Modelism - RHC Forum: Turnigy 5A (8-26v) SBEC for Lipo - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Turnigy 5A (8-26v) SBEC for Lipo Nu cumparati !!!

#1 Useril este offline   elbutchos 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 397
  • Inregistrat: 20-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Budapest

Postat 29 April 2012 - 12:59 PM

Buna prieteni modelisti.

Pentru cei care au de gand sa cumpere TURNIGY 8-26V 5A SBEC va recomand sa va razganditi. Alimentat cu 4S si nu duce nici macar un servo de 15Kg forta. Voltajul scade sub 5V si reseteaza receiverul.
Abia cu doi condensatori de 16V/4700 micro pusi in paralel nu se mai reseteaza receiverul dar voltajul tot scade pe la 5V. Sunt groaznice.

Am sa fac si un filmulet cat de curand.

Aceasta postare a fost editata de elbutchos: 29 April 2012 - 12:59 PM

HPI E-Savage, GCM reaction diffs with HPI Blitz gears, Modified driveshafts, Superglide steering, Turnigy Trackstar 150A, Turnigy XK3665-B-2300KV, External BEC, Turnigy 15Kg Servo, Rulux Halfups, HPI Aggressors.
HPI E-Savage stock.
HPI Savage Flux stock.
0

#2 Useril este offline   Porumbeu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 824
  • Inregistrat: 09-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aero, Auto

Postat 29 April 2012 - 01:15 PM

Salut, daca citeai ce scrie alta lume despre el nu il mai cumparai. Ideea este ca cipul care face conversia DC-DC tine maxim 3A si scade voltajul cam pe la 3v... uite aici datasheetul: http://www.google.ro...dhRurlSXsqa2AUQ
0

#3 Useril este offline   elbutchos 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 397
  • Inregistrat: 20-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Budapest

Postat 29 April 2012 - 02:05 PM

Salut.

Asa este, greseala mea ! Am postat pentru cei grabiti asa ca mine :excl:
Sincer nu am mai avut de a face cu BEC extern pana acum. Am rasfoit rapid prin review-uri si am vazut lume care se plangea de el numai ca foloseau 3-4 servo-uri pe avioane. Asadar m-am gandit ca pentru un singur servo ( nici ala cine stie ce minunatie ) 3A sunt de ajuns iar servo-ul poate sa tina macar cinci volti din sase.

Oricum pentru 5USD poate ii gasesc alta intrebuintare .
HPI E-Savage, GCM reaction diffs with HPI Blitz gears, Modified driveshafts, Superglide steering, Turnigy Trackstar 150A, Turnigy XK3665-B-2300KV, External BEC, Turnigy 15Kg Servo, Rulux Halfups, HPI Aggressors.
HPI E-Savage stock.
HPI Savage Flux stock.
0

#4 Useril este offline   Rapperul 

  • ••• Respect Me , NOOB •••
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 962
  • Inregistrat: 08-July 11
  • Gender:Male
  • Location:Tg-Jiu , Gorj
  • Interests:> Bodybuilding <

Postat 29 April 2012 - 10:20 PM

Vezi postareaelbutchos, la 29 April 2012 - 12:59 PM, a spus:

Buna prieteni modelisti.

Pentru cei care au de gand sa cumpere TURNIGY 8-26V 5A SBEC va recomand sa va razganditi. Alimentat cu 4S si nu duce nici macar un servo de 15Kg forta. Voltajul scade sub 5V si reseteaza receiverul.
Abia cu doi condensatori de 16V/4700 micro pusi in paralel nu se mai reseteaza receiverul dar voltajul tot scade pe la 5V. Sunt groaznice.

Am sa fac si un filmulet cat de curand.

Salut !
am si eu sbec de 6v/5A , e mult mai ok asa decat simplu , bec`ul esc`ului ofera doar 3a.. asa stau mai chill in legatura cu esc`u :D
e mult mai sigur cu un sbec de li`po 6v/5a pentru esc dar si pt. servo :rofl:

Stima , Manu !
> > > Pro Bodybuilder < < <
________________________________________________________________________________________________________________________

~ Topicul meu cu Feed-Back ~
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro