Modelism - RHC Forum: Ajutor Constructie cnc ....3m x 2.5m x 1m - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Ajutor Constructie cnc ....3m x 2.5m x 1m

#1 Useril este offline   axela 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 18-April 11

Postat 09 January 2013 - 10:07 PM

Buna seara,
As dori sa construiect un cnc mai mare decat am vazut pe forum.
Nu am mai construit asa ceva dar precizez ca ma pricep la mecanica de orice fel .
Ma poate ajuta cineva cu sfati privind piesele de care am nevoie atat mecanica cat si electronice .
Multumesc f mult si astept ajutorul vostru,
Sunt din bucuresti si as aprecia maxim daca sunt si alti pasionati cu cnc in zona.
multumesc
alex
0

#2 Useril este offline   fanefane 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 254
  • Inregistrat: 20-January 09
  • Gender:Male

Postat 10 January 2013 - 09:35 PM

Bine ai venit pe forum!

Trebuie sa ai mare curaj ca incepator sa te gandesti la un CNC cu curse asa mari , fa si tu unul mai mic dupa ce capeti experienta e alceva.
Pentru ce vrei sa il folosesti ? trebuie sa stai bine cu fondurile pentru ca o masina care sa scoata productie costa .
Cei de forum te mai ajuta dar nu ti-l pot face ei daca nu studiezi un pic si sa ai si tu cateva idei un proiect al tau si apoi ceri lamuriri.

Succes!
0

#3 Useril este offline   sebba 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 479
  • Inregistrat: 31-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:sailing...

Postat 15 January 2013 - 09:19 PM

^^

cam asa, cum a spus fane, cel mai bine e sa incepi cu ceva mai mic, pe care sa faci "scoala"
o masina cnc e total nefolositoare daca nu inveti si partea de CAD si mai ales de CAM

si mai depinde si ce anume vrei sa lucrezi pe ea, ce materiale, ce precizie, ce viteza

insa, daca bugetul este suficient si ai destul curaj, poti incepe si cu ce vrei tu, din start dar va trebui sa te sfatuiesti mai mult cu cei cu experienta

bafta
---
Gone Sailing! S/Y Haimana
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro