Modelism - RHC Forum: Mikrokopter MK3638 vs. Altigator A3536 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Mikrokopter MK3638 vs. Altigator A3536

#1 Useril este offline   Marian B. 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 80
  • Inregistrat: 13-September 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 January 2013 - 07:24 PM

Salut,

Am nevoie de putin ajutor din partea voastra. Trebuie sa imi construiesc 2 multirotoare: un octo care va fi cel principal folosit si un hexa care va fi back-up. Ambele vor fi heavy lift pentru a putea ridica un Cinestar Revolution si un Canon 550D sau un Sony Nex 5R.
In momentul de fata am toata electronica posibila, inclusiv motoare dar nu reusesc sa ma hotarasc cum sa le folosesc:

- Mikrokopter pentru cel de zi cu zi si Altigator pentru cel de backup sau
- Altigator pentru zi cu zi si MK pentru backup?

Altigator sunt cele cu 3 rulmenti ceramici, asa zisele HD. MK sunt un singur tip deci nu prea mult de spus. :)

Multumesc anticipat pentru ajutor,

Marian
Okto Heavy Lift, Carbon Frame, FC 2.1 ME with ACC upgrade, Navi-Ctrl V2.0, MKGPS V2.1, Graupner MX-20, AXI 2814/22 Gold Line
Okto Heavy Lift, Carbon Frame, FC 2.1 ME with ACC upgrade, Navi-Ctrl V2.0, MKGPS V2.1, Graupner MX-20, Altigator A3536 Motors
Quad X Heavy Lift, PRO Carbon Frame, FC 2.1 ME with ACC upgrade, Navi-Ctrl V2.0, MKGPS V2.1, Graupner MX-20, MK3638 Motors
Hexa, DJI F550 Frame, DJI NAZA v1, DJI GPS, Roxxy 2827-35, Altigator 40A ESC's, Graupner MX-12, Tarot T-2D Brushless Gimbal
Hexa DJI F550 Frame, DJI Naza v2, DJI GPS, DJI Motors, DJI Mini Osd, DJI Bluetooth Module, DJI Zenmuse H3-2D, Graupner MX-20
...si un DJI Phantom, ca e alb! :))
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro