Modelism - RHC Forum: Cel mai bun constructor de barci de nadit/plantat. - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cel mai bun constructor de barci de nadit/plantat. Loc de laudat dar si de criticat insa fara abuzuri.

#1 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2012 - 01:17 PM

Asa cum am spus undeva, v-am deschis acest topic unde puteti sa faceti ce scrie in titlu dar moderat, fara sa va jigniti si fara sa faceti un monolog, adica sa postati mai mult de doua postari consecutive cu comentarii. Toate abuzurile se sterg fara drept de apel. Nu sunt obligat sa dau explicatii pentru ce am sters, insa pot da warnuri sau alte sanctiuni mai dure celor ce nu se poarta civilizat. Pot de asemenea sa las unele postari jignitoare ca sa vada toata lumea ce fel de persoana este cel ce a postat-o. Acest loc nu este un loc pentru prezentarea unei anumite constructii ci este mai mult un loc unde cei ce nu pot rezista sa posteze civilizat pe topicele cu barcute, sa se poata defula. Este un topic care poate ca ar trebui deschis la rubrica "Tomberon" dar care se poate muta acolo daca continutul lui o sa ma indreptateasca s-o fac.


0

#2 Useril este offline   JONNY_23 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 26-March 08

Postat 05 October 2012 - 01:52 PM

bine gandit bravo...ar trebui mutate aici toate offtopicele ce au legatura cu acest subiect :rolleyes: :good: :good:

Aceasta postare a fost editata de JONNY_23: 05 October 2012 - 01:52 PM

CS CARP ZONE
0768.895.826
0

#3 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2012 - 06:57 PM

Vezi postareaJONNY_23, la 05 October 2012 - 01:52 PM, a spus:

bine gandit bravo...ar trebui mutate aici toate offtopicele ce au legatura cu acest subiect :) :good: :good:


Asa m-am gandit si eu dar stii cate sunt? In plus, nu or sa aiba legatura toate, unele cu altele. Vor fi ordonate dupa data postarii. Ma mai gandesc.


0

#4 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 05 October 2012 - 11:01 PM

nenea Navigatorule daca te supara taie conturile dar lasa-i sa-si faca altele noi ca-s de-ai nostrii, noi stim ce fac, stim ce gresesc, stim felul lor de a fi si din motivul asta-i suportam, unii sunt simpatici, altii artagosi, cativa din ei invidiosi, putini din ei sunt intaratati, cativa suparati, obiectivi, subiectivi,orgoliosi dar intotdeauna cand e vorba de bani devin bataiosi. este clar cele mai multe inventii si inovatii au aparut in urma razboaielor asa o fi si la barci.... intrecerea asta cu a cui barcuta este mai buna duce la perfectionarea continua a sistemelor si a accesoriilor dintr-o barca. Nu trebuie sa ne imputinam ci trebuie sa ne "spalam". E un truc ieftin dar poate ca nu mai vor sa-si murdareasca si al doilea nume.
hai pa ca la ora asta vorbesc prostii am mai sters cateva randuri pentru ca la un moment dat le-am pierdut sirul
0

#5 Useril este offline   mariandmd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2161
  • Inregistrat: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2012 - 11:40 PM

Noroc cu jonny ca a dat startul ca altfel scria omu de unu singur in topicul asta :D
0

#6 Useril este offline   mig3002 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 71
  • Inregistrat: 28-August 10
  • Gender:Male

Postat 07 October 2012 - 03:03 PM

sa inteleg ca asta-i ringul !
0

#7 Useril este offline   daniel6808 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 106
  • Inregistrat: 23-February 11

Postat 07 October 2012 - 10:07 PM

Salut, :drinks: cel mai bun constructor(modelist montator) de barcutze de plantat eu sunt domnilor :clapping: ,sunt nou pe aici dar am avut ce invata din certurile dumneavoastra, stima si respect. :hi:
0

#8 Useril este offline   ichim70 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 86
  • Inregistrat: 03-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:navo

Postat 11 October 2012 - 05:51 AM

:good:
ICHIM G
Trimite email
tel.0725920057





0

#9 Useril este offline   mariandmd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2161
  • Inregistrat: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 October 2012 - 07:21 AM

Vezi postareamarius35, la 11 October 2012 - 07:46 PM, a spus:

experienta isi spune cuvantul

Care experienta?
Experienta poti sa zici ca are unul ca Ipsihi care a facut sute da barci
Nu am vazut nimic nou la modelul asta... este facut la fel cum l-au facut majoritatea... doar poate putin mai ingrijit lucrat

Aceasta postare a fost editata de mariandmd: 13 October 2012 - 07:22 AM

0

#10 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 13 October 2012 - 08:46 AM

Vezi postareamariandmd, la 13 October 2012 - 07:21 AM, a spus:

Care experienta?
Experienta poti sa zici ca are unul ca Ipsihi care a facut sute da barci
Nu am vazut nimic nou la modelul asta... este facut la fel cum l-au facut majoritatea... doar poate putin mai ingrijit lucrat

Putin mai ingrijit? hmmmmmmmm... cred ca voi nu vreti sa vedeti greselile pe care le-a facut,Fisier atasat  SSL21415.JPG (103.22K)
Number of downloads: 690 si ar mai fi cateva , aveam pretentii de la el ca deh cica e meserias , dar stiti vorba aceeia .... ''teoria ca teoria dar practica il omoara'' .
facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

#11 Useril este offline   Wubu 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 188
  • Inregistrat: 07-November 07

Postat 13 October 2012 - 09:38 AM

Ai dreptate!

Vezi postareamariandmd, la 13 October 2012 - 07:21 AM, a spus:

Care experienta?
Experienta poti sa zici ca are unul ca Ipsihi care a facut sute da barci
Nu am vazut nimic nou la modelul asta... este facut la fel cum l-au facut majoritatea... doar poate putin mai ingrijit lucrat

0

#12 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 13 October 2012 - 10:21 AM

Perfecta dreptate ,Ipsihi este un meserias,a proiectat si realizat foarte bine multe modele ,unii au profitat de bunavointa lui,iar alti potcovari l-a trimis sa inalte zmee ,se stiu ei foarte bine.
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#13 Useril este offline   cricri_pescar68 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 401
  • Inregistrat: 16-November 09
  • Gender:Male

Postat 13 October 2012 - 06:58 PM

si care sunt acei meseriasi an construirea navomodelelor pentru plantat ?
0

#14 Useril este offline   Adistul 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1490
  • Inregistrat: 26-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, in 4 la ala Grasu'

Postat 15 October 2012 - 01:09 AM

Meseriasi... sefi se autonumesc si cei care potcovesc sobolanii pe la subsolul blocului / pardon / buncar ! Pun poze de toata jena si apoi isi cer scuze pentru calitate... ( de parca toti suntem prosti si nu stim de ce fac poze doar cu telefonul fara lumina... intunecate si de proasta calitate) insa cand cineva pune o poza buna incep sa masoare distanta dintre gauri cu micrometrul... fara sa gandeasca ca poate aparatul are o lentila care poate sa distorsioneze... functie de distanta... pozitionare... ca deh' au lipsit de la lectiile de fizica de clasa a 5-a. Au trecut de la mistrie la micrometrul si acu' fac pe desteptii!

Aceasta postare a fost editata de Adistul: 15 October 2012 - 01:13 AM

Cand esti mort, nu stii ca esti mort: e greu doar pt ceilalti.
La fel e si cand esti prost.


tel: 0771 088 207

adistul@yahoo.com
0

#15 Useril este offline   GigiGL 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2095
  • Inregistrat: 10-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:Aero

Postat 15 October 2012 - 06:49 AM

N-am vazut nici una echipata cu grenade si generator electric. Se poarta de destula vreme! Puneti-va mintea la contributie si dati-mi dividende din afacere! :angry2:
Gigi Sterian
Rascal 1940mm fs.61 nitro
Rascal 120 DLE 30
U Can Do .46 nitro .52, 2T
Beaver 1520
Maule 1500
Helios 2545
... Taranis X9D plus / ACCST / AFHDS
0

#16 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 15 October 2012 - 05:15 PM

Vezi postareaAdistul, la 15 October 2012 - 01:09 AM, a spus:

Meseriasi... sefi se autonumesc si cei care potcovesc sobolanii pe la subsolul blocului / pardon / buncar ! Pun poze de toata jena si apoi isi cer scuze pentru calitate... ( de parca toti suntem prosti si nu stim de ce fac poze doar cu telefonul fara lumina... intunecate si de proasta calitate) insa cand cineva pune o poza buna incep sa masoare distanta dintre gauri cu micrometrul... fara sa gandeasca ca poate aparatul are o lentila care poate sa distorsioneze... functie de distanta... pozitionare... ca deh' au lipsit de la lectiile de fizica de clasa a 5-a. Au trecut de la mistrie la micrometrul si acu' fac pe desteptii!

Adistule esti penibil , din cate imi aduc aminte si tu ai fost unul din aia care ai poctovit sobolani asa cum spui tu , nu iti este rusine ... nu te mai saturai de bere gratis ,noroc ca inchisese la magazin si nu am mai avut de unde sa iau berica ca altfel nu mai plecai din buncar , ai venit chipurile sa imi arati petarda aia de regulator pe care il facusei tu si incercai sa ma convini ca este cel mai bun , daca nu iti mai aduci aminte poate il intrebi pe MARIAN sau pe VASIA . Eu nu imi permit sa imi fac atelierul in apartament asa cum ai facut tu in garsoniera eu ma multumersc cu acel buncar
Iar in privinta pozelor vad ca pe tine te intereseaza mai mult fundalul pozelor decat obiectul din poza , daca pacaleam lumea ca tine poate acum aveam si eu un aparat foto mai performant , o sa zici pe cine ai pacalit ....? eu am fost primul , dupa care l-ai pacalit pe JONY23 cu radiocomenzile , pe domnul VALTER politistul , pe acel om invarsta nu ii stiu numele pe care l-ai pacalit cu barca facuta de tine..nu mai zic de datoriile pe care le ai de platit oamenilor care ti-au inchiriat catva metri patrati pentru reclamele tale publicitare si asa mai departe ... cei drept doar la asta te pricepi
PS . fizica o faci incepand din clasa a 6-a ,si apropo .. prefer sa dau cu mistria decat sa fiu EXCROC !
facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

#17 Useril este offline   iancu_ydh 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 22-January 11
  • Gender:Male
  • Location:madrid

Postat 15 October 2012 - 06:55 PM

din ce in ce mai aproape de TOMBERON .pacat!
0

#18 Useril este offline   Adistul 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1490
  • Inregistrat: 26-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, in 4 la ala Grasu'

Postat 15 October 2012 - 07:55 PM

Vezi postareastelian, la 15 October 2012 - 05:15 PM, a spus:

Adistule esti penibil , din cate imi aduc aminte si tu ai fost unul din aia care ai poctovit sobolani asa cum spui tu , nu iti este rusine ... nu te mai saturai de bere gratis ,noroc ca inchisese la magazin si nu am mai avut de unde sa iau berica ca altfel nu mai plecai din buncar , ai venit chipurile sa imi arati petarda aia de regulator pe care il facusei tu si incercai sa ma convini ca este cel mai bun , daca nu iti mai aduci aminte poate il intrebi pe MARIAN sau pe VASIA . Eu nu imi permit sa imi fac atelierul in apartament asa cum ai facut tu in garsoniera eu ma multumersc cu acel buncar
Iar in privinta pozelor vad ca pe tine te intereseaza mai mult fundalul pozelor decat obiectul din poza , daca pacaleam lumea ca tine poate acum aveam si eu un aparat foto mai performant , o sa zici pe cine ai pacalit ....? eu am fost primul , dupa care l-ai pacalit pe JONY23 cu radiocomenzile , pe domnul VALTER politistul , pe acel om invarsta nu ii stiu numele pe care l-ai pacalit cu barca facuta de tine..nu mai zic de datoriile pe care le ai de platit oamenilor care ti-au inchiriat catva metri patrati pentru reclamele tale publicitare si asa mai departe ... cei drept doar la asta te pricepi
PS . fizica o faci incepand din clasa a 6-a ,si apropo .. prefer sa dau cu mistria decat sa fiu EXCROC !
Din pacate vorbesti mult... prost... si fara rost: de fiecare data cand am venit la tine am venit cu masina... si nu am baut mai mult de o bere... sau am gustat 1/2 de pahar de vin. In privinta telecomenzilor pe care i le-am dat lui Johnny nu l-am pacalit cu nimic... poate sa confirme sau sa infirme asta. Iar MarianDMD sa spuna daca are ceva de spus in privinta mea. In ceea ce priveste "petarda" de regulator... este folosita pe o mare parte din barcutele de plantat... nu este inventia mea... este prezentat de Pamfil pe forum si il poate face oricine are notiuni de electronica... si stii ca nu la tine ma refer: tu poate inveti totusi sa tencuiesti si cu stanga! Domnul politist de la Mizil mi-e prieten si a primit o barca de la mine pentru care a platit doar piesele: e foarte multumit de barcuta... a plantat de nenumarate ori... si a avut capturi imbucuratoare.
In rest... numai bine!

Aceasta postare a fost editata de Adistul: 15 October 2012 - 07:55 PM

Cand esti mort, nu stii ca esti mort: e greu doar pt ceilalti.
La fel e si cand esti prost.


tel: 0771 088 207

adistul@yahoo.com
0

#19 Useril este offline   pane77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 21-July 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 15 October 2012 - 08:00 PM

Multa lume a trecut prin acel buncar si s-au legat multe prietenii. Pacat ca pentru cateva barcute pe care le face unu sau altu exista atata rautate si atata invidie. Datorita voua sant multe persoane care intradevar sant modelisti si prefera sa nu mai posteze deoarece se gaseste cineva sa-i critice munca. Ii multumesc lui Stelian ca m-a primit si pe mine in acel buncar de unde am invatat cum sa construiesc si eu o barca si ii mai multumesc inca o data pentru toate postarile si pozele pe care ni l-ea furnizat noua incepatorilor de-a lungul timpului chiar daca au fost facute cu un telefon. Din punctul meu de vedere facand comparatie cu ce am vazut aici pe forum legat de navomodele userul STELIAN este cel mai bun "constructor de barci de nadit". Va salut cu respect !
0

#20 Useril este offline   Adistul 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1490
  • Inregistrat: 26-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, in 4 la ala Grasu'

Postat 15 October 2012 - 08:18 PM

No Comment! Mai bine ma joc in continuare "World of Tanks"!

Aceasta postare a fost editata de Adistul: 15 October 2012 - 08:20 PM

Cand esti mort, nu stii ca esti mort: e greu doar pt ceilalti.
La fel e si cand esti prost.


tel: 0771 088 207

adistul@yahoo.com
0

#21 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 15 October 2012 - 10:46 PM

Salut,

hai sa ma bag si eu in vorba ca asa ii sade bine romanului, si cum vine romanul de la munca, dupa o zi cumplita, plecat de pe la ora 06:00 de acasa, pe nemancate (mare chestie pentru elefantul de 120kg) deschide forumul sa-si relaxeze muschii creierului cu o barcuta frumoasa, deschide omul fericit si zambitor topicul ELKE din sectiunea MODELE CIVILE, se mai delecteaza odata cu ultimele poze puse de initiatorul postului domnul coleg de forum mihai_mag, gandul ca nu prea a mancat toata ziua ii dispare, fruntea se descreteste, cei cativa neuroni nu-si mai transmit semnale haotice, gandurile se uniformizeaza pulsul intra in parametrii normali, uita "grasul" de toti tampitii de la munca, de soferii care au claxon in loc de schimbator de viteze, de politistul care l-a facut sa piarda 30 de minute importante din viata lui de vierme, ce se taraie zi de zi prin bucuresti sa supravietuiasca, uita de toate problemele care condensate in cele 2 minute de admirat frumusete de barcuta, au disparut. Romanul nostru, cu nume de scena Vasia sau subsemnatul, umflatul, grasul, elefantul, si in marea majoritate a zilelor prostul satului,incepe sa viseze barci verzi pe pereti, gandindu-se ca dupa toata nebunia din ziua de astazi poata sa savureze linistit (mai ales ca nevasta nu stiu ce trebaluieste prin casa ocupata si nu vrea sa fie deranjata) posturile din ziua de azi.Dar, dobitocul, anagramat, este manat de o vointa superioara lui, sa deschida sectiunea din forum denumita navomodele de plantat, care cu toate ca din punctul lui de vedere nu are nici pe departe loc in inima lui cat au celelalte sectiuni de navomodele, pentru ca haideti sa va spun... tipul este boul baltii, la pescuit merge pentru gratar, bere, si frecat timp, nu are undite, nu are lansete, nu stie sa lege un ac, nu a simtit niciodata " febra drillului" nu-l intereseaza daca sta 3 zile pe balta si nu prinde nimic, si nu mai zic ca deunazi a fost cu un prieten sa viziteze alti prieteni pe o balta iar mocofanul la plecare le-a urat si bafta pescarilor, ce sa mai zic... nu stie de capul lui .. sau vorbeam de mine...dap... imi cer scuze de introul de mai sus dar am zis sa stiti cate ceva de mine. sa revenim, am deschis tacticos sectiunea de barci de nadit si surpriza: duca-se naibii de relaxare ca aici este razboi, cu boi, da razboi. Pai bine ma fratilor toata ziua am suportat mojiciile soferilor de Bucuresti, prostia colegilor de munca, politistul care incerca sa ma prosteasca in fata ca am gresit cand nu gresisem, prostia si incapatanarea sefului (aaa eu sunt seful), am suportat toate astea si cand sa ma relaxez inghiontindu-ma partea intunecata a fortei, ajung si pe aici sa-mi stric si seara dupa o zi nereusita, si de ce? pentru ca sa dau peste alti dobitoci poate de aceeasi factura ca si mine, de fapt unul dintre ei este chiar fratele meu, eu bou el bou (ADISTUL), dar o parte dintre dobitoace (si nu-mi cer scuze ca folosesc aceste cuvinte pentru ca aceasta parte a forumului a devenit o gradina zoologica, sau un circ cu animale si poate cate un dresor pe post de moderator ) ba frate sunt rele rau, pe langa faptul ca ataca diverse colege din zootehnie mai inraiesc si animalele de langa, ele vorba aia animalul se trage dupa stapan sau dupa seful haitei, si pot sa va exemplific, au am un caine, numele lui este "Nero catelul tampit" saracul a luat si el ce a gasit de la stapan, toti maidanezii il latra cand iese afara, el este un caine educat tace se uita le ei ii ocoleste in loc sa-i faca pref ca-i de 2 ori ca ei, ca asa a invatat acasa in cele 2 luni de dresaj, daca are un os in gura si-l latra un catel prapadit, ii lasa osul, daca simte o rasuflare de dulau prin blana maraie incet, blana ii se zburleste pe spate si se departeaza usor, daca este muscat riposteaza anemic si alunga dulaul. PROST BA! PROST! VORBA AIA CATELUL CA STAPANUL. DAR SA FEREASCA SFANTUL SA INCERCE CINEVA SA-I IA MINGIA SI SA NU SA NU FIE IN JOACA... am si eu o mingie si ma bucur de ea cateva zeci de minute pe zi, de ce incercati sa mi-o luati? de ce transformati forumul asta intr-un balci, dupa ce ati fost primiti inapoi dupa ce ati transformat si alte forumuri in balci, de ce-mi stricati seara de seara? de ce nu va limitati la castigurile voastre obscure? de ce nu va dati seama ca sunteti limitati? de ce trebuie sa va suportam? de ce inainte de bani nu sunteti oameni? de ce-mi pierd timpul aberand aici ca oricum nu intelegeti nimic, si in rautatea si invidia voastra nu puteti sa acceptati ca unii sau altii sunt mai buni decat voi, de ce nu invatati sa deveniti mai buni? sa construiti barci mai bune si mai frumoase? sa acceptati criticile si sa nu criticati cu rautate.

Sunt un bou ca scriu aici de ceva vreme in loc sa ma joc cu urechile catelului, sa-i arunc mingia indragita, sa-mi vad de familie, in loc sa incerc sa va zic ceva si cine trebuie sa inteleaga nu citeste. Nu pot sa va ignor domnilor pentru ca aici sunt si eu la mine acasa si vreu liniste dupa o zi de munca, nu mai vreau sa va ignor pentru ca va numar pe degete si stricati un lucru care ar trebui sa fie frumos.

Domnule NAVIGATOR acest Topic nu este de bun augur, pentru ca elimina infranarea, scoate rautatea din noi la suprafata, distruge bucuria de a fi copil din nou, ne transforma in animale, ne acuzam unii pe altii de lucruri pe care nici noi nu le credem. Din punctul meu de vedere acest topic ar trebui sa fie inchis nu sters si cine nu poate sa respecte niste reguli de bun simt sa nu mai intre.

Spor ca bafta nu mai zic in viata mea...

P.S. scuze pentru eventualele probleme cu ortografia si gramatica dar nu mai am rabdare sa recitesc, ca-mi tot vine sa modific.
0

#22 Useril este offline   Nicu1976 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 08-March 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 15 October 2012 - 11:51 PM

Vezi postareavasia, la 15 October 2012 - 10:46 PM, a spus:

Salut,

hai sa ma bag si eu in vorba ca asa ii sade bine romanului, si cum vine romanul de la munca, dupa o zi cumplita, plecat de pe la ora 06:00 de acasa, pe nemancate (mare chestie pentru elefantul de 120kg) deschide forumul sa-si relaxeze muschii creierului cu o barcuta frumoasa, deschide omul fericit si zambitor topicul ELKE din sectiunea MODELE CIVILE, se mai delecteaza odata cu ultimele poze puse de initiatorul postului domnul coleg de forum mihai_mag, gandul ca nu prea a mancat toata ziua ii dispare, fruntea se descreteste, cei cativa neuroni nu-si mai transmit semnale haotice, gandurile se uniformizeaza pulsul intra in parametrii normali, uita "grasul" de toti tampitii de la munca, de soferii care au claxon in loc de schimbator de viteze, de politistul care l-a facut sa piarda 30 de minute importante din viata lui de vierme, ce se taraie zi de zi prin bucuresti sa supravietuiasca, uita de toate problemele care condensate in cele 2 minute de admirat frumusete de barcuta, au disparut. Romanul nostru, cu nume de scena Vasia sau subsemnatul, umflatul, grasul, elefantul, si in marea majoritate a zilelor prostul satului,incepe sa viseze barci verzi pe pereti, gandindu-se ca dupa toata nebunia din ziua de astazi poata sa savureze linistit (mai ales ca nevasta nu stiu ce trebaluieste prin casa ocupata si nu vrea sa fie deranjata) posturile din ziua de azi.Dar, dobitocul, anagramat, este manat de o vointa superioara lui, sa deschida sectiunea din forum denumita navomodele de plantat, care cu toate ca din punctul lui de vedere nu are nici pe departe loc in inima lui cat au celelalte sectiuni de navomodele, pentru ca haideti sa va spun... tipul este boul baltii, la pescuit merge pentru gratar, bere, si frecat timp, nu are undite, nu are lansete, nu stie sa lege un ac, nu a simtit niciodata " febra drillului" nu-l intereseaza daca sta 3 zile pe balta si nu prinde nimic, si nu mai zic ca deunazi a fost cu un prieten sa viziteze alti prieteni pe o balta iar mocofanul la plecare le-a urat si bafta pescarilor, ce sa mai zic... nu stie de capul lui .. sau vorbeam de mine...dap... imi cer scuze de introul de mai sus dar am zis sa stiti cate ceva de mine. sa revenim, am deschis tacticos sectiunea de barci de nadit si surpriza: duca-se naibii de relaxare ca aici este razboi, cu boi, da razboi. Pai bine ma fratilor toata ziua am suportat mojiciile soferilor de Bucuresti, prostia colegilor de munca, politistul care incerca sa ma prosteasca in fata ca am gresit cand nu gresisem, prostia si incapatanarea sefului (aaa eu sunt seful), am suportat toate astea si cand sa ma relaxez inghiontindu-ma partea intunecata a fortei, ajung si pe aici sa-mi stric si seara dupa o zi nereusita, si de ce? pentru ca sa dau peste alti dobitoci poate de aceeasi factura ca si mine, de fapt unul dintre ei este chiar fratele meu, eu bou el bou (ADISTUL), dar o parte dintre dobitoace (si nu-mi cer scuze ca folosesc aceste cuvinte pentru ca aceasta parte a forumului a devenit o gradina zoologica, sau un circ cu animale si poate cate un dresor pe post de moderator ) ba frate sunt rele rau, pe langa faptul ca ataca diverse colege din zootehnie mai inraiesc si animalele de langa, ele vorba aia animalul se trage dupa stapan sau dupa seful haitei, si pot sa va exemplific, au am un caine, numele lui este "Nero catelul tampit" saracul a luat si el ce a gasit de la stapan, toti maidanezii il latra cand iese afara, el este un caine educat tace se uita le ei ii ocoleste in loc sa-i faca pref ca-i de 2 ori ca ei, ca asa a invatat acasa in cele 2 luni de dresaj, daca are un os in gura si-l latra un catel prapadit, ii lasa osul, daca simte o rasuflare de dulau prin blana maraie incet, blana ii se zburleste pe spate si se departeaza usor, daca este muscat riposteaza anemic si alunga dulaul. PROST BA! PROST! VORBA AIA CATELUL CA STAPANUL. DAR SA FEREASCA SFANTUL SA INCERCE CINEVA SA-I IA MINGIA SI SA NU SA NU FIE IN JOACA... am si eu o mingie si ma bucur de ea cateva zeci de minute pe zi, de ce incercati sa mi-o luati? de ce transformati forumul asta intr-un balci, dupa ce ati fost primiti inapoi dupa ce ati transformat si alte forumuri in balci, de ce-mi stricati seara de seara? de ce nu va limitati la castigurile voastre obscure? de ce nu va dati seama ca sunteti limitati? de ce trebuie sa va suportam? de ce inainte de bani nu sunteti oameni? de ce-mi pierd timpul aberand aici ca oricum nu intelegeti nimic, si in rautatea si invidia voastra nu puteti sa acceptati ca unii sau altii sunt mai buni decat voi, de ce nu invatati sa deveniti mai buni? sa construiti barci mai bune si mai frumoase? sa acceptati criticile si sa nu criticati cu rautate.

Sunt un bou ca scriu aici de ceva vreme in loc sa ma joc cu urechile catelului, sa-i arunc mingia indragita, sa-mi vad de familie, in loc sa incerc sa va zic ceva si cine trebuie sa inteleaga nu citeste. Nu pot sa va ignor domnilor pentru ca aici sunt si eu la mine acasa si vreu liniste dupa o zi de munca, nu mai vreau sa va ignor pentru ca va numar pe degete si stricati un lucru care ar trebui sa fie frumos.

Domnule NAVIGATOR acest Topic nu este de bun augur, pentru ca elimina infranarea, scoate rautatea din noi la suprafata, distruge bucuria de a fi copil din nou, ne transforma in animale, ne acuzam unii pe altii de lucruri pe care nici noi nu le credem. Din punctul meu de vedere acest topic ar trebui sa fie inchis nu sters si cine nu poate sa respecte niste reguli de bun simt sa nu mai intre.

Spor ca bafta nu mai zic in viata mea...

P.S. scuze pentru eventualele probleme cu ortografia si gramatica dar nu mai am rabdare sa recitesc, ca-mi tot vine sa modific.

ai avut o zi proasta. sigur maine o sa ai o zi mai buna.
cateodata si eu am impresia ca lumea de pe aici este rea. in loc sa laude sau sa discute de ce se intampla pe aici, sa se ajute intre ei chiar, se balacaresc si cateodata se jignesc. eu unul prefer sa ignor. ma fac ca nu vad si trec mai departe. nu numai tu ai zile proaste, toti avem. dar ce da DOMNUL tot este bun. supararile si bucuriile fac parte din viata noastra, prieteni si dusmanii lafel. fara toate bunele si relele ne am fi plictisit in viata asta si am fi trecut prin ea fara sa simtim. toate fac parte din viata noastra asa ca mai iti spun odata: MAINE ESTE ALTA ZI SI poate VA FI MAI BUNA.
si mie mi ar place sa fim o comunitate mai unita. sa ne ajutam unii pe altii. dar PADURE FARA USCATURI NU EXISTA.

eu propun sa se inchida acest topic pt ca nu face decat sa bage ura intre noi.
toata stima all
0

#23 Useril este offline   Sharkky 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 116
  • Inregistrat: 29-August 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Titan

Postat 16 October 2012 - 12:34 AM

Sa se puna lacatul sau mai bine ... sa se stearga definitiv!
0

#24 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 16 October 2012 - 08:03 AM

"Compostul" ii caracterizeaza ,la care au contribuit mai multi,dupa posibilitati dar unul se declara sef si polonicul lui este supradimensionat ,se minte ca la usa cortului ,ca nu e potcovarie (lucru superior) ci spoieri-tingiri ,cica cineva s-a inbatat,dar altcineva a fost dus acasa pe brate ,cineva a vrut niste telecomenzi ,deh asa e cind...,dar a fost inselat ca i s-a facut un serviciu ,cineva a facut un regulator si altii nu stiu decit sa aprinda gratare cu ele ,in fata se pupici-poponici iar in spate in conversatii private "cine ala? un mare...." ai ceva de spus Pane? dar nu numai tu si binenteles sefu-i sef si la albia de porci.
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#25 Useril este offline   nid1975 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 402
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCHAREST
  • Interests:navomodelism,pescuit

Postat 16 October 2012 - 08:27 AM

eu propun sa se mute la gradinita ,asa se cearta copiii acolo pe jucarii ,plastelina si prajiturele.....
Tel 0728777780
0

#26 Useril este offline   Serby13 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 10-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 16 October 2012 - 08:55 AM

Eu mai activez si pe alte cateva forumuri (cu alte teme) dar atata rautate si ticalosenie cata am intalnit pe acest forum ( si ma refer in mod special la sectiunea navomodele de nadit ) nu am intalnit pe toate celelalte la un loc. Imi e groaza sa cer sfaturi si sa postez realizarile mele deoarece sigur 1 din 3 comentarii sunt rautacioase, nu vin cu sfaturi numai cu bagat de vina, numai critica neconstructiv, nu te ajuta cu nimic numai te demoralizeaza, te acuza, isi bat joc, etc., asa ca mai bine postez cat mai putin, doar strictul necesar si atat, cu toate ca intru si citesc toate subiectele in fiecare zi. Cand citesti si vezi cum se inteapa lumea ai crede ca este o disputa intre mari corporatii pentru discreditare si atragerea clientelei, zici ca se castiga asa de bine incat nu mai ai nevoie sa lucrezi alceva si daca cineva face ceva mai bun ca tine iti ia painea de la gura si te lasa in pielea goala.
De exemplu mai activez si pe forum de acvaristica dar la cata rautate si ticalosenie gasesti aici intr-un post nu gasesti acolo pe tot forumul, si sunt si acolo persoane care fac/aduc acvarii si echipamente si le vand dar nu se cearta nu se injura nu isi trag tepe nu se acuza si trateaza acvaristica ca pe o PASIUNE nu ca pe un balci.
Mai colegi acesta este un hobby si ar fi frumos si intelept sa il tratati ca atare, daca vrei sa faci o afacere din el atunci mergeti si deschideti firma si va faceti reclame pe unde vreti voi ( presa, strada, internet, etc. ) fara sa stresati pe restul care sunt pe acest forum si fac ceea ce fac din pasiune si din placere.
Nu mai are rost sa mai povestesc ca la cate tepe am vazut ca se dau aici in cazul vanzarii/cumpararii de piese nu am vazut nicaieri.
Eu zic ca toti cei care tratati aceasta pasiune ca pe o afacere (din cate am vazut de la asta se trage tot balciul) si nu va place navomodelismul decat numai numai daca iasa profit ar fi frumos sa va retrageti intr-un coltisor al vostru sa va certati, injurati, dati in cap si daca avem nevoie de ceva de la voi, de exemplu de circ si spectacol, o sa va cautam, nu are rost sa ne poluati cu tot felul de tampenii zi de zi, ca si asa viata este destul de grea si scurta sa o mai pierdem cu voi si tampeniile voastre.
0

#27 Useril este offline   pane77 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 132
  • Inregistrat: 21-July 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 16 October 2012 - 09:37 AM

Vezi postareamanolo, la 16 October 2012 - 08:03 AM, a spus:

"Compostul" ii caracterizeaza ,la care au contribuit mai multi,dupa posibilitati dar unul se declara sef si polonicul lui este supradimensionat ,se minte ca la usa cortului ,ca nu e potcovarie (lucru superior) ci spoieri-tingiri ,cica cineva s-a inbatat,dar altcineva a fost dus acasa pe brate ,cineva a vrut niste telecomenzi ,deh asa e cind...,dar a fost inselat ca i s-a facut un serviciu ,cineva a facut un regulator si altii nu stiu decit sa aprinda gratare cu ele ,in fata se pupici-poponici iar in spate in conversatii private "cine ala? un mare...." ai ceva de spus Pane? dar nu numai tu si binenteles sefu-i sef si la albia de porci.

Ce am avut de spus am spus! Singura rugaminte pe care eu un nimeni in acest domeniu o am la domniile voastre este aceea de a inceta cu scandalul. Va multumesc!
0

#28 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 October 2012 - 09:53 AM

Vasia, ai scris bine, chiar frumos, imi pare rau ca te-ai enervat. Am deschis acest topic in speranta ca cei vizati sa-si dea seama ca e penibil sa se certe cum o tot fac de cativa ani, de cand a aparut rubrica Navomodele pentru nadit. De la bun inceput m-am gandit ca va fi un tomberon cu functia de a proteja spatiul topicelor prezente si viitoare de pe acest subforum. Cand apareau balacareli de astea pe topicele normale si le atrageam atentia, ma alegeam cu injuraturi de la personaje care daca erau banate isi deschideau imediat alt cont de pe care isi luau singur apararea sau isi faceau reclama. Doi astfel de membri sunt stelian si woodfan, fiecare cu cel putin alte doua conturi.
Ce te rog pe tine Vasia, nu pune la suflet ce gasesti pe aici, de fapt, nici nu intra decat daca esti foarte curios si un pic mazochist, totodata. Am sa las topicul asta deschis ca sa am un motiv indiscutabil sa suspend pe cei ce mai polueaza topicele obisnuite.

Ce e amuzant totusi in toata treaba asta este comportamentul ca de copii, in domeniul legarilor si desfacerilor prieteniilor. Cat sunt prieteni se coalizeaza impotriva altora, cum se supara din cine stie ce motive, se musca de fund, trec in tabara adversa cu care se pupa si il ataca pe vechiul "prieten". Ati mai vazut in alta parte decat la gradinita si scoala asa comportament? Eu la oameni maturi seriosi, nu. A, il mai intalniti si la politicieni dar pe aia nu-i puteti numi oameni seriosi. Si poate nici maturi.

Acum trebuie sa inchid, vedem mai tarziu ce o mai fi.

Si ca sa nu uit, Serby13, sunt total de acord cu tine


0

#29 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 October 2012 - 12:56 PM

Am revenit si mi-am mai amintit de o caracteristica a unora: oferitul de "pomeni electorale". Cum apare un nou venit care nu stie si nici nu are rabdare sa se documenteze pe forum este agatat de catre un mesterel ce deabia a invatat si el sa incropeasca o barcuta, care il cheama in atelier, ma rog, in buncar si il "invata" eventual ii ofera o barca semifacuta musai "la un pret dezinteresat" asa ca pentru el ca-i incepator si-i e simpatic, ba chiar ii da si niste componente pe gratis, cu rugamintea sa scrie si nou venitul pe forum cat de nemaipomenit, nemaiauzit si altruist este "maestrul". Fapta care ii irita pe unii sau ii dezgusta pe altii, dar ca si in politica, se face fara jena si pe aici.


0

#30 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 16 October 2012 - 07:55 PM

Salut,
nenea Navigatorule nu sunt nici pe departe suparat, la mine toate zilele sunt cam la fel... cu bune si cu rele, singura problema a mea este ca unii ne cam iau de prosti, au ei impresia ca noi dupa punem botul la prostiile lor. Din bun simt, omul mai tace, mai inchide ochii, trece cu vederea, mai zice hai ca o inghit si pe asta, dar la un moment dat se satura si zice ce are de zis. Ca eu ma exprim cu mai multe cuvinte, ca altii mai pragmatici nu stau sa piarda timpul si sunt mai directi, pana la urma rezultatul este acelasi.
O mai zic odata, nu am nimic cu nimeni nu ma deranjeaza sa vad cum construiesc o barcuta, cum monteaza cuvele, cum au gasit o varianta noua de basculare, dar cand fac asta vadit cu un scop, iar 3-4 utilizatori se lauda de mama focului unul pe altul la cat de buni sunt si vin cu tot felul de scenarii stupide pentru agatat musterii, atunci parca te cam saturi.

Ma opresc aici ca o iau iar pe aratura si vreau sa vad meciul, Va urez o seara placuta si ca sa fiu in ton cu topicul va zic ca cel mai bun constructor de barci poate fi acela care vine cu o barca noua, stabila, cu un consum rezonabil, cu un sistem de cuvare inovator, cu un design placut.

Si ca tot nu a inceput meciul chiar i-as provoca pe domnii constructori de barcute la un concurs " Cel mai bun constructor de barci de nadit " concurs la care participantii sa vina cu o barca cu totul noua, care sa aiba caracteristicile de mai sus, barca castigatoare se va numii barca de pescuit a anului si pregatim si un premiu pe masura... toti participantii isi vand barcile si banii ii ia castigatorul :).

HAI ROMANIA!!!

Spor
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro