Modelism - RHC Forum: Nicu Diaconescu - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Nicu Diaconescu neserios

#61 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 09 November 2016 - 10:59 AM

Dl Nicu hai sa o lamurim odata si pentru totdeauna. Ti-am zis ca nu merge esc-ul, pe langa alte probleme estetice. Mi-ai raspuns o singura data ca nu are nimic, ca imi vei trimite niste folie rosie si sa nu te mai deranjez cu prostiile mele(exact formularea asta).
Dupa care am ramas si cu esc-ul nefunctional si fara folia promisa pentru defectele de la transport.

Pune-te in situatia mea: ai primit ceva defect si vanzatorul e indiferent. Normal ca il vei considera neserios.
Situatia era alta daca se intampla oricare din urmatoarele:
-incercai sa ma ajuti sa fac esc-ul sa mearga daca erai ferm convins ca merge
-imi cereai sa-ti returnez esc-ul, apoi trimiteai altul sau bani
-nu aveai tonul ala nepotrivit si incercai macar sa remedii celelalte probleme de care m-am lovit.
Nu-l mai baga atat pe Mihai din Buzau in treaba asta. Nu de la el am cumparat, nu el a primit banii. Scuza ca "l-am luat bun l-am zburat l-am dat cum l-am luat" chiar nu tine. Iar ca s-a avariat la transport e iarasi responsabilitatea ta. Daca nu poti asigura integritatea, refuza trimisul in tara.

Nu ma oboseam sa fac tam tam pentru un esc de 100 lei, ideea era sa previn alte nemultumiri pentru ceilalti colegi de forum. Gestul conteaza, nu banii(bine, si aici e o limita...)

Din pacate nu mi-a iesit atunci si cred ca nici acum, lumea tot isi ia tepe. Cine mai cumpara de la dansul isi cam merita soarta.

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 09 November 2016 - 11:00 AM

0

#62 Useril este offline   ForumRHC 

  • Incepator
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 21-October 15
  • Gender:Not Telling

Postat 09 November 2016 - 11:28 AM

Cu totii am inteles.
Lucrurile sunt clare pentru toata lumea.
Consider ca s-a spus tot despre acest subiect.
Topic inchis.

Seriozitatea lui Nicu Diaconescu este serios pusa la indoiala, daca nu clara.Forum RHC nu agreeaza astfel de situatii si face tot posibilul pentru a preveni.

Pentru acest lucru, Nicu Diaconescu, prin limbajul folosit si lipsa de masuri in a remedia problemele aparute la tranzactiile sale, va lua o pauza de 30 de zile pe acest forum.
Daca lucrurile nu se vor indrepta, vom continua cu masurile pecuniare.

Multumesc,

ForumRHC
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro