, profit de moment sa-ti spun ca nu mi-a venit sa cred ce mi-au vazut ochii. M-am uitat de doua ori pe profil ca sa ma conving si poate ca de asta oi fi avut azi noapte un somn agitat.

E ceva temporar, putem spera la o revenire?


e. Am uitat sa pun :)

Aceasta postare a fost editata de navigator: 07 May 2013 - 07:05 AM



0

#19 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 18 May 2013 - 06:35 PM

Salutare la toata lumea , si daca veni vorba de nik-ul folosit la mine este alt ceva .Nu am nimic de aface cu vestitul cantaret cand am intrat pe acest forum nik-ul Bobo era ocupat si am pus in fata Dj dar muzica este doar pentru relaxare mai ales ca sunt fan muzica trance . Pentru Bobo se trage cand pe vremuri faceam naveta spre Oltenita si in gara de nord inainte de 89" in holul central de la intrarea in gara de nord erau poze cu realizarile epocii de atunci si printre acestea si locomotiva electrica tip Bobo de o putere mai mica si tip Coco ceva mai mare fabricate de Electroputere diferenta vizibila fiind numarul de geamuri rotunde dintre capete si de care ne amuzam de numele ales si d aici inspiratia pentru nik-ul meu.
Toate cele bune si multa , multa bafta :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de dj.bobo: 18 May 2013 - 06:39 PM

0

#20 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2013 - 10:44 PM

Semnificatia la bo-bo si co-co este de 2 + 2 respectiv 3 + 3 axe tractoare pe cate doua boghie. Bo-bo era mai scurta si deci avea mai putine geamuri rotunde.


Acum ca ne-ai explicat de la ce vine ID-ul tau, dormim ceva mai linistiti, dar nu in totalitate, pana nu ne explica si Bogdan S. ce s-a intamplat cu avatarulu sau. :) Am o banuiala ca e ceva legat chiar de acest topic. :lol:


0

#21 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2013 - 12:34 AM

Vezi postareanavigator, la 18 May 2013 - 10:44 PM, a spus:

Semnificatia la bo-bo si co-co este de 2 + 2 respectiv 3 + 3 axe tractoare pe cate doua boghie. Bo-bo era mai scurta si deci avea mai putine geamuri rotunde.


Acum ca ne-ai explicat de la ce vine ID-ul tau, dormim ceva mai linistiti, dar nu in totalitate, pana nu ne explica si Bogdan S. ce s-a intamplat cu avatarulu sau. :) Am o banuiala ca e ceva legat chiar de acest topic. :lol:


Navigator,


Scuze, de-abia am vazut ultimele postari din topicul asta.

Avatarul meu era invechit, incerc sa-l primenesc cu un fatzau de personaj, care mie mi-e drag. Cand o sa am motive sa-l schimb, o s-o fac. Deocamdata, cam prin orice face, omul ala castiga multe puncte in sufletul meu, pe masura ce il cunosc mai bine. Ca nu e frumusetea de pe lume si ca de la o vreme, da, aduce a Shar Pei, asta e alta poveste.

Banuiala ta nu e intemeiata, ar fi greu sa ma convinga protagonistul-postului-anului sa fac schimbari (orice fel de-) in viata mea.

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 19 May 2013 - 12:36 AM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#22 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2013 - 08:25 AM

:)
Un Shar Pei ar fi fost chiar dragut.


0

#23 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 May 2013 - 06:27 PM

Si o sa rog pe factorii abilitati, cu aprobarea Tovarasului Director de la Biroul de manipulare a mintilor sarmane cu ajutorul softului OpenBiroul de manipulare a mintilor sarmane cu ajutorul softului Open, precum si a nervosilor de serviciu, sa imi schimbe numele de scena cu flying kettle.

Restul schimbarilor, vor veni de la sine. Dar in viata altora...

Sa vedem reactia Vlad1-lui, un incepator la capitolul crearea imaginii de sine false, impotriva perceptiei lumii.

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 19 May 2013 - 06:28 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#24 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2013 - 08:02 AM

Vezi postareanavigator, la 19 May 2013 - 08:25 AM, a spus:

:)
Un Shar Pei ar fi fost chiar dragut.


Eu mi-am facut treaba, multumesc pe aceasta cale celor ce inteleg rostul glumelor.


Canisa Shar Pei are pui proaspeti.


Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#25 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 20 May 2013 - 08:42 AM

Bogdan,

Eu ma bucur cand scrierile mele sunt citite si produc efecte (chiar daca sunt efecte revelatoare). Ma stradui sa transmit idei si concepte nu sentimente (m-ar eradica astia daca as scrie tot ce gindesc). Uneori reactiile colegilor, i-mi alunga banuielile... si pentru asta sunt multumit.

Ne fiind o autoritate pe forum, am luxul de a scrie activ nu reactiv, de aceea nu trebuie (eventual pot) sa reactionez. Da de ce ti-ai sters imaginea precedenta din avatar ? Te-ai razgindit asa de repede ? nu mai te reprezinta pe tine ? (ma rog, avatarul tau). Asta era, nu-i asa ?

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: av-12660.jpg

Aceasta postare a fost editata de vlad1: 20 May 2013 - 08:45 AM

0

#26 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2013 - 08:49 AM

Vezi postareavlad1, la 20 May 2013 - 08:42 AM, a spus:

Bogdan,

Eu ma bucur cand scrierile mele sunt citite si produc efecte (chiar daca sunt efecte revelatoare). Ma stradui sa transmit idei si concepte nu sentimente (m-ar eradica astia daca as scrie tot ce gindesc). Uneori reactiile colegilor, i-mi alunga banuielile... si pentru asta sunt multumit.

Ne fiind o autoritate pe forum, am luxul de a scrie activ nu reactiv, de aceea nu trebuie (eventual pot) sa reactionez. Da de ce ti-ai sters imaginea precedenta din avatar ? Te-ai razgindit asa de repede ? nu mai te reprezinta pe tine ? (ma rog, avatarul tau). Asta era, nu-i asa ?

Vlad,

Sa spunem ca e o alegere legata de strategia de comunicare. Suna bine raspunsul?






Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#27 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2013 - 09:09 AM

Vezi postareavlad1, la 20 May 2013 - 08:42 AM, a spus:

(m-ar eradica astia daca as scrie tot ce gindesc).

Vlad, nu incetezi sa ma uimesti la fiecare postare. De unde le tot scoti?
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#28 Useril este offline   MLGore 

  • Dream Team Forever
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2332
  • Inregistrat: 08-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2013 - 07:18 PM

Vezi postareavlad1, la 20 May 2013 - 08:42 AM, a spus:

Bogdan,

....(m-ar eradica astia daca as scrie tot ce gindesc)....



Da'ce bre, esti planta sau boala ca sa te eradicheze astia......poate sa te omoare, da'le arati tu lor dupa aia...

Io sunt MLGore de la ML-ul lui Gore, valutistu' de la Gorjului (sa traiesti barosane daca ma auzi!), ca toata viata mea mi-am dorit ML ca sa-i scuip pe fraieri de sus.

PS: Ce postul anului Bogdane, asta e topicul anului!

Aceasta postare a fost editata de MLGore: 21 May 2013 - 07:20 PM

Modelism = 10% zbor + 90% lipici
Cand o zbura A.R.C.A.! © 2010 All rights reserved.
0

#29 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 May 2013 - 02:56 PM

Vezi postareaMLGore, la 21 May 2013 - 07:18 PM, a spus:

PS: Ce postul anului Bogdane, asta e topicul anului!
De ce nu, poate postul secolului; asta pana mai posteaza Vlad1 ceva nou...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#30 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 23 May 2013 - 03:31 PM

Vai, ma maguliti. Multumesc.

Da nu e numai meritul meu (sunt jucator de echipa), mai lucrez si eu pe 'materialul clientului', e deunde...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro