Modelism - RHC Forum: ce sa aleg ? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

ce sa aleg ? aeromodel pentru inceput

#31 Useril este offline   Guest11 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 03-December 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 07 May 2005 - 07:42 AM

chiar acum lucram si noi la o aripa de acest gen.Am mai avut una mai mare dar submotorizata , la asta speram sa fie mai bine.Noi lipim definitiv si cele doua aripi (intre ele au un placaj) iar stabilizatoarele si ele vor fi fixe.Parerea mea este ca aripa sa fie cat mai usoara iar ca "gabarit" nu ne impune mari probleme.Am executat un locas pentru acc si receptor inlaturand nervura de sus a placajului urmand ca tot locasul sa fie placat cu balsa ,ca un cofret (la noi locasul e destul de mare) la tine daca e mic ar fi suficient imbracat in scoch.Asta deoarece i-am pus si motor seria 300 cu acc de 9.6v .In cazul tau ,daca vrei sa-l folosesti ca planor atunci cred ca e suficient sa decupezi locasul asa cum e in instructiuni iar pe latime mai mult puti pentru a putea "umbla la piese si cu aripa lipita.Ar trebui sa arate de sus ca un locas cu o nervura pe mijloc sub care poti sa-ti pozitionezi componentele.Eu am sa mai consolidez lipitura dintre aripi si cu o banda de scoch .Aici apreciezi cat pui ,pentru noi o banda lata de scoch e suficient pe ambele parti ai aripii.

ai sa te descurci tu nu e greu
numai bine
0

#32 Useril este offline   Cells 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 20-April 04

Postat 08 May 2005 - 01:09 PM

Bun, este clar ca pina nu am totul, ma refer la acumulatori, receptor si mixer nu pot sa asamblez nimic. Deocamdata este mai bine sa astept.
Daca emitatorul si receptorul mai am idee ce fac si ce rol au despre mixer nu stiu nimic. Ce rol are mixerul ?
Cred ca trebuie sa ma familiarizez cu toate componentele si termenii specifici si rolul acestora. Daca ma puteti ajuta si cu un link ar fi ok.
0

#33 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 08 May 2005 - 05:28 PM

mixerul...iaste asa:
daca un model normal are directie, profundor si eleroane ....tu ai doar eleroane. Deci trebuie sa le misti cum trebuie ca sa simulezi ca ai avea si restul.
Asta face. Tu mesteci din stik in doua planuri si mixerul gandeste cum sa miste eleroanele :huh:
La modelele cu profundor in "V" face acelasi lucru...bineinteles in alt fel.....suplineste lipsa directiei.
De asemeni poti sa faci si alte lucruri : cand faci un viraj sa-ti mareasca turatia motorului....sau alte bunatati.

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 14 October 2006 - 03:53 AM

0

#34 Useril este offline   Guest11 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 03-December 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 08 May 2005 - 11:20 PM

Eu si cu Marv am terminat aripa noastra.A iesit cam asa ceva:acc 9.6 V / 750 mA/h , motor seria 300 cu greutatea totala de cca 350 g.Abia asteptam niste teste ca ploaia asta ne da batati de cap cand avem timp liber.Se poate aborda si construind in timp ce cumperi dar e mai greu nitelus / noi am preferat sa cantarim toate componentele inainte de montare.Mixerul este oricum o componenta foarte usoara si precum a spu s si Se Poate si Asa are rolul de a mixa ceea ce face profundorul si derivorul sa faca si cele doua eleroane ale aripii (ca numai ele exista ca suprafete de control ) .Sper sa nu vind gogosi si numai bine in continuare!
0

#35 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 10 May 2005 - 12:02 PM

Ba-i io mis fan de Easy Star si inca dau cu el de tot ce prind...avion/planor ce-o fi o fi, da-i super fain de start de hobby, fara time de constructii elaborate si lipiri de placaje...ca-i fiica-mea mica si trage totu de pe mese, asta daca-l musca isi revine imediat...super modelu'...de inceput il RECOMAND calduros tuturor celor care n-au mai zburat vreodata decat cu gandul sau cu FMS-ul...
0

#36 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2005 - 12:31 PM

Cells,

Vezi ca este un subiect f.f.f.f. vast despre ARIPA aici. Fa-ti timp fo 2-3 zile si citeste-l. Se intinde pe 52 de pagini. Majoritatea raspunsurilor le gasesti acolo.

Si NU o fa demontabila!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#37 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 10 May 2005 - 12:38 PM

Valteras, la 10 May 2005, 13:31, a spus:

Cells,

Vezi ca este un subiect f.f.f.f. vast despre ARIPA aici.

Adica aici!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#38 Useril este offline   Cells 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 20-April 04

Postat 10 May 2005 - 04:12 PM

OK baieti, multumesc de info. Am sa incerc sa scot la imprimanta intreg topicul si am sa-l citesc. Am sa ma mut acolo. Merci inca o data.
0

#39 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 May 2005 - 06:43 PM

Nu printa tot, ca nu merita. Citeste doar. Dupa aia, mai vedem...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#40 Useril este offline   Guest11 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 03-December 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 10 May 2005 - 11:02 PM

Astazi am facut niste teste la Expoflora :In afara de intarirea aripilor ce e musai in cazul nostru sa te vedem EZ* cum urci cu easy star-ul la 45 de grade cum am patit-o noi http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif
succese mari in continuare !
0

#41 Useril este offline   mosu 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 27
  • Inregistrat: 01-April 04

Postat 11 May 2005 - 10:32 AM

eu cred ca si un calimero mere http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif ...



e usor de zburat parerea mea .




bafta
Plutesc aiurea si cind cad....
0

#42 Useril este offline   urshi 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 14-April 05

Postat 11 May 2005 - 02:24 PM

astept si eu sa vina easy starul, si am aceasi problema cu piticul de 1an si 4luni dispus sa traga si sa muste tot c prinde http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
0

#43 Useril este offline   Guest11 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 03-December 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 12 May 2005 - 01:02 AM

Pana la urma conteaza "mariajul" dintre tine si aeromodelul pe care ti la-i ales / daca totul este ok atunci ...fara comentarii / daca nu mai poti schimba aeromodelul :lol:


Numai bine!!!
0

#44 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 12 May 2005 - 08:04 AM

da ce teste si urcari atzi facut voi acolo???...ca si easy staru baga la greu pe vant puternic, depinde cu ce pack ii dai sa manance jaratec la asemenea incercari, si cum ii pui saua...adica CG-ul...si daca-i dai avintul bun stie sa si bata din aripi exact ca si calul lui praslea cel voinic...far sa le rupa la aterizari...cat despre mariaj...ca-n viatza daca nu te vede te uiti, pui mana...poate chiar dai la mansha de cateva ori...cu vreoun alt model mai aratos sau nu...dar cu care te lasa proprietaru...si care nu-i mai scump de banii pe care-i portzi cu tine la bracinar...ca daca-i fain si dai cu el de pamant si nu-i nici din ELAPOR sa-l potzi fierbe dupe aia...ai pus-o...
0

#45 Useril este offline   urshi 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 14-April 05

Postat 12 May 2005 - 09:29 AM

inapoi nu mai pot da ca deja-i facuta comanda; si din ce am vazut pe la rr si pe la clg, sint superincintat si numar zilele pe care le mai am pina la primul zbor cu el; are vreo importanta ca nu am decit vreo 3 minute de zbor la activ cu un calimero?!? :lol:
0

#46 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 12 May 2005 - 10:25 AM

nici o importanta...eu aveam doar vreo 20 de secunde cu nu Piper Cub J3...o porcarie mica si all-in-one...de pe la RH...scria ca-i cel mai bun pentru incepatori...pe draq...si BIG a reusit sa-l tina sus doar 45 de secunde...da o fost bun, ca l-am disecat si i-am transferat organele la Easy Star...asta da avion/planor pentru incepatori...si daca esti ca mine...adica un inceput de hobby...o sa te indragostesti de el...si se repara super usor...si e tare fain in air...anunta-ma cand faci "maiden flight-ul". it tin pumnii...in ce varianta l-ai comandat RTF sau ARTF?, ca la RTF tre sa-i inversezi nu-sh ce contact la statie sa mearga bine...
0

#47 Useril este offline   urshi 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 14-April 05

Postat 12 May 2005 - 11:50 AM

am comandat un set complet din bucati :D ; si sa fiu al naibi daca stiu ce inseamana prescurtarile astea, asa ca nu-ti pot raspunde corect la intrebare :lol:

si poate imi explica si mie cineva cum se "citeaza"??? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/huh.gif
0

#48 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 May 2005 - 02:35 PM

urshi, la 12 May 2005, 11:50, a spus:

si poate imi explica si mie cineva cum se "citeaza"???

La mesajul din care vrei sa citezi (si nu numai) ai un buton pe care scrie - ghici? Chiar "CITEAZA". Lipsa de imaginatie la eshtia ce au facut forumul...
Faci "clic" pe buton si se deschide o fereastra de raspuns, in care scrii - ghici? Raspunsuuuuul.
Sub fereastra in care scriem fiecare elucubratiile de moment, este o fereastra "Mesajul original in chenar (quote)".
Atentzie maxima: mesajul citat poate fi operat. Si este chiar suuuuuper recomandabil ca din mesajul citat sa NU PASTREZI DECAT PORTIUNEA RELEVANTA!!!!!
Adica sa nu "citezi" tot carnatul de 'jde mii de cuvinte, ca sa fac io scroll ca nebunu' pana la mesajul nou, cand informatia relevanta ce face obiectul citarii se regaseste doar in zece cuvinte dintr-o fraza!

'Tzeles? Ca deja m-am enervat!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#49 Useril este offline   urshi 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 14-April 05

Postat 12 May 2005 - 02:45 PM

Valteras, la 12 May 2005, 14:35, a spus:

urshi, la 12 May 2005, 11:50, a spus:

si poate imi explica si mie cineva cum se "citeaza"???

'Tzeles? Ca deja m-am enervat!

recunosc ca nu am observat; dar cu o bere rece poate te mai calmezi; http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/huh.gif
sau poate doua?!? :lol:
0

#50 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 12 May 2005 - 04:28 PM

shi daca tot suntem la o parte off topic de poveshti, nu s-ar pute ca la un topic sa apara prima data ultima pagina, cu ultimul mesaj...sa nu mai tot derulezi ca nebunu prin pagini pana la el...zic si eu...
0

#51 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 12 May 2005 - 04:35 PM

urshi, la 12 May 2005, 11:50, a spus:

si sa fiu al naibi daca stiu ce inseamana prescurtarile astea

RTF inseamna Ready To Fly adica gata de zbor, si contine in cutie tot ce trebe pentru asta: telecomanda, baterii, incarcatoare, model si angrenaje gata instalate.
ARTF inseamna Almost RTF, adica aproape gata de zbor, si contine doar modelul, cu sau fara motor+elice si restul tre sa le iei separat.
La Easy Star ARTF vine avionul, cu motorul de 400 si elicea....

de unde ai comandat setul? din Romania...sau de dincolo?...
e important sa-ti iei un incarcator bun...face destul de mult, in sensul ca-si merita banii pentru rezultatele obtinute....
0

#52 Useril este offline   urshi 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 14-April 05

Postat 13 May 2005 - 08:53 AM

multam mult de tot
0

#53 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 13 May 2005 - 10:15 AM

Tot citesc si vad ca nu va spune nimeni nimic.

Treceti peste calitatile de zbor ale modelelor RTF gen Piper sau ale Easy Starului care se apropie de un model adevarat dar tot departe e. Astea sunt niste polistirene care va ajuta sa va familiarizati cu zborul RC. Sa nu va inchipuiti ca o sa zburati doar cu ele sau ca o sa va tina o vesnicie. Astea sunt modele "carne de tun" pe care va faceti scoala. Stiu ca stiti dar va mai spun io odata: Daca e sa continuati cu zborul RC banii bagati in modele astea o sa ii pierdeti, pentru ca mai devreme sau mai tarziu o sa va obisnuiti cu ele si nu mai exista distractie. No fun ...aveti 2 solutii..ori va lasati ori cumparati un model bun. Si daca veti un model bun vreti si o statie bun s.a.m.d. Ca atare statia veche nu mai e buna incarcatorul de 8 celule nu mai e bun ca nu incarca 10-12 ssau LiPo si speed-ul 400 nu ridica nici mort un model de 1kg.

Calitati de zbor nu are nici unu... costa cat costa. Nu degeaba lu Calimero i se zice CACAlimero.... Merge misto ca reusesti sa il ridici in aer. Odata ajuns acolo singurul lucru care poti sa il faci cu el e sa iti alergi prietenii pe camp.
Easy staru e misto dar te plictisesti repede odata ce ai invatat. Poti sa il pastrezi pentru zbor la panta sau sa cauti ceva termica.

Daca vreti sa zburati modele serioase pasul asta e important. In rest nu conteaza ca e Piper,Calimero, Easystar. Luati de banii pe care ii aveti pentru ca oricum banii aia sunt pierduti din start.

O sa ziceti ca de ce sa nu luam din start model adevarat... pentru ca atunci nici nu inveti si bagi banii in pamant sigur . Singurele lucruri care merita cumparate sunt statia si incarcatorul . Astea sa fie cat mai bune. In principiu cu cat sunt mai bune cu atat le tii mai mult. Intr-un final si pe alea o sa le schimbi. Vrei expo vrei dual rate vrei sa ai sinteza de frecventa ca ai quarturi diferite la receptoare ... vrei PCM etc.

Modelul de incepator trebuie sa fie eftin, NU acrobat , robust sau daca nu robust sa poate fi lipit repede. Restu nu mai conteaza. pentru ca (repet) dupa o vara de zburat o sa fie un ghemotoc de scotch , lipit cu superglue sau nu stiu ce lipici la care te uti in scarba si te intrebi ce dracu sa faci cu el... Il arunci sau il dai unui incepator pentru ca de... tu nu mai esti incepator.

Io am invatat pe un model mai adevarat, un planor de 1.6 anv pe care am dat un purcoi de bani pe el si cand am invatat era asa de stramb si de lipit incat nu am putut sa ma bucur de el , banii erau dusi (deci degeaba) si mie imi parea rau ca nu am luat ceva eftin si care se putea lipi cu scotch.
DT
0

#54 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 May 2005 - 10:44 AM

corect, nene zodel, as mai adauga eu ca sintem, totusi(ca medie sociala ma refer), prea saraci ca sa aruncam cu banii pe diverse modele, care mai de care cu cine stie ce fel de calitati recomandate debutantului/mediului/avansatului, si apoi, cind evoluam(ca pilotaj ma refer), sa ne "scarpinam iar in pusculita.de aceea si eu cred ca e bine ca, mai intii, sa mergem la cimp, sa vedem ceva mai mult timp cam ce zboara unul si altul, sa vedem cit RUPE unul sau altul, DE CE se rupe ceva sau altceva, si abia apoi sa ne gindim sa cheltuim...si numai sub indrumarea unui eventual "sensei" aero-rc, e adevarat ca astia("senseii") nu prea dau informatii asa oricui, fiind preocupati cu ale lor, dar, daca stim sa vorbim, dar mai ales sa ASCULTAM/PRIVIM/INVATAM, rezultatul va fi, in cele din urma, cu reale sanse de "ok"...
oricum, asa cum le-ai zis(scris) mata, nene zod, pragmatic si sintetic, ma face sa te invit la o bericica, asa, de amorul artei ... :)
B) bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#55 Useril este offline   urshi 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 14-April 05

Postat 13 May 2005 - 11:31 AM

multam mult de sfaturi, nene ZOD; mai ales de sfatul cu statia am fost ascultator si statia va fi un mc-15, care cred ca e suficient de buna sa zbor si altceva dupa ce ma voi plictisi de EZ; si daca EZ nu va fi prea ciufulit dupa scoala pe care o voi face cu el, o sa-l invat si pe urshi jr. sa zboare; si l-a incarcator m-am orientat catre unul care incarca inclusiv LiPo.
si daca va dati duminica pe undeva cu zburatoarele, poate ajung si eu sa beau o bere linga voi;cu conditia sa-mi spuneti unde. :)
0

#56 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 13 May 2005 - 01:02 PM

Io ma duc la CLG ca a inceput sa bata soarele tare si in camp la Clinceni e cam periculos. Dupa ce ca avem putina minte si p'aia sa o distrugem la soare....
DT
0

#57 Useril este offline   Guest11 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 03-December 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 14 May 2005 - 10:49 PM

Astazi ne-am mai distrat cu aripa mai ales Marv si dupa ce i-am infipt o tija de carbon in ea pentru rigidizare am facut niste demonstratii pe la palatul Brancovenesc si la locul indicat de Valteras in spate la Romexpo care intre timp l-a curatat de gunoaie si au mai pus si paznici pentru a ramane locul curat.Ez*? chiar vrei sa cred ca easy-ul tau face ceea ce a facut Marv cu ea?.Urci de la lansare la 45 de grade?
In rest la corsair si la cealalta aripa am renuntat donand-o unui copil pentru a le incerca si el.Zboara dar nu sunt spectaculoase.Am ramas doar cu aripa dar nu ne pare rau...mergem mai departe...

Numai bine

Aceasta postare a fost editata de Guest11: 14 May 2005 - 10:54 PM

0

#58 Useril este offline   EZ* 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1695
  • Inregistrat: 10-November 04
  • Gender:Male
  • Interests:aero&auto r/c

Postat 17 May 2005 - 03:04 PM

depinde de conditiile meteo...la fara vant nu, dar daca sufla putzintel...si depinde de configuratzie...am vazut un EZ* care avea eleroane si brushless si ziceai ca-i 3d, asha intoarceri facea ala cu el...
0

#59 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 12 June 2005 - 07:02 PM

Ce parere aveti ?
http://www.airfoilav...m/1-8scale.html
sau ceva clasic:
http://www.iflyherr.com/cgi-bin/dpsmart.ex...CKits_2ehtml_01

sau ceva neclasic:

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti00...p?&I=LXCNL7&P=7

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 13 June 2005 - 03:01 AM

0

#60 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 14 June 2005 - 02:20 AM

Uitati modele clasificate dupa experienta modelistului...step1, 2....
http://@%$#^&^%$.co.uk/remote_radio_control_..._plane_for.html
0

Arata acest topic


  • 13 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro