Modelism - RHC Forum: Discutii si comentarii in legatura cu aparitia revistelor. - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Discutii si comentarii in legatura cu aparitia revistelor. Intarzieri de aparitie, neseriozitatea distribuitorului, etc.

#1 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 August 2012 - 07:04 AM

Salut constructori ai cuirasatului Bismarck. Am deschis acest topic ca sa va spuneti aici parerile, problemele, solutiile in legatura cu procurarea numerelor de revista. O sa avem deci doua topice separate: acesta nou in care puteti sa dezbateti despre distribuirea revistei si cel vechi "Cereri / oferte Nr. pierdute / ratate - Cuirasatul Bismarck Locatii cu numere mai vechi la vanzare!!!" in care va rog sa scrieti exclusiv cereri, oferte si indicatii de locuri unde se gasesc numere mai vechi, pentru usurinta rezolvarii problemelor celor ce au pierdut niste numere.

Sper sa intelegeti utilitatea acestui demers si sa incercati sa respectati locul de postare. Daca am sa gasesc postari puse gresit in topic, am sa sterg postarea. Warn nu vor primi decat cei ce vor insista exagerat sau vor raspunde nervos actiunii moderatorului sau altui coleg ce-i atrage atentia.


0

#2 Useril este offline   aurel.marian 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 98
  • Inregistrat: 03-December 08

Postat 22 August 2012 - 07:24 PM

Vezi postareaaurel.marian, la 22 August 2012 - 07:15 PM, a spus:

am postat ieri ceva in legatura cu reluarea distribuirii la chioscurile de ziare/am vazut ca a disparut,a fost stearsa?ptr ca nu o gasesc nicaieri in alta parte.

Fisiere atasate


0

#3 Useril este offline   leonard71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 09-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Medgidia, Romania

Postat 13 September 2012 - 04:14 PM

Salutare tuturor!

Ma adresez celor cu abonament. La voi a ajuns numarul 77? Pana acum 3 saptamani venea revista martea la Inmedio. De 3 saptamani incoace au adus-o miercurea, iar saptamana asta n-a venit nici macar joi !!! Am incercat sa sun la numarul de telefon de la abonamente si are un sunet ciudat.

Toate bune!
Leo
0

#4 Useril este offline   B0BBY 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 96
  • Inregistrat: 02-May 12

Postat 13 September 2012 - 08:30 PM

nici la mine nu a ajuns.
0

#5 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 15 September 2012 - 08:16 AM

Vezi postarealeonard71, la 13 September 2012 - 04:14 PM, a spus:

Ma adresez celor cu abonament. La voi a ajuns numarul 77? Pana acum 3 saptamani venea revista martea la Inmedio. De 3 saptamani incoace au adus-o miercurea, iar saptamana asta n-a venit nici macar joi !!! Am incercat sa sun la numarul de telefon de la abonamente si are un sunet ciudat.

Vezi postareaB0BBY, la 13 September 2012 - 08:30 PM, a spus:

nici la mine nu a ajuns.

Salutare!
Am sunat si eu la ei si au spus ca au avut probleme cu furnizorul...am avut aceleasi probleme....probabil o sa le primim pe ultimele doua impreuna.
Stima!

Aceasta postare a fost editata de XYZ: 15 September 2012 - 08:17 AM

0

#6 Useril este offline   leonard71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 09-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Medgidia, Romania

Postat 15 September 2012 - 03:24 PM

Vezi postareaXYZ, la 15 September 2012 - 08:16 AM, a spus:

Salutare!
Am sunat si eu la ei si au spus ca au avut probleme cu furnizorul...am avut aceleasi probleme....probabil o sa le primim pe ultimele doua impreuna.
Stima!


Salutare!

Si eu am sunat ieri la ei, iar fatuca cu care am vorbit dadea din colt in colt. Problema e ca nu mi se pare normal ca revista la vanzare sa aiba prioritate in fata abonamentului !!! De la noi totusi si-au luat banii in avans ! Mie mi s-ar parea normal ca revista la abonament sa ajunga cel putin in aceeasi zi la noi daca nu in avans (logic ar fi sa trimiti intai abonatilor si pe urma, ce mai ramane trimiti la chioscuri pentru vanzare). Ma gandesc sa fac o sesizare la Protectia Consumatorului sa vad ce zic si aia, daca e in regula sau nu.

Toate bune!
Leo
0

#7 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 17 September 2012 - 02:14 PM

Vezi postarealeonard71, la 15 September 2012 - 03:24 PM, a spus:

Si eu am sunat ieri la ei, iar fatuca cu care am vorbit dadea din colt in colt. Problema e ca nu mi se pare normal ca revista la vanzare sa aiba prioritate in fata abonamentului !!! De la noi totusi si-au luat banii in avans ! Mie mi s-ar parea normal ca revista la abonament sa ajunga cel putin in aceeasi zi la noi daca nu in avans (logic ar fi sa trimiti intai abonatilor si pe urma, ce mai ramane trimiti la chioscuri pentru vanzare). Ma gandesc sa fac o sesizare la Protectia Consumatorului sa vad ce zic si aia, daca e in regula sau nu.

Salut Leo!
Am sunat din nou la ei si au zis ca au avut probleme cu furnizorul pe contractul cu abonamente........sunt doua mari comenzi (abonamente + ce distribuie prin reteaua proprie) si azi au primit nr. 77.........asadar pe vreo joi-vineri vom primi nr. 77...... nr.78 trebuie sa mai asteptam. cat? numai furnizorul stie... :rolleyes: :) :)
Stima si spor la rabdare !!!

Aceasta postare a fost editata de XYZ: 17 September 2012 - 02:14 PM

0

#8 Useril este offline   leonard71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 09-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Medgidia, Romania

Postat 17 September 2012 - 08:48 PM

Vezi postareaXYZ, la 17 September 2012 - 02:14 PM, a spus:

Salut Leo!
Am sunat din nou la ei si au zis ca au avut probleme cu furnizorul pe contractul cu abonamente........sunt doua mari comenzi (abonamente + ce distribuie prin reteaua proprie) si azi au primit nr. 77.........asadar pe vreo joi-vineri vom primi nr. 77...... nr.78 trebuie sa mai asteptam. cat? numai furnizorul stie... :lol: :nea: :)
Stima si spor la rabdare !!!


Salutare!

Mie vineri mi-au spus ca le-au primit ''azi'' pe cele pentru abonament. Acum pe cine crezi ca au mintit?!?! Pe mine sau pe tine? Sau pe amandoi! Maine dau telefon la Protectia Consumatorului sa fac o sesizare. Sa vedem ce le spun lor.

Toate bune!
Leo
0

#9 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 18 September 2012 - 07:09 AM

Vezi postareaCiteaza

Mie vineri mi-au spus ca le-au primit ''azi'' pe cele pentru abonament. Acum pe cine crezi ca au mintit?!?! Pe mine sau pe tine? Sau pe amandoi! Maine dau telefon la Protectia Consumatorului sa fac o sesizare. Sa vedem ce le spun lor.

Salutare!
Probabil fatuca care mi-a raspuns ieri la telefon nu era in tema cu primitul revistelor sau facea confuzii intre cele de abonament sau cele de distributie........sau.......probabil primise si nr. 78 si nu stia.............as vrea sa cred ca eu sunt cel mintit........sa vedem cand vom primi revistele.......sper sa nu mai asteptam mult.......
Stima!

Aceasta postare a fost editata de XYZ: 18 September 2012 - 07:11 AM

0

#10 Useril este offline   B0BBY 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 96
  • Inregistrat: 02-May 12

Postat 19 September 2012 - 01:40 PM

am sunat si eu azi, cica nr 77 a fost trimis ieri - deci cu posta ajunge probabil maine, iar nr 78 il trimit abia maine. au zis ca se straduie sa ajunga la zi cu ele si eventual sa le primim si noi odata cu aparitia lor la chioscuri.
0

#11 Useril este offline   leonard71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 09-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Medgidia, Romania

Postat 20 September 2012 - 10:11 AM

Vezi postareaB0BBY, la 19 September 2012 - 01:40 PM, a spus:

am sunat si eu azi, cica nr 77 a fost trimis ieri - deci cu posta ajunge probabil maine, iar nr 78 il trimit abia maine. au zis ca se straduie sa ajunga la zi cu ele si eventual sa le primim si noi odata cu aparitia lor la chioscuri.


Salutare tuturor!

Aseara am ridicat numarul 77 de la Inmedio. Cred ca s-a schimbat din nou distribuitorul revistei!

Fisier atasat  DSC06970.JPG (366.95K)
Number of downloads: 63


Dupa cum am mai spus eu am facut sesizare la OPC si acum astept sa vad ce raspuns voi primi.

Toate bune!
Leo
0

#12 Useril este offline   kino 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 27-July 12

Postat 21 September 2012 - 08:30 PM

Acum ceva vreme, cand am indemnat cat mai multi bismarck-niaci sa depuna sesizari la ANPC. Am fost luat in ras de cativa dintre membrii. Erau ferm convinsi ca prin abonamentul de la Inmedio nu vor avea nicio problema cu distributia revistei si ca demersul meu este in van. Din cate vad eu, este cam invers! Eu am primit cele trei numere lipsa, fara sa mai platesc cei 10 lei in plus pentru revista si o scrisoare in care noul distribuitor, altul decat cel de pana acum isi prezinta scuzele pentru inconvenientele create, transmitandu-mi ca nu mai exista exclusivitatea unui singur distribuitor. Asta-i viata! La corectitudinea firmelor de la noi nu te poti increde in ceva clar pe termen mai lung. Sunt curios ce face membrul care imi povestea de problema contractelor, are abonament, sau nu? Sper ca va rezolva problema fara ANPC, in care nu are incredere.
0

#13 Useril este offline   B0BBY 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 96
  • Inregistrat: 02-May 12

Postat 26 September 2012 - 08:23 PM

Am primit numarul 79 la termen dar inca nu am primit 78, cica este o problema cu distribuitorul italian si mai dureaza...
0

#14 Useril este offline   leonard71 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 09-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Medgidia, Romania

Postat 26 September 2012 - 08:41 PM

Vezi postareaB0BBY, la 26 September 2012 - 08:23 PM, a spus:

Am primit numarul 79 la termen dar inca nu am primit 78, cica este o problema cu distribuitorul italian si mai dureaza...


Salutare!

Ieri am primit si eu 79 si azi am dat telefon la ei si mi-au spus acelasi lucru. Totusi nu mica mi-a fost mirarea cand m-am dus in seara asta pe la Kaufland la ceva cumparaturi si am trecut si pe la chiosc la Inmedio... asa sa mai fac conversatie cu vanzatoarea, care mi-a dat un plic. Numarul 78. Asa ca probabil maine il vei primi si tu. Sau tu le primesti prin posta?

Toate cele bune!
Leo
0

#15 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 September 2012 - 01:58 PM

Vezi postareakino, la 21 September 2012 - 08:30 PM, a spus:

Acum ceva vreme, cand am indemnat cat mai multi bismarck-niaci sa depuna sesizari la ANPC. Am fost luat in ras de cativa dintre membrii. Erau ferm convinsi ca prin abonamentul de la Inmedio nu vor avea nicio problema cu distributia revistei si ca demersul meu este in van. Din cate vad eu, este cam invers! Eu am primit cele trei numere lipsa, fara sa mai platesc cei 10 lei in plus pentru revista si o scrisoare in care noul distribuitor, altul decat cel de pana acum isi prezinta scuzele pentru inconvenientele create, transmitandu-mi ca nu mai exista exclusivitatea unui singur distribuitor. Asta-i viata! La corectitudinea firmelor de la noi nu te poti increde in ceva clar pe termen mai lung. Sunt curios ce face membrul care imi povestea de problema contractelor, are abonament, sau nu? Sper ca va rezolva problema fara ANPC, in care nu are incredere.



Nu mai exagera ca nu te-a luat nimeni in ras. A fost insa o obiectie a celui ce a deschis topicul celalalt, pe care l-am sustinut si eu, ca nu acolo este locul pentru astfel de discutii. Toata lumea stie ca OPC sau ANPC sunt bune.


0

#16 Useril este offline   Korbu 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 09-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Just Keep Walking..

Postat 28 September 2012 - 08:30 PM

Vezi postareakino, la 21 September 2012 - 08:30 PM, a spus:

Sunt curios ce face membrul care imi povestea de problema contractelor, are abonament, sau nu? Sper ca va rezolva problema fara ANPC, in care nu are incredere.


Daca despre mine este vorba, tin sa te anunt ca nu am abonament si imi ridic revista de la un centru Inmedio in fiecare sambata in jurul orei 11:30~12:00..
Deci nu am nevoie de ANPC..
0

#17 Useril este offline   B0BBY 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 96
  • Inregistrat: 02-May 12

Postat 02 October 2012 - 02:35 PM

eu inca nu am primit numarul 78
0

#18 Useril este offline   cipf75 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 33
  • Inregistrat: 26-June 11
  • Gender:Male
  • Location:Onesti / j.Bacau

Postat 08 October 2012 - 08:38 PM

salutare. simbata, cind mi-am cumparat ultimul numar de la inmedio, doamna de acolo mi-a spus despre planul lor de abonament: 18 numere cu 200 lei. nu a mentionat nimic despre numere lipsa (si nici eu nu am intrebat). mai stie cineva alte amanunte?
0

#19 Useril este offline   Mihail25 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 09-October 12

Postat 10 October 2012 - 05:51 PM

Vezi postareacipf75, la 08 October 2012 - 08:38 PM, a spus:

salutare. simbata, cind mi-am cumparat ultimul numar de la inmedio, doamna de acolo mi-a spus despre planul lor de abonament: 18 numere cu 200 lei. nu a mentionat nimic despre numere lipsa (si nici eu nu am intrebat). mai stie cineva alte amanunte?



Exista incepand cu 5 august abonament ce cuprinde 18 numere la 199 RON fara recuperarea numerelor lipsa. Eu am facut acest abonament si chiar astazi am primit numarul 81. Au fost ceva probleme la un moment dat cu numetele 77-79 dar vad ca acum merge bine.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro