Modelism - RHC Forum: HobbyKing Turnigy 9XR... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 22 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

HobbyKing Turnigy 9XR... ... statia poporului

#31 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 December 2012 - 09:04 PM

In curand incepe numaratoare inversa, acum mai sunt 15...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 24 December 2012 - 09:05 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#32 Useril este offline   adioperator 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1356
  • Inregistrat: 12-November 09
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:aeromodelism

Postat 24 December 2012 - 09:18 PM

Sunt pe "-" :D
0

#33 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 24 December 2012 - 09:38 PM

Sincer momentan nu vad nici un motiv pentru care as arunca 9x-ul ce il am ca sa cumpar 9xr, am deja tot ce prezinta ei pe 9x-ul meu:D in afara de ceva fancy look si cica o calitate mai buna a constructiei, care mie se pare ca e bine construita si a mea care a indurat destule pana acum si inca rezista, in plus la 9x-ul meu am pregatit ceva fancy upgrade:D atmega 328(doar daca tme-ul l-ar livra mai repede.....) oricum este buna pentru cineva ce isi cumpara prima statie sau o schimba pe cea veche.
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#34 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 24 December 2012 - 09:46 PM

Aparitia ei spune un lucru,nu ea este ieftina celelalte sunt scumpe.Banuiesc ca se vor vinde containere intregi.
0

#35 Useril este offline   Zen 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1185
  • Inregistrat: 14-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 24 December 2012 - 10:06 PM

Containere? Vapoare :p

It's difficult to make things simple!
0

#36 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 24 December 2012 - 10:15 PM

Sigur, blocara portul in Olanda... era unul care abera pe rcgroups ca lansarea initiala va fi cu stoc de 10.000 si apoi productie de 4000/sapt. M-am abtinut sa nu ii zic ceva...
Daca te uiti la filmuletzul unde prezinta productia motoarelor NTM, ai impresia ca e un ateler de liceu, ca dotare si atmosfera... cam asta e nivelul HK.
Mana sus cine zice ca mai vedem un lot pe anul asta ?

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 24 December 2012 - 10:17 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#37 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 December 2012 - 11:17 PM

Cum necum, asa vanzare rapida la HK n-am vazut demult. Nu tin minte alt articol sa se fi vandut atat de repede, poate primele elicoptere HK450 la 29 USD.

Flysky 9X a avut nevoie de vreo 2-3 ani pana sa devina ultrapolpulara si asta in mare parte modarilor (chiar daca majoritatea o folosesc stoc). Unul din secretele succesului a fost platforma ultrastabila - adica chinezii nu au schimbat nimic in acesti ani.

Walkera DEVO a fost modata de cateva luni. Daca Walkera nu face o prostie (fie sa o blocheze fie sa schimbe modelele prea des) o sa fie ultrapopulara.

9XR ramane din pacate un 9X mai bine facut (sau asa ar trebui).

Este ieftin (chiar si fara modul) si HobbyKing a scapat si de FlySky si de FrSky. Vand cate vor si la ce pret vor.

Vor face in asa fel incat vor acapara total piata de statii ieftine. Si daca lucrurile merg cum vrea Antony Hand intr-un an vor scoate si un radio care o sa atace segmentul premium.

Cred ca o sa vedem un modul FrSky facut special pentru 9XR inaintea unui radio FrSky.
0

#38 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 December 2012 - 11:46 PM

Sa vedem partea plina a paharului. Modelistii seriosi erau tristi ca foarte putin puneau pe 9X softul open source mult mai tare si mai bun decat softul FlySky stoc.

Ei bine acum toata lumea primeste by default ubersoftul er9x.
0

#39 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 25 December 2012 - 08:49 AM

stai sa vezi cand o sa faca downgrade la vechiul soft, pt avioane e simplu dar la hely parca te ia cu frisoane cand incepi reglajele
0

#40 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 25 December 2012 - 09:42 AM

Vezi postareaemilemir, la 25 December 2012 - 08:49 AM, a spus:

dar la hely parca te ia cu frisoane cand incepi reglajele


Ce frisoane ca nu e nimic inteligibil in vechiul soft la heli sa nu mai zic in ce hal face mixajele vechiul soft.....
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#41 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 25 December 2012 - 10:13 AM

in softul vechi setarile pt hely era o joaca, incepand cu er9x te lovea damblaua pana setai un elicopter. Acum cu companion9x merge mai usor datorita presetarilor.

Aceasta postare a fost editata de emilemir: 25 December 2012 - 10:15 AM

0

#42 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 25 December 2012 - 10:21 AM

si sper ca cu lansarea acestei statii marile branduri sa-si mai lase preturile nejustificate in jos
0

#43 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 25 December 2012 - 11:25 AM

Vezi postareaemilemir, la 25 December 2012 - 10:13 AM, a spus:

in softul vechi setarile pt hely era o joaca, incepand cu er9x te lovea damblaua pana setai un elicopter. Acum cu companion9x merge mai usor datorita presetarilor.


sincer er9x a adus ceva inteligibil in setarea statiei pentru orice ai zbura... companion9x o face mai ushor pentru n00bi setarea.
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#44 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 25 December 2012 - 12:20 PM

Vezi postareaemilemir, la 25 December 2012 - 10:21 AM, a spus:

si sper ca cu lansarea acestei statii marile branduri sa-si mai lase preturile nejustificate in jos


Sincer, in momentul asta nu mai vad nici o justificare sa iei un mare brand, daca asta noua va avea mecanica mai de soi.
Vezi care mai de care ca da 400 de ce o fi pe un "mare brand", pentru ce? daca pe urma incepe sa chitzaie dupa receptoare ieftine... penibil...
Cu softul open9x am curaj sa zbor orice, inclusiv jeturi, numai sa nu te lase un stick sau un switch.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#45 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 25 December 2012 - 12:44 PM

Da insa eu am o mare intrebare oare intradevar mecanica la noua statie e mai buna? ca pretul e ca la aia veche , sa nu fie numai cutia si chestii minore.

Ciao Sorin
0

#46 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 25 December 2012 - 12:50 PM

De aia am pus daca ingrosat. Sa vina si vedem.

La stick-uri vad ca are rulmenti, chestie minora, nu am auzit de stick-uri pe bucse sa se gripeze, mai importanta e calitatea potentiometrului.
Cel mai simplu e de pus una pe un soft de multicopter si se vede acolo imediat cata acuratete are la revenirea la centru si daca tremura ceva cand o ciocanesti.
Dupa care... switch-urile... aici e mai greu... poate un servo, pus pe un servo tester sa faca cicluri o zi intreaga si sa miste un switch pana oboseste.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#47 Useril este offline   Zen 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1185
  • Inregistrat: 14-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 25 December 2012 - 01:03 PM

Vor exista mereu persoane care vor cumpara ce e mai scump, fara alta justificare decat ca nu poate avea toata lumea acel ceva.

It's difficult to make things simple!
0

#48 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 26 December 2012 - 09:50 AM

Vezi postarearenatoa, la 25 December 2012 - 12:50 PM, a spus:

mai importanta e calitatea potentiometrului.

Dupa care... switch-urile...


nu stiu altii prin tara ce magazine au, dar in bucuresti avem MAICA DOMNULUI, pe strada asta sunt zeci de magazine de electronica, eu deja am schimbat toate switchurile cu unele de calitate, au ramas potentiometrele sa le mai schimb, si sincer pe 7 switchuri de calitate am dat circa 50 lei
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#49 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 26 December 2012 - 11:02 AM

Vezi postareaR3dD3vil, la 26 December 2012 - 09:50 AM, a spus:

nu stiu altii prin tara ce magazine au, dar in bucuresti avem MAICA DOMNULUI, pe strada asta sunt zeci de magazine de electronica, eu deja am schimbat toate switchurile cu unele de calitate, au ramas potentiometrele sa le mai schimb, si sincer pe 7 switchuri de calitate am dat circa 50 lei


Imi place sa cred ca sunt departe de a fi snob. Dar un radio in care sa stai si sa schimi una-alta nu-mi inspira incredere. Cat despre potentiometre, nu cred sa fie pe Maica Domnului. Intr-un radio sunt potentiometre speciale, cu alt unghi al cursei active. Am sa raman fidel Aurorei mele.
Multa, multa bafta.
0

#50 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 26 December 2012 - 11:15 AM

Vezi postareadan_mitea, la 26 December 2012 - 11:02 AM, a spus:

Imi place sa cred ca sunt departe de a fi snob. Dar un radio in care sa stai si sa schimi una-alta nu-mi inspira incredere. Cat despre potentiometre, nu cred sa fie pe Maica Domnului. Intr-un radio sunt potentiometre speciale, cu alt unghi al cursei active. Am sa raman fidel Aurorei mele.
Multa, multa bafta.


nu le-am schimbat ca era nevoie ci penrtu ca am vrut si ca am putut. oricum potentiometrele nu le folosesc deloc eu, nu le vad rostul:)))))))))))))
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#51 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 26 December 2012 - 11:45 AM

Vezi postareaR3dD3vil, la 26 December 2012 - 11:15 AM, a spus:

nu le-am schimbat ca era nevoie ci penrtu ca am vrut si ca am putut. oricum potentiometrele nu le folosesc deloc eu, nu le vad rostul:)))))))))))))


Nu ma pricep dar stick-urile ( motor, directie, eleron, profundor )cred ca au tot un fel de POTENTIOMETRE .. asa ca e cam greu sa nu folosesti deloc acest tip de componenta electronica .. ramanad doar pe switch-uri - intrerupatoare ..

In rest vechea poveste .... aaaaa .. era sa uit ... cica la proba de coborare ski nu se prea mai inghesuie sportivii sa se
echipeze cu schiuri de la branduri renumite ( salomon, rossigniol, head, fisher, atommic etc ) pentru ca au scos astia de la H.K. unele .. opendesign .. telescopice si deci ajustabile pentru inaltimea fiecarui sportiv in parte .. din doage de butoi reciclabile de la Cotnari .. iar din suprastocul de antene ramas dupa trecere in 2,4 .. fac betele pentru sportivi ..

Super misto ?

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 26 December 2012 - 11:47 AM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#52 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 26 December 2012 - 01:17 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 26 December 2012 - 11:45 AM, a spus:

Nu ma pricep dar stick-urile ( motor, directie, eleron, profundor )cred ca au tot un fel de POTENTIOMETRE .. asa ca e cam greu sa nu folosesti deloc acest tip de componenta electronica .. ramanad doar pe switch-uri - intrerupatoare ..

In rest vechea poveste .... aaaaa .. era sa uit ... cica la proba de coborare ski nu se prea mai inghesuie sportivii sa se
echipeze cu schiuri de la branduri renumite ( salomon, rossigniol, head, fisher, atommic etc ) pentru ca au scos astia de la H.K. unele .. opendesign .. telescopice si deci ajustabile pentru inaltimea fiecarui sportiv in parte .. din doage de butoi reciclabile de la Cotnari .. iar din suprastocul de antene ramas dupa trecere in 2,4 .. fac betele pentru sportivi ..

Super misto ?

Asa,dnul Gigi,cu "sticul" prin gard....
0

#53 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 December 2012 - 01:27 PM

Domnul gigi nu vrea si pace sa priceapa ca la campionate se poarta etichete... dansul inca are impresia ca maria sa campionul are echipamentul luat din supermarket si e bun doar pentru ca e firma aia, si nu de altceva... sau ma rog, poate crede sincer, ca multi altii, ca daca are scule de campion, ajunge la glezna lor.

Ar fi bine ca sa coboare putin la firul ierbii la un campionat in asta putin mai serios decat cele locale, si sa stea de vorba cu cei care plimba veste cu etichete, fara sa stie sa opereze aparatele plimbate in spate doar de imagine. Urmatorul dialog este real, la cursa F1 de la Budapesta:
- va rog frumos, imi dati si mie sa incerc aparatul, as vrea sa cumpar si eu un obiectiv la fel si vreau sa verific... nu mai stiu ce motivare am dat...
- sure, dar doar sa va uitati prin el, ca nu face altceva, aparatul nu are baterie, nu sunt fotograf, doar il port asa de imagine...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 26 December 2012 - 01:27 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#54 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 26 December 2012 - 04:30 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 26 December 2012 - 11:45 AM, a spus:

Nu ma pricep dar stick-urile ( motor, directie, eleron, profundor )cred ca au tot un fel de POTENTIOMETRE .. asa ca e cam greu sa nu folosesti deloc acest tip de componenta electronica .. ramanad doar pe switch-uri - intrerupatoare ..

In rest vechea poveste .... aaaaa .. era sa uit ... cica la proba de coborare ski nu se prea mai inghesuie sportivii sa se
echipeze cu schiuri de la branduri renumite ( salomon, rossigniol, head, fisher, atommic etc ) pentru ca au scos astia de la H.K. unele .. opendesign .. telescopice si deci ajustabile pentru inaltimea fiecarui sportiv in parte .. din doage de butoi reciclabile de la Cotnari .. iar din suprastocul de antene ramas dupa trecere in 2,4 .. fac betele pentru sportivi ..

Super misto ?


ma refeream la potentiometrele dedicate, p1,p2 si p3 nu la sticuri, mai mult ca pot seta d/r pe ele sa fier proportional nu prea am la ce le folosii eu personal. si oricum fiecare e liber sa isi cumpere ce crede de cuvinta, eu personal nu dau 2 bani pe eticheta, ma intereseaza sa ma satisfaca pe mine produsul cumparat, daca se strica in 5 min si e prost asta e, daca nu iarasi bine:)ca un exemplu lucrez in service imprimante si copiatoare, toata lumea stie ca HP si Canon fac imprimante bune, iar minolta samsung si xerox fac prostii de imprimante si copiatoare, dar surpriza ca si hp are porcarii scoase pe piata, in special cele pe cerneala, dar si lasere detule proasta.

Aceasta postare a fost editata de R3dD3vil: 26 December 2012 - 04:33 PM

MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#55 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 December 2012 - 06:21 PM

Eu nu stiam... dar am aruncat doua Canon ink pana acum si nu mai vreau sa aud, iar la facultate copiator Minolta luat in 98 merge si acum...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#56 Useril este offline   R3dD3vil 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 1076
  • Inregistrat: 01-September 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Avioane, elicoptere si orice zboara

Postat 26 December 2012 - 06:42 PM

Vezi postarearenatoa, la 26 December 2012 - 06:21 PM, a spus:

Eu nu stiam... dar am aruncat doua Canon ink pana acum si nu mai vreau sa aud, iar la facultate copiator Minolta luat in 98 merge si acum...


cumparati un bizhub mai recent:)))))) o sa va treaca
MultiRotor: MultiWii Quad

---------------------------------

Aero: Spacewalker, Zaggy, Ultron, Sonic Low Wing(Termic), HK Bixler, Nemuritoru(Termic)
---------------------------------



Tx: Turnigy 9X





----------------------------------------------
Imagine postata
0

#57 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 26 December 2012 - 06:59 PM

si totusi o intrebare, e chinezarie sau nu? Tot ce am marca Turnygy (servo, pompa de combustibil etc ) e made in Taiwan
0

#58 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 26 December 2012 - 07:01 PM

Turnigy nu e producator, e doar un brand, o eticheta. Detinatorul este Hextronik SRL.
Produsul poate fi facut oriunde.

http://www.trademark...nigy-773664.htm

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 26 December 2012 - 07:03 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#59 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 26 December 2012 - 07:04 PM

am inteles sa traiti

Aceasta postare a fost editata de emilemir: 26 December 2012 - 07:06 PM

0

#60 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 December 2012 - 07:54 PM

Deci sa nu-mi mai iau o T-8FG ca e peste 400 euro. La Descoperi am vazut ca au folosit-o unii la pilotarea unui Boeing 727 si am crezut ca e ceva de capul ei. Dar acum m-ati linistit. Cu banii aia imi iau un Fuji HS30 si o statie Tx9 de asta. Sa nu-mi spuneti ca si HS30-ul il pot inlocui cu un BenQ! Nu de alta dar nu prea am incredere in switchurile BenQ-ului, nu stiu daca are si potentiometri.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 26 December 2012 - 07:59 PM



0

Arata acest topic


  • 22 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro