Modelism - RHC Forum: Cel mai bun constructor de barci de nadit/plantat. - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cel mai bun constructor de barci de nadit/plantat. Loc de laudat dar si de criticat insa fara abuzuri.

#31 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 October 2012 - 10:38 PM

Vezi postareavasia, la 16 October 2012 - 07:55 PM, a spus:

Salut,
nenea Navigatorule nu sunt nici pe departe suparat,...............


Si ca tot nu a inceput meciul chiar i-as provoca pe domnii constructori de barcute la un concurs " Cel mai bun constructor de barci de nadit " concurs la care participantii sa vina cu o barca cu totul noua, care sa aiba caracteristicile de mai sus, barca castigatoare se va numii barca de pescuit a anului si pregatim si un premiu pe masura... toti participantii isi vand barcile si banii ii ia castigatorul :wub:.

HAI ROMANIA!!!

Spor


Le zici tare drept. Pana la vandutul si cedatul banilor la castigator, care nu stiu daca o sa le convina.


Hai Romania! :( Poate nu cu Pitzurca.


0

#32 Useril este offline   mariandmd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2161
  • Inregistrat: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 October 2012 - 10:06 PM

Vezi postareamanolo, la 25 October 2012 - 09:46 PM, a spus:

Acum nu stiu ce sa fac ,sa renunt la abonament? sa-mi aduc aminte de vremea dulapurilor,fiarelor de calcat si alte sifoniere?
m-ai lasa -ma sa ma gindesc.


DUMNEAVOASTRA v-ati facut cumva un OZN si nu stim noi.... am auzit de la un spion ca DORITI sa faceti un octocopter pentru plantat dar nu gasiti bara de aluminiu argintat, doar aluminiu argintiu......

Nicule te felicit pentru munca depusa, stiu ca esti un baiat harnic si ca vei finaliza proiectul, acum om vedea ce o iesi.... cu cat finisezi mai bine cu atat va arata mai frumos asa ca trebuie insistat cu multa rabdare

Aceasta postare a fost editata de mariandmd: 25 October 2012 - 10:07 PM

0

#33 Useril este offline   Nicu1976 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 08-March 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 25 October 2012 - 11:55 PM

Vezi postareamariandmd, la 25 October 2012 - 10:06 PM, a spus:

DUMNEAVOASTRA v-ati facut cumva un OZN si nu stim noi.... am auzit de la un spion ca DORITI sa faceti un octocopter pentru plantat dar nu gasiti bara de aluminiu argintat, doar aluminiu argintiu......

Nicule te felicit pentru munca depusa, stiu ca esti un baiat harnic si ca vei finaliza proiectul, acum om vedea ce o iesi.... cu cat finisezi mai bine cu atat va arata mai frumos asa ca trebuie insistat cu multa rabdare

ms frumos mariane. pai tocmai de aceea am postat atatea poze ca sa se vada toate unghiurile . am doua zile de pauza ca sa corectam impreuna greselile pe care eu le am facut . sigur mai este de munca la ea si finisarile vor veni negresit .
ms inca o data. toata stima
0

#34 Useril este offline   manolo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3539
  • Inregistrat: 25-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti prin 4
  • Interests:Navo

Postat 26 October 2012 - 09:09 AM

Vezi postareamariandmd, la 25 October 2012 - 10:06 PM, a spus:

DUMNEAVOASTRA v-ati facut cumva un OZN si nu stim noi.... am auzit de la un spion ca DORITI sa faceti un octocopter pentru plantat dar nu gasiti bara de aluminiu argintat, doar aluminiu argintiu......

Nicule te felicit pentru munca depusa, stiu ca esti un baiat harnic si ca vei finaliza proiectul, acum om vedea ce o iesi.... cu cat finisezi mai bine cu atat va arata mai frumos asa ca trebuie insistat cu multa rabdare

Cum le stiti DOMNULE ,DUMNEAVOASTRA pe toate,numai ca nu e octo e dodecaopter,ce eu va copiez pe DUMNEAVOASTRA,nu am aceste abilitati,invers da.
Fisier atasat  securedownload (1).jpg (24.45K)
Number of downloads: 15
Barcute intinse!
Tel. 0744915775
0

#35 Useril este offline   JONNY_23 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 26-March 08

Postat 26 October 2012 - 09:29 AM

Vezi postareamanolo, la 25 October 2012 - 09:55 PM, a spus:

A sigur ,MrDINODINO ne face onoarea din Statele Unite ale Americii sa ne faca onoarea cu o filmare de mare exceptie ,in care cum am banuit aceasta coca nu merge bine ,consum mare si viteza mica.

Vorbeste putin mai corect daca tot incerci sa o faci sau taci sa nu confirmi altceva
Ai banuit prost dar nu are rost sa iti mai dau alte argumente ca nu extragi din ele decat cele de mai sus mentionate de vasia
CS CARP ZONE
0768.895.826
0

#36 Useril este offline   Sharkky 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 116
  • Inregistrat: 29-August 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Titan

Postat 26 October 2012 - 09:49 AM

Sa continue poluarea!!!
0

#37 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 26 October 2012 - 12:19 PM

Vezi postareaSharkky, la 26 October 2012 - 09:49 AM, a spus:

Sa continue poluarea!!!

Toate bune si frrrrrrrrrrrrumoase pana cand a aparut MOSU'.... :)
facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

#38 Useril este offline   catarata 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 146
  • Inregistrat: 03-September 08
  • Gender:Male
  • Location:pitesti

Postat 26 October 2012 - 02:47 PM

Decat sa va balacariti atat, mai bine cititi macar o carte de gramatica....cam 80 % dintre voi!
0

#39 Useril este offline   stelian 

  • NAVOMODELE CNX
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2399
  • Inregistrat: 01-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti_Militari Tel 0721 241 744

Postat 26 October 2012 - 03:49 PM

Pentru dureri de cap ,va recomand acest tratament NATURIST



facebook
https://www.facebook...3/photos_stream

https://www.facebook...le.7/photos_all

Alte barcute construite , poze de pe alte meleaguri !
http://forum.rcdesig...read274739.html

0721 241 744 VODAFONE
0762 028 013 COSMOTE



[Mail stelianionascu@yahoo.com [/size]
0

#40 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 26 October 2012 - 05:58 PM

Vezi postareacatarata, la 26 October 2012 - 02:47 PM, a spus:

Decat sa va balacariti atat, mai bine cititi macar o carte de gramatica....cam 80 % dintre voi!


Dragul nostru, noi prosti este, tu vrei sa ne inveti gramatica? ca io citesc carti si degeaba, nu intra nimic in tartacuta, sau o poate este din cauza ca nu purtam ochelari, ca vazui la mama acasa ca astia de poarta ochelari e destepti si zice bine cu gramatica, dar sa stii ca asa cuminti cum ne stii, noi te urmam pe un forum de gramatica limbii romane, si-ti urmarim fiecare lectie, asa ca delogheaza-te si intra in forumul de mai jos:
http://forum.morfolo...wforum.php?f=11 si ramai acolo pentru ca noi care suntem analfabeti te vom urma sa ne impartasesti invatamite. Eu in locul tau nici nu m-as mai loga pe un forum plin de mesteri analfabeti ca se ia, poate devii mester.... dar poate iesi analfabet...


Spor

Aceasta postare a fost editata de vasia: 26 October 2012 - 05:58 PM

0

#41 Useril este offline   metrix4you 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 306
  • Inregistrat: 04-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Giurgiu
  • Interests:calculatoare , electronica si mai nou navomodelism

Postat 26 October 2012 - 07:01 PM

intarata-i drace , ca mie imi place :angry2: :rofl:
Toate filmuletele mele despre barcute:
http://www.youtube.c...ou?feature=mhee
0

#42 Useril este offline   Nicu1976 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 08-March 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 26 October 2012 - 08:06 PM

daca vreti sa vb despre gramatica eu va sfatuiesc sa cautati alte forumuri. aici se vb. despre si de navamodele la sectiunea " NAVAMODELE PENTRU NADIT". sunteti ca niste copii care isi cauta unul altuia defectele. :angry2:)))
nu conteaza ca lipseste un punct, o virgula ci esential este sa se inteleaga ce a vrut sa spuna cetateanul.
imi pare rau ca nu sunt si aici admin cum sunt si pe alte forumuri ca va faceam eu sa va va doara degetele la cat scriati degeaba , pt ca va stergeam ce nu ara scris la locul lui.
si sa terminam cu gramatica si sa vb. despre ale navamodelismului si incep cu o intrebare. avand in vedere ca sezonul de pescuit la Crap este pe sfarsite si comenzile la navamodele s a cam rarit, si ca fiecare a robotit ce a putut si ce i a placut , intrebarea mea suna cam asa :rofl: :
cine este CEL MAI BUN CONSTRUCTOR DE NAVAMODELE ?
criteriile pt cel mai bun eu cred ca sa se faca dupa numarul de navamodele construite, ingeniozitate,rapiditate , seriozitate si nu in ultimul rand pt nr de postari afisate pe aici.
chiar daca am gresit GRAMATICAL cred ca m am facut inteles. va multumesc
toata stima all copilasi :wacko:
0

#43 Useril este offline   C&RDINODINOWOODFAN 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 534
  • Inregistrat: 30-September 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI 0730122447
  • Interests:Constructii de tot felul , Pescuit Sportiv ,Drift

Postat 26 October 2012 - 08:32 PM

Dupa criteriile tale cel mai bun constructor de navomodele este JONNY_23 .... rapiditate ... cam 8 salupe pe zi ... seriozitate ... nu a dormit noptile cind a avut de onorat comenzi .... si ca numar de navomodele .... fara numar ... fara numar .


0

#44 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 26 October 2012 - 09:38 PM

Vezi postareaNicu1976, la 26 October 2012 - 08:06 PM, a spus:

daca vreti sa vb despre gramatica eu va sfatuiesc sa cautati alte forumuri. aici se vb. despre si de navamodele la sectiunea " NAVAMODELE PENTRU NADIT". sunteti ca niste copii care isi cauta unul altuia defectele. :))))
nu conteaza ca lipseste un punct, o virgula ci esential este sa se inteleaga ce a vrut sa spuna cetateanul.
imi pare rau ca nu sunt si aici admin cum sunt si pe alte forumuri ca va faceam eu sa va va doara degetele la cat scriati degeaba , pt ca va stergeam ce nu ara scris la locul lui.
si sa terminam cu gramatica si sa vb. despre ale navamodelismului si incep cu o intrebare. avand in vedere ca sezonul de pescuit la Crap este pe sfarsite si comenzile la navamodele s a cam rarit, si ca fiecare a robotit ce a putut si ce i a placut , intrebarea mea suna cam asa :D :
cine este CEL MAI BUN CONSTRUCTOR DE NAVAMODELE ?
criteriile pt cel mai bun eu cred ca sa se faca dupa numarul de navamodele construite, ingeniozitate,rapiditate , seriozitate si nu in ultimul rand pt nr de postari afisate pe aici.
chiar daca am gresit GRAMATICAL cred ca m am facut inteles. va multumesc
toata stima all copilasi :D

Dragul meu,

chiar daca suntem pe un forum de modelism, nu inseamna ca trebuie sa stalcim limba romana, problema este felul elegant in care o spui, nici mie nu-mi place sa vad o gramada de greseli, stiu ca si eu gresesc pentru ca-mi schimb ideile de la un cuvant la altul si-mi mai sar cuvintele si literele aiurea dar asta nu inseamna ca trebuie sa vina o persoana sa ne faca pe toti prosti

spor

Aceasta postare a fost editata de vasia: 26 October 2012 - 09:43 PM

0

#45 Useril este offline   catarata 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 146
  • Inregistrat: 03-September 08
  • Gender:Male
  • Location:pitesti

Postat 27 October 2012 - 06:45 AM

Vezi postareavasia, la 26 October 2012 - 09:38 PM, a spus:

Dragul meu,

chiar daca suntem pe un forum de modelism, nu inseamna ca trebuie sa stalcim limba romana, problema este felul elegant in care o spui, nici mie nu-mi place sa vad o gramada de greseli, stiu ca si eu gresesc pentru ca-mi schimb ideile de la un cuvant la altul si-mi mai sar cuvintele si literele aiurea dar asta nu inseamna ca trebuie sa vina o persoana sa ne faca pe toti prosti

spor

Nu vad cum cineva se poate numi"meserias" din moment ce n-a fost in stare sa invate sa scrie corect.Ala se numeste mestesugar.Face si el ce "face" altii.Si balacareala dintre voi tine tot de gradul de cultura.Si putin de invidie.
Cat despre nr de barci realizate,am in jur de 45 ,niciuna cu probleme.
Spor la balacareala!
Poate deschide cineva un topic cu titlul "Cine balacareste mai bine?"
P.S>N-am facut pe nimeni prost ci doar semianalfabet.
0

#46 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 27 October 2012 - 08:49 AM

Vezi postareacatarata, la 27 October 2012 - 06:45 AM, a spus:

Nu vad cum cineva se poate numi"meserias" din moment ce n-a fost in stare sa invate sa scrie corect.Ala se numeste mestesugar.Face si el ce "face" altii.Si balacareala dintre voi tine tot de gradul de cultura.Si putin de invidie.
Cat despre nr de barci realizate,am in jur de 45 ,niciuna cu probleme.
Spor la balacareala!
Poate deschide cineva un topic cu titlul "Cine balacareste mai bine?"
P.S>N-am facut pe nimeni prost ci doar semianalfabet.


B) esti simpatic, te potrivesti de minune cu topicul TU esti cel mai bun constructor de barci.... ai facut 45 barci trebuia sa te justifici in fata noatra cat de bun esti, noi suntem analfabeti... tu esti "alfabet" ai inceput sa te balacaresti cu noi pe forum asta inseamna ca ai un grad de cultura ridicat, de invidie nu mai vorbim vazand ca nu esti bagat in seama te-ai bagat singur, hai sa-ti zic ceva prefer un om care scrie mai putin corect, dar are bun simt si 7 ani de acasa, decat unul care se crede educat dar nu lasa pauza dupa punct sau virgula iar la conjugarea verbului "invata" se face de ras chiar in momentul in care vrea sa arate cat este el de voinic. EU in locul tau as fi incheiat discutia imediat dupa ce as fi fost luat pe sus, dar nu, fudulul... Trebuie sa se dea in stamba, sa arate el cat este de educat, sa sublinieze cate barcute a facut perfect, eu ma ingrozesc... toate barcile mele chiar daca nu am facut 2 la fel toate au avut probleme... ba mai intra apa pe ici pe colo, ba nu am slefuit asa cum as fi vrut, ba nu am centrat bine componentele, ba nu am etansat capacele, ba am pierdut elicii, si mai stiu eu cate prostii(este adevarat ca le-am rezolvat pana la urma), dragul meu nu stiu cate barci ai facut, recunosc numele tau de pe forum, nici nu am avut rabdare sa ma uit peste posturile tale, dar tu faci atatea barcute perfect, esti un tip educat (chiar daca prost crescut pentru ca unul cu sapte ani de acasa nu arunca insulte direct), consideri ca le bunghesti cu gramatica dar faci praf verbul invata cand e vorba de conjugat, el/ea sa invete (nu sa invate), este vorba de conjunctivul prezent (asta a fost de impresie am citit pe google si am aflat), de balacarit iti place sa balacaresti altfel nu veneai cu comentarii aiurea. DRAGA COLEGULE CATARATA in urma celor prezentate mai sus si a concluziilor trase ... CONSIDER CA TU: CATARATA, ESTI CEL MAI BUN CONSTRUCTOR DE BARCI DE NADIT/PLANTAT, bine ai venit in clubul nostru de mesteri semianalfabeti mai ales ca ai toate calitatile necesare.
inca ceva ... din punctul meu de vedere, meseriasul, este ala de face multe lucruri binisor si niciunul bine, mestesugarul este ala batran care stie sa faca numai anumite lucruri foarte bine iar mestesugul lui este transmis din tata in fiu si pastrat cu sfintenie. Dupa ce ai maturat cu noi pe jos am primit si o lauda chiar daca neintentionata. Nu stiu cum reusiti unuii dintre voi de ma face-ti sa scriu cat nu am scris toata viata mea.

cu stima,

Vasia

Aceasta postare a fost editata de vasia: 27 October 2012 - 08:50 AM

0

#47 Useril este offline   Nicu1976 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 08-March 12
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 27 October 2012 - 04:51 PM

Vezi postareavasia, la 27 October 2012 - 08:49 AM, a spus:

:) esti simpatic, te potrivesti de minune cu topicul TU esti cel mai bun constructor de barci.... ai facut 45 barci trebuia sa te justifici in fata noatra cat de bun esti, noi suntem analfabeti... tu esti "alfabet" ai inceput sa te balacaresti cu noi pe forum asta inseamna ca ai un grad de cultura ridicat, de invidie nu mai vorbim vazand ca nu esti bagat in seama te-ai bagat singur, hai sa-ti zic ceva prefer un om care scrie mai putin corect, dar are bun simt si 7 ani de acasa, decat unul care se crede educat dar nu lasa pauza dupa punct sau virgula iar la conjugarea verbului "invata" se face de ras chiar in momentul in care vrea sa arate cat este el de voinic. EU in locul tau as fi incheiat discutia imediat dupa ce as fi fost luat pe sus, dar nu, fudulul... Trebuie sa se dea in stamba, sa arate el cat este de educat, sa sublinieze cate barcute a facut perfect, eu ma ingrozesc... toate barcile mele chiar daca nu am facut 2 la fel toate au avut probleme... ba mai intra apa pe ici pe colo, ba nu am slefuit asa cum as fi vrut, ba nu am centrat bine componentele, ba nu am etansat capacele, ba am pierdut elicii, si mai stiu eu cate prostii(este adevarat ca le-am rezolvat pana la urma), dragul meu nu stiu cate barci ai facut, recunosc numele tau de pe forum, nici nu am avut rabdare sa ma uit peste posturile tale, dar tu faci atatea barcute perfect, esti un tip educat (chiar daca prost crescut pentru ca unul cu sapte ani de acasa nu arunca insulte direct), consideri ca le bunghesti cu gramatica dar faci praf verbul invata cand e vorba de conjugat, el/ea sa invete (nu sa invate), este vorba de conjunctivul prezent (asta a fost de impresie am citit pe google si am aflat), de balacarit iti place sa balacaresti altfel nu veneai cu comentarii aiurea. DRAGA COLEGULE CATARATA in urma celor prezentate mai sus si a concluziilor trase ... CONSIDER CA TU: CATARATA, ESTI CEL MAI BUN CONSTRUCTOR DE BARCI DE NADIT/PLANTAT, bine ai venit in clubul nostru de mesteri semianalfabeti mai ales ca ai toate calitatile necesare.
inca ceva ... din punctul meu de vedere, meseriasul, este ala de face multe lucruri binisor si niciunul bine, mestesugarul este ala batran care stie sa faca numai anumite lucruri foarte bine iar mestesugul lui este transmis din tata in fiu si pastrat cu sfintenie. Dupa ce ai maturat cu noi pe jos am primit si o lauda chiar daca neintentionata. Nu stiu cum reusiti unuii dintre voi de ma face-ti sa scriu cat nu am scris toata viata mea.

cu stima,

Vasia


Ahahaahaha . Ma scuzati dar nu ma puteam abtine ca sa nu rad :D. haahhaahah.
Domnule Vasia daca deveneati scriitor Eminescu si Creanga erau mici copii pe langa dumneavoastra la scris(sau sunteti scriitor si nu stim noi?) hahaha
Ca bine le mai ziceti. Si aveti dreptate , ca sa te autointitulezi CEL MAI BUN trebuie dovezi vizuale cel putin.
Toata stima all
0

#48 Useril este offline   mihaiui 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 51
  • Inregistrat: 24-January 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 October 2012 - 06:00 PM

Pe mine chiar ma intereseaza acest topic, si a-si fii chiar fff interesat sa vad topul celor mai buni.
Sper sa pot invata ceva de la meseriasi.Nu mai inventam inca odata roata, ne folosim de ea.
0

#49 Useril este offline   catarata 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 146
  • Inregistrat: 03-September 08
  • Gender:Male
  • Location:pitesti

Postat 28 October 2012 - 04:09 AM

Vezi postareavasia, la 27 October 2012 - 08:49 AM, a spus:

:pardon: esti simpatic, te potrivesti de minune cu topicul TU esti cel mai bun constructor de barci.... ai facut 45 barci trebuia sa te justifici in fata noatra cat de bun esti, noi suntem analfabeti... tu esti "alfabet" ai inceput sa te balacaresti cu noi pe forum asta inseamna ca ai un grad de cultura ridicat, de invidie nu mai vorbim vazand ca nu esti bagat in seama te-ai bagat singur, hai sa-ti zic ceva prefer un om care scrie mai putin corect, dar are bun simt si 7 ani de acasa, decat unul care se crede educat dar nu lasa pauza dupa punct sau virgula iar la conjugarea verbului "invata" se face de ras chiar in momentul in care vrea sa arate cat este el de voinic. EU in locul tau as fi incheiat discutia imediat dupa ce as fi fost luat pe sus, dar nu, fudulul... Trebuie sa se dea in stamba, sa arate el cat este de educat, sa sublinieze cate barcute a facut perfect, eu ma ingrozesc... toate barcile mele chiar daca nu am facut 2 la fel toate au avut probleme... ba mai intra apa pe ici pe colo, ba nu am slefuit asa cum as fi vrut, ba nu am centrat bine componentele, ba nu am etansat capacele, ba am pierdut elicii, si mai stiu eu cate prostii(este adevarat ca le-am rezolvat pana la urma), dragul meu nu stiu cate barci ai facut, recunosc numele tau de pe forum, nici nu am avut rabdare sa ma uit peste posturile tale, dar tu faci atatea barcute perfect, esti un tip educat (chiar daca prost crescut pentru ca unul cu sapte ani de acasa nu arunca insulte direct), consideri ca le bunghesti cu gramatica dar faci praf verbul invata cand e vorba de conjugat, el/ea sa invete (nu sa invate), este vorba de conjunctivul prezent (asta a fost de impresie am citit pe google si am aflat), de balacarit iti place sa balacaresti altfel nu veneai cu comentarii aiurea. DRAGA COLEGULE CATARATA in urma celor prezentate mai sus si a concluziilor trase ... CONSIDER CA TU: CATARATA, ESTI CEL MAI BUN CONSTRUCTOR DE BARCI DE NADIT/PLANTAT, bine ai venit in clubul nostru de mesteri semianalfabeti mai ales ca ai toate calitatile necesare.
inca ceva ... din punctul meu de vedere, meseriasul, este ala de face multe lucruri binisor si niciunul bine, mestesugarul este ala batran care stie sa faca numai anumite lucruri foarte bine iar mestesugul lui este transmis din tata in fiu si pastrat cu sfintenie. Dupa ce ai maturat cu noi pe jos am primit si o lauda chiar daca neintentionata. Nu stiu cum reusiti unuii dintre voi de ma face-ti sa scriu cat nu am scris toata viata mea.

cu stima,

Vasia

eplinataracudastiacatinenaiintelesnimichaipa!
0

#50 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 28 October 2012 - 07:41 AM

Vezi postareacatarata, la 28 October 2012 - 04:09 AM, a spus:

e plina tara cu d'astia ca tine n-ai inteles nimic hai pa!

Ma bucur ca ai renuntat, eu poate nu am inteles nimic (de fapt sigur caci capacitatea mea de intelegere este depasita), dar cred ca dupa cele cateva cuvinte schimbate impreuna, toti cei care au urmarit conversatia au inteles sau au invatat ceva, eu as fi inteles ca nu este frumos sa jignesc pe cineva, l-as fi atentionat cumva sau poate ca l-as fi corectat direct, as fi inteles ca la ridicatul propriei persoane in slavi, sigur voi avea si o cadere libera destul de brusca, as fi inteles ca intr-o comunitate cum este acest forum sunt persoane de tot felul si cel mai important lucru este motivul pentru care au format aceasta comunitate, poate ca sunt mai multe intelesuri in discutia noastra nu stau sa o iau de la capat, pentru ca orice discutie are invatamitele ei.

Noi iti multumim pentru interventia ta si te asteptam sa vorbim (cat mai corect) despre una din barcutele facute de tine.

ultima si am incheiat ca iar ma intind ... Fiindu-mi creierul atrofiat de rutina zilnica, nu am inteles daca, in fraza de mai sus, ai zis de bine sau de rau

spor

Aceasta postare a fost editata de vasia: 28 October 2012 - 07:42 AM

0

#51 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2012 - 11:04 AM

Vezi postareamihaiui, la 27 October 2012 - 06:00 PM, a spus:

Pe mine chiar ma intereseaza acest topic, si a-si fii chiar fff interesat sa vad topul celor mai buni.
Sper sa pot invata ceva de la meseriasi.Nu mai inventam inca odata roata, ne folosim de ea.


Mihai, pana la urma nu de pe acest topic ai sa afli cine ESTE cel mai bun. Dar cu siguranta pe cel CE SE CREDE cel mai bun da!


0

#52 Useril este offline   razvan_rusescu 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 75
  • Inregistrat: 27-September 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 28 October 2012 - 06:20 PM

Ce-l mai bun este DOMNUL STELIAN sef de buncar
0

#53 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 October 2012 - 08:22 PM

Vezi postarearazvan_rusescu, la 28 October 2012 - 06:20 PM, a spus:

Ce-l mai bun este DOMNUL STELIAN sef de buncar



Lasa-l pe el sa se laude ca asta-i rostul acestui topic, trebuia sa citesti atent primul post. Oricum nu te credem, de unde stim ca nu te-a mituit ca sa-l votezi?


0

#54 Useril este offline   Vik 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 23-October 12
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Cisco, MSAD, Electronica, Robotica, Automatizari, CNC. 3D-Printing

Postat 01 November 2012 - 05:08 AM

Topicul acesta este ca zicala aceea: "Pictor celebru decedat la nastere". De obicei, magna cum laude vine postmortem. Cel mai bun constructor de barci, evident ca eu sunt. Acum, dupa ce v-am convins, va promit ca intr-o zi ma apuc si de construit una.

:rofl:



P.S.: Mai destindeti-va putin fruntile. Devine greu de citit topicul!
0

#55 Useril este offline   aplered 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 93
  • Inregistrat: 24-September 11
  • Gender:Male

Postat 03 November 2012 - 02:20 AM

Din dorinta de a face singur o barca de nadit am accesat acest forum pentru a-mi "cultiva neuronii" cu informatii de la cei ce au incercat "balta cu degetul" inaintea mea!
Recunosc ca am avut ce lectura nopti de-a randul pe acest forum pentru a-mi umple "cazanul " de informatie pana la refuz.Multumesc inca o data pe aceasta cale celor care au rabdare si impartasesc pe acest forum dezinteresati(interesati)idei si experienta pe care au acumulat-o de-a lungul timpului pentru ca unu ca mine sa poata realiza un navomodel (fie el si de plantat)fara a face greselile pe care altii le-au facut in trecut.Este un castig imens daca reusim sa invatam din greselile altora si eventual sa le imbunatim fara ca sa suparam pe cineva.
Nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu randurile mele( nu am mai postat de ceva vreme tot din cauze subiective)insa cu tristete trebuie sa remarc ca la noi Romanii nici macar pe un forum de modelism nu poate fi o "atmosfera" propice de creativitate, inventivitate fara ca unii dintre noi sa nu se dezica sa fie "Roman"!!!!Chiar nu putem sa fim mai permisivi unii altii??? Chiar ne face placere sa ne balacarim permanent ?? Chiar trebuie sa iesim in evidenta care mai de care ??? Chiar este nevoie sa ne dam in cap unii altora ? Chiar este nevoie sa "moara vaporasul" colegului de forum ?
.......Chiar............??????
Nu am nimic cu nimeni de pe acest forum,inca o data eu personal va multumesc ca existati de la "a la z" si recunosc ca fara voi era mai greu sa-mi construiesc navomodelul asa de "usor" pentru ca am gasit cam tot ce-mi trebuia in aceste topice(si rautati, normal:P).
Cu alte cuvinte vreau sa zic ca este pacat sa ne bacalarim , care mai de care, sa-i lasam pe cei cu duhul in pace, sa-i ignoram, poate si ei o sa inteleaga intr-o zi sa ne lase, poate ca cei artagosi sa fie mai domli, cei mai inteligenti sa nu coboare "catargul" .....si uite asa poate sa facem ceva mai frumos si constructiv.!!


doresc tuturora o "dimineata" frumoasa si scuzele mele daca am suparat pe cineva !!
0

#56 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 November 2012 - 02:34 PM

Ai spus ceva de bun simt. Si sper sa gandesti asa si mai incolo, sa nu te schimbi. Din pacate unii, noroc ca-s putini - ii numeri pe degetele de la o mana, dintre cei ce si-au facut barcuta si au zis ca n-ar fi rau sa se apuce sa faca si o afacere din asta, au devenit foarte agresivi in a-si face reclama si chiar mai rau, in a-i ataca pe concurentii care fac barci de calitate si cu mult timp inaintea lor dar o fac discret cu mult bun simt. Acestia care vocifereaza nu au clienti multi si ii invidiaza pe ceilalti ce-si fac reclama doar prin produsele de calitate si clientii multumiti. Pun poze si filme cu barcile lor cu o insistenta enervanta, pe topicele altora fara sa li se ceara si fara vreo legatura cu ce se discuta. Daca sunt suspendati pe o perioada sau banati, revin cand suspendarea expira sau isi fac alte conturi si o iau de la capat. Pe scurt, nesimtirea lor nu are limite.
Lor le-am deschis acest topic, asa ca nu te conduce dupa tot ce scriu ei pe aici.


0

#57 Useril este offline   Vik 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 23-October 12
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Cisco, MSAD, Electronica, Robotica, Automatizari, CNC. 3D-Printing

Postat 04 November 2012 - 11:24 PM

Vezi postareaaplered, la 03 November 2012 - 02:20 AM, a spus:

Din dorinta de a face singur o barca de nadit am accesat acest forum pentru a-mi "cultiva neuronii" cu informatii de la cei ce au incercat "balta cu degetul" inaintea mea!
Recunosc ca am avut ce lectura nopti de-a randul pe acest forum pentru a-mi umple "cazanul " de informatie pana la refuz.Multumesc inca o data pe aceasta cale celor care au rabdare si impartasesc pe acest forum dezinteresati(interesati)idei si experienta pe care au acumulat-o de-a lungul timpului pentru ca unu ca mine sa poata realiza un navomodel (fie el si de plantat)fara a face greselile pe care altii le-au facut in trecut.Este un castig imens daca reusim sa invatam din greselile altora si eventual sa le imbunatim fara ca sa suparam pe cineva.
Nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu randurile mele( nu am mai postat de ceva vreme tot din cauze subiective)insa cu tristete trebuie sa remarc ca la noi Romanii nici macar pe un forum de modelism nu poate fi o "atmosfera" propice de creativitate, inventivitate fara ca unii dintre noi sa nu se dezica sa fie "Roman"!!!!Chiar nu putem sa fim mai permisivi unii altii??? Chiar ne face placere sa ne balacarim permanent ?? Chiar trebuie sa iesim in evidenta care mai de care ??? Chiar este nevoie sa ne dam in cap unii altora ? Chiar este nevoie sa "moara vaporasul" colegului de forum ?
.......Chiar............??????
Nu am nimic cu nimeni de pe acest forum,inca o data eu personal va multumesc ca existati de la "a la z" si recunosc ca fara voi era mai greu sa-mi construiesc navomodelul asa de "usor" pentru ca am gasit cam tot ce-mi trebuia in aceste topice(si rautati, normal:P).
Cu alte cuvinte vreau sa zic ca este pacat sa ne bacalarim , care mai de care, sa-i lasam pe cei cu duhul in pace, sa-i ignoram, poate si ei o sa inteleaga intr-o zi sa ne lase, poate ca cei artagosi sa fie mai domli, cei mai inteligenti sa nu coboare "catargul" .....si uite asa poate sa facem ceva mai frumos si constructiv.!!


doresc tuturora o "dimineata" frumoasa si scuzele mele daca am suparat pe cineva !!


Rezumat:

La toate semnele de intrebare din textul tau, raspunsul este: DA
Iar in final trag si eu o concluzie de "bun simt": Daca ai postat aici, ai venit sa te lauzi si tu (nu de alta dar titlul postului te obliga astfel). Avem si poze? Eu unul sunt doar curios in orice chestiune si vreau sa ma binedispun. Pot trai si ignorand "ciulinii", ma intalnesc des cu ei si la pescuit. Asadar, in primul rand sunt pescar, vreau sa construiesc "ceva" (ca sa nu ii spun neaparat barca) mai mult din pasiune pentru hobby (nici macar nu mananc peste, cu atat mai putin imi place sa pescuiesc la crap) si sunt adept convins C&R. Dupa parerea mea, o serie de indivizi teribilisti (fie varsta, fie pedigree-ul de vina) incearca sa invarta targul in jurul lor. Daca esti inteligent, finut cum s-ar zice, poti sa tratezi cu ignoranta "agitatorii" si sa fi prezent aici doar pentru hobby. Nu e greu, doar ca uneori ai de citit si ineptii, dar asta este viata. Daca citesti forum-uri englezesti vei gasi si acolo agitatori, singura mare diferenta este ca in general lumea din vest, in orice situatie incearca sa se respecte reciproc. De aici si limbajul civilizat. Noi avem mai multi agitati, fie frustarile de vina, fie educatia, dar deopotriva (si aici ma refer la toate forumurile .ro) sunt o serie de indivizi civilizati pe care astepti cu nerabdare sa ii citesti, sa afli ceva de la ei sa schimbi o parere cu ei. Si daca acesti oameni de bun simt exista, fie ei si putini, merita sa ne numim comunitate si sa o sustinem.

Aceasta postare a fost editata de Vik: 04 November 2012 - 11:25 PM

0

#58 Useril este offline   miuli74 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 59
  • Inregistrat: 20-November 11
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 06 November 2012 - 07:55 AM

Vezi postareaaplered, la 03 November 2012 - 02:20 AM, a spus:

Din dorinta de a face singur o barca de nadit am accesat acest forum pentru a-mi "cultiva neuronii" cu informatii de la cei ce au incercat "balta cu degetul" inaintea mea!
Recunosc ca am avut ce lectura nopti de-a randul pe acest forum pentru a-mi umple "cazanul " de informatie pana la refuz.Multumesc inca o data pe aceasta cale celor care au rabdare si impartasesc pe acest forum dezinteresati(interesati)idei si experienta pe care au acumulat-o de-a lungul timpului pentru ca unu ca mine sa poata realiza un navomodel (fie el si de plantat)fara a face greselile pe care altii le-au facut in trecut.Este un castig imens daca reusim sa invatam din greselile altora si eventual sa le imbunatim fara ca sa suparam pe cineva.
Nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu randurile mele( nu am mai postat de ceva vreme tot din cauze subiective)insa cu tristete trebuie sa remarc ca la noi Romanii nici macar pe un forum de modelism nu poate fi o "atmosfera" propice de creativitate, inventivitate fara ca unii dintre noi sa nu se dezica sa fie "Roman"!!!!Chiar nu putem sa fim mai permisivi unii altii??? Chiar ne face placere sa ne balacarim permanent ?? Chiar trebuie sa iesim in evidenta care mai de care ??? Chiar este nevoie sa ne dam in cap unii altora ? Chiar este nevoie sa "moara vaporasul" colegului de forum ?
.......Chiar............??????
Nu am nimic cu nimeni de pe acest forum,inca o data eu personal va multumesc ca existati de la "a la z" si recunosc ca fara voi era mai greu sa-mi construiesc navomodelul asa de "usor" pentru ca am gasit cam tot ce-mi trebuia in aceste topice(si rautati, normal:P).
Cu alte cuvinte vreau sa zic ca este pacat sa ne bacalarim , care mai de care, sa-i lasam pe cei cu duhul in pace, sa-i ignoram, poate si ei o sa inteleaga intr-o zi sa ne lase, poate ca cei artagosi sa fie mai domli, cei mai inteligenti sa nu coboare "catargul" .....si uite asa poate sa facem ceva mai frumos si constructiv.!!


doresc tuturora o "dimineata" frumoasa si scuzele mele daca am suparat pe cineva !!

0

#59 Useril este offline   miuli74 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 59
  • Inregistrat: 20-November 11
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 06 November 2012 - 08:00 AM

Vezi postareaaplered, la 03 November 2012 - 02:20 AM, a spus:

Din dorinta de a face singur o barca de nadit am accesat acest forum pentru a-mi "cultiva neuronii" cu informatii de la cei ce au incercat "balta cu degetul" inaintea mea!
Recunosc ca am avut ce lectura nopti de-a randul pe acest forum pentru a-mi umple "cazanul " de informatie pana la refuz.Multumesc inca o data pe aceasta cale celor care au rabdare si impartasesc pe acest forum dezinteresati(interesati)idei si experienta pe care au acumulat-o de-a lungul timpului pentru ca unu ca mine sa poata realiza un navomodel (fie el si de plantat)fara a face greselile pe care altii le-au facut in trecut.Este un castig imens daca reusim sa invatam din greselile altora si eventual sa le imbunatim fara ca sa suparam pe cineva.
Nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu randurile mele( nu am mai postat de ceva vreme tot din cauze subiective)insa cu tristete trebuie sa remarc ca la noi Romanii nici macar pe un forum de modelism nu poate fi o "atmosfera" propice de creativitate, inventivitate fara ca unii dintre noi sa nu se dezica sa fie "Roman"!!!!Chiar nu putem sa fim mai permisivi unii altii??? Chiar ne face placere sa ne balacarim permanent ?? Chiar trebuie sa iesim in evidenta care mai de care ??? Chiar este nevoie sa ne dam in cap unii altora ? Chiar este nevoie sa "moara vaporasul" colegului de forum ?
.......Chiar............??????
Nu am nimic cu nimeni de pe acest forum,inca o data eu personal va multumesc ca existati de la "a la z" si recunosc ca fara voi era mai greu sa-mi construiesc navomodelul asa de "usor" pentru ca am gasit cam tot ce-mi trebuia in aceste topice(si rautati, normal:P).
Cu alte cuvinte vreau sa zic ca este pacat sa ne bacalarim , care mai de care, sa-i lasam pe cei cu duhul in pace, sa-i ignoram, poate si ei o sa inteleaga intr-o zi sa ne lase, poate ca cei artagosi sa fie mai domli, cei mai inteligenti sa nu coboare "catargul" .....si uite asa poate sa facem ceva mai frumos si constructiv.!!


doresc tuturora o "dimineata" frumoasa si scuzele mele daca am suparat pe cineva !!


LOVE NOT WAR:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
0

#60 Useril este offline   Adistul 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1490
  • Inregistrat: 26-September 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, in 4 la ala Grasu'

Postat 07 November 2012 - 04:35 AM

Parca sunteti siamezi: cum apare Aplered... hop si Miuli74! Nu ca ar fi zis ceva cu consistenta... dar se simtea dator: eu sa nu apar?
Stiu ca-s rautacios... dar nu pot sa nu constat: A disparut unu si au aparut 3!
http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Aceasta postare a fost editata de Adistul: 07 November 2012 - 04:36 AM

Cand esti mort, nu stii ca esti mort: e greu doar pt ceilalti.
La fel e si cand esti prost.


tel: 0771 088 207

adistul@yahoo.com
0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro