Modelism - RHC Forum: Diorama - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Diorama cel putin o tentativa

#1 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 03:51 PM

Am inceput sa fac o diorama . Actiunea se petrece iarna , intr-un oras afectat de bombardamente , in ww2 . In casa cu doua etaje , la parter, isi are sediul comandamentul german . Sus , la ultimul etaj , un soldatel "va coordona" tirul artileriei . Peste drum e un cuib de mitraliera ce pazeste intrarea in casa la partea cu soseaua , cealalta parte fiind protejata de un gard de sarma ghimpata .
Deodata , linistea e intrerupta de un tanc ... (poate imi spune si mie cineva ce tanc e , sau macar carei tari apartine http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif ). S-ar fi pregatit o ambuscada , dar soldatii nemti se odihnesc in magazin :o si singurul soldatel care mai sta in casa e un american , care inca incearca sa isi dea seama , cum a ajuns din vietnam tocmai aici .

Daca v-ati uitat deja la poza , ati observat ca e inca in lucru . Mai trebuie sa pun ceva "zapada" , niste moloz si sa vad cum pun o scara .
Astept sugestii , ce am facut gresit (in afara de geamuri :o ) , ce as mai putea sa fac , ce as putea sa pun in casa ( in afara de soldati :o )
Astept si critici (ca vorba-ceea , aveti ce critica )

PS , aceasta e a doua mea "tentativa " de diorama , prima mi se pare prea nashpa pt a fi expusa (probabil de aceea ea mai exista doar in poze :lol: )
De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#2 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 04:19 PM

Acum sa pun si o poza :o

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112365156.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#3 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 04:26 PM

Alta poza .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112365564.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#4 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 04:35 PM

Interiorul . Dupa ce o sa pun ceva resturi care sa acopere "suportii" de la podea , poate o sa arate mai uman ...

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112366133.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#5 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 04:41 PM

Detaliu de la "fotificatie" . "Sarma ghimpata" va fi vopsita negru . Voi incerca sa fac tzepii punand un strat mai gros de vopsea si apoi atingand-o de ceva , o scobitoare , astfel incat sa iasa un fel de tzep . Va anunt daca merge .
Pe la intalnirea dintre zidul de lemn si pamant o sa mai pun ceva zapada/moloz .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112366475.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#6 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 04:49 PM

Imagine de sus . Nu este prea clara , dar se vad destul de clar marimile . Acum imi dau seama ca ar fi fost bun un reper , o bricheta sau ceva . Daca este cineva interesat , pot spune si marimea ei .

Se mai observa si o plasa de camuflaj pe cladire si una pe tanc . Mai este una deasupra cuibului de mitraliera dar aceea nu se vede (motivele sunt diverse 1-pt ca nu a iesit poza prea clara si 2-pt ca teoretic , panza de camuflaj ar trebui sa ascunda vederii anumite obiective si poate ca a reusit :o

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112366940.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#7 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 04:53 PM

Intre timp soldatzelul si-a schimbat pozitia , si se pregateste sa traga in tanc :o

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112367190.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#8 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 01 April 2005 - 05:03 PM

Ar mai fi cateva poze destul de clare dar cred ca am ocupat destul spatiu .
Astept sugestii , critici , sfaturi , comentarii , orice-uri , etc-uri ....

PS - pare acceptabila pt o prima tentativa serioasa , nu ? (cealalta mi-a luat prea putin timp pt a se numi tentativa , mai degraba incropeala )
Sper ca nu mi-am supraapreciat munca punand-o aici pe for :o

Astept sa vad ce ziceti .
De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#9 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 02 April 2005 - 09:06 AM

Salut Mk_IX,
1- Lucreaza si "etajele". Cartonul ala gofrat da prost pe diorama. Era bine sa-l "imbraci" pe partea superioara cu fasii de furnir care sa imite dusumeaua si sa pui pe acolo si ceva elemente de mobilier mai mult sau mai putin deteriorat.
Am gasit un exemplu. Diorama executata de Alghuhan Aksar Strazile Frantei.
2- sarma ghimpata numai aduce a sarma ghimpata. Lucrata un pic mai elaborat (si nu este asa complicat) poate arata foarte real.
3- Plasa de pe tanc nu are ce cauta acolo. Nu poate cadea de pe cladire la distanta aia. Mergea pusa atarnand pur si simplu de cladire si atarnand pe jos.
4- Nu toate elementele pentru diorame feroviare se potrivesc pe o diorama de genul ce ai facut tu. Copacul pare sa fie de la Noch si este oarecum ireal intr-o astfel de diorama.
Gasesti AICI trei metode de realizare de copaci pentru diorame si alte elemente pentru diorame. S-ar putea sa-ti fie de folos pe viitor.
Lasand la o patre imaginile un pic neclare, se pare ca in rest este bine.
Bafta si spor la diorame.

PS: N-am studiat diorama ta in detaliu, asa ca am comentat doar ce "mi-a sarit in ochi" :D
0

#10 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 02 April 2005 - 12:26 PM

Multumesc mult pentru raspuns .
In ceea ce priveste podelele , acum sunt ninse (caci nu are si tavan ) . Zapada de pe ele mi se pare acceptabila . Chiar inainte sa citesc mesajul am scos sarma ghimpata si am inceput sa o modific , sa semene cu ce am gasit pe net . Cu tzepii e mai greu la scara asta :) .
Mda , mi-a mai zis cineva despre plasa de pe tanc ... defapt am pus-o ca nu aveam ce face .
Copacul "cumparat" e defapt o buruiana naturala 100% , rupta din fata blocului . Sugerezi un trunchi mai gros ? Ca fara pom pare cam golasa .
Nu am pus inca mobilier . Ma gandeam la o masa cu cateva harti pe ea la parter (deh , comandamentul) iar la etaj un sifonier poate . Pe afara cred ca ar da bine niste butoaie (vazusem unele pe net dupa care ma inspir , 55 gal parca) si niste cutii de munitie .

As vrea o sugestie ce sa fac cu usa . Sa pun ceva sa o blocheze , ca doar nu intra cine vrea in comandament :D . Astept noi sugestii .

PS - Am pus inca un strat de zapada si - " parerea mea " - arata si mai bine . Dupa ce mai pun cateva detalii pun niste poze . Dar sa arate ma i bine intai .
De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#11 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 02 April 2005 - 12:45 PM

Da, iti sugerez sa faci trunchiul mai gros.
Buruiana ta este la fel cu cele de la Noch (tot naturale). Probabil este aceiasi buruiana :D
Nu stiu daca te-ai uitat unde ti-am indicat, dar spre exemplu asta este structura pentru niste viitori copaci facuti dupa una dintre metodel din link-ul din postarea anterioara.
Despre sarma ghimpata am sa revin luni seara si cu cateva poze despre cum o poti realiza mai usor.
Bafta!

PS: Vezi ca tot ce-ti apare subliniat in text este link catre ceva si aici si in postarea mea de mai sus.

PS2 Dar cred ca deja te si uiti unde te-am trimis :)

Aceasta postare a fost editata de Crios: 02 April 2005 - 12:49 PM

0

#12 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 04 April 2005 - 09:54 AM

Revin cu ce am promis despre cum se poate face sarma ghimpata.

Ghimpii sunt facuti din aceiasi grosime de sarma ca si restul sarmei ghimpate.
Infasori doua spire pe un ac subtire sau pe o sarma otelita ceva mai groasa de cat sarma pe care vei pune ghimpii.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112601255.jpg

0

#13 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 04 April 2005 - 09:55 AM

Bagi "ghimpii" pe o bucata de sarma la distante egale si faci aceiasi operatie si pe cealalta sarma.
Poti sa faci ghimpii si direct pe sarma daca aceasta este subtire (lita).
Ghimpii poat fi fixati cu cianoacrilat sau direct cu vopsea pe masura ce sut pusi pe sarma.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112601308.jpg

0

#14 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 04 April 2005 - 09:55 AM

Cand sunt gata cele doua sarme, cu toti ghimpii pusi si fixati, se impletesc intre ele prin rasucire astfel incat ghimpii de pe o sarma sa cada la jumatatea distantei dintre ghimpii celeilalte sarme.
Cu toate ca este o munca de durata, rezultatul va fi pe masura.
Se obtine o sarma ghimpata construita identic cu cea reala.
Bafta!

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-24-1112601348.jpg

0

#15 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 06 April 2005 - 02:53 PM

Multzumesc mult pentru ajutor , mai ales pt ideea de sarma ghimpata . E chiar im momentu acesta in lucru . Acum mai as avea nevoie de ceva informatii , daca se poate .
Cum sa fac cutiile de munitie ? Banuiesc ca o sa le fac de la zero . Ce material sa folosesc (banuiesc ca lemn) ? Merge din bucati mai late de traforaj ? (nu tin neaparat sa se deschida capacul ;) ) . Care sunt dimensiunile aproximative ? Mentionez ca scara este 1:72 .
A doua intrebare ar fi , din ce sa fac dungile acelea la butoaie ? Am vazut pe multe siteuri butoaie (50gal parca) , care aveau in relief niste dungi orizontale . Am folosit niste cilindrii dar , liniile fiind in relief , nu am stiut cum sa le fac .

PS-A doua intrebare e mai mult de curiozitate . E cam tarziu sa fac dungile acum , butoaiele fiind deja prinse . Si in plus , ar fi cam greu de observat acele dungi cu toata zapada de pe ele :(
De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#16 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 06:43 PM

Am mai facut alte poze astazi , si m-am gandit sa arat cum progreseaza .
De la ultimele poze , am mai pus pe ea o plasa de camuflaj modificata astfel incat sa semene cu cele vazute in poze , trei butoaie care sa blocheze intrarea in bloc , un nou strat de zapada , urme ale armaturii din podea - acolo unde este rupta - , mai multe scanduri in moloz (am revazut scene din Saving Private Ryan , si am vazut ca acolo erau din abundenta ) , doua obiecte de mobilier (o masa si un pat) , am scos plasa de pe tanc (chiar nu stie nimeni ce tanc e ???!!!???) .
Mai am destul de lucru , dar nu ma grabeste nimeni .

Acum si pozele .
Prima - vedere generala .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112892219.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#17 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 07:19 PM

Vedere de sus a cladirii , in special a plasei de camuflaj . M-am inspirat dupa niste poze , dar nu stiu cat de corect am reprezentat-o . Masa de sub ea , nu isi are locul acolo , va sta la parter . Dar mi se pare ca da bine in poza http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif . Am incercat sa fac niste troiene de zapada de care sunt multumit . In stanga se pot observa ramasite ale structurii de rezistenta , dar o sa pun si o poza mai clara .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112894348.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#18 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 07:50 PM

Un detaliu , anume butoaiele cu care am "baricadat" intrarea in cladire . Au vost vopsite negru iar peste ele am pus un strat de "zapada" . Avand in vedere ca nu ocupau toata intrarea , spatiul ramas liber l-am umplut cu cateva bucati mai mari de moloz (aracet intarit) care seamana destul de bine cu betonul .
Ca sa mai economisesc timpul tuturor , am pus trei poze intr-una , din unghiuri diferite . Se mai vad si niste urme de gloante deasupra usii .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112896232.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#19 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 07:55 PM

Acum , unul dintre ultimele lucruri la care am lucrat , sarmele din structura de rezistenta . Se vede de altfel si plasa de camuflaj .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112896533.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#20 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 07:58 PM

Acelasi lucru , dintr-un unghi putin diferit .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112896719.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#21 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 08:06 PM

Acum niste unghiuri care imi plac . Aici , nemaifiind ziduri , zapada a acoperit totul : zid , podele , tot . Nu reprezinta nimic semnificativ , dar pur si simplu mi-a placut poza .
In viitor aici o sa fie (sper) un MG 42 , vreo doua cutii de munitie si o sa ma mai gandesc .

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112897192.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#22 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 08:12 PM

Tentativele de mobilier . Pe masa , acelea se vor a fi niste harti , o carte , un tub de protectie pentru harti , un binoclu . Dincolo e un pat , care nu prea imi place , dupa ce ii pun o plapuma sau ceva o sa arate mai bine.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112897576.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#23 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 07 April 2005 - 08:18 PM

Si in final , ca sa arat ca sfaturile nu au fost puse in zadar http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif , o poza cu sarma mea ghimpata . Mai e ceva de lucru , sunt de abia la faza 1.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-7-1112897935.jpg

De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#24 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 08 April 2005 - 08:02 AM

Mk_IX, diorama ta incepe sa arate din ce in ce mai bine si mai elaborata.
Felicitari pentru munca de pana acum.
Sunt deja convins ca va iesi o lucrare cu care te vei putea mandri.
Cand voi avea ceva mai mult timp la dispozitie sa elaborez materialul, voi reveni si cu metoda de constructie a butoaielor si lazilor de munitie.
Bafta!
0

#25 Useril este offline   _Ronin 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 33
  • Inregistrat: 11-November 03

Postat 08 April 2005 - 10:02 AM

Arata din ce in ce mai bine diorama. Cat priveste blindatul, din cate-mi dau e seama, e un SU-85.
0

#26 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 08 April 2005 - 01:19 PM

Vreau sa incep prin a multumi pentru sfaturi si aprecieri .
Sa va prezint o idee noua , la care as vrea sa aflu ceva pareri . Ma gandesc sa mai fac inca vreo trei , de aceeasi dimensiune . Fiecare sa fie de sine statatoare dar daca vreau (si o sa vreau ;) ) sa pot sa le pun una langa alta , obtinand astfel o diorama de patru ori cat aceasta (la suprafata , sa nu se inteleaga gresit) . Astfel as putea "regiza" o scena de bataie mai mare , sa am vreo doua tancuri , eventual un Flak88 .
Nu mai tin minte daca am spus , dar tancul acela ar cam intentiona sa isi ia zborul :( . Ma gandesc sa pun altceva in locul lui . La momentul actual cand "diorama-lego" e doar un vis , intentionez sa imi iau un "M 16 Halftrack & U.S. Infantry" (nu cred ca am voie sa precizez firma) . Asa as avea si o masina si ceva soldatzei . Momentan am doar unul si ala venit din viitor . Stie cineva la cati soldatei sa ma astept la un astfel de kit ?

Sugerez celor care stau aproape (adica cam in acelas oras) sa incerce ideea . Fiecare poate face o bucata (dupa un plan destul de bine pus la punct) iar intr-un weekend sa se intalneasca toti , sa le puna laolalta si sa se minuneze . Desigur , trebuie in primul rand sa se clarifice dimensiunile , apoi constructia din materiale comune (sa nu faca unul din celuloza si altul din komadur -parca asa ii zice) . E destul de mult de munca , dar ce ziceti de idee ?
Eu o sa incerc oricum .

PS @_Ronin - ti-a spus cineva ca te pricepi ??? ai nimerit . am dat search pe google si am gasit poze aproape identice . Mersi mult de tot
:( .
De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#27 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 08 April 2005 - 02:21 PM

Ideea cu dioramele modulare e destul de intalnita la cele feroviare si la wargames. Ar iesi ceva sa faci mai multe si sa le unesti dar se va vedea locul unde se uneste.
Daca scara kit-ului comandat e 1:72 te astepti la 40-50 figurine. Imi place cum se vede zapada. Persevereaza ca iese bine. Abia astept sa o vad gata.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#28 Useril este offline   Mk_IX 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 04-March 05

Postat 08 April 2005 - 02:37 PM

Zapada e aracet . Aracet simplu , fara nimic , pus , cum am putut eu mai bine . La scara asta , iese destul de bine . Drumul ma sfatuiti sa il acopar cu "zapada" ca momentan e celuloza goala . Sau sa pun ceva pamant (autocolant care imita pielea sau caramizile ), si sa il acopar partial , mai putin unde au fost snilele .
Aici vine avantajul ca e iarna , la modulare - unde e groapa sau despartitura , pui ceva alb sa desparti . Ca sa nu se lipeasca si sa poata sa isi ia fiecare bucata , cred ca ar merge cu ceva gen spuma de ras .

@ Olaf - ma refer la kiturile 1:72 care au un tank/halftrack/chestie si soldati . Acolo nu stii la cati sa ma astept ?
De obicei practic modelismul static ...dar daca imi cade un avion de pe biblioteca , asta inseamna ca practic si aeromodelismul ?
0

#29 Useril este offline   Crios 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 08-September 03

Postat 08 April 2005 - 05:05 PM

Mk_IX, la 8 Apr 2005, 13:19, a spus:

PS @_Ronin - ti-a spus cineva ca te pricepi ???

@Mk_IX, hai sati arat ceva.

http://cartula.net/modules/xcgal/albums/userpics/10020/normal_Discutie%20I.JPG

http://cartula.net/modules/xcgal/albums/userpics/10020/normal_Dio-02.jpg

http://cartula.net/modules/xcgal/albums/userpics/10020/normal_detaliu%20plasa%20mic.jpg

http://cartula.net/modules/xcgal/albums/userpics/10020/normal_Tiger%20final%2001%20mic.jpg

http://cartula.net/modules/xcgal/albums/userpics/10020/normal_PzKpfw%20IV%20RO%2003.JPG

Cateva exemple de lucrari ale carui autor este Ronin.
Deci.... ai dreptate!
Se pricepe! :D
Bafta!
0

#30 Useril este offline   _Ronin 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 33
  • Inregistrat: 11-November 03

Postat 11 April 2005 - 06:48 AM

:) Multumesc, Crios! ;)
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro