Modelism - RHC Forum: Forum Planoare - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Forum Planoare numai si numai pentru planoristi

#1 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 May 2012 - 07:40 AM

Cu ajutorul lui Silviu a aparut acest nou forum: PLANOARE

Asadar iubitorii de planoare au un loc dedicat pentru intalnire. O sa incerc sa mut topice mai vechi de planoare aici. Deocamdata nu are subforumuri, daca se aglomereaza putem face.

Planoristii (alaturi de cei cu heli) sunt crema cremelor intre modelisti, forumul o sa mearga bine de la sine.
0

#2 Useril este offline   adi.tene 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 99
  • Inregistrat: 15-February 10
  • Gender:Male
  • Location:petrosani
  • Interests:Modelism si parapanta

Postat 03 May 2012 - 08:07 AM

Salutare tuturor celor care nu au nevoie de motor pt.a ramane sus,sper ca pe aceasta cale sa ne cunoastem mai bine si poate facem si ceva concursuri de acest gen.Am observat ca sunt multi planoristi, doar ca nu prea se arata,dar pe aceasta cale poate ne vor indruma si pe noi cu ajutorul experientei lor.La termica cu voi!
PITTS SPECIAL S 1
Discus CS
Fournier RF-4D
Discus 2CULARIS MULTIPLEX
ALPHA 27 MULTIPLEX
DG 600 3,2M MULTIPLEX
SONIC TRAINER
Futaba T6EX
0

#3 Useril este offline   Mihai_supy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5144
  • Inregistrat: 16-December 10
  • Gender:Male

Postat 17 May 2012 - 09:46 PM

..intrebare...de incepator....de ce planoristii (cu un variometru in urechi....ca asa e la moda) sunt mai modelisti ca ceilalti?....si inca ceva..de ce elicopteristii (pe vremuri le ziceam piloti de ventilatoare) sint mai modelisti ca altii...ca doar cumpara componetele, baga gaz si dau din stikuri?...eu sunt mai prost crescut (csuza-ma mama) si nu inteleg...de aceea intreb...sa ma dumiresc...


scuzele mele de multele puncte pe care le pun in text - dar preprezinta pauzele de gandire, pentru ca tot incerc sa inteleg...
0

#4 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2012 - 09:55 PM

Mihai, nu e nimeni mai altfel decat altii; fiecare se bucura (in felul lui) de ceea ce poate/vrea/face, asa ca nu ne excludem in niciun fel. Eu am vario, tu nu ai, dar asta nu ma face mai bun decat esti tu, ma face doar un pic mai informat. Capisci?
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#5 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2012 - 10:09 PM

E o poanta. Am inceput-o cand am fost promovat ca moderator la heli:

http://www.rhcforum....-alt-moderator/

La un moment dat am scris si ce de bani primesc ca moderator (inca se mai intreba unii cat anume).

Morala e ca fiecare isi considera bucatica lui de hobby cea mai tare si asta e foarte bine. La planoare nu sunt moderator, singurul meu "merit" e ca l-am rugat pe Silviu si a deschis o patratica noua pe forum.

Am senzatia ca planoristii nu se vad si nu prea posteaza pentru ca nu au patratica lor.

Vezi postareaMihai_supy, la 17 May 2012 - 09:46 PM, a spus:

..intrebare...de incepator....de ce planoristii (cu un variometru in urechi....ca asa e la moda) sunt mai modelisti ca ceilalti?....si inca ceva..de ce elicopteristii (pe vremuri le ziceam piloti de ventilatoare) sint mai modelisti ca altii...ca doar cumpara componetele, baga gaz si dau din stikuri?...eu sunt mai prost crescut (csuza-ma mama) si nu inteleg...de aceea intreb...sa ma dumiresc...


scuzele mele de multele puncte pe care le pun in text - dar preprezinta pauzele de gandire, pentru ca tot incerc sa inteleg...

Aceasta postare a fost editata de stiganas: 17 May 2012 - 10:12 PM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro