Modelism - RHC Forum: HPI SF-2 sau Spektrum S200 ?!? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

HPI SF-2 sau Spektrum S200 ?!? Care servo ?!?

#1 Useril este offline   elbutchos 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 397
  • Inregistrat: 20-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Budapest

Postat 28 March 2012 - 09:18 PM

Buna prieteni modelisti.

In sfarsit am reusit sa achizitionez o statie DX3E. In cutie este si un servo Spektrum S200. Eu pe masina am HPI SF-2 pe directie.
Am testat ambele servo-uri la mana si nu mi-a parut sa fie vreo diferenta intre ele.
Doar atat ca S200 este digital iar SF-2 probabil ca e analog.
Intrebarea mea este merita sa schimb servo-ul original de directie HPI SF-2 cu acest S200 ?!?
Lansez intrebarea deoarece cunostiintele mele despre servo-uri nu sunt foarte extinse si poate imi scapa ceva.

Multumesc anticipat.
HPI E-Savage, GCM reaction diffs with HPI Blitz gears, Modified driveshafts, Superglide steering, Turnigy Trackstar 150A, Turnigy XK3665-B-2300KV, External BEC, Turnigy 15Kg Servo, Rulux Halfups, HPI Aggressors.
HPI E-Savage stock.
HPI Savage Flux stock.
0

#2 Useril este offline   thatsme 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 447
  • Inregistrat: 14-January 04
  • Gender:Male
  • Location:Targu Lapus, Maramures
  • Interests:Automodele

Postat 29 March 2012 - 10:38 AM

Vezi postareaelbutchos, la 28 March 2012 - 09:18 PM, a spus:

Buna prieteni modelisti.

In sfarsit am reusit sa achizitionez o statie DX3E. In cutie este si un servo Spektrum S200. Eu pe masina am HPI SF-2 pe directie.
Am testat ambele servo-uri la mana si nu mi-a parut sa fie vreo diferenta intre ele.
Doar atat ca S200 este digital iar SF-2 probabil ca e analog.
Intrebarea mea este merita sa schimb servo-ul original de directie HPI SF-2 cu acest S200 ?!?
Lansez intrebarea deoarece cunostiintele mele despre servo-uri nu sunt foarte extinse si poate imi scapa ceva.

Multumesc anticipat.


Eu folosesc S200 cu succes pe o masina 1:10 onroad drift, S200 si SF2 sunt aproape la fel, dar S200 e mai rapid (~ 25%) si putin mai puternic (~10%).

S200 este in mod normal pentru 1:10, daca e pentru directie savage eu zic ca nu merita sa-l schimbi fiindca il cam fortezi. :unsure:
HPI RS4 Nitro 3.0 CC
HPI Sprint 2 Flux
TD DESC410R
HPI Savage X Nitro 4.6
HPI E-Firestorm
Hot Bodies HPI TC-FD Drift 
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro