Modelism - RHC Forum: FrSky Radio - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 45 Pagini +
  • « Prima
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

FrSky Radio FrSky intra in liga baietilor mari

#961 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 12 May 2018 - 10:48 AM

Renatoa,

Unde sunt datele tehnice? gogu nu-mi da rezultate.

Ciao Sorin
0

#962 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:BraÈ™ov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 12 May 2018 - 11:27 AM

Ar avea mai multă logică utilizarea s-bus și de servouri s-bus la înaripate...
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#963 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 May 2018 - 12:34 PM

Sorin, e un tweet, de abia le ouara... inca sunt la clocit...

Cat timp nu se ieftinesc, nu o sa avem servo s-bus, chit ca la digitale ar fi doar chestie de schimbat cateva instructiuni in controller, deci cost zero.
Iar ca sa se ieftineasca, trebuie sa ceara piata, care nu e prea entuziasmata de sistem... doar in ramura de controllere de zbor a fost imbratisat fara concurenta.
La doua servo in coada sau doua pe aripa, ce castigi fata de pwm ? un singur fir ! prea putin sa zbudui un sistem...
Eu ziceam de conector ca i-a cam trecut vremea, si la logica asta cu fiecare servo cu alimentarea lui... care se reflecta si in cablurile care multiplica firele de alimentare.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#964 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 12 May 2018 - 01:05 PM

Vezi postarearenatoa, la 12 May 2018 - 12:34 PM, a spus:

La doua servo in coada sau doua pe aripa, ce castigi fata de pwm ? un singur fir ! prea putin sa zbudui un sistem...

contraexemplu: vezi aripa lui ElNino cu voleti ... 8 servo in aripa. Facuta cu S-bus. LA 8 servo de-abia iti ajunge mufa DB9 daca pui minusul pe carcasa metalica a mufei.
Singurele servo-uri cu S-bus pe care am pus mina sunt cele 8 x FrSky C2110 (luate cand ai anuntat promotia...mersi frumos pentru pont) si 2x Futaba S3173 in Xplorer pe flaps-uri (astea cica sunt S-Bus2).
La aripi cu 4 servo nu cred ca merita osteneala cu S-bus... poate la aripi cu 6 servo si sigur merita la aripi cu 8 servo.N-ar strica sa ai si un mic channel changer.
Cand voi mai construi o aripa cu 4 servo voi folosi fie conectori Multiplex verzi cu 6 contacte fie DB9 (la modelele NAN ai decupajul facut pentru DB9) urmat de un cablu din sistemele de alarma cu 6 fire +ecran iar la capat iar o pereche de mufe Multiplex si fire de servo normale sau chiar mufa Multiplex si mufele de servo mama montate pe o placuta (in felul asta sistemul devine mult mai compact si nu te mai incurci in fire in zona receptorului).


0

#965 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 12 May 2018 - 03:37 PM

Pai asta ziceam, ca la doua servo pe fir nu merita, abia la 3-4.
Dar si atunci ar exista alternative, cu receptoarele open source, montat cate unul in aripa, care sa se ocupe de cele 3-4 servo aferente, si aduci doar alimentare prin conector, poti pune si bullet-uri, pe post de pin antrotatie :D Si ai si redundanta de receptie ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#966 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 12 May 2018 - 04:33 PM

Renatoa,

am vazut ca sunt proaspat ouate, dar ma gandeam ca dau si niste date tehnice.
Dupa mine un receptor ideal pentru planoare are 7 canale SBUS, Smart Port telemetrie , Redundancy.
Exista G-RX8 si curand imi iau vreo 2 si probabil vreo 2 X6R, dar de la T9 Hobby ca au si International si EU, chiar daca sunt cu vreo 3-4 Euro mai scumpe dar merita deranjul de a merge pe la vama
De aste noi eram curios ca na, poate luam asa ceva , adevarul e ca mai 2 receptoare libere si nu ma arde, mai ales la cat ma dau eu cu ele.

Ciao Sorin
0

#967 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 15 May 2018 - 05:04 PM

Cine ma poate sfatui ce emitator sa cumpar pentru fiica mea.

Vreu sa-l folosesc cuplat cu Taranis ul meu pe functia de elev profesor, in asa fel ca sa invete si fetita sa piloteze si eu sa pot corecta din Taranis.

Multumesc

Ciao Sorin
0

#968 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 May 2018 - 05:11 PM

Nu intrebi pe cine trebuie... modelul este evident, nu vad de ce ai lua altceva, trebuie insa intrebata copila pe ce culoare sa fie... ;)

https://i.ytimg.com/vi/6z6soixrVAc/maxresdefault.jpg
... cu picioarele pe pamant ...
0

#969 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 15 May 2018 - 05:31 PM

Renatoa,

As lua ceva mai ieftin sa nu-mi para rau ca nu o mai folosesc daca se plictiseste, stii cum sunt copiii din ziua de azi.

Mie imi ajunge Taranis ul ce sa mai fac cu un x7 ?care pare asa mic pentru lopetile mele.

Parca am vazut pe undeva ca se pot folosi si alte emitatoare chiar cuplate cu cablu? intre ele.
0

#970 Useril este offline   Săndel 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1210
  • Inregistrat: 10-January 15
  • Gender:Male
  • Location:BraÈ™ov
  • Interests:Robotica, electronica.

Postat 15 May 2018 - 05:34 PM

Ia o radiocomandă ieftină atunci și o zburătoare ieftină, ceva rtf, ușoară, ieftină și robustă.
Pachet, fundiță, 1 iunie fericit. ;)
- Captain Sum Ting Wong
- Wi Tu Lo
- Ho Lee Fuk
- Bang Ding Ow.
0

#971 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 15 May 2018 - 05:57 PM

Modele am destule nu e cazul sa iau ceva rtf.

Ideea ar fi sa pot face master slave cu Taranis ul meu si cu alt emitator mai ieftin de care sa nu-mi para rau ca il abandonez daca se plictiseste fetita.

Intrebarea e se poate folosi in cazul de fata doar emitator FrSky?

Solutii ?

Multumesc.
0

#972 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 May 2018 - 06:35 PM

Pe mufa de trainer si PPM standard tocmai ca sa poti face elev profesor cu (aproape) orice.
Am pus psranteze pentru ca nu stiu cum s-ar descurca cu o statie Graupner/JR veche, care au PPM-ul inversat.
Incerci, ca nu strici nimic...

Si nu iei tu fetei statie roz... raule ! :p
... cu picioarele pe pamant ...
0

#973 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 15 May 2018 - 08:37 PM

Renatoa,

Nu mi-a zis fetita sa-i cumpar statie dar ma bate la cap sa o invat si pe ea sa piloteze si cum mai bine decat cu inca o statie si profesor elev?

Daca s-ar tine mai mult de sa zicem un sezon, poate ar merita sa-i iau, dar parca vad ca dupa 2-3 luni nu mai prezinta interes .

Si atunci nu merta sa tii o statie scumpa pe care nu o mai folosesti.

Desi pana la urma poate nu e rau sa ai 2 statii, asta daca mergi macar saptamanal la zbor, dar in cazul meu maxim o data pe luna in sezon.

Am vazut pe youtube ceva tutoriale cu Spectrum, 9x, Futaba cu cablu stereo , inclusiv cu wireless la un 9x.

Pe HK e o noutate Jumper https://hobbyking.co...us-m2.html.Asta chiar ar fi interesanta cu Multi Protocol compatibila si cu Fr Sky printre altele.Ce zici de ea?

Am un prieten care are un Spectrum cred ca dxi6 si un Orange T-Six , nu le-a folosit aproape deloc , desi au cativa ani fiecare si as putea sa iau una din astea 2 pentru master slave.

Ciao Sorin
0

#974 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 15 May 2018 - 09:57 PM

https://hobbyking.co...?___store=en_us
https://eu.banggood....?rmmds=category
sau daca vrei ceva cu mai mult bling (dar e ceva mai mult decat dublu):
https://www.horusrc....controller.html
0

#975 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 16 May 2018 - 11:43 AM

Am urmarit niste tutoriale cu Jumper T8 SG V2 si V2 Plus si ca sa fiu sincer imi place.

O sa mai studiez problema si ma hotarasc ori la Spectrum ul sau Orange de la amicul meu, ori totusi la un Jumper.

Ore are cineva de pe la noi Jumper?

Pareri?

Multumesc.

Ciao Sorin
0

#976 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 16 May 2018 - 11:51 AM

Vezi intai daca te simti comfortabil cu Deviation, ca sistem de operare.
Unii l-ar putea considera cam... "rustic" :unsure:
De ce sa nu ai ceva care sa nu mai inveti inca odata operarea ?
... cu picioarele pe pamant ...
0

#977 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 16 May 2018 - 12:49 PM

Renatoa,
Nu am intrat in detalii , ca sa fiu sincer am vazut pe un tutorial cum face programarea pentru un quad si mi s-a parut relativ usoara.
Dar inca nu am vazut o programare mai complexa pentru un planor cu 6-7 canale, cu telemetrie si alte alea.
Adevarul e ca la Taranis am inceput sa ma descurc ,insa daca la Jumper e mult diferit s-ar putea sa fie iarasi o problema la inceput.
Statia e micuta ca una de jucarie (poate asta si e), nu prea e de mainile mele,cred ca e facuta mai mult pentru ca sa o folosesti la mai multe multicoptere nu atat pentru aripa fixa , desi are si sliderele alea laterale pt plaonr,nu stiu ce calitate are , etc. .
Pentru fata ar fi buna si cred ca ar invata usor sa o programeze, daca ii explic ce anume vreau sa faca.
Imi pun intrebarea daca la 110E merita ? sau merita mai mult un al doilea taranis la 150 E
De aia cer parerea altora care stiu mai mult in domeniu
0

#978 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 16 May 2018 - 03:27 PM

Vezi daca ultima mea recomandare nu e mai buna:
https://www.horusrc....controller.html
Taranis X-lite, Open-TX cu 16 canale, aceleasi facilitati ca la Taranis 9D (ba chiar unele in plus - ghimbal cu hall), compatibila cu noile module externe (R9M Lite, MPM Lite),
Pentru mai multe info gasesti aici manualul:
https://www.frsky-rc...Lite-manual.pdf
Singura problema pe care o vad: nu stiu daca jack-ul ala e numai audio sau poate fi si pentru trainer, vad ca are o notificare "Support wireless trainer (* Need additional parts or order specific model)" ...nu am gasit in manual part number pentru wireless trainer
0

#979 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 16 May 2018 - 04:33 PM

Endet 67,

Am vazut de prima data , dar nu imi place forma, nu comentez performantele.

Azi nu am prea avut chef de lucru si m-am tot uitat dupa statii.

De exemplu dupa Turnigy 9x (fara modul si receptor nu am gasit) am avut una cu soft open foarte putin folosita si am vandut-o acum cativa ani , desi banii nu erau cine stie ce. La asta as putea sa-i montez gimbalurile de pe Taranis am un set foarte putin folosite.Se poate monta modul FrSky, soft open si deja e o statie rezonabila pentru un incepator chiar si pentru unul care zboara o data pe luna.

Jumper imi face cu ochiul, dar nu am gasit inca prea multe despre ea (rewiewuri) , avantaj ca poti lua o gramada de zburatoare si le zbori cu aceeasi statie.Nu stiu cum e cu programarea , cu softul cu Deviation, nu stiu ce a vrut sa zica Renatoa cu RUSTIC si in ce masura se poate seta ca la un X9D de exemplu un planor.

Taranis X9D Plus ar fi acceptabila pana la urma si ca pret tinand cont ca ai o statie de rezerva.Plus forma clasica de statie ( sunt conservator asta e). Eu am o X9D din 2015 decembrie ,la care recent i-am comandat gimbaluri cu senzor Hall si care functioneaza perfect.Pe HK daca vrei sa o comanzi nu ti-o trimit ( probabil din cauza bateriei?) eu vreau varianta International asa am vreo 12 receptoare.
QX7 ar fi iarasi o varianta buna si ca pret (chiar daca nu-mi place cum arata)
OX7 S foarte buna dar pretul e cam mare, pentru ca s-ar putea ca dupa cateva luni fata sa se plictiseasca sau pur si simplu sa nu prinda tehnica pilotajului si mie nu-mi place.
As mai putea lua ceva second hand ieftin de pe ebay si daca prinde microbul la fata atunci merita sa investesc 150-200 E pentru ea si sa-i iau ceva mai performant.
Sau pur si simplu sa vorbesc cu amicul care un Spectrum si o Orange si sa iau una din ele.

Sfaturi?

Ciao Sorin
0

#980 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 16 May 2018 - 05:38 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 16 May 2018 - 04:33 PM, a spus:

Endet 67,

De exemplu dupa Turnigy 9x (fara modul si receptor nu am gasit) am avut una cu soft open foarte putin folosita si am vandut-o acum cativa ani , desi banii nu erau cine stie ce. La asta as putea sa-i montez gimbalurile de pe Taranis am un set foarte putin folosite.Se poate monta modul FrSky, soft open si deja e o statie rezonabila pentru un incepator chiar si pentru unul care zboara o data pe luna.
Sfaturi?
Ciao Sorin


Daca vrei iti dau eu un Turnigy 9x (fara modul si receptor ...sau cu modul si receptoare de care vrei 3/6/8 canale ...am o gramada), eu nu o mai folosesc pentru ca am un 9XR si un FlySky FS-i6 ...si un Taranis X-Lite platit dar inca netrimis.
Nu e uzata, e pusa mufa sa poata fi folosita cu pack-uri normale. Pretul il stabilesti singur...

Aceasta postare a fost editata de ender67: 16 May 2018 - 05:39 PM

0

#981 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 18 May 2018 - 11:44 AM

Primele exemplare de X-Lite la review:

https://www.rcgroups...-Taranis-X-Lite
... cu picioarele pe pamant ...
0

#982 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 18 May 2018 - 07:40 PM

Al meu e platit la horusrc...asteptam cu nerabdare sa il trimita.
La (120 de dolari + 23 dolari transportul) *1.19 + 25 dolari partea DHL (sub 200 de dolari, cam 160-165 euro) ajunge la acelasi pret cu un X9D luat de la HobbyKing (150 euro+10 euro transportul).
Motivele pentru care am optat pentru X-lite sunt:
- configuratii software similare, nr de potentiometre / switch-uri difera (XLite are si el slidere dar nu are alte potentiometre si nr de switch0uri mai mic)
- mai usurel (376 de grame cu baterii ...chiar sub FS-i6)
- la acelasi pret ai in plus geanta de transport si (ce e mai important) ghimbal hall
- principalul motiv e faptul ca in NL doar modelul EU mode 2 e pe stoc si separat receptoare normale non-EU (cele EU sunt pe stok in HK)... asa ca am comandat XLite la horus si receptoare non-EU la HK/NL.
Dezavantajul e legat de termenul de livrare.
O chestie care nu m-a incantat e tipul de acumulatori (18500 cu cap plat) ... puteau sa bage tipul 18650 mai usor de gasit. 18500 n-am gasit in tara si am comandat doua seturi din Germania.
Ce vad din review si consider ca putea fi schimbat / imbunatatit:
- switch cu revenire plasat in dreapta - de obicei e folosit la lansarea DLG, ar fi avut mai mult sens sa fie in stanga, dar e usor de modificat
- slider fara pozitie de centrare ...aici ar fi putut sa puna un slider cu semnalizare centru (nu e neaparat o problema, reglezi ghimbalul sa fie cu centrare si pui motorul pe slider).
- antena externa optiune suplimentara - pare a fi un simplu dipol cu mufa standard SMA ...de vazut cum se comporta antenele normale si cele cu castig de 5 / 7 / 9 dBi
Va fi ciudata partea de trim, cica se face cu "cruciulita" si eventual cu apasare tasta "shift"/"functie".




0

#983 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 18 May 2018 - 08:21 PM

Ender 67

Ce receptoare ai comandat?Norma International pe HK NL?

Aceasta postare a fost editata de SORIN CAIUS: 18 May 2018 - 08:21 PM

0

#984 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 18 May 2018 - 11:43 PM

Vezi postareaSORIN CAIUS, la 18 May 2018 - 08:21 PM, a spus:

Ender 67

Ce receptoare ai comandat?Norma International pe HK NL?

Da, 2 x X6R si ultimul X8R (am vrut sa iau 2 dar mai era doar 1 p estoc)...iar de la horusrc am comandat ccu XLite un V8FR-II (am calculat sa nu depaseasca valoarea 165 de dolari ca sa nu platesc taxe vamale).



0

#985 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 19 May 2018 - 09:45 AM

Nu am mai comandat de mult din afara UE si nu stiam ca sub 165$ nu se plateste vama (era sub 10$ mai demult)Dar ma gandesc ca totusi TVA se plateste nu?
Ciao Sorin

0

#986 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 19 May 2018 - 12:45 PM

TVA la 10, vama, mai exact accize de la 150. Euro
Vama/accizele la electronice/jucarii este de 3-4%, modesta fata de tva.

Posterul atasat il gasiti acum in orice oficiu vamal.

Fisiere atasate


... cu picioarele pe pamant ...
0

#987 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 19 May 2018 - 12:50 PM

Sub 10 euro nu platesti nimic
Sub 150 euro platesti doar TVA
Peste 150 euro platesti si taxe vamale
1 euro egal 1.2 dolari (sau pe acolo). .. la vama se calculeaza la. cursul din data vamuirii si e bine sa iti iei o margine de siguranta ca nu stii ce ghidusii mai face trump
0

#988 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 19 May 2018 - 01:01 PM

Atunci 150 eur ar veni 180$, mai aveai rezerva... :)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#989 Useril este offline   ender67 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2287
  • Inregistrat: 15-September 13

Postat 19 May 2018 - 01:20 PM

Vezi postarearenatoa, la 19 May 2018 - 01:01 PM, a spus:

Atunci 150 eur ar veni 180$, mai aveai rezerva... :)

Da...dar nu de inca un receptor (ala e vreo 22 de dolari cel mai ieftin).



0

#990 Useril este offline   SORIN CAIUS 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2100
  • Inregistrat: 02-November 05
  • Gender:Male
  • Location:Arad
  • Interests:Avioane Ultrausoare, Planoare, Aeromodele , Heli

Postat 23 May 2018 - 03:02 PM

Pana la urma am ascultat de Renatoa si de ender67 si am comandat un QX 7 S pentru fiica mea. Ca sa nu mai fac modificari la un 9x si care sa ma coste cat un QX7 dar oricum nu la aceesi calitate.
Asteptam sa vina sa vedem ce am cumparat.
Ciao Sorin

0

Arata acest topic


  • 45 Pagini +
  • « Prima
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro