Modelism - RHC Forum: Proiectul Romania Digitala - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Proiectul Romania Digitala

#31 Useril este offline   pgl_aero 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 270
  • Inregistrat: 02-September 05

Postat 03 January 2006 - 10:56 AM

Eu am instalat driverul original de la Garmin si la device manager imi zice :'Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39"
Ciudat ca pe laptop imi recunoaste driverul.Pe calc am win XP si pe laptop am win 98. Mai ciudat e ca pe calc nu merge map source si pe laptop merge. Dar pe laptop nu imi merg alre programe de trimis harti pe GPS, adica nu imi vede gps-ul pe portul usb.Cum se face ca palm desktop merge pe laptop si alte programe nu imi merg?

Numai bine!
in dotare: Funtana X50
YAk 54
Fuego
Mustang
SJM - heli
Walkera 22d - heli
0

#32 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 03 January 2006 - 02:26 PM

Arat cum nu ai problem cu soft garmin in special ci cu calculator in sine sau instalarea softului corect.
Nu pot sa iti ajut.
0

#33 Useril este offline   pgl_aero 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 270
  • Inregistrat: 02-September 05

Postat 03 January 2006 - 07:04 PM

Cu chiu cu vai am reusit sa fac gps-ul sa faca hot sync pe calculator. Am auzit ca a aparut un program pt pocket pc se numeste iGO. l-a cumparat cineva sau daca il are sa imi dea un MI .



Stima
in dotare: Funtana X50
YAk 54
Fuego
Mustang
SJM - heli
Walkera 22d - heli
0

#34 Useril este offline   Matteo_Tgv 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 22-October 04

Postat 09 January 2006 - 11:43 PM

Mai oameni buni... Ce naiba va buluciti sa aruncati cu aerodroame...

Cel mai bine puteti sa-l invatati pe om ca exista AIP Romania pe care il poate lua de la orice aeroport (Baneasa, Otopeni) sau de la SSAVC, AACR etc. etc. etc.

Acea lucrare contine mult mai mult decat putem noi sa-i spunem. Adica ea contine tot si chiar mai mult decat atat http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif)

Hai ca m-am spart de ras ... hahahahahahaha

Bafta,
Matteo
0

#35 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 10:06 AM

Pe harat asta garmin wolrd map, romania digitala exista chiar si aerdromuri care sint inexistent si de care nici macar localnici stiu ca au fost vreodata. De exemplu N 47° 09.616 E024°37.266 este trecut und aeroport in mijloc d padure daca va uitati pe google earth sau hartile adevarate.
0

#36 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 10 January 2006 - 10:18 AM

Google Earth are imagini cam vechi. Daca nu crezi, intreaba pe cineva din USA si o sa vezi ca unele sunt vechi si de 2 ani. Stiu cazuri concrete si pot demonstra cu poze.

Intreba cineva mai sus de iGO. Il am si eu in lucru. Detalii pe MI.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#37 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 10:54 AM

Poate ca sint ceh, dar pamantul cat de vech este ? Topografia to altceas este si imagini din state nu prea ma intereseaza, chiar daca ei cred ca sint buricul lumii.
0

#38 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 11:56 AM

pgl_aero, la 3 Jan 2006, 11:56, a spus:

Eu am instalat driverul original de la Garmin si la device manager imi zice :'Windows cannot load the device driver for this hardware. The driver may be corrupted or missing. (Code 39"
Ciudat ca pe laptop imi recunoaste driverul.Pe calc am win XP si pe laptop am win 98. Mai ciudat e ca pe calc nu merge map source si pe laptop merge. Dar pe laptop nu imi merg alre programe de trimis harti pe GPS, adica nu imi vede gps-ul pe portul usb.Cum se face ca palm desktop merge pe laptop si alte programe nu imi merg?

Numai bine!

desi e offtopic (subiectul e atlasul Romania Digitala), si mie mi se intampla la fel: cu Win XP imi face hot sync, instaleaza hartile detaliate, dar daca vreau sa transfer tracks sau routes, nu imi vede aparatu (gps). Voi o sa-mi spuneti ca trebuie sa cer suport de la producatorul suportului, dar daca imi spune ca chipsetu meu nu e compatibil cu al lor, .......

Cat despre -daca merita sau nu sa dai 166 de euro (+TVA) pe un soft nerutabil si cu bug-uri (pe care oamenii promit ca il vor remedia...), pentru mine, nu! O sa merite sa il cumpere niste Oladezi care vin sa bananaie cu camperele prin Romania si o sa caute benzinarii pe mijlocul campului sau strada pe aiurea; si atunci sa vedem review-uri negative. Eu cred ca domnii de la Garmin s-au lasat dusi de entuziasmul echipei din Romania si vor fi tarati in rahat odata cu proiectul.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#39 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 12:38 PM

Radu_, la 23 Oct 2005, 22:28, a spus:

Uite Bogdane datele despre Sanpetru (Brasov)
N 45gr 43,40' 72''
E 25gr 38,15' 13''

...si uite asa, RQA isi fac baza de date (recunosc ca e mult de munca la ea!) si ia banii fraierilor...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#40 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 01:27 PM

BogdanStancu, la 10 Jan 2006, 11:56, a spus:

instaleaza hartile detaliate, dar daca vreau sa transfer tracks sau routes, nu imi vede aparatu (gps). Voi o sa-mi spuneti ca trebuie sa cer suport de la producatorul

Ah, mai era ceva care am downloadat de pe net cred ca si care trebuia instalat ca sa faci sincronizare cu tracks si routes etc... acum ma uit. "Ique track conduit".... ?
0

#41 Useril este offline   Matteo_Tgv 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 22-October 04

Postat 10 January 2006 - 03:42 PM

Si ceea ce iar vad ca nu se stie este ca oricine ar putea mult mai usor sa ia a aplicatie Jeppsen, care contine absolut orice si doar sa ia coordonatele si multe alte printr-un simplu copy-paste http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif)))) Pentru aviatie nu exista nimic mai precis si mai complet decar Jeppesen.

Referitor la coordonate de aerodroame prin mijlocul padurilor, ele nu sunt neaparat eronate: in Romania exista o multime de piste inierbate (si unele betonate!) de rezerva prin diverse locuri, chiar si prin paduri. Majoritatea figureaza doar pe hartile militare, dar va dati seama ca mai scapa si prin alte parti ...
Mai exista si mici baze aeriene secrete, in special pt. elicoptere, cu diverse insarcinari. Asa ca e posibil sa fie si una dintre aceste variante, dar, evident, nu obligatoriu.

Nu am apucat sa studiez Romania Digitala, dar, in orice caz, este nesimtzit de scumpa.

Cat de curand am sa fac rost de o copie (piratata, evident), spre bucuria RQA (care au si preturi pur si simplu magareshti la GPS-uri -- noroc ca exista si surse externe deja accesibile oricui), si am sa-mi scriu parerea despre aplicatia asta.

Bafta,
Matteo
0

#42 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 10 January 2006 - 04:11 PM

Yak 52, la 10 Jan 2006, 10:54, a spus:

Poate ca sint ceh, dar pamantul cat de vech este ? Topografia to altceas este si imagini din state nu prea ma intereseaza, chiar daca ei cred ca sint buricul lumii.

Era vorba, si stii bine, de exemplul tau cu aerodromul din mijlocul padurii. Poate sa fie mai recent decat imaginea pe care tu o vezi cu Google Earth, si asta nu tine de formele de relief ale Pamantului care, culmea, sunt in continua miscare. Apoi, sa lasam localnicii... Ei nu stiu intotdeauna chiar tot. Sau nu trebuie sa stie. Iar pentru Romania Digitala s-au folosit inclusiv harti militare. Exista discutii pe tema asta pe alt forum, cu exemple etc.

P.S. nu-i nevoie sa fii neaparat acid cand cineva zice altceva decat ce stii/crezi tu!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#43 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 04:51 PM

Si daca tot am facut varza subiectul, aducand in discutie gugal ars, cum va explicati ca din toata Romania, doar o zona mica in vecinatatea aeroportului Arad e fotografiata/redata cu rezolutie mare, in timp ce restul e doar o poveste de poza din satelit? Or fi vrut sa-l urmareasca pe Zozo?! http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Cat despre POI sau alte waypoints cersite de cei de la RQA, mi-ar place sa le spuna Andrei parerea mea: daca imi dati, va dau. Restul povestii, cu opere de binefacere sa-l creada fraierii.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#44 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 05:09 PM

or fi drumurile noastre rupte, dar intre Sebes si Alba nu cred ca sunt 2 Lukoiluri la 10m si nici drumul intrerupt... si daca ar fi dat copii pentru primul an gratuit, le-ar fi venit muuuult mai multe corectii...si alea erau moka, dupa aia puteau sa vanda harta rutabila cu calitate Garmin.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-14-1136905792.jpg

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#45 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 05:19 PM

VIPER, la 10 Jan 2006, 16:11, a spus:

Yak 52, la 10 Jan 2006, 10:54, a spus:

Poate ca sint ceh, dar pamantul cat de vech este ? Topografia to altceas este si imagini din state nu prea ma intereseaza, chiar daca ei cred ca sint buricul lumii.

Era vorba, si stii bine, de exemplul tau cu aerodromul din mijlocul padurii. Poate sa fie mai recent decat imaginea pe care tu o vezi cu Google Earth, si asta nu tine de formele de relief ale Pamantului care, culmea, sunt in continua miscare. Apoi, sa lasam localnicii... Ei nu stiu intotdeauna chiar tot. Sau nu trebuie sa stie. Iar pentru Romania Digitala s-au folosit inclusiv harti militare. Exista discutii pe tema asta pe alt forum, cu exemple etc.

P.S. nu-i nevoie sa fii neaparat acid cand cineva zice altceva decat ce stii/crezi tu!

Ziceam ca "romania digitala" sau garmin worldmap au bagat un aerodrom undeva unde NU ESTE, acollo este padure nu numai pe google earth si pe toate harti si in plus si in realitate. Vrei sa iti fac poze cum arata aeroportul asta cu stejari batrani ?
Nu am zis ca google earth arata aeroport, ci garmin world /romania digitala.
In cazul asta eu sunt localnic si stiu la coordonata astea este padure ci nu aeroport. Am fost acollo sa caut minue asta de aeroport, ca sunt ineteresat sa fie. Pentru chiar scrie acollo pe garmin "Flughafen" ! Nici macar aerodrom sau utilitar.
In loc stiu 3 locuri in prejurimi BN unde macar af ost candva aerodrome.

Scuze dar tot sunt acid cand ceva(garmin wolrdmap) sau cineva (representantul garmin in cel mai direct caz) vrea sa ma spune ceva care stiu ca nu este asa. De exemplu drumuri de pe garmin world sa afla in parte chiar sute de metri langa drum real. Si vorbesc numai de zona la BN care o stiu in amanunt, pentru am fost pe aproape la toate drumuri si poteci.

Singura pozibilitate ar fi sa ma insel daca GPS meu merge foarte prost si in loc sa fiu eu pe drum si harat mea, sa fie corect totusi garmin unde drumuri nu sa potrivesc. Atuns am sa incerc sa ma duc cu harta garmin offroad, ca onroad aproape nu sa poate daca urmaresc drum pe harta lor.

Neatentiile astea poti sa verifici nu numai in Romania si aproape peste to in lume unde nu le intereseaza americani sa fie mai exact. Insist, pentru Romania ar fi de folos hartiile consoscute rusesc care sa protrivesc foarte bine cu track cand te duci undeva. In comparatie worldmap este un desen de copii.

Cred ca nu este cazul sa ma retrag cuvinte acide, ca chiar asta imi este parerea dupa ce am instalat minune asta scumpa.

Ah, si da imi un link de forum unde ziceai sint exemple unde sa dea explicatie din ce cauza apar fantome de aeroport.

Altceav am uitat cum ziceai ca sa folosit si hartile militare. Am harti din ani astea impuscatului unde sint bagat drumuri nationale unde de fapt nici nu este poteca. S-a facut probail pe langa drumrui astea si aerodorme si orase, ca sa fie dovada unde s-au dus ceva bani ? Banuiesc ca, numai asa s-a poate explica anumite chestie fantome. Sa poate ?

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 10 January 2006 - 05:22 PM

0

#46 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 10 January 2006 - 05:20 PM

Citeaza

Si daca tot am facut varza subiectul, aducand in discutie gugal ars, cum va explicati ca din toata Romania, doar o zona mica in vecinatatea aeroportului Arad e fotografiata/redata cu rezolutie mare, in timp ce restul e doar o poveste de poza din satelit? Or fi vrut sa-l urmareasca pe Zozo?!  


Pai sa stii ca mi-a trecut si mie prin cap chestia asta... pacat insa ca baietii ca brazii au facut un pas spre vest cu un mic decalaj de vreo doua anotimpuri...asa ca juma de pista este verde iar cealalta maroniu...sa nu zic cai c...niu. Ah si daca tot ai controbait pe la noi, mai spre sud, in inima padurii Ceala, este un camp mare...pardon, a fost... l-au arat badaranii asta toamna cu scopuri marshave... eh, acolo am debutat pe la inceputuri....

Scuze de off topic....
0

#47 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 05:24 PM

Da-imi coordonate aerodromului ZOZO, sa vad si eu pista voastra in doue culori :-)
0

#48 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 10 January 2006 - 05:35 PM

BogdanStancu, la 10 Jan 2006, 17:51, a spus:

doar o zona mica in vecinatatea aeroportului Arad e fotografiata/redata cu rezolutie mare, in timp ce restul e doar o poveste de poza din satelit?

si timisoara se vede f bine (giarmata) numai ca poza e veche dupa migurile care stau pe aerodrom....

Citeaza

Si ceea ce iar vad ca nu se stie este ca oricine ar putea mult mai usor sa ia a aplicatie Jeppsen, care contine absolut orice si doar sa ia coordonatele si multe alte printr-un simplu copy-paste )))) Pentru aviatie nu exista nimic mai precis si mai complet decar Jeppesen.


eu lucrez cu ea aproape zilnic.(Jeppsen Flitestar) si ....costa 42000 de euro pe an ,harti ,actualizari si alte tampenii......
si pretul asta e la oferta ca suntem clienti vechi http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de SILVIU66: 10 January 2006 - 05:36 PM

flying is my life...
0

#49 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 10 January 2006 - 05:41 PM

Pe forumul Autoshow, la Electronica Auto, la subiectul despre Navigatia in Romania. Cam ultimele 4-5 pagini cred ca sunt relevante, adica cele de dupa ce au aparut cele 2 produse pe piata (ROAD 2005 si iGO). Nu am pus link direct ca nu stiu daca am voie...

@Yak: ok, tu stii mai bine ca e langa tine, nu contesta nimeni asta. Aminteai insa chiar tu de Google Earth si ideea e ca nici macar hartile USA (adica tara lor de origine, nu?) nu sunt actualizate, d'apai cele din RO...

Despre aciditate... Poate am fost io prea iute de mana... Bafta in continuare.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#50 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 05:46 PM

Yak 52, la 10 Jan 2006, 18:24, a spus:

Da-imi coordonate aerodromului ZOZO, sa vad si eu pista voastra in doue culori :-)

cauta Arad, Romania si se vede deja diferenta de rezolutii la gugal ars
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#51 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 05:49 PM

SILVIU66, la 10 Jan 2006, 18:35, a spus:

si timisoara se vede f bine (giarmata) numai ca poza e veche dupa migurile care stau pe aerodrom....

da ce vrei, ba, Binladene, sa fie real time si moka pe deasupra?
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#52 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 05:50 PM

BogdanStancu, la 10 Jan 2006, 17:46, a spus:

Yak 52, la 10 Jan 2006, 18:24, a spus:

Da-imi coordonate aerodromului ZOZO, sa vad si eu pista voastra in doue culori :-)

cauta Arad, Romania si se vede deja diferenta de rezolutii la gugal ars

pune mouse si copiaza imi coordonate. Eu nu am fost acollo si dejaba caut, si nu stiu cum arata zona de aerodrom acollo.... stima si consideratie (asa sa spune ?)
0

#53 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 10 January 2006 - 05:57 PM

BogdanStancu, la 10 Jan 2006, 18:49, a spus:

da ce vrei, ba, Binladene, sa fie real time si moka pe deasupra?

mi-ar place.


da parca sapca de binladen tu aveai sau vrei sa-ti bag o poza sa-ti aduci aminte?
flying is my life...
0

#54 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 January 2006 - 06:15 PM

Yak 52, la 10 Jan 2006, 18:50, a spus:

stima si consideratie (asa sa spune ?)

da, sefu': 46 10'34.46N, 21 15'01.52E http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/cool.gif

silviu69, la 10 Jan 2006, 18:57, a spus:

a parca sapca de binladen tu aveai

eu eram altu, undercover

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 10 January 2006 - 06:17 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#55 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 10 January 2006 - 06:48 PM

BogdanStancu, la 10 Jan 2006, 18:15, a spus:

Yak 52, la 10 Jan 2006, 18:50, a spus:

stima si consideratie (asa sa spune ?)

da, sefu': 46 10'34.46N, 21 15'01.52E :o



scuze de delay... am avut un drum de facut. Eram si eu aproape cu datele... defapt la center runway ( pista mare ) avem 21 15'14" Est si 43 10'35" Nord, eh pai la circa 100m la sud suntem noi... poza aeriana despre aerodromul nostru gasesti la butonul (www)

Aceasta postare a fost editata de zozo: 10 January 2006 - 06:50 PM

0

#56 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 07:03 PM

zozo, la 10 Jan 2006, 18:48, a spus:

BogdanStancu, la 10 Jan 2006, 18:15, a spus:

Yak 52, la 10 Jan 2006, 18:50, a spus:

stima si consideratie (asa sa spune ?)

da, sefu': 46 10'34.46N, 21 15'01.52E :D



scuze de delay... am avut un drum de facut. Eram si eu aproape cu datele... defapt la center runway ( pista mare ) avem 21 15'14" Est si 43 10'35" Nord, eh pai la circa 100m la sud suntem noi... poza aeriana despre aerodromul nostru gasesti la butonul (www)

www. care ?
sau vampirella `?


N43 este undeva intre Belgrad si Sofia ;-)
Cred ca 46 totusi este corect...

Aceasta postare a fost editata de Yak 52: 10 January 2006 - 07:09 PM

0

#57 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 10 January 2006 - 07:07 PM

Scuze, am fost somat ca virgula coordonatele date de mine sunt in Iugoslavia... :D Acum incep sa inteleg de ce nu sunt curse pe A/P din Arad...pai aterizeaza banditii in alta parte daca se iau ca mine dupa CD-ul de prezentare... :D

P.S. @YAK52 vorbeam de butonul de mai jos.... cel pe care scrie WWW acela e link-ul...

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-14-1136912838.jpg

Aceasta postare a fost editata de zozo: 10 January 2006 - 07:09 PM

0

#58 Useril este offline   Yak 52 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 272
  • Inregistrat: 12-November 04

Postat 10 January 2006 - 07:32 PM

Airport

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-14-1136914326.jpg

0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro