Modelism - RHC Forum: Cristian Craciunoiu - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cristian Craciunoiu Trist ! Nimeni nu pare sa stie sau sa fie interesat !

#1 Useril este offline   ButnariuCristian 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 655
  • Inregistrat: 27-May 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti Sos.Colentina Nr.24
  • Interests:Modelism in general ...... si multe altele .... !

Postat 14 October 2012 - 09:28 PM

Zilele trecute sa stins dintre noi Dl Cristian Craciunoiu.Nimeni nu pare sa stie, sau sa fie interesat de acest subiect !Sant stupefiat ! De ce oare ?A fost un om deosebit si nu merita asa ceva ! Macar unii dintre noi, ar trebui sa isi aduca aminte de vremurile cand revista Modelism era singura publicatie Romaneasca de profil(pe care o asteptam cu infrigurare sa apara la chioscuri), in paginile ei existand mai mult de atat, istorie si in fond educatie, asta fiind in principal scopul acelei reviste, chiar daca acum suna putin comunist.Putini stiu ca Dl. Craciunoiu a fost implicat in televiziune(iarasi educatie . . . ) si ca a condus Doctorate la nivel International . . . . .Probabil in strainatate cineva a scris despre disparitia sa(de ce la noi nu ?)Ca orice personalitate, probabil exista si controverse . . .? Dar nu inteleg de ce macar acum, ca nu mai este printre noi, nu reusim sa recunoastem faptul ca a fost un om deosebit(si cei ce nu l-au cunoscut, au avut de pierdut . . .), un om cu care se putea discuta orice, o biblioteca ambulanta, fermacator prin darul de povestitor pe care il avea, un om care incerca sa atraga pustii(chiar si pe cei de azi) catre stiinta, prin intermediul modelismului, sa faca oamenii mai buni . . . . !Oare Modelismul sa insemne doar Hobby King, Traxas, Tamiya, Vanzari Automodele, Aeromodele sau Barci “de nadit”, oare nu este mult mai mult de atat ? Mai sant putini cei care stiu atatea despre istoria celui de al doilea razboi mondial, mai ales despre istoria romaneasca a acelui razboi, in care Romania a fost, probabil pentru ultima data, una din piesele de interes, la nivel mondial !Dumnezeu sa il ierte, odihneasca-se in pace !Si pe noi sa ne ajute,sa ne ajute sa mai avem parte de oameni ca Dl. Cristian Craciunoiu !Am observat ca prin magazine(mari !) aproape nu se mai gasesc machete de montat, doar de distrat, avioane si elicoptere zburatoare, ieftine de-a gata.Putina lume mai are rabdare si inters pt. construit modele si de modelism in general . . . . !
0

#2 Useril este offline   Bloodhound 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 408
  • Inregistrat: 23-April 08

Postat 14 October 2012 - 09:58 PM

O veste trista intr-adevar... Exista deja un topic despre Cristian Craciunoiu, dar din pacate a fost deschis in forumul "Navomodele" pe care nu toti il urmaresc:

http://http://www.rhcforum.ro/topic/48534-veste-trista/

Aceasta postare a fost editata de Bloodhound: 14 October 2012 - 10:02 PM

0

#3 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 October 2012 - 08:00 AM

Domnul Cristian Craciunoiu a fost foarte pasionat de marina, in care a si lucrat, de istoria marinei romanesti, dar si de navomodelism si din aceasta cauza e cunoscut de multi navomodelisti.

Nu vad nimic rau in a aparea trista veste in sectiunea Navomodelism, Bloodhound. Dar nu-mi place tonul cu care a deschis acest topic ButnariuCristian, mai ales cu o asemenea ocazie tragica. Scopul lui pare ca a fost nu sa ne anunte ci sa-si arate "stupefactia personala" si frustarea ca nu mai gaseste kituri de modele, in ambele cazuri dezinformand, sper ca nu din rea vointa ci din lipsa de documentare.

Pacat!


0

#4 Useril este offline   andu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 743
  • Inregistrat: 14-August 08
  • Gender:Male
  • Location:PUCIOASA
  • Interests:AEROMODELISM















    (Tot ce se ridica dupa Terra) R/C sau Captiv

Postat 15 October 2012 - 09:04 AM

AM SCRIS SI EU CEVA ,L-AM CUNOSCUT FOARTE BINE ,AM PARTICIPAT LA EMISIUNI,AM COLABORAT LA CATEVA PROIECTE,
AI SPUS BINE NIMENI SAU CATIVA MAI AU INTERESE MODELISTICE, DE EDUCATIE ETC
NU MAI AVEM NICI CU CE NICI CU CINE,
O VORBA "TRAGEM TARGA PE USCAT" PACAT DE PASIUNILE NOASTRE
SUNTEM BOGATI CUMPARATORI DE MODELE SI SARACI CU VISE NEIMPLINITE
SA-L ODIHNEASCA CEL DE SUS
0

#5 Useril este offline   ERASER 

  • Vintage
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2205
  • Inregistrat: 23-March 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Drumul Taberei
  • Interests:F3A , veliere

Postat 15 October 2012 - 11:38 AM

Dumnezeu sa-l odihneasca !
Future is electric, but I belong to the past...
TEL. 0726.191.725
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro