Modelism - RHC Forum: Biplan - scandurica ; anv.200 cm - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Biplan - scandurica ; anv.200 cm ....idee Gicosu

#31 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 30 January 2013 - 03:07 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 30 January 2013 - 02:59 PM, a spus:

ICSS daca mai gasesti ceva teorie mai pune, ce am gasit eu e prea complicata si nu se preteaza pentru aeromodelisti

Ciao Sorin


Atat am referitor la biplan iar informatia e prezentata destul de clar si concis.
0

#32 Useril este offline   icsss 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2085
  • Inregistrat: 16-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Iasi
  • Interests:Aeromodelism

Postat 30 January 2013 - 03:10 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 30 January 2013 - 03:04 PM, a spus:

Asta am gasit eu :http://www.aerodesign.ufsc.br/teoria/artigos/biplanes/nr0151.pdf


Auch! formulele alea dor :)

Aceasta postare a fost editata de icsss: 30 January 2013 - 03:10 PM

0

#33 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 30 January 2013 - 03:16 PM

Vezi postareagicosu, la 30 January 2013 - 02:46 PM, a spus:

Salutare Gigi , sa nu te superi pe noi dar daca subiectul nu-ti convine sau nu-ti place esti liber sa nu mai scrii nimic in topic .


George


Salut George .. nu ma supar doamne fereste caci nu am de ce ... subiectul posibil sa fie foarte interesant .. am vazut tot felul de poze de modele de top , din composit, cu motoare boxer cu 4 cilindri , cu batiuri din teava .. super tare .. pofta nu am reusit sa mi se faca si de aceea am indraznit sa revenim .. cu picioarele pe pamant ... daca am deranjat .. scuze .. daca prinderea aripilor se va pastra secret pana cand se ajunge in etapa de constructie respectiva iarasi .. scuze .. daca proiectul 3D nu divulga inca toate detaliile ci e doar la nivel de concept .. scuze ..
Daca proiectul are iz comercial , de bussines .. pentru ca am vazut mai multe comentarii vis-avis de economia financiara ce se va obtine atunci chiar ca nu mai deranjez .. asta pentru ca ramasese un P.S. necompletat putin mai sus ..

Bafta !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#34 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 30 January 2013 - 04:18 PM

Vezi postareaicsss, la 30 January 2013 - 03:07 PM, a spus:

Atat am referitor la biplan iar informatia e prezentata destul de clar si concis.

Multumesc pentru informatii ,cu google e usor dar cu practica e mai greu .


George
0

#35 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 30 January 2013 - 05:01 PM

Gicosule, am reusit sa te incurcam nu asta era intentia, dar nu strica nimanui sa se mai documenteze putin. Si in urma documentarii mai faci mici modificari pe ici pe colo prin partile esentiale.

Ciao Sorin
0

#36 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 30 January 2013 - 05:06 PM

Nu ma-ti incurcat cu nimic . Partile esentiale stau foarte bine asa ca ...
0

#37 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 30 January 2013 - 05:25 PM

Gicosule sper ca nu te-ai suparat .Da eu i-as face la aripa de sus un unghi de sageata pentru mai buna stabilitate pe directie,ai vazut ca si in poza care ai pus-o ambele aripi au sageata, dupa aia te mai gandesti cu anvergura la aripa inferioara.
Poate faci aripa inferioara si cu profunzime mai mica adica biplanul se va numi sescviplan,iti trimit niste poze pe mail le pui tu daca vrei.

Ciao Sorin
0

#38 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 30 January 2013 - 05:50 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 30 January 2013 - 05:25 PM, a spus:

Gicosule sper ca nu te-ai suparat .Da eu i-as face la aripa de sus un unghi de sageata pentru mai buna stabilitate pe directie,ai vazut ca si in poza care ai pus-o ambele aripi au sageata, dupa aia te mai gandesti cu anvergura la aripa inferioara.
Poate faci aripa inferioara si cu profunzime mai mica adica biplanul se va numi sescviplan,iti trimit niste poze pe mail le pui tu daca vrei.

Ciao Sorin

Am primit pozele , se pare ca biplanul meu o sa fie un biplan normal . Sper sa nu te superi nici tu pentru ca nu o sa-i fac aripa cum spui .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: m_CIMG1827.jpg
  • Imagine atasata: m_CIMG1828.jpg

0

#39 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 30 January 2013 - 05:59 PM

Gicosule , de ce m-as supara? fiecare face ce vrea, eu am vrut doar sa-ti atrag atentia ca sunt mai multe variante .

Bine sa vedem mai departe.


Ciao Sorin
0

#40 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 30 January 2013 - 06:08 PM

Vezi postareagicosu, la 30 January 2013 - 02:46 PM, a spus:

Salutare Gigi , sa nu te superi pe noi dar daca subiectul nu-ti convine sau nu-ti place esti liber sa nu mai scrii nimic in topic .


George


Sa imi notez acest raspuns, imi dai voie sa il folosesc si eu in situatii similare ?
... cu picioarele pe pamant ...
0

#41 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 30 January 2013 - 06:33 PM

Vezi postarearenatoa, la 30 January 2013 - 06:08 PM, a spus:

Sa imi notez acest raspuns, imi dai voie sa il folosesc si eu in situatii similare ?


Sa nu aiba cumva drepturi de copyright ... dar oare asa greu era sa concepi un raspuns macar asemanator ? - trist la pregatirea ta ..

In rest .. bateti voi campii ca tot IO MAN .. sunt de vina !

Hai sa va fac pofta ( doar putina imaginatie , rescalati modelul la 2 m si gata .. "scandurica" ) :



P.S.

Nu eu am inceput .. ca de obicei ... e suficient de revazut postul nr 11 din acest topic .. la asa replica ce poti sa mai zici ..
Radacinile sunt mai vechi ( cu unii de pe la F4C cu altii de pe la statii de 2 $ cu softuri OPEN de ultima generatie dar si putin letcon ,cositor si sacaz )

Ideea este ca

" unii oameni vor sa vorbesc cu tine " chiar daca ai avut la un moment dat discutii contradictorii
dar
" alti oameni nu vor sa vorbesc cu tine "

adica unii desi firi colerice din nascare totusi pot sterge cu buretele in secunda 2 ( adica d o i ) .. cazul meu ...
altii .. dusmanosi .. tin minte sau mai bine zis TE tin minte .. pe principiul " pai e bine domn' Chestor ? "

Baieti buni .. sa fiti sanatosi ca e mult mai important !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#42 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 30 January 2013 - 06:44 PM

La postul 11 Dragos Avramescu m-a citat pe mine + comentriul lui care mie mi se pare absolut inofensiv asa ca nu vad la ce faci referire in postul 11? poate ne lamuresti ce ai vrut sa spui ca nu tu ai inceput.


Ciao Sorin
0

#43 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 30 January 2013 - 06:58 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 30 January 2013 - 06:44 PM, a spus:

La postul 11 Dragos Avramescu m-a citat pe mine + comentriul lui care mie mi se pare absolut inofensiv asa ca nu vad la ce faci referire in postul 11? poate ne lamuresti ce ai vrut sa spui ca nu tu ai inceput.


Ciao Sorin



Corect am gresit .. no. 15 ( mouse-ul .. si neatentia .. de draci ce aveam pe mine ! Ha ! )
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#44 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 30 January 2013 - 07:15 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 30 January 2013 - 05:59 PM, a spus:

Gicosule , de ce m-as supara? fiecare face ce vrea, eu am vrut doar sa-ti atrag atentia ca sunt mai multe variante .

Bine sa vedem mai departe.

Ciao Sorin

Multumesc pentru variante , ma bucur ca intelegi .


Vezi postarearenatoa, la 30 January 2013 - 06:08 PM, a spus:

Sa imi notez acest raspuns, imi dai voie sa il folosesc si eu in situatii similare ?

Poti sa-l folosesti cu placere .
Poate face curat aici un moderator , e pacat de topic .

Aceasta postare a fost editata de gicosu: 30 January 2013 - 07:16 PM

0

#45 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 30 January 2013 - 07:48 PM

A - La scandurica .. nu e mai complicat in varianta biplan fixarea aripilor de " scandurica " ......

B - Cred ca Real Design are dreptate, si eu ma gandesc ca sunt cam 2 posibilitati .......

cam atat spusesem eu .. primul rand ..

si a urmat ....

C - E , bineinteles ca are dreptate :rolleyes: dar cum a spus si el " ca doar intreaba ca nu se pricepe " ..

E chestia aia veche transformata in " mare simpatie " ..

Chiar ca ar trebui sa se faca curat .. si ma bucur ca replicile sunt OPEN precum softul promovat de .... un domn !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#46 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 30 January 2013 - 08:16 PM

La scandurica .. nu e mai complicat in varianta biplan fixarea aripilor de " scandurica " decat varianta cu o singura aripa
mediana ? .. sa nu balangane stanga/dreapta tot ansamblul de aripi avand ca fixare doar cei 2 cm latime fuselaj .. intreb si eu ca nu ma pricep ..

Real Design asta ai spus tu

Gicosu a spus : E , bineinteles ca are dreptate :rolleyes: dar cum a spus si el " ca doar intreaba ca nu se pricepe " asta te-a deranjat ? pai chiar tu ai zis ca nu te pricepi , nu mai inteleg nimic, dar nu as vrea sa facem din acest topic ceea ce s-a facut din topicul referitor la 9XR.

Eu am impresia ca postul lui Renatoa te-a suparat dar nu inteleg de ce ?ca nu a fost nici o referire la tine sau te-ai simtit cu musca pe caciula?Dar daca ai ceva cu Renatoa de ce nu ii spui in fata, poti sa-l provoci si la duel.

Parerea mea este ca ar fi mai elegant sa nu mai poluam si acest topic ca cel de la 9XR ce zici?Cred ca nu sunt singurul care doreste asta.

Ciao Sorin
0

#47 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 30 January 2013 - 08:25 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 30 January 2013 - 08:16 PM, a spus:

La scandurica .. nu e mai complicat in varianta biplan fixarea aripilor de " scandurica " decat varianta cu o singura aripa
mediana ? .. sa nu balangane stanga/dreapta tot ansamblul de aripi avand ca fixare doar cei 2 cm latime fuselaj .. intreb si eu ca nu ma pricep ..

Real Design asta ai spus tu

Gicosu a spus : E , bineinteles ca are dreptate :rolleyes: dar cum a spus si el " ca doar intreaba ca nu se pricepe " asta te-a deranjat ? pai chiar tu ai zis ca nu te pricepi , nu mai inteleg nimic, dar nu as vrea sa facem din acest topic ceea ce s-a facut din topicul referitor la 9XR.

Eu am impresia ca postul lui Renatoa te-a suparat dar nu inteleg de ce ?ca nu a fost nici o referire la tine sau te-ai simtit cu musca pe caciula?Dar daca ai ceva cu Renatoa de ce nu ii spui in fata, poti sa-l provoci si la duel.

Parerea mea este ca ar fi mai elegant sa nu mai poluam si acest topic ca cel de la 9XR ce zici?Cred ca nu sunt singurul care doreste asta.

Ciao Sorin


Si cand cineva nu se pricepe .. nu e mai bine sa ii explici poate ajuta si altora ? .. sau poate cineva se face ca nu se pricepe ca sa dea aripi
maestrului .. nu ?

.. eu nu am nimic cu nimeni .. trec foarte usor peste orice si chiar nu are rost sa
mai poluez topic-ul .. doar mai verific din cand in cand starea de spirit din breasla
noastra .. urata stare ! isi zambesc in fata si se rup in paispe prin spate .. eu cel putin o zic in fata ..

Numa bine !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#48 Useril este offline   stelu82 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1039
  • Inregistrat: 06-January 12
  • Gender:Male
  • Location:craiova dolj
  • Interests:mecanica auto, zborul de orice fel

Postat 30 January 2013 - 08:34 PM

salutare tuturor ma bag si eu in aceasta discutie,urmaresc cu interes acest topic si vad multe lucruri care nu isi au rostul in el fratilor lasati omul sa construiasca sa ne incante cu poze ca si Robert si Gicosu au multa istorie in spate pe acest forum iar uni care au postat doar se baga asa de dragul de a contrazice <_<
Fly safe, have fun. Measure three times, cut once. The man who makes no mistakes does not usually make anything.
0

#49 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 30 January 2013 - 08:41 PM

Da, dar critica ta nu e nici macar constructiva, probabil ar fi mai bine sa spui exact ce gandesti nu sa incerci sa ironizezi sau sa faci pe ... nestiutorul .Nu faci decat sa agiti spiritele si sa-ti atragi antipatia unora sau altora.
Pana la urma e destul loc pe pamant (deocamdata) pentru toti.
Iti spun sincer ca pe mine unele din posturile tale m-au deranjat desi nu eram eu cel vizat si cred ca si pe altii.Nu face nimic eu nu port ranchiuna eventual ma supar pe moment dar imi trece repede.
Ce zice Gicosu ca ii poluam topicul?el care vrea sa faca si el un biplan scandura ca tot aeromodelistul?

Ciao Sorin
0

#50 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 31 January 2013 - 02:20 AM

Vezi postareaicsss, la 30 January 2013 - 03:07 PM, a spus:

Atat am referitor la biplan iar informatia e prezentata destul de clar si concis.


Multumesc pt.informatie ....
0

#51 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 31 January 2013 - 02:58 AM

Vezi postareastelu82, la 30 January 2013 - 08:34 PM, a spus:

salutare tuturor ma bag si eu in aceasta discutie,urmaresc cu interes acest topic si vad multe lucruri care nu isi au rostul in el fratilor lasati omul sa construiasca sa ne incante cu poze ca si Robert si Gicosu au multa istorie in spate pe acest forum iar uni care au postat doar se baga asa de dragul de a contrazice <_<




Multumesc insa e valabil pt. George. Eu unul inca incerc sa ma documentez, iar experienta mea e de-a dreptul limitata de timpul liber din ce in ce mai redus .
0

#52 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 31 January 2013 - 10:19 AM

Cam asta este experienta mea cu biplane si triplane

Hansa Brandenburg primul zbor .




Nieuport 11 primul zbor


0

#53 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 31 January 2013 - 10:20 AM

Fokker Dr 1 Triplane


0

#54 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 31 January 2013 - 10:44 AM

Ma bucur sa descopar ca am " progresat " pe acest forum cu oameni noi , " arta " cu care mi se sugereaza ca sunt un biet aeromodelist nu ma face decat sa "sper " la cat mai multe rezultate !
0

#55 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 31 January 2013 - 12:47 PM

Vezi postareagicosu, la 31 January 2013 - 10:44 AM, a spus:

Ma bucur sa descopar ca am " progresat " pe acest forum cu oameni noi , " arta " cu care mi se sugereaza ca sunt un biet aeromodelist nu ma face decat sa "sper " la cat mai multe rezultate !


Nu cred ca cineva ar putea macar sa si gandeasca asta .. ce este al tau e pus de o parte .
Poate din rautate sau cineva care chiar nu a vazut sau a auzit macar despre ceva facut de tine ..

Restul contrelor vin din alte cauze ... unii mai suparaciosi, altii prea inversunati si decisi sa te convinga ca albul este negru de fapt ... unii nu se baga dar chicotesc pe la colturi precum babele pe marginea santului, altii se baga poate prea mult si deranjeaza ... asta e valabil in orice domeniu de activitate ... fie in institute de cercetare fie pe marginea gropii in santiere ... si tine de firea omului si nu de priceperea lui in a face ceva sau nu ..

Altii au si dezavantajul scenaritelor care ii coplesesc la un moment dat .... daca e sa recitim multe din topicele care au deraiat la un moment dat se va observa ca fiecare isi sustine ideea ca si cum nici macar nu ar fi citit ce se scrisese pana atunci .... " .. voi astia cu statii scumpe care ii sfidati pe ceilalti " asta ca sa dau un simplu exemplu mai recent.
Daca se va citi cu atentie afirmatia de mai sus este o inchipuire si de fapt a debutat taman pe dos " .. ce stie ba statia aia sa faca in plus de ai dat atatia bani pe ea " ... in traducere libera " da fraier ai mai fost ! " ..

Eu imi cer scuze daca te-am deranjat cu ceva .. dar stiu care este parerea celor cu experienta in modelismul adevarat
( ala al constructiei nu doar al zborului ) vis avis de novicii care isi permit sa isi dea cu parerea indiferent daca se abordeaza aspecte de tehnica sau doar organizatorica ( vezi discutiile despre F4C ) ... nimeni nu e a tot stiutor ..

Spor la lucru !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#56 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 01 February 2013 - 06:03 AM

Este un model frumos si sunt convins ca va fi si un zburator pe masura.
Multa, multa bafta, mesteri mari.
0

#57 Useril este offline   pccdtk 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1747
  • Inregistrat: 09-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Chitila
  • Interests:Aeromodelism ; Simulatoare RC ; Modelare 3D

Postat 04 February 2013 - 01:59 PM

Am "rezonat" la ideea de a-l testa in RealFlight asa incat o prima incercare :

https://www.youtube....pS2Kws6UHSAFwAw

Aceasta postare a fost editata de pccdtk: 04 February 2013 - 02:00 PM

0

#58 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 04 February 2013 - 02:11 PM

Este un pursange. Cu un pilot pe masura, sunt convins, poate face minuni. Este o solutie castigatoare, la un pret mai mult decat rezonabil.
Multa, multa bafta.

Aceasta postare a fost editata de dan_mitea: 04 February 2013 - 02:12 PM

0

#59 Useril este offline   incepatoru 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2857
  • Inregistrat: 30-May 09
  • Gender:Male
  • Interests:aero

Postat 11 March 2013 - 09:03 PM

..Pai hai ma baeti planuri ceva ca vine vara ..sa ne apucam de treaba..(io personal as vrea la 10cc ca se pune prafu pe el si e pacat)..
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro