Modelism - RHC Forum: Review Fling DLG de la GreatPlanes - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Review Fling DLG de la GreatPlanes

#1 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 15 November 2013 - 06:54 PM

Salutare fratilor, am cautat un review sau ceva informatii mai demult despre acest planoras( ca nu prea-i putem spune dlg) ... Stupoare pe fata mea cand nu am gasit nimic concret si asa ca daca tot aveam eu un fling dl in "bibleoteca" am zis sa fac eu un review.

Planorul asta ma facsinat de mult si vroiam sa il am in "colectie" il stiu de pe vremea cand yakurile de le great planes si toate warbirdurile alea electrice de la ei ne incantau privirile doar pe siteul oficial...

Personal stiu ca nu e cine stie ce de capul lui planor...cu toate ca e dlg totusi, zbor/detin si dlguri mai performante sau chiar homemade cum ar fi Fireworks sau planorasul de facut in vacante Mimi dlg, asa ca va rog mult sa nu imi spuneti ca Fling DL e un planor de cacao si cu care nu ai ce face performanta, cu toate ca e cam greut el si dada...stiu si la ce grame se scoate un dlg de competitie si ce incarcare alara are deci... Eu zic ca e minunat de tinut in masina si de dat la panta cu el cand ai ocazia, mai la un munte, mai la un deal de para, mai la o faleza, etc.

Bun, kitul a ajuns la mine acasa, cutia sigilata, exact cum ar trebui sa vina un model de la producator. Am desfacut cutia si am inceput sa studiez piesele:

1. Mi sa parut ca suprafetele de control de pe ampenaje sunt foarte mici raportate la partile fixe ale ampenajelor, deci trebuie marite suprafetele de control...
2. Fuselajul avea o fisura in partea din fata unde se inchide cupola. Am reparato si pe aia.
3. Am observat ca semiaripile se imbinau aiurea...am slefuit, am probat, am masurat si e ok si aia acuma.
4. Am ramas masca dea dreptul cand am constatat ca gaurile de prindere a aripii, cele in care se infileteaza suruburile de acrosare a aripii de fuselaj, sunt decalate cam cu o jumatate de milimetru, asta inca nu am rezolvat dar o sa fac tot posibilul.
5. Sistemul de control Pull-Pull mi se pare o chestie cam nesigura desi lam mai folosit inainte, e super enervant ca pierde mereu tensiune si suprafetele incep sa capete flutter la viteze mari

Aici fisura din fuselaj, misto calitate ce sa zic...

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (135.72K)
    Number of downloads: 72

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 15 November 2013 - 06:57 PM

0

#2 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 15 November 2013 - 07:05 PM

Dupa ce am tras firele de la servo ( prelungite) prin ambele aripi sa iasa pe la incastrare am inceput sa slefuiesc semiaripa dreapta pt a potrivi la imbinare cu cealalta...

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (219.85K)
    Number of downloads: 107
  • Fisier atasat  image.jpg (188.36K)
    Number of downloads: 107

0

#3 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 15 November 2013 - 07:08 PM

Joinerul cemtral a trebuit si el slefuit usor pt a intra pana in capatul locasului predestinat.

Intrun final am reusit sa lipesc aripile fara sa ramana prea mult spatiu intre ele si fara torsiuni, ca si adeziv e indicat sa se foloseasca epoxi pro 30 min, eu folosesc si epoxi si in unele locuri adeziv poleuritanic.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (164.96K)
    Number of downloads: 127
  • Fisier atasat  image.jpg (204.33K)
    Number of downloads: 135

0

#4 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 November 2013 - 07:19 PM

Vezi postareamitzaprofly, la 15 November 2013 - 06:54 PM, a spus:

...4. Am ramas masca dea dreptul cand am constatat ca gaurile de prindere a aripii, cele in care se infileteaza suruburile de acrosare a aripii de fuselaj, sunt decalate cam cu o jumatate de milimetru, asta inca nu am rezolvat dar o sa fac tot posibilul.
...


Poate juma de cm... :unsure:
... cu picioarele pe pamant ...
0

#5 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 15 November 2013 - 10:17 PM

Nu, chiar 0,5-0,7 mm este decalajul si nu pot monta aripa aripa decat fortat, e extraordinar de mica eroarea dar tot nu se potriveste perfect...

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 15 November 2013 - 10:18 PM

0

#6 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 15 November 2013 - 10:30 PM

Ciudat... la lemn sa nu poti forta 0.5mm... :unsure: este adancimea filetului de la un surub...
... cu picioarele pe pamant ...
0

#7 Useril este offline   F2B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 921
  • Inregistrat: 30-November 11

Postat 15 November 2013 - 11:02 PM

Daca citesti despre Fling la RC Groups comentariul general este sa il arunci la gunoi si sa iei altceva. Aproape orice altceva este mai bun decit acest model. Comentriul general suna cam asa "fugi de el cit mai tare si cit de repede poti".
0

#8 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 18 November 2013 - 06:13 PM

Stiu, am citit si eu posturile alea, nu vreau sa fac performanta cu el, asta am explicat si mai sus.

Deci revenind la constructie, am presupus ca suprafetele de control sunt mult prea mici asa ca astazi am inceput sa fac o directie mai lata fata de cea originala.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (202.54K)
    Number of downloads: 55
  • Fisier atasat  image.jpg (178.28K)
    Number of downloads: 57

0

#9 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 18 November 2013 - 11:13 PM

Salut,

Am zburat Fling-ul lui CamilBM intr-o vara, la 40jde grade, unde era termica ca la balamuc, insa modelul nu vroia sa urce deloc. Totusi de FUN e foarte tare! Challenge-ul principal e sa il ti cat mai mult in aer cu sau fara termica (nu ca ar conta :p ). Suprafetele mie nu mi s-au parut deloc mici (raspundea ok in zbor) si nu cred ca era necesar sa le modifici.
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#10 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 19 November 2013 - 12:32 PM

Vezi postareaflorin100%, la 18 November 2013 - 11:13 PM, a spus:

Salut,

Am zburat Fling-ul lui CamilBM intr-o vara, la 40jde grade, unde era termica ca la balamuc, insa modelul nu vroia sa urce deloc. Totusi de FUN e foarte tare! Challenge-ul principal e sa il ti cat mai mult in aer cu sau fara termica (nu ca ar conta :p ). Suprafetele mie nu mi s-au parut deloc mici (raspundea ok in zbor) si nu cred ca era necesar sa le modifici.



Ma bucur ca miai spus ca raspunde bine la comenzi in zbor, am facut si mintat deja directia, profundorul il las asa, merci de pont Florin. :good:
0

#11 Useril este offline   F2B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 921
  • Inregistrat: 30-November 11

Postat 19 November 2013 - 10:06 PM

Ma gindesc ca daca faci directia mai mare se vor intimpla doua lucruri.
Primul lucru evident este ca se va aduga greuate in coada. Asta va mari greutatea finala la un model care este deja un bolovan. Fiecare gram in coada adauga 4-5 fratiori in bot.
In al doilea rind accentuezi o problema ca are Flingul la lansare (se rupe tronsonul repede si usor). Daca adaugi suprafata la vertical atunci adugi presiune pe tronson care se va rupe mai usor acuma.
Daca nu iti place sistemul pul-pul atunci pue pul-spring care scoate ceva greutate din coada.
0

#12 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 19 November 2013 - 10:46 PM

Vezi postareaF2B, la 19 November 2013 - 10:06 PM, a spus:

Ma gindesc ca daca faci directia mai mare se vor intimpla doua lucruri.
Primul lucru evident este ca se va aduga greuate in coada. Asta va mari greutatea finala la un model care este deja un bolovan. Fiecare gram in coada adauga 4-5 fratiori in bot.
In al doilea rind accentuezi o problema ca are Flingul la lansare (se rupe tronsonul repede si usor). Daca adaugi suprafata la vertical atunci adugi presiune pe tronson care se va rupe mai usor acuma.
Daca nu iti place sistemul pul-pul atunci pue pul-spring care scoate ceva greutate din coada.




Salut, pai directia noua mia iesit aprx. la aceeasi greutate ca si cea originala( cea originala foloseste folie groasa), la directie am folosit un sistem pull-spring iar la profundor pull-pull( versiunea originala). Din fericire am reusit sa tensionez bine sistemul de pull pull de pe comanda profundorului si are cursa suficienta.
Ce vreau de fapt sa zic ca directia noua a iesit la aceeasi greutate cu cea originala si este mai lata( dubla la latime adica) si cele 2 au fost comparate si sunt cam la fel(sa masor exact ar fi destul de greu), tin sa mentionez ca directia facuta de mine avea si echea montata in momentul in care sa facut comparatia tip balanta intre ele.

Cat despre ruperea boomului, se ramforseaza si ala, cu putina fibra de sticla o sa fie ok(adica om incerca si om vedea :drinks: )

Ps. Am renuntat la echiile din lemn si am confectionat altele din fibra de carbon deoarece doua dintre cele de lemn sau fisurat cand am imcercat sa maresc gaura cu un burghiu.
Revin cu poze si alte amanunte de la asamblare/ modificari)
0

#13 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8276
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 November 2013 - 11:43 PM

Poti sa ii pui un mic carlig pentru sandou. E posibil ca lansat cu sandoul mai sus sa fie mult mai bine. Un sandou cu cauciuc rosu de la hobbyking e foarte ieftin si perfect pentru un planor de marimea asta. Carligul nu incurca cu nimic.
0

#14 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 21 November 2013 - 07:09 PM

Salut, da am sa ii pun si un carlig de sandou, cred ca voi adopta metoda ta de carilg "rapid" pt Dlg-uri, am vazut in ceva post cred ca jurnal de zbor pe chitila sau ceva si am zis sa iti fur ideea :D, trebuie sa gasesc o solutie pt o placa de fibra si in ea infiletat cumva un carlig si placa lipita de fuselaj cu banda cu fibra de sticla. Nu conteaza ca o sa arate urat...functioneaza :)

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (183.54K)
    Number of downloads: 55
  • Fisier atasat  image.jpg (212.65K)
    Number of downloads: 56

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 21 November 2013 - 07:10 PM

0

#15 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 21 November 2013 - 07:23 PM

Vezi postareamitzaprofly, la 21 November 2013 - 07:09 PM, a spus:

Salut, da am sa ii pun si un carlig de sandou, cred ca voi adopta metoda ta de carilg "rapid" pt Dlg-uri, am vazut in ceva post cred ca jurnal de zbor pe chitila sau ceva si am zis sa iti fur ideea :D, trebuie sa gasesc o solutie pt o placa de fibra si in ea infiletat cumva un carlig si placa lipita de fuselaj cu banda cu fibra de sticla. Nu conteaza cum arata cat timp functioneaza. :)

0

#16 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 21 November 2013 - 07:27 PM

Pana una alta vroiam sa stiu, tu cu ce banda ai lipit carligul? Banda asta cu fibra o sa arate urat si lasa si mizerie dupa ce o scot.

Asa arata directia comandata pull-spring.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (190.66K)
    Number of downloads: 50

0

#17 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 16 October 2014 - 12:45 PM

Salutare

Dupa cum bine stim flingul nu are nu apstiu ce performante dar am ajuns la concluzia ca este foarte bun ca si prim DLG deoarece inveti pe un planor mai robust aruncarile(asta pana se fisureaza boom-ul).

De zburat la panta este interesant, capata repede inaltime si este agil.

De zburat in termica, ei bine nu am reusit sa castig inaltime in termica, se simte tare greoi (ca masa) si efectiv nu urca.
Acestea fiind spuse am hotarat sa motorizez acest model ca sa fac din el o "strutocamila" pseudo zburatoare :pardon:

Am inceput sa "organizez" interiorul fuselajului astfel incat sa incapa toate.
Am reusit sa fac loc pt. urmatoarele: motor(bl outrunner)
Regulator(30 A)
Receptor (orange)

Voi zbura modelul cu un pack de 3 celule de lipo de 800 mA/h. Sau mai putin...asta in functie de locul in care ar trebui sa incapa accu.

Problema este ca inca nu am reusit sa gasesc un loc in fuselaj in care sa inghesui si acumulatorul.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (220.91K)
    Number of downloads: 37

0

#18 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 16 October 2014 - 01:24 PM

Ce motor vei folosi la nasucul ala asa fusiform ?
Intreb daca si ai, pentru ca la HK am gasit doar unul singur care se preteaza, sa te scutesc de cautare.

Tip: pastreaza nasul dupa ce il tai... poate il poti adapta ca un con care sa mearga in aceasi linie cu originalul ;)
... cu picioarele pe pamant ...
0

#19 Useril este offline   F2B 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 921
  • Inregistrat: 30-November 11

Postat 16 October 2014 - 02:55 PM

Fling nu se duce sus in termica decit daca este foarte puternica. Daca mai adaugi si motor pe deasupra nu va mai fi planor de loc devine avion cu motor (hotliner wormliner).
0

#20 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 16 October 2014 - 03:27 PM

Salutare, da stiu ca va aduce a avion cu motor. Profilul ala nu se prea preteaza la incarcatura(motor, reg, acumulator)

@renatoa pai aici devine interesant pt ca am doua variante:

1.) motor bl outrunner de la Robbe(cel mai mic din gama Roxxy) - 2216/25
2.) motor bl outrunner de la Himax - 2212- 1180


In stanga motorul de la Himax, in dreapta Roxxy

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (299.94K)
    Number of downloads: 28
  • Fisier atasat  image.jpg (328.11K)
    Number of downloads: 29

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 16 October 2014 - 03:28 PM

0

#21 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 16 October 2014 - 03:41 PM

Acum nu o sa il incarc atat de tare incat sa capete complet (sau aproape complet) comportament de avion cu motor. Nu ma astept la termici sau performante sincer dar nici la finete de avion.
O urma de performante de planor tot se va regasi in el.


Am taiat botul si urmeaza sa fac batiul motor din fibra de sticla cel mai probabil.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (220.07K)
    Number of downloads: 19
  • Fisier atasat  image.jpg (192.21K)
    Number of downloads: 20

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 16 October 2014 - 03:45 PM

0

#22 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 16 October 2014 - 03:46 PM

Daca le ai... nu ai decat sa alegi intre ele, prea scumpe pentru gustul meu :)

Eu ziceam de asta:
http://www.hobbyking...5382&aff=131767

As zice ca este mai optim decat ambele de mai sus, pentru ca:
- Roxxy are kv prea mare la 1800, il faci racheta, poate numai cu 2s sa mearga
- himax este cam greu la 31 grame, cum face Fling CG, cu baterie de cate grame ?

Dar daca ai taiat deja botul... inseamna ca ai ales, lasa sa fie si asta ieftin postat aici, sa stie lumea ca exista...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 16 October 2014 - 03:48 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#23 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 16 October 2014 - 05:42 PM

Merci de raspuns.

Pai atunci raman la Roxxy cu 2S lipo de 800mA/h si 50 g si asa mentin si centrul de greutate.

Cele doua motoare Roxxy si Himax au acelasi diametru deci se va potrivi oricare in bot.
0

#24 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 16 October 2014 - 07:50 PM

Am inghesuit motorul in bot, am facut batiul si lam lipit de fuselaj cu epoxy si ulterior il voi imtari cu fasii inguste de fibra de sticla.


Ca sa va faceti idee cum arata

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (189.61K)
    Number of downloads: 37
  • Fisier atasat  image.jpg (219.77K)
    Number of downloads: 37

0

#25 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8276
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 October 2014 - 09:18 PM

Arata foarte bine chirurgia, felicitari. Daca reusesti sa il urci la 100-150m cu motor intr-un timp rezonabil e perfect. Din pakul de 800 cred ca poti sa storci vreo 5-7 urcari.

Daca nici de acolo nu urca in termica inseamna ca Flingul asta e un proiect special anti-termica.

Clasa LMR 400 exact asta e. Un motor cu KV in jur de 1900 si pak de 2s de 800mah. E adevarat ca sunt modele de 2m si motorul e un pic mai puternic.
0

#26 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 17 October 2014 - 11:46 AM

Multumesc de incurajare!

Sunt tare curios de rezultat.
Astazi vreau sa ramforsez batiul motor si sa aranjez pentru prima data toate electronicele in interiorul fuselajului.


Am o intrebare, va rog nu dati cu pietre: e periculos tare sa pun receptorul in imediata vecinatate a regulatorului?

LE. oare sa las comenzile pull-spring la directie si pull-pull la profundor? Sau sa folosesc tije de comanda?
Intreb asta pt ca nu stiu cum se comporta aceste sisteme la viteze ceva mai mari care vor rezulta dat fiind ca acum e motorizat.

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 17 October 2014 - 11:49 AM

0

#27 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 October 2014 - 12:19 PM

Banuiesc ca vorbesti de 2.4G? nu il influenteaza deloc, la mine sunt lipite efectiv unul peste altul.
... cu picioarele pe pamant ...
0

#28 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 17 October 2014 - 12:24 PM

Eeexact, e vorba de un micut receptor de la hobbykig si anume un tx Orange(cele compatibile cu Spektrum) si da este in 2.4 ghz.
Pfuaai m-am linistit :drinks: , nu prea am unde sa il pun altundeva pt ca daca il pun mai in spate e langa teava de carbon si aia stiu ca nu e ok.

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 17 October 2014 - 12:25 PM

0

#29 Useril este offline   renatoa 

  • Sky Sapiens
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 19166
  • Inregistrat: 28-April 05
  • Gender:Male

Postat 17 October 2014 - 12:28 PM

De cele spektrum nu pot garanta nimic, alea pica si fara sa le ajuti de loc :D :p

Esti sigur ca fuselajul nu are carbon de ranforsare nici o suvitza pe burta de loc ? poti vedea prin el daca il tii la lumina ?
Banuiesc ca nu mai e nevoie sa spun ca daca le pui suprapuse, ESC-ul trebuie sa stea deasupra...

Aceasta postare a fost editata de renatoa: 17 October 2014 - 12:29 PM

... cu picioarele pe pamant ...
0

#30 Useril este offline   mitzaprofly 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 158
  • Inregistrat: 02-February 10
  • Gender:Male
  • Location:cluj-napoca

Postat 17 October 2014 - 12:46 PM

:wacko: sper sa nu pice :pardon: nu de alta dar sincer sa fiu inca nu am intimpinat "failuri" dar sa stii ca te cred pe cuvant cand zici ca mai pica(hhmmm cred ca totusi o sa folosesc alt RX). Multumesc de pont!

Fuselajul nu are insertii de carbon de fel :good:
Chiar acum am verificat si se pare ca e "curat".


LE. Inca nu m-am hotarat ce sa fac cu comenzile, cred ca o sa procur tija de comanda de carbon si am sa o folosesc in locul sistemelor prezente si anume pull- spring si pull- pull



Aici o poza cu batiul motor(urmeaza al doilea strat care va acoperi complet "gaura").

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  image.jpg (244.03K)
    Number of downloads: 15

Aceasta postare a fost editata de mitzaprofly: 17 October 2014 - 12:49 PM

0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro