Modelism - RHC Forum: Elicopter pt incepator - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Elicopter pt incepator vreau sa-mi fac elicopter... cadou :)

#1 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 28 March 2005 - 06:24 AM

Din ciclul ''vreau sa-mi fac elicopter si sa pun boxe pe el'' :D pun urmatorul subiect:

Vreau sa-mi fac un elicopter... cadou.

Asa ca, logic, urmatoarea intrebare, dat fiind ca sint un incepator intr-ale elicopterelor, este:
Ce model ati recomanda, voi astia cu experienta, pentru inceput?

* electric mic - gen Protech Zoom
* termic - gen Raptor 50
* electric mai mare - gen Spirit Pro Robbe

Le-am pus in ordinea crescatoare a preturilor. Care ar fi mai bun pentru invatat?

Aici nu ar fi numai problema invatatului. Tinind cont ca chiar si cel mai ieftin, costa destul de mult, cred ca totusi un model mai ''destept'' ar fi mai indicat. Nu vreau ca dupa ce invat sa-l pilotez, sa constat ca e limitat in posibilitati si sa ma plictisesc repede de el si sa-l arunc sau sa se puna praful pe el. Deci, pretul e o problema dar nu chiar asa de mare. Se poate jongla putin calitate/pret.

Chestia cu simulatorul sa o lasam pe altadata pentru ca e fumata deja.
Mersi anticipat,
Luci
0

#2 Useril este offline   ReD 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 481
  • Inregistrat: 12-August 03
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Heli, Aero, Auto

Postat 28 March 2005 - 08:27 AM

dai un search pe rcuniverse dupa raptor. tin minte ca am citit un subiect in care multa lume se plangea ca motoarele thunder tiger care echipeaza acest elicopter sunt proaste si se opresc in zbor.

nu am elicopter dar ca la aeromodele. mai mare mai bine.
come to the dark side. we have cookies!
0

#3 Useril este offline   jester 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1296
  • Inregistrat: 11-April 04

Postat 28 March 2005 - 10:19 AM

si nici faza cu limitarea in posibilitati nu e o problema. daca te plictisesti de el, poti sa-l "faci cadou" cuiva, ca sunt o gramada care abia l-ar apuca. :D
daca chiar nu gasesti pe nimeni da-mi un tel si vedem cum rezolvam sa te scapi de el. :D :D
I feel the need, the neeed for speeed.....
0

#4 Useril este offline   Adrianni 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 247
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 28 March 2005 - 10:46 AM

Salut,
Uite, eu am un elicopter Caliber 30 facut de Kyosho daca ai auzit de modelul asta. Are marele avantaj ca se poate seta in modul expert si incepator prin inversarea gripurilor palelor. Zboara excelent, foarte stabil dar si manevrabil. Am facut cu el si zbor pe spate si tonou si looping si e foarte iertator. Dar e foarte important ce componente pui pe el. Daca te intereseaza, il vand, echipat cu statie sau fara.
Adrian
0

#5 Useril este offline   Radu_ 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1784
  • Inregistrat: 13-March 04
  • Gender:Male
  • Location:Brasov

Postat 28 March 2005 - 07:22 PM

O descriere a ceea ce inseamna elicopterele electrice mai populare in ziua de astazi .Pro si contra , date tehnice despre fiecare model, probleme constructive si reglaje.
Articolul este pentru inceptori si pentru avansati in egalamasura. Este luat de pe Net si il postez ca atare. Sper sa va fie de folos.

Fisiere atasate


Invata repede si aplica...tot repede!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro