Modelism - RHC Forum: Corectii greseli si supradetaliere - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Corectii greseli si supradetaliere Un model corect d.p.d.v. istoric

#1 Useril este offline   Zoltan190D 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 14-January 12

Postat 31 January 2013 - 02:12 PM

Construind modelul am constatat ca unele detalii nu corespund realitatii istorice sau sunt gresit realizate.In general sunt foarte multumit de calitatea modelului insa scopul meu este sa creez un model care sa fie cat se poate de fidel realitatii.Revenind insa la greselile modelului am constatat inca de la inceput ca si coca navei are unele greseli sau detalii importante lipsa.Un exemplu ar fi ca in partea de jos a etravei navei este reprezentata ca fiind rotunjita,insa in realitate se termina aproape ascutit lucru destul de usor de corectat cu chit sau rasini,de preferat epoxidice.Forma si dimensiunile gurilor de absorbtie si evacuare ale apei de racire nu sunt tocmai corecte iar chilele de doc lipsesc cu desavarsire.De asemenea chila inainte de elice nu se termina plat ca la modelul nostru ci in unghi destul de ascutit.Pentru cei care doresc sa construiasca si sa repare greselile cocii va recomand sa cititi acest forum care este in engleza,insa pozele sunt foarte concludente si de calitate: http://www.shipmodel...=57213&start=20

deocamdata atat,insa in curand voi posta alte link-uri care evidentiaza si suprastructurile navei iar in curand voi incerca sa postez si poze cu modelul meu.

Aceasta postare a fost editata de Zoltan190D: 31 January 2013 - 02:13 PM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro