Modelism - RHC Forum: Genesis Offshore Brushless RC Twin Hull - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Genesis Offshore Brushless RC Twin Hull Ajutor

#61 Useril este offline   dorcat 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 29-March 12

Postat 26 September 2014 - 07:18 PM

Salut,
ma poate ajuta cineva de unde pot cumpara 30 cm tub teflon pentru ax flexibil de 4 mm si exteriorul tubului de teflon care sa intre in teava de alama care are exteriorul de 6 mm.
Sau chiar la set tub teflon + teava de alama pentru ax flexibil de 4mm.
Azi la serviciu am gasit un tub ce pe vremuri alimenta cu apa un racitor care acum nu mai functioneaza si pe tub este trecut ca rezista la o presiune de MAXIM 230 PSI si la temperatura de 70F avand interiorul de 4 mm si exteriorul de 6 mm.
L-am incalzit cu bricheta si vad ca se topeste dar este totusi un plastic ceva mai dur.
A mai folosit cineva asa ceva?


Multumesc
tel.0747040941 sau 0768952876
dorian.vintila@yahoo.com
0

#62 Useril este offline   dorcat 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 13
  • Inregistrat: 29-March 12

Postat 13 October 2018 - 09:19 PM

Salutare,
Am iesit pe lac cu barcuta mea si am urmatoarea problema.
Mi se ridica de fata foarte mult si are tendinta de a se roti in sensul acelor de ceas (chiar s-a rasturnat de 4 ori).
Am montat acumulatorul 3S de 5000 spre fata cat am putut dupa motor dar cu toate ca greutatea este spre fata tot se ridica de fata daca vreau sa ii dau maxim acceleratie.
A doua problema este ca tot topaie pe apa si nu stiu ce trebuie sa fac.
Dupa cum pleaca as zice ca motorul este prea puternic pentru latimea ei si astfel se roteste.Un sfat va rog cu ce ar trebui sa modific sa poata merge pe apa fara sa mai topaie,roteasca sau sa se ridice de bot.

Multumesc

Aceasta postare a fost editata de dorcat: 13 October 2018 - 09:23 PM

0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro