Modelism - RHC Forum: sprint 2 drift - joc la roata stanga - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

sprint 2 drift - joc la roata stanga Video atasat

#1 Useril este offline   wizard84 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 18-July 12

Postat 01 September 2012 - 04:15 PM

Salut, sunt si eu la prima masinuta RC. Doar ce mi-am luat un sprint 2 drift si cred ca are o problema: roata dreapta are un joc destul de pronuntat, zic eu.
Atasez filmuletul pt. a ma face inteles mai usor, si intreb daca e normal(in limite) sa faca asa?



Orice parere este binevenita!
0

#2 Useril este offline   vgeorge 

  • Membru Fondator MDT
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2700
  • Inregistrat: 31-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti/Pitesti

Postat 01 September 2012 - 04:34 PM

Mai strange servo saver-ul.
Chem de manual.Eu la sprint, puneam un pic de vata in capetele de bara pentru a mai reduce jocurile.Bine, asta ca il foloseam numai la drift.
Racing
-Associated B7 - buggy 2wd electric
-Associated B74.2 - buggy 4wd electric
-Mugen MTC2 - stock/mod touring electric
-Associated SC6.2 - short course 2wd electric
-Losi SCTE 2.0 - short course 4wd electric
-Mugen MBX5T - truggy nitro
-Mugen MBX6 - buggy nitro
-Kyosho MR03 - 1/28 box stock
-GLR racing - 1/28 mod
-Garbage collection - Crawler performance scale



[center]Club
C.S.T.A. Bucuresti
0

#3 Useril este offline   wizard84 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 18-July 12

Postat 02 September 2012 - 08:47 PM

Am gasit de unde se trage jocul, este un stalp cu rulment pe partea opusa de servosaver care balanseaza rau, si planetarele au spatiu prea mult in cupe. Am gasit, pana imi vine vreo idee mai buna, o solutie:
am bagat in cupele de la planetare(cele de la diferential) niste o-ringuri mici, si in fata si in spate, si am "confectionat" o piesa care imi strange foarte bine cele doua brate astfel ca imi reduce aproape complet jocul si nu ingreuneaza cu nimic miscarea directiei.

Fisiere atasate


0

#4 Useril este offline   Stuffy 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 430
  • Inregistrat: 06-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Onesti
  • Interests:Automodelism
    Sporturi de Iarna

Postat 02 September 2012 - 10:59 PM

Ceea ce ai facut tu cu o-ringurile se practica, la unele modele cupele vin de la producator cu o-ringuri. E in regula, nu e nevoie sa gasesti o idee mai buna.
I reject your reality and substitute my own.
0

#5 Useril este offline   crisss 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 462
  • Inregistrat: 13-February 09
  • Gender:Male
  • Location:buc
  • Interests:Automodelism

Postat 03 September 2012 - 09:16 AM

Vezi postareawizard84, la 02 September 2012 - 08:47 PM, a spus:

Am gasit de unde se trage jocul, este un stalp cu rulment pe partea opusa de servosaver care balanseaza rau, si planetarele au spatiu prea mult in cupe. Am gasit, pana imi vine vreo idee mai buna, o solutie:
am bagat in cupele de la planetare(cele de la diferential) niste o-ringuri mici, si in fata si in spate, si am "confectionat" o piesa care imi strange foarte bine cele doua brate astfel ca imi reduce aproape complet jocul si nu ingreuneaza cu nimic miscarea directiei.

bine ai venit in lumea modelismului...genul acesta de reparatii te fac sa petreci ore in sir cu masina in fata fara sa iti dai seama cind trec,totusi iti recomand sa indepartezi "piesa" suplimentara si sa faci o reparatie ca la carte...toate cele bune!
HPI RS4 3 EVO
CEN FUN FACTOR MT.
BLUE MARINE 540 S
SPEKTRUM DX 3 s
RANGE ROVER 1/8 REALISTIC NITRO
-----------------------
MODELIST PENSIONAR
0

#6 Useril este offline   wizard84 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 18-July 12

Postat 03 September 2012 - 01:57 PM

da, o sa dispara bara aia de sarma. O sa ii pun un "turnbuckle" (nu stiu cum ii zice in romana) reglabil, si o sa il inlocuiesc si pe cel existent dintre servosaver si celalalt pilon tot cu unul reglabil. Asta de il am acum nu are piulita pe mijloc si pt. reglaj tre sa il scot de fiecare data.
Cam dezamagit de modul cum a fost asamblata in fabrica, unghiurile erau aiurea rau, inaltimea la colturi la fel, carcasa gaurita stramb ca imi atinge roata, etc. ; E de munca la ea...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro