Modelism - RHC Forum: Automodel Chevrolet Suburban 4x4 1986 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Automodel Chevrolet Suburban 4x4 1986 conceput de la ZERO

#1 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 02 March 2013 - 09:05 AM

Buna ziua tuturor.

Am observat citind zilnic postarile de pe forum ca foarte, foarte putini au curajul sa inceapa un automodel de la zero preferand distractia imediata cu un model nou sa second hand.

Inspirat de colegul C&RDINODINOWOODFAN , cu caroseriile de ARO as dori sa incep de la ZERO (sasiu, caroserie ...etc) un automodel Chevrolet Suburban 4x4 1986.care in final sa poata tracta si un peridoc - remorca transportul unui yacht.
Pentru acest lucru ca acum sunt in mare impas: ce material mai pot folosi pentru caroserie in afara de placaj, am tot citit de stiren daca zic bine, care se poate taia usor cu un cuter si modela in fel si chip.http://www.scale4x4rc.org/forums/showthread.php?t=70925&page=2 .
Dar tot pentru acest lucru nu pot folosi polisirenul pentru parchet (del verde)care se gaseste in grosimi de 3mm si 6 mm?
Sau tabla zincata de 0.4, insa aici apare problema sudurii (lipirii, cositoriri), ceea ce nu am incercat niciodata dar care arata intr-un final mult mai bine si mai rezistent.http://kostructor.altervista.org/

Poate unii zic sa incep cu sasiul si pe parcurs sa hotarasc din ce voi face caroseria.
Bine. Pentru sasiu am o bara rectangulara de aluminiu de 10x10 mm, L=1m.
Intrebare: Sa o tai in jumatate si sa o modelez dupa forma sasiului sau.....alte pareri.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1987 Chevy Suburban-04.jpg

0

#2 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 02 March 2013 - 09:47 AM

Cred ca initial ar trebui sa stabilesti un plan, Motor-reductor-punti, pe care sa construiesti sasiul. Daca ai studiat scale4x4rc.org, atunci stii despre ce vorbesc, majoritatea de acolo folosesc punti de crawler cu reductor central sau cutie de viteze. Ai nevoie apoi de suspensie, tip lamelar sau arc, cu telescoape. Nu e ceva care sa faci, daca ai cunostinte minime spre 0 in domeniul acesta, mai ales ca trebuie sa ai dobandite deja si niste abilitati de constructor. Stirenul este folosit de cei din afara, are aproximativ aceeasi structura ca forexul si cam la fel de usor de prelucrat.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#3 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 02 March 2013 - 12:52 PM

Pentru partea de suspensii, directie, transmisie se va sacrifica una bucata-roller Jammara Mad Max.
Sa construiesc diferentiale si cutii de viteze deja ne ducem prea departe nu ca nu ar fi posibil.
Daca am reusit sa bag ceva barcute in stricle ce-ar mai fi o cutie de viteze. Cu toate ca puntea spate va trebui sa o confectionez plecand de la un diferential.
Modelul va fi 2WD tractiune spate ca in imagine.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1970 Chevy Pickups-sasiu (Medium).jpg

0

#4 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 02 March 2013 - 01:03 PM

Nu stiu cat de bune vor fi componentele de pe jamara ... nu prea se potrivesc cu tema si nu te ajuta deloc la constructie daca vrei sa faci modelul cat mai scale! Mai bine vinzi jamara si cumperi 2 punti crawler, sau un crawler roller si iesi in castig 100%! Jamara are bascule fata spate, poate asa cum ai spus, fata te va ajuta in constructie, dar spatele nu cred! Nu stiu cum vei realiza conectarea sasiului la partile de la jamara in asa fel incat sa arate ca cel de la chevi! Plus ca si latimea jamarei va fi o problema!

Aceasta postare a fost editata de hassel: 02 March 2013 - 01:05 PM


BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#5 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 02 March 2013 - 02:20 PM

Sunt tare curios sa vad evolutia, m-ai pus pe jar, mai ales cu carcasa, daca te hotarasti sa folosesti depron, vreau sa vad cum iese, am si eu un plan pentru un hummer h1.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#6 Useril este offline   C&RDINODINOWOODFAN 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 30-September 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI 0730122447
  • Interests:Constructii de tot felul , Pescuit Sportiv ,Drift

Postat 02 March 2013 - 06:42 PM

Salut .
Expunind variantele de executie proiectul demarat de Vasia ,Adistul si cu mine paleste pe linga maiestria KONSTRUCTOR -ului .
Varianta aleasa de noiImagine atasata: 2013-02-08 18.40.28.jpg este ,, Pentru un produs de larg consum ,, caroseriile din lexan ,pentru automodele deja existente , placajul servindu-mi suport pentru termoformarea primara , in care se va lamina matrita finala pentru aceste caroserii .
O masina pentru sufletul tau o poti face doar in varianta lui KONSTRUCTOR Imagine atasata: Uaz469.jpg http://kostructor.altervista.org/ Imagine atasata: BRDM2.jpgasa am procedat si noi promotorii caroseriei pentru proiectele proprii .
Mai ai la indemina si varianta in care iti achizitionezi un SCALE ca tot ai nevoie de multe piese ... si este mai ieftin decit daca cumperi pe bucati ,si iti croiesti caroseria din HIPS , care va raspunde modelarii la fel ca tabla ... se poate ondula , suda , slefuii gauri , cu mentiunea ca rezistenta la impact este este mai mare si fara urmari de indoire sau in cel mai rau caz cu KOMATEX la care poti aplica procedurile de mai sus insa la impact ramine amprentat .
Sa ai spor .

Aceasta postare a fost editata de C&RDINODINOWOODFAN: 02 March 2013 - 06:43 PM

0

#7 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 03 March 2013 - 08:12 AM

Vezi postareaC&RDINODINOWOODFAN, la 02 March 2013 - 06:42 PM, a spus:

Salut .
Expunind variantele de executie proiectul demarat de Vasia ,Adistul si cu mine paleste..........
Sa ai spor .




Nici aro nu e de lasat, este construit impecabil, multi ar vrea macar jumatate din detaliile acelea pe carcasa lor, abia astept sa vad cum arata din lexan, cred ca o sa fie nebunie!

Spor si voua in constructie, si la mai multe modele romanesti, pentru ca in final,asta suntem, si eu cel putin apreciez modelele romanesti. O dacia 1300 ar fi extrem de intersanta.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#8 Useril este offline   daniel90 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 29
  • Inregistrat: 18-January 12
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 03 March 2013 - 08:38 PM

Salutare....intru si eu in discutie, off-topic, cu mentiunea ca eu sunt printre putinii care au construit un automodel chiar de la zero si la fel de multe cunostinte despre automodelism cand am inceput; in atasamente se poate vedea ce a iesit, dar inca nu este terminata caroseria.
Cum zicea si hassel trebuie sa ai grija la puntile pe care le folosesti si ce fel de transmisie/cutie de viteze/ reductor folosesti. Daca vrei sa il faci 2WD, ai grija ce greutate va avea modelul la final pentru ca s-ar putea sa nu ai aderenta dorita si sa nu fi nevoit sa faci modificari dupa ce modelul e terminat.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMAG0124.jpg
  • Imagine atasata: IMAG0126.jpg
  • Imagine atasata: IMAG0125.jpg

0

#9 Useril este offline   C&RDINODINOWOODFAN 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 30-September 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI 0730122447
  • Interests:Constructii de tot felul , Pescuit Sportiv ,Drift

Postat 03 March 2013 - 09:46 PM

Vezi postareadaniel90, la 03 March 2013 - 08:38 PM, a spus:

Salutare....intru si eu in discutie, off-topic, cu mentiunea ca eu sunt printre putinii care au construit un automodel chiar de la zero
...

Daca motomobilul este pentru tine reteta lui KONSTRUCTOR ramine singura solutie ... doar sa incropesti o masinuta de amorul artei chiar nu merita efortul ... ori iese la superlativ ori strigi bani pentru una construita ... parerea mea .
0

#10 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 04 March 2013 - 01:02 AM

Vezi postareaC&RDINODINOWOODFAN, la 03 March 2013 - 09:46 PM, a spus:

Daca motomobilul este pentru tine reteta lui KONSTRUCTOR ramine singura solutie ... doar sa incropesti o masinuta de amorul artei chiar nu merita efortul ... ori iese la superlativ ori strigi bani pentru una construita ... parerea mea .


Efortul lui este de laudat sincer, dar ce a construit acolo din pacate expune cunostintele lui in materie. Poate urmatorul va fi mai bine facut, poate va face ceva mai estetic si mai performant, de ce sa ii dam in cap doar pentru ca a incercat. Bravo pentru curajul pe care l-a avut pentru ca a inceput macar asa ceva, multi nici macar atat nu au facut.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#11 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 04 March 2013 - 08:32 AM

"si iti croiesti caroseria din HIPS" ce este acest HIPS ?
"iti achizitionezi un SCALE ca tot ai nevoie de multe piese" = Pentru partea de suspensii, directie, transmisie se va sacrifica una bucata-roller Jammara Mad Max.

Aceasta postare a fost editata de laly_1705: 04 March 2013 - 08:33 AM

0

#12 Useril este offline   C&RDINODINOWOODFAN 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 30-September 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI 0730122447
  • Interests:Constructii de tot felul , Pescuit Sportiv ,Drift

Postat 04 March 2013 - 09:38 AM

... nu este ce ti-a aratat goagal ca este ... de la un afemeiat la ce te astepti ... HIPS- ul este o placa ca si plexic glasul doar ca este rezistent la impact si se poate vopsi , suda , indoi , gauri .
Daca dezmembrezi Jammara Mad Max Imagine atasata: mad-max-jamara.jpg suspensia masinii tale va fi independenta , diferentialele nu vor vi blocate sau blocabile , iar pentru o deplasare pe teren accidentat vei avea nevoie de un diferential central specific pentru CRAWLWR .

0

#13 Useril este offline   hamsterik 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 311
  • Inregistrat: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Rm.Valcea
  • Interests:Automodelism , offroad,
    onroad/drifting.
    Ciclism XC.

Postat 04 March 2013 - 02:15 PM

De acord , ai nevoie de punti de crawler cum au rabele.http://www.rctech.net/forum/attachments/crawler-room/243240d1182913211-rock-crawlers-only-txt-axle2.jpg

Acestea sunt prinse de obicei in 4 puncte de sasiu si ofera o mobilitate net superioara suspensie independente. Asta la viteza mica spre medie ca de acolo deja sare in toate partile si nu este manevrabila.
Auto : Hpi firestorm flux.
Navo : Homemade.
Aero : Piper J3 cub.
0

#14 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 04 March 2013 - 04:09 PM

Nu vreau sa construiesc un crawler

Va rog sa cititi ce scrie la inceput nu doar ultimul reply, si daca ma puteti ajuta Va multumesc , daca nu va rog sa va abtineti de la comentarii inutile.

Va multumesc pentru intelegere.
0

#15 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 04 March 2013 - 06:32 PM

Pentru a-mi face o idee despre casoserie am "incropit" un model din hartie momentan.
Ma gandeam la o motorizare termica dar nu prea se inncadreaza sub capota, asa ca mai calculam.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Fotografie0514 (Medium).jpg
  • Imagine atasata: Fotografie0515 (Medium).jpg

0

#16 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 04 March 2013 - 06:35 PM

Alte unghiuri, alte ganduri, alte calcule, alte idei.... :huh:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Fotografie0516 (Medium).jpg
  • Imagine atasata: Fotografie0519 (Medium).jpg

0

#17 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 04 March 2013 - 06:55 PM

N-arata rau deloc sincer, daca ai ridica motorul mai sus, si ai face la capota ceva gen hot-rod cred ca ai reusi sa il pui. Un motor de onroad e mai mic, si e posibil sa se aseze si mai bine, daca modelul iese usor e posibil sa faca fata cu brio. Daca ai avea de unde sa imprumuti unul pentru a-ti face o idee ar fi ideal. Problema apoi ar fi ca trebuie sa construiesti in jurul motorului totul, de la sasiu pana la transmisie , si nu stiu cum vei avea 4x4.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#18 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 04 March 2013 - 07:03 PM

ceva de genul asta la capota Imagine atasata: apm_ram_air_hoods.jpg, cu intake-ul mai larg, deoarece va avea nevoie de mult aer pentru racire motorul.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#19 Useril este offline   hamsterik 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 311
  • Inregistrat: 05-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Rm.Valcea
  • Interests:Automodelism , offroad,
    onroad/drifting.
    Ciclism XC.

Postat 04 March 2013 - 11:43 PM

Nu vrei sa construiesti crawler dar nici monster truck.
Vrei un trail cel mai probabil . Pentru asta mai mult ca sigur ai nevoie de solid axle.
Ideea cu motorul nitro nu e prea buna. Nu e controlabil la turatii mici si are dimensiuni mari. Ia un electric 540 si pune-l in fata , daca faci ceva asemanator compartimentului motor , poti modela acolo ceva din tabla sa semene cu un motor real si sa acopere electricul. Din axul motorului poti trage un dogbone pana in diferentialul central, de acolo e simplu.



Tipul asta a facut ceva destul de frumos sub capota , zic eu.

Aceasta postare a fost editata de hamsterik: 04 March 2013 - 11:46 PM

Auto : Hpi firestorm flux.
Navo : Homemade.
Aero : Piper J3 cub.
0

#20 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 05 March 2013 - 09:17 AM

Vezi postareahassel, la 04 March 2013 - 07:03 PM, a spus:

ceva de genul asta la capota, cu intake-ul mai larg, deoarece va avea nevoie de mult aer pentru racire motorul.

Stiu ca nu arata f bine caroseria, de accea am intrebat din ce o pot face.
Ideea este buna, nu m-am gandit la asta asa as putea sa mai ridic motorul inca vreo 2,5 cm. Multumesc.
Pentru raciere un cooler va fi prezent sigur.
Modelul va fi 2WD tractiune spate.
0

#21 Useril este offline   costash 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 331
  • Inregistrat: 19-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, zona Berceni
  • Interests:Crazy ass truck builds

Postat 05 March 2013 - 03:10 PM

Cam mare motorul ala ptr 1/10.
Parerea mea e ca daca vrei sa-l folosesti si sa intre cu totul sub capota, sa incerci o scara mai mare.. 1/8 cel putin.
Cel mai lejer la constructie e un motor electric. Poate chiar doua, puse pe acelasi spur. Dar daca pui doua, o sa ai nevoie de o transmisie de metal. Cea de plastic o sa se duca repejor..
Frumos proiect. Un Suburban ma gandeam si eu sa fac, dar am cazut prada mirajului 8x8 :)


p.s. Mutati topicul asta la "Modelul meu". Vad ca acolo au fost puse toate astea cu constructii. Poate faceti o sectiune noua cu modele construite. Incepe lumea sa bricoleze mai mult :)

Aceasta postare a fost editata de costash: 05 March 2013 - 03:13 PM

Doar 10% din modelism se vede, restul e in mintea si imaginatia noastra

-->> My YouTUBE channel <<--
0

#22 Useril este offline   hassel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2464
  • Inregistrat: 02-February 12
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Cars, cars, cars, any type ....

Postat 05 March 2013 - 04:13 PM

Vezi postarealaly_1705, la 05 March 2013 - 09:17 AM, a spus:

Stiu ca nu arata f bine caroseria, de accea am intrebat din ce o pot face.
Ideea este buna, nu m-am gandit la asta asa as putea sa mai ridic motorul inca vreo 2,5 cm. Multumesc.
Pentru raciere un cooler va fi prezent sigur.
Modelul va fi 2WD tractiune spate.



Pai in cazul asta se simplifica foarte mult povestea, si incepe sa prinda contur! Fa rost de partea din fata de la un model 2wd, adica bascule superioare si inferioare shock tower, telescoape, astea iti ofera loc suplimentar pentru motor, si incearca si vezi cum ai putea potrivi, puntea spade de jamara, cu o punte fata de 2wd. Si desfa rollerul, hotaraste ce folosesti si ce nu, incepe sa creeezi sasiul, apoi cand e gata poti mula dupa el caroseria de suburban, e mai simplu si nu iti mai da atatea batai de cap cu asezarea.

BAJA
5SC 30cc gas

Hobbytech str8 rally electric conversion

0

#23 Useril este offline   C&RDINODINOWOODFAN 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 30-September 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI 0730122447
  • Interests:Constructii de tot felul , Pescuit Sportiv ,Drift

Postat 05 March 2013 - 05:51 PM

Vezi postareahassel, la 05 March 2013 - 04:13 PM, a spus:

Pai in cazul asta se simplifica foarte mult povestea, si incepe sa prinda contur!

Chevrolet Suburban 4x4 1986Imagine atasata: used-1986-chevrolet-suburban-k10lifted4x4-6046-4854412-3-640.jpg , Pickup Imagine atasata: chevrolet-silverado-3500-frame-picture-648×316-02.jpg...primul este Scale , celalalt este Short Course cu punte rigida .
Cu ajutorul unei bare de aluminiu rigidizezi puntea spate Imagine atasata: mad-max-jamara.jpg,puntea fata o lasi cu suspensie independenta ,execuri caroseria de Chevrolet din forex de 3 mm si de 5 mm si ai gata automobilul .

Aceasta postare a fost editata de C&RDINODINOWOODFAN: 05 March 2013 - 05:56 PM

0

#24 Useril este offline   Daemonus Modelus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 421
  • Inregistrat: 21-June 10
  • Gender:Male
  • Location:Craiova, Dolj

Postat 05 March 2013 - 10:27 PM

Pentru un n00b, care-i cel usor de modelat material pentru o macheta ? Nu dispun de scule, doar vointa. Cateva sfaturi ?
Murdar poate....insa nu JEGOS !!!
0

#25 Useril este offline   Mischu LTB 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 582
  • Inregistrat: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 March 2013 - 07:35 AM

Vezi postareaDaemonus Modelus, la 05 March 2013 - 10:27 PM, a spus:

Pentru un n00b, care-i cel usor de modelat material pentru o macheta ? Nu dispun de scule, doar vointa. Cateva sfaturi ?



Forex. Il deformezi usor, il tai usor, se lipeste cu oricare cianoacrilat, se pileste, gaureste usor. Se poate vopsi si cu acrilice dar inainte are nevoie de primer.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_20121222_142033.jpg

0

#26 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 06 March 2013 - 08:21 AM

Aveti idee unde as putea gasi acest super material Forex in Constanta? de cumparat..

Sau ma voi duce cu miloaga la firmele de productie publicitara sa caut, ei au sigur...
0

#27 Useril este offline   Mischu LTB 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 582
  • Inregistrat: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 March 2013 - 08:30 AM

Vezi postarealaly_1705, la 06 March 2013 - 08:21 AM, a spus:

Aveti idee unde as putea gasi acest super material Forex in Constanta? de cumparat..

Sau ma voi duce cu miloaga la firmele de productie publicitara sa caut, ei au sigur...



Nu e super material dar la ce am facut eu a fost cel mai usor de folosit. Sursa e firma Geplast sau cum ai zis si tu sint in Constanta multe firme de publicitate careau suficiente resturi numa'bune sa le folosesti.
0

#28 Useril este offline   C&RDINODINOWOODFAN 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 30-September 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI 0730122447
  • Interests:Constructii de tot felul , Pescuit Sportiv ,Drift

Postat 06 March 2013 - 08:59 AM

Vezi postarealaly_1705, la 06 March 2013 - 08:21 AM, a spus:

Aveti idee unde as putea gasi acest super material Forex in Constanta? de cumparat..

Sau ma voi duce cu miloaga la firmele de productie publicitara sa caut, ei au sigur...

La firmele de publicitate ... forex-ul , Komatex -ul ,Komaprintul sint materiale ce folosesc ca suport pentru reclame ... la cit iti trebuie pentru o caroserie poti primi si ca donatie .
In Constanta pe iesirea spre bucuresti pe autostrada , dupa benzinarie era o firma deasta de publicitate.

Aceasta postare a fost editata de C&RDINODINOWOODFAN: 06 March 2013 - 08:59 AM

0

#29 Useril este offline   laly_1705 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 218
  • Inregistrat: 22-October 08
  • Gender:Male
  • Location:constanta
  • Interests:Navomodele, Automodele

Postat 29 March 2013 - 10:02 AM

Prototip din polistiren de 5mm
http://www.rhcforum....nsmann-hot-rod/
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro