Modelism - RHC Forum: Prezentati-va - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Prezentati-va Thread dedicat noilor veniti

#61 Useril este offline   t_alex92 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 54
  • Inregistrat: 27-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Targu Mures

Postat 09 January 2015 - 01:05 PM

Salut tuturor!
Ma numesc Alex am 22 de ani si sunt din Targu Mures.Sunt pasionat de electronica,automdele si aeromodele.Psiunea pentru acest hobby este mai veche. Inca din copilarie imi placea sa construiesc machete de avioane sau sa "mesteresc" la masinutele pe care le aveam, doar ca pe atunci bugetul nu-mi permitea sa imi cumpar un automodel sau aeromodel. De curand am achizitionat un HPI E-Savage dotat cu doi acumulatori de 7.2V/4700mA legati in serie, automodelul avand doua motoare de 14.4V. Sunt foarte incantat de el. Pe viitor sper sa pot sa-mi cumpar/construiesc un avion sau chiar si o drona.
0

#62 Useril este offline   Razvan.Despa 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 08-January 15
  • Gender:Male

Postat 23 January 2015 - 05:24 PM

Salutare,

Numele meu este Razvan, am 34 de ani si sunt din Bucuresti. Sunt pasionat de automodelism dar nu am inca un model. Sunt in cautare de opinii despre ce model ar fi potrivit pentru inceput cu care as putea sa particip la competitii pentru incepatori. Astept sugestii de asemenea despre onroad versus offload.

Va Multumesc,
Razvan
0

#63 Useril este offline   ZIPPO 9 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 17-January 14
  • Gender:Male
  • Location:Paltinis,Caras-Severin
  • Interests:RC & BIKE

Postat 27 January 2015 - 03:49 PM

Salut ma numesc Aniel,am 15 ani,sunt din Paltinis,Caras-Sevrin :)) , iar pasiunile mele sunt automodelismul,electronica,informatica si mountain biking-ul.
HSP NITRO 1/10 buggy
TAMIYA SONIC FIGHTER 1/10 brushed
0

#64 Useril este offline   Mihai Pall 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 754
  • Inregistrat: 07-December 14
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 17 March 2015 - 10:11 PM

Salutare.
Eu nu mai sunt chiar asa de nou pe forum, dar de curand am descoperit aceasta sectiune de prezentare.
Ma numesc Mihai Pall, sunt din Cluj, si sunt fan Traxxas....am avut de la ei pana in prezent Rustler VXL, Slash 2WD VXL, 2 Slash 4x4, Summit si E-Revo Brushless, si sunt foarte multumit de fiecare din ele.
Planul meu este sa imi construiesc 2 modele, piesa cu piesa, si anume un Summit Police, si un E-Revo "mafiot" pe care sa le bash-uim impreuna cu baietelul meu de 6 ani.
Respecte.
1/8 Summit Highway Police Patrol on Castle 2200kV / ELC 6S
1/8 Brushless E-Revo
0

#65 Useril este offline   Agr350r 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 43
  • Inregistrat: 22-September 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 March 2015 - 10:55 AM

Salut!

Ma numesc Dan Androne, am 28 de ani (aproape 29), sot, tata, iar de profesie sunt arhitect. De putin timp m-am inhamat in acest domeniu fara a cunoaste prea multe despre automodelism dar pasionat de latura auto, concluzia fiind ca este un "microb" fara limite :D .... initial am cumparat un Traxxas Slash 2WD pentru baiatul meu dar se pare ca m-a cuprins mai mult pe mine aceasta "febra" :D ... sper eu sa am timp pentru proiectul ce urmeaza sa il dezbat, incet si sigur in a face un upgrade de cunostinte si echipare in domeniu :)
Multumesc pentru gazduire si ajutorul acordat de pana acum din partea colegilor :)
Sa auzim numai de bine!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: quality-friends.jpg

0

#66 Useril este offline   kinderu56 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 857
  • Inregistrat: 12-February 10
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 03 May 2015 - 07:20 PM

Ma numesc bogdan am 35 si sunt depentent de .................................................. motoare castel
Team associated b44
team associated sc10 4x4
team associated tc4
X Factory X-6 Squared
ofna titan deluxe
PS: fara bautura viata e pustiu "secretu lui bachus"

0723652247
0

#67 Useril este offline   laur_ufo 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 14-June 15

Postat 15 June 2015 - 06:53 PM

Salutare,numele meu este Laurentiu si imi omor timpul cu masinute ( nitro si electrice)
0

#68 Useril este offline   Chakaron 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 25-June 15

Postat 26 June 2015 - 03:00 PM

Razvan, Traxxas E Revo 1/16, stock

Sunt nou in "activitatea" asta, dar n-am avut niciodata o "jucarie" cu care sa ma distrez atat de tare. Evident, pentru viitor as vrea ceva 1/10, tot off-road.

Imagine atasata: unnamed.jpg
0

#69 Useril este offline   Mbstee 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 19-June 15

Postat 30 June 2015 - 08:49 AM

Salutare ,
Ma numesc Stefan si detin de cateva zile un Hpi E-Firestorm 10T 2wd . Initial l-am luat pentru a-l face cadou unui prieten dar mi-a placut foarte mult si l-am pastrat eu :) . Spre sa achizitionez in curand si un 4x4 pentru ca stau in apropiere de zona muntoasa :p dar trebuie mai intai sa ma obisnuiesc cu modelul actual .
Sanatate multa si salutari la toata lumea .
0

#70 Useril este offline   Jad 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 21-June 15
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 July 2015 - 10:43 AM

Salut, sunt Jon si sunt pasionat de masini, elicoptere, multicoptere, mi-au trecut ceva modele prin mana dar momentan nu mai am nimic. Poate la un moment dat o sa construiesc ceva, asta nu am mai facut dar cu ajutorul vostru poate iese ceva interesant :)
0

#71 Useril este offline   cheluarad 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 01-March 15

Postat 26 July 2015 - 04:15 PM

Salut sunt Cheluarad -Damian , evident sunt din Arad. Imi place ca ma cred un colectionar adun scara statica 1/18 , iar printre picaturi am realizat ca adun tot ce inseamna masinute , rc , trenuri ,elicoptete si tot felul.
0

#72 Useril este offline   tavyc 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 51
  • Inregistrat: 01-October 15
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 02 October 2015 - 11:55 AM

Salut!

Sunt Octavian din Sibiu, pasionat de calculatoare si mai nou de RC :)

Am inceput automodelismul cu un Stampede de care sunt foarte incantat,
am adaugat la colectie un Losi Micro 1/24 SCTE pentru uz indoor in zilele ploioase,
si acuma lucrez la un kit Wraith Spawn pe care vreau sa-l fac scaler/crawler.

Numai bine!
1/10 Offroad: Associated B6, SC5M :: Axial Yeti, Wraith, SCX10-II :: Traxxas Slash, Slash 4x4 :: Tamiya XV-01, CC-01 :: Basher RZ-4
1/10 Onroad: MST RMX-D VIP, Tamiya TT-01E, M-05
1/8 Offroad: Kyosho Inferno MP9 TKI3 :: Axial Yeti XL :: Traxxas Summit
Small: Turnigy Nitro Buggy 1/16 :: Basher PitBull 1/18 :: Losi Micro SCTE 1/24
0

#73 Useril este offline   rider4ever 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 11-June 11

Postat 27 October 2015 - 10:24 PM

Salut RCH

Numele meu este Stefan,imi plac bicicletele,si mai nou m-a prins si pasiunea pentru RC, asa ca, astept un Savage x 4.6

Ne vedem la joaca!
0

#74 Useril este offline   AdrianSf 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 20-September 15
  • Gender:Male

Postat 29 October 2015 - 12:33 AM

Salut, sunt Adrian, 31 de ani (inca putin timp) din Timisoara insa stau in Bucuresti, sunt pasionat de auto de cand ma stiu. Cu putina indulgenta din partea voastra as putea spune ca primul meu automodel a fost un Moskvitch cu pedale (scara aprox 1:8 ) pe care probabil unii dintre voi il stiti sau ati avut , dupa care lipsa bugetului si a timpului m-a impiedicat sa perseverez in automodelism.

Recent am fost entuziasmat de deschiderea circuitului auto de la Adancata, insa oricat si oricum mi-am facut calculele nu imi permit deocamdata sa imi cumpar, prepar si intretin un hot-hatch pentru pilotaj pe circuit, asa ca am micsorat scara si anume 1:10 touring, am ales modelul HPI RS4 Sport 3, si spre placuta mea surpriza am dat peste circuitul de la Frumusani, asa ca acum am si masina sport si circuit disponibil si deschis tot timpul. Acolo am avut ocazia sa cunosc cativa membri ai forumului cu vechime in domeniu, deschisi si amabili in a primi noi pasionati si a le oferi sfaturi si ajutor.

Nu mi-a luat mult sa fac urmatorul pas catre curse, dupa o etapa de concurs la Hobby Arena in care m-am prezentat onorabil la clasa stock, am cumparat un Yokomo BD7 2013 cu care intentionez sa ma antrenez si sa particip la cat mai multe curse de-acum incolo.

In rest, ce pot sa spun, cumparaturile la mall baneasa au devenit mult mai interesante, mai ales cu 2 LiPo, odata consumate se face exact timpul sa merg sa dau cu cardul la casa la carrefour si sa car plasele :)

Aceasta postare a fost editata de AdrianSf: 29 October 2015 - 12:35 AM

0

#75 Useril este offline   andreisova 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 26-November 15

Postat 27 November 2015 - 02:01 AM

SALUTARE sunt Andrei .. cel mai nou membru (CRED) si am nevoie de AJUTOR, vreau sa-mi cumpar un automodel 1/10 electric ... am un buget de 700 lei.. ce imi recomandati?? MERSI!!!


http://www.ebay.com/...=p2047675.m4100
http://www.nitrorcx....sk-88-grey.html
0

#76 Useril este offline   Rudeaboy 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 13-January 16

Postat 14 January 2016 - 12:28 PM

Salut ma numesc Rares am 27 de ani si sunt incepator in ale automodelismului am cumprat de curand un buggy Carson Specter 1:8 si nu prea ma pricep cu el 😤😤😤
0

#77 Useril este offline   Bulzan 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 15-January 16

Postat 17 January 2016 - 10:56 PM

Saluatre , ma poate ajuta cineva in legatura cu ceva servo as vrea sa cumpar 2 servo pentru un tamiya f350 ceva recomadari , va multumesc
0

#78 Useril este offline   mbadea2002 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 17-January 16
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 18 January 2016 - 09:14 AM

Salutare,

Ma numesc Mircea, sunt din Timisoara si am intrat de curand in lumea asta RC cu un T-Maxx de 3.3.

O zi faina!
TRAXXAS T-MAXX 3.3 RTR
0

#79 Useril este offline   MudBasher 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 88
  • Inregistrat: 31-January 16
  • Gender:Male

Postat 02 February 2016 - 09:38 AM

Salut,ma numesc Andrei,nou intr-ale modelismului,am avut un MT Maverick ION,l-a calcat masina.Am trecut peste,si vreau sa pun mana tot pe un Maverick ION,dar nu stiu daca sa aleg Buggy sau truggy,planurile mele fiind offroad in parc/in curte si cateva plimbari pe la skatepark.Ce imi recomandati?
0

#80 Useril este offline   danikon 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 294
  • Inregistrat: 15-February 16

Postat 17 February 2016 - 09:42 AM

Salut!

Sunt Daniel,am 35 de ani, profesie inginer.
Sunt nou membru in domeniul automodelismului,m-am apucat de acest mic microb prin prisma baietelului de aprox 5 ani .Am zis "tati hai sa ne jucam cu ceva bun si de durata",satul de chinezariile auto pe 27 mhz, lipsite de orice filing dealtfel, primul nostru automodel este un Jamara Tiger (poreclit Tigraical) 1:10 4x4 brushed momentan.

Multumesc .
Spor la mesterit!
0

#81 Useril este offline   Glider 1 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 09-November 15
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:aero/automodele

Postat 27 February 2016 - 07:30 PM

salut
sunt Pascale Dumitru din Galati si sunt fericitul posesor al unui automodel 1/8 Losi cu motor pe benzina
cred ca este primul Losi in Romania
daca mai are cineva asa ceva rog trimiteti impresii
este un buggy 4 x 4 si sunt foarte multumit de el



https://www.youtube....em-upload_owner
Radio: Taranis X9D Plus
Aero: CX5 & Stark DLG / NineEagles Sky Climber / Voltigeur MK II 3d aerobatic plane 1220mm / S800 Sky Shadow FPV Flying Wing
Auto: LOSI8ight Gas Engine

0

#82 Useril este offline   Bogdan23 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 07-March 16

Postat 09 March 2016 - 08:18 PM

Salutare, ma numesc Bogdan si sunt din Bucuresti. De curand am primit cadou un Kyosho, din cate am inteles modelul este mai vechi dar la vremea lui a fost in top. Motorul este Ninja de competitie.
Multe lucruri nu stiu despre masinutele termince dar o sa invat treptat.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 20160307_132727.jpg
  • Imagine atasata: 20160307_132617.jpg

0

#83 Useril este offline   Glider 1 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 09-November 15
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:aero/automodele

Postat 10 March 2016 - 08:37 AM

Vezi postareaBogdan23, la 09 March 2016 - 08:18 PM, a spus:

Salutare, ma numesc Bogdan si sunt din Bucuresti. De curand am primit cadou un Kyosho, din cate am inteles modelul este mai vechi dar la vremea lui a fost in top. Motorul este Ninja de competitie.
Multe lucruri nu stiu despre masinutele termince dar o sa invat treptat.


super tare
bun venit in gasca
vezi ca la Bucuresti exista pista de curse speciala pentru masinute RC si un club dedicat(poate si mai multe)

Club Speed and Fun - Bucuresti
Radio: Taranis X9D Plus
Aero: CX5 & Stark DLG / NineEagles Sky Climber / Voltigeur MK II 3d aerobatic plane 1220mm / S800 Sky Shadow FPV Flying Wing
Auto: LOSI8ight Gas Engine

0

#84 Useril este offline   mitzak 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 27-April 16

Postat 28 April 2016 - 11:50 PM

Bine v-am gasit!

Numele meu este Mihai, sunt din Pitesti, am 27 de ani. Sunt incepator in domeniul automodelismului, ma bucur ca am intrat in comunitatea RHC. Momentan nu detin nici un automodel, desi intentionez sa imi cumpar un HPI Jumpshot MT in viitorul apropriat.

O sa va las un video facut de mine astazi :)
https://www.youtube....h?v=5O-UaoC3_zQ
0

#85 Useril este offline   danielcojocar 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 10-May 16
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 May 2016 - 09:21 AM

Salutare tuturor.
Cred ca e timpul sa revigoram acest topic si... sa mai adaugam si noi membrii acestei comunitati.
Ma numesc Daniel si sunt din Bucuresti. Mi-au placut masinutele Radio Comandate inca de prin '91 cind, in germania fiind, am avut placerea sa butonez pentru cateva minute o masinuta (on-road) ce apartinea unui var de-al meu.
Mereu mi-am spus ca trebuie sa-mi iau si eu asa ceva odata si... tot mereu mi-am spus ca, atunci cand am sa am un copil (baiat), am sa-mi iau si eu o masinuta sa reusesc sa ma satur eu de jucat cu ea pana creste copilul mai mare.
Asadar, cum de-o luna mi-a venit un baietel frumos si sanatos, am decis sa ma infig la o masinuta. Avand si o pasiune mai speciala, cea a off-road-ului, mi-am indreptat atentia catre ceva care zic eu ca-i mai potrivit pentru mine.
Da sunt incepator dar... am un pitic care nu ma lasa in pace si... tintesc putin mai sus, pe ideea ca n-o iau doar pentru cateva luni...
Inca nu mi-am luat masina (pe considerentul ca inca nu m-am hotarat care) dar am zis ca sunt pe ultima suta si cred ca e momentul sa ma decid. Caut sa aleg intre doua modele. Unul din ele ar fi Hpi Savage XL 5.9cc 2014 RTR iar celalalt ar fi RAXXAS REVO 3.3 model 53097-1 (2015), bluetooth inclus.
Voi ce ma sfatuiti sa aleg?
Multumesc pentru primire si pentru ajutor.
Cu stima,
Daniel
Nou in domeniul RC dar... invat din mers
0

#86 Useril este offline   Glider 1 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 09-November 15
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:aero/automodele

Postat 13 May 2016 - 06:29 AM

Vezi postareadanielcojocar, la 11 May 2016 - 09:21 AM, a spus:

Salutare tuturor.
Cred ca e timpul sa revigoram acest topic si... sa mai adaugam si noi membrii acestei comunitati.
Ma numesc Daniel si sunt din Bucuresti. Mi-au placut masinutele Radio Comandate inca de prin '91 cind, in germania fiind, am avut placerea sa butonez pentru cateva minute o masinuta (on-road) ce apartinea unui var de-al meu.
Mereu mi-am spus ca trebuie sa-mi iau si eu asa ceva odata si... tot mereu mi-am spus ca, atunci cand am sa am un copil (baiat), am sa-mi iau si eu o masinuta sa reusesc sa ma satur eu de jucat cu ea pana creste copilul mai mare.
Asadar, cum de-o luna mi-a venit un baietel frumos si sanatos, am decis sa ma infig la o masinuta. Avand si o pasiune mai speciala, cea a off-road-ului, mi-am indreptat atentia catre ceva care zic eu ca-i mai potrivit pentru mine.
Da sunt incepator dar... am un pitic care nu ma lasa in pace si... tintesc putin mai sus, pe ideea ca n-o iau doar pentru cateva luni...
Inca nu mi-am luat masina (pe considerentul ca inca nu m-am hotarat care) dar am zis ca sunt pe ultima suta si cred ca e momentul sa ma decid. Caut sa aleg intre doua modele. Unul din ele ar fi Hpi Savage XL 5.9cc 2014 RTR iar celalalt ar fi RAXXAS REVO 3.3 model 53097-1 (2015), bluetooth inclus.
Voi ce ma sfatuiti sa aleg?
Multumesc pentru primire si pentru ajutor.
Cu stima,
Daniel


Salutare Daniel si bun venit in gasca

nu o sa-ti dau sfaturi pe care sa o alegi dar din experienta mea cu automodelele termice, cam trebuie sa ai ceva cumostinte despe motoare si multa rabdare

mie acum imi pare rau ca nu am ales ceva electric , sunt mai practice si mai usor de intretinut

modelul meu are starterbox si prima problema a fost cu cureaua de transmisiecare s-a rupt dupa cca 10 utilizari

cautari pe net si asteptare de cca 1 luna pana mi-am cumparat vreo 10 buc de rezerva

acum imi face probleme carburatorul , cand franez se opreste motorul ...........multe reglaje, batai de cap , etc

din punct de vedere al automodelelor electrice ai cateva avantaje : merg si cu spatele , nu trebuie sa alergi dupa ele pe unde s-a oprit motorul, cu starter box-ul dupa tine ,

doar daca le-ai rasturnat ai acesta miscare de facut .

dar bineinteles ca termicele au si ele farmecul lor, sunetul motorului si mirosul de ulei si fum, sunt grozave.

oricum sunt convins ca pana o sa cresca cel mic sa ajunga sa se joace cu masinuta vei mai schimba cateva modele

tot timpul apar alte modele mai "smechere" si microbul nu te lasa sa dormi linistit .

Pregatestete sufleteste de remarcile sotiei si ale restului lumii, pentru ca ai intrat in categoria "ciudatilor" .

O sa auzi mai mereu expresii de genul -ai dat in mintea copiilor- te-ai dilit rau de tot - etc (desi daca te uiti pe Youtube, nu o sa vezi decat persoane mai peste 40 de ani cu asemenea jucarii, mai rar vad tinerei)

multa bafta indiferent ce alegi .



Radio: Taranis X9D Plus
Aero: CX5 & Stark DLG / NineEagles Sky Climber / Voltigeur MK II 3d aerobatic plane 1220mm / S800 Sky Shadow FPV Flying Wing
Auto: LOSI8ight Gas Engine

0

#87 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 30 June 2016 - 09:00 AM

Salutare tuturor! Sunt Octavian si ma alatur si eu celor din gasca!
Sunt pasionat de electronica, aeromodelism si de automodelism. Desi sunt de ceva ani in automodelism, mereu ma simt incepator in fata noilor provocari pe care acest hobby mi le ofera. Ca si automodele, am detinut mai multe modele, iar deocamdata sunt detinatorul unui Traxxas Slash Platinum LCG 4WD, unui Team Associated SC10.2 2WD si a unui Tekno SCT410.3 Si, la fel ca toti cei "virusati" de acest hobby, sunt cu gandul la achizitionarea unui buggy 4WD sau 2WD. Desi in Sibiu, orasul in care sunt, comunitatea automodelistilor este foarte restransa, fac tot posibilul sa dezvolt acest hobby si sa nu ma las "intimidat" de lipsa de spatiu si conditii de rulat, timp si alte lipsuri. Cum timpul liber este foarte redus, il investesc mai mult in automodelism si foarte putin in aeromodelism, iar de electronica am parte destul la serviciu, oarecum...
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#88 Useril este offline   Glider 1 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 09-November 15
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:aero/automodele

Postat 30 June 2016 - 09:51 AM

Vezi postareaOctavian_B, la 30 June 2016 - 09:00 AM, a spus:

Salutare tuturor! Sunt Octavian si ma alatur si eu celor din gasca!
Sunt pasionat de electronica, aeromodelism si de automodelism. Desi sunt de ceva ani in automodelism, mereu ma simt incepator in fata noilor provocari pe care acest hobby mi le ofera. Ca si automodele, am detinut mai multe modele, iar deocamdata sunt detinatorul unui Traxxas Slash Platinum LCG 4WD, unui Team Associated SC10.2 2WD si a unui Tekno SCT410.3 Si, la fel ca toti cei "virusati" de acest hobby, sunt cu gandul la achizitionarea unui buggy 4WD sau 2WD. Desi in Sibiu, orasul in care sunt, comunitatea automodelistilor este foarte restransa, fac tot posibilul sa dezvolt acest hobby si sa nu ma las "intimidat" de lipsa de spatiu si conditii de rulat, timp si alte lipsuri. Cum timpul liber este foarte redus, il investesc mai mult in automodelism si foarte putin in aeromodelism, iar de electronica am parte destul la serviciu, oarecum...


bun venit in gasca

pe cand o intanire a automodelistilor ?



Radio: Taranis X9D Plus
Aero: CX5 & Stark DLG / NineEagles Sky Climber / Voltigeur MK II 3d aerobatic plane 1220mm / S800 Sky Shadow FPV Flying Wing
Auto: LOSI8ight Gas Engine

0

#89 Useril este offline   Octavian_B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 733
  • Inregistrat: 01-October 14
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Automodelism, aeromodelism, cilism montan.

Postat 30 June 2016 - 10:00 AM

Vezi postareaGlider 1, la 30 June 2016 - 09:51 AM, a spus:

bun venit in gasca

pe cand o intanire a automodelistilor ?

De intalnit cu automodelisti din alte orase, sper cu ocazia urmatorului concurs la Miercurea Ciuc. Pana atunci, in dupa masa asta merg pe pista de la Rusciori, de langa Sibiu, sa fugaresc SC10.2-ele. De data asta vreau sa montez si doua rampe, sa-l vad si cum "zboara".
Tekno SCT410.3
Team Associated SC5M
Losi Rock Rey
HB-HPI D216
0

#90 Useril este offline   vlad90ro 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 05-February 15
  • Gender:Male
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 19 August 2016 - 09:56 AM

Salutare,

Ma numesc Vlad, am 26 de ani, inginer si sunt din Cluj-Napoca. Pasiunea mea pentru modelism a inceput de pe la 8 ani cand am fost la Palatul Copiilor unde am facut 1 an de aeromodelism. Apoi Cercul de Electronica vreo 2 ani, dupa care taicamiu mi-a cumparat o masina RC, anume Lamborghini Countach -electrica (nu stiu de la ce firma e) cu care am inceput sa fac primele cerculete pe gresia din casa :D.

Recent am reusit sa adun niste bani si ma gandeam sa-mi cumpar un model pe benzina/nitro de offroad cu care sa ma dau pe teren accidentat. Sunt in cautarea unui model la un pret <1000 lei cu garda mare la sol pentru inceput cu care sa-mi petrec cateva ore pe saptamana.
0

Arata acest topic


  • 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro