Modelism - RHC Forum: Chitila 2013 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9

Chitila 2013

#241 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 December 2013 - 10:43 PM

Asa e. Au fost mai multi "grei" ai modelismului. Erau si alte masini cunoscute cunoscatorilor.

Am zburat si eu putin cu Panda si planeaza excelent. Mult mai bine decat pare la marimea lui. Se face extrem de mic si plat (pentru transport). Andrei era cu telecomanda tip PS2 de la Multiplex. Tine cateva secunde pana te acomodezi dar e OK, pacat ca nu e are un LCD si ceva programare.

Vezi postareaFlorinelu, la 28 December 2013 - 08:32 PM, a spus:

Intr-una din poze apare si un numar de masina binecunoscut pentru cei care cumpara produse RC din raft ;), banuiesc ca era dl. Andrei. Cum merge acel Panda de la MPX? Mi se pare un avionas bun de tinut in portbagajul masinii, sa fie pentru orice ocazie ^_^

0

#242 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 29 December 2013 - 11:02 PM

Si mie mi s-a parut ca planeaza foarte bine, neasteptat pentru anvergura si structura lui (Elapor). Nu e un as al vantului, dar merge daca accepti zdruncinaturile specifice. Gaseste bine termica si sta fara mari eforturi.

O sa sacrific o pereche de aripi (cand le voi svea) si sa vad cum zboara si cu eleroane manufacturate. Probabil ca o sa apara Panda 2 cu eleroane (nu e nimic anuntat oficial, e doar o presupunere logica de-a mea).

Nu e EZ, zboara ceva mai repede. Fiind usurel trebuie avut grija la viteza, intra in limita repede dar fara consecinte dramatice; doar "pune bot" dar cu pierderea aferenta de inaltime. Motorul recomandat este suficient, dupa gustul meu (nu imi plac planoarele 3D).

Daca mai sunt intrebari, raspund cu placere, daca stiu.
0

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro