Modelism - RHC Forum: FINISARE / VOPSIRE - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

FINISARE / VOPSIRE Bismarck

#61 Useril este offline   robert15 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1149
  • Inregistrat: 21-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Galati
  • Interests:veliere rc, mountain bike,

Postat 23 February 2012 - 10:30 PM

cu chitul auto se lucreaza usor si foarte bine dar trebuie avut grija la intaritor....o cantitate mare de intaritor intareste rapid chitul,de aceea lucrati cu cantitati mici pentru a nu fi nevoiti sa aruncati chitul aiurea(asta in cazul in care ati pus mult intaritor).spritz chitul este si mai bun dar il puteti da dupa o mana zdravana de chit auto pe care in prea;abil l-ati slefuit.spor.
Stamate Robert, CSU Galati

sunt perfect sanatos.....mi-au spus vocile
0

#62 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 February 2012 - 09:47 AM

inca o poza...! nu pot trimite mai multe...http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/angry.gif ...mai incerc!Fisier atasat  100_1392.JPG (287.38K)
Number of downloads: 323
0

#63 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 February 2012 - 09:58 AM

Fisier atasat  100_1472.JPG (329.75K)
Number of downloads: 419
incerc sa trimit mai multe poze pe aceeasi pagina dar nu pot! iertare!
0

#64 Useril este offline   Zânu' 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 46
  • Inregistrat: 09-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare, Airsoft, Fotografie, Grafica

Postat 24 February 2012 - 10:19 AM

 luciB, la 24 February 2012 - 09:58 AM, a spus:

100_1472.JPG
incerc sa trimit mai multe poze pe aceeasi pagina dar nu pot! iertare!


Pozele se insereaza pe rand, nu poti selecta mai multe o data.
incarci o poza in editor, ii dai "insereaza in postare", dupa care mai dai o data "browse" -> selectezi poza -> "ataseaza acest fisier" -> "insereaza in postare" si tot asa pana le pui pe toate :)

Oricum, frumos neamtu' :)
Atata timp cat ma voi putea misca, atata timp cat va mai fii un dac care va vrea sa traieasca liber, ne vom bate pentru acest pamant. Bun si frumos. Daca nu mai avem cetati, ne vom bate in ruinele lor. Si cand va mai fi o singura palma de pamant, pe care sa putem sta in picioare.. ne vom bate pentru palma acea. Aceasta e legea! Singura, alta nu cunosc.
0

#65 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2012 - 03:17 PM

 luciB, la 24 February 2012 - 09:58 AM, a spus:

100_1472.JPG
incerc sa trimit mai multe poze pe aceeasi pagina dar nu pot! iertare!


De asemenea incearca sa le mai micsorezi un pic reducand numarul de pixeli (nu dimensiunea lor). Limita este daca nu ma insel de cam 500K de poze per postare. Daca reduci dimensiunea sub 100K iti vor intra mai multe. Pozele tale au cam 300K fiecare. Mult! De aceea nu intra decat una per post.


Cu stima!

Emil
0

#66 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 February 2012 - 03:56 PM

Fisier atasat  100_1394.JPG (74.64K)
Number of downloads: 451Fisier atasat  100_1394.JPG (74.64K)
Number of downloads: 451incercare!!!http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gifFisier atasat  100_1393.JPG (76.09K)
Number of downloads: 348
0

#67 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 24 February 2012 - 04:08 PM

Reusesc sa le redimensionez! Multumesc mult ,baieti,ptr.sfaturi! http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif

O revin cu poze..!
0

#68 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 24 February 2012 - 10:50 PM

Pune te rog poze cu macheta inainte vopsire...ai chituit in intregime coca?
0

#69 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 25 February 2012 - 09:33 AM

Fisier atasat  Fotografie0076.jpg (33.84K)
Number of downloads: 523Fisier atasat  Fotografie0073.jpg (32.97K)
Number of downloads: 526Fisier atasat  Fotografie0075.jpg (64.18K)
Number of downloads: 534

Fisier atasat  Fotografie0072.jpg (64.13K)
Number of downloads: 549
0

#70 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 25 February 2012 - 09:40 AM

Salut! Da,am chituit in totalitate nava! Surplusul de material(chit) iese la smilgher!
Am folasit un smilgher de 120 dupa care unul de 160 si 180....
0

#71 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 February 2012 - 10:04 AM

 luciB, la 25 February 2012 - 09:33 AM, a spus:


Cand redimensionezi o fotografie digitala ai posibilitatea sa manipulezi doua lucruri: Dimensiunile fizice ale pozei (ex: 54x43 cm) sau densitatea de pixeli (800x600 pixeli). Doar reducerea numarului de pixeli ajuta la micsorarea marimii fisierului, pentru ca astfel se reduce numarul de puncte (pixeli) pentru care calculatorul inmagazineaza informatia. Reducerea dimensiunii fizice a pozei (acel 54x43 cm) nu va face decat ca mai multi pixeli (pentru care cantitatea de informatie inmagazinata este aceeasi) sa fie inghesuiti pe o suprafata mai mica si mai greu de vazut.
De asemenea poti sa umbli si la rata de compresie a jpeg-ului, cu cat mai mare cu atat e mai mica poza. Incearca mai multe combinatii si daca vei obtine poze de dimensiuni fizice mai mari decat cele pe care le-ai postat tu dar nu mai mari de 100K este perfect. Pentru asta foloseste si tu Photoshop sau macar AcdSee (exista oricum multe programe care fac redimensionare a pozelor).
Bafta!
Emil
PS. Scuze pentru off-topic dar prietenul nostru TREBUIE !!! neaparat ajutat sa mai reduca numarul de posturi si sa ne poata pune poze de calitate cu modelul lui care arata extraordinar! :rolleyes:

Aceasta postare a fost editata de FullMetalJacket: 25 February 2012 - 10:06 AM

0

#72 Useril este offline   densusan 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 77
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:HATEG

Postat 25 February 2012 - 06:27 PM

 luciB, la 25 February 2012 - 09:33 AM, a spus:


FELICITARI!!!!!
Arata foarte bine nava ta :)
0

#73 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 25 February 2012 - 08:32 PM

 luciB, la 25 February 2012 - 09:48 AM, a spus:

Salut! Da,am chituit in totalitate nava! Surplusul de material(chit) iese la smilgher!
Am folasit un smilgher de 120 dupa care unul de 160 si 180....

Multumesc de raspuns.

Am intrat in prafarie...cu totul :girl_devil:
Maine sper sa reusesc sa ii trag o mana de spritz chit.

Fisiere atasate


0

#74 Useril este offline   Zânu' 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 46
  • Inregistrat: 09-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare, Airsoft, Fotografie, Grafica

Postat 25 February 2012 - 08:56 PM

 FullMetalJacket, la 25 February 2012 - 10:04 AM, a spus:

Cand redimensionezi o fotografie digitala ai posibilitatea sa manipulezi doua lucruri: Dimensiunile fizice ale pozei (ex: 54x43 cm) sau densitatea de pixeli (800x600 pixeli). Doar reducerea numarului de pixeli ajuta la micsorarea marimii fisierului, pentru ca astfel se reduce numarul de puncte (pixeli) pentru care calculatorul inmagazineaza informatia. Reducerea dimensiunii fizice a pozei (acel 54x43 cm) nu va face decat ca mai multi pixeli (pentru care cantitatea de informatie inmagazinata este aceeasi) sa fie inghesuiti pe o suprafata mai mica si mai greu de vazut.
De asemenea poti sa umbli si la rata de compresie a jpeg-ului, cu cat mai mare cu atat e mai mica poza. Incearca mai multe combinatii si daca vei obtine poze de dimensiuni fizice mai mari decat cele pe care le-ai postat tu dar nu mai mari de 100K este perfect. Pentru asta foloseste si tu Photoshop sau macar AcdSee (exista oricum multe programe care fac redimensionare a pozelor).
Bafta!
Emil
PS. Scuze pentru off-topic dar prietenul nostru TREBUIE !!! neaparat ajutat sa mai reduca numarul de posturi si sa ne poata pune poze de calitate cu modelul lui care arata extraordinar! :girl_devil:



Emil, te contrazic putin. Reducand numarul de pixeli, reduci si acea "dimensiune fizica" si viceversa. Ceea ce spui tu, ca fiind varianta a doua, este vorba de rezolutie, calculata in dpi (dots per inch) / ppi (pixel per inch) - cele trei componente sunt in stransa legatura - dimensiunea fizica, rezolutia in ppi si dimensiunea in pixeli.
La micsorarea "dimensiunii fizice" cantitatea de informatie nu este aceeasi (vorbim de imagine tip rastru) ci in functie de rata de micsorare, un pixel este rezultatul combinatiei unui numar de n pixeli din imediata apropiere. Intr-adevar imaginea devine mai putin clara.

Eu unul folosesc urmatoarele setari: rezolutia 72 dpi (aceasta este si rezolutia monitorului), dimensiunea in pixeli 800x600 si in photoshop "image quality" = 4 (pe o scara de la 1 la 12).

Pentru alte discutii PM.

Spor!
Atata timp cat ma voi putea misca, atata timp cat va mai fii un dac care va vrea sa traieasca liber, ne vom bate pentru acest pamant. Bun si frumos. Daca nu mai avem cetati, ne vom bate in ruinele lor. Si cand va mai fi o singura palma de pamant, pe care sa putem sta in picioare.. ne vom bate pentru palma acea. Aceasta e legea! Singura, alta nu cunosc.
0

#75 Useril este offline   densusan 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 77
  • Inregistrat: 13-August 11
  • Gender:Male
  • Location:HATEG

Postat 26 February 2012 - 09:04 AM

 valeriuciprian, la 25 February 2012 - 08:32 PM, a spus:

Multumesc de raspuns.

Am intrat in prafarie...cu totul :clapping:
Maine sper sa reusesc sa ii trag o mana de spritz chit.

Salut!
Nevasta ce zice?de praful ce l-ai facut in casa ca eu pot sa fac asa ceva doar in garaj
0

#76 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 26 February 2012 - 09:12 AM

Eram pe balcon alone :blink: oricum am facut curat...ma rog ...aproape curat. :clapping:
Garaj nu am. :good:

Aceasta postare a fost editata de valeriuciprian: 26 February 2012 - 09:13 AM

0

#77 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2012 - 10:50 AM

 Zânu, la 25 February 2012 - 08:56 PM, a spus:

Emil, te contrazic putin. Reducand numarul de pixeli, reduci si acea "dimensiune fizica" si viceversa. Ceea ce spui tu, ca fiind varianta a doua, este vorba de rezolutie, calculata in dpi (dots per inch) / ppi (pixel per inch) - cele trei componente sunt in stransa legatura - dimensiunea fizica, rezolutia in ppi si dimensiunea in pixeli.
La micsorarea "dimensiunii fizice" cantitatea de informatie nu este aceeasi (vorbim de imagine tip rastru) ci in functie de rata de micsorare, un pixel este rezultatul combinatiei unui numar de n pixeli din imediata apropiere. Intr-adevar imaginea devine mai putin clara.
Eu unul folosesc urmatoarele setari: rezolutia 72 dpi (aceasta este si rezolutia monitorului), dimensiunea in pixeli 800x600 si in photoshop "image quality" = 4 (pe o scara de la 1 la 12).
Pentru alte discutii PM.

Spor!

Probabil m-am exprimat eu gresit! La asta ma refeream : "Document size". Oricum ai mari sau micsora dimensiunile numerul de pixeli ramane (cam) acelasi Fisier atasat  Clip.jpg (43.46K)
Number of downloads: 54
Datele despre dimensiunea documentului sunt doar o bucatica de informatie continuta in fisier. Modificarea acesteia nu duce la modificari esentiale ale dimensiunii fisierului. La acest aspect ma refeream.
OK! Aste este o discutie pentru alte topicuri. Ideea este pentru @LuciB : Iti recomand sa folosesti setarile recomandate de @Zanu si vei putea posta poze de calitate care vor incape in posturile tale. Bafta!
Cu stima!
Emil
0

#78 Useril este offline   FullMetalJacket 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 02-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2012 - 10:55 AM

 densusan, la 26 February 2012 - 09:04 AM, a spus:

Salut!
Nevasta ce zice?de praful ce l-ai facut in casa ca eu pot sa fac asa ceva doar in garaj

Iti spun eu cun este! Intr-o mana ti smirhelul iar in cealalta apiratorul! A... si nu intorci privirea de la macheta chiar daca simti privirea sfredelitoare a nevestei in ceafa! :drinks:
Cu compasiune (pentru ce au nevasta si nu au garaj)!
Emil
0

#79 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 26 February 2012 - 11:44 AM

 FullMetalJacket, la 26 February 2012 - 10:55 AM, a spus:

Iti spun eu cun este! Intr-o mana ti smirhelul iar in cealalta apiratorul! A... si nu intorci privirea de la macheta chiar daca simti privirea sfredelitoare a nevestei in ceafa! :yahoo:
Cu compasiune (pentru ce au nevasta si nu au garaj)!
Emil

Salut Emil!
Mai exista si varianta B: pui nevasta sa tina aspiratorul fiindca atunci cand s-a maritat (sau cand ne-am nenorocit noi barbatii) a spus ca: la bine si la greu......deci.......eu apelez des si la serviciile ei si la ....... bugetul familiei atunci cand intru in pana.....:drinks: :drinks: :yahoo:
Spor la finisare/vopsire.
0

#80 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 27 February 2012 - 05:53 AM

Fisier atasat  100_1505.JPG (69.57K)
Number of downloads: 378 Fisier atasat  100_1506.JPG (71.4K)
Number of downloads: 393

va salut! am incercat iar sa redimensionez pozele ! 400/300 pixeli... cred ca este bine acum!
O saptamana buna!
0

#81 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 27 February 2012 - 06:16 AM

XYZ ...mai exista si varianta C...sa iti speli toate pacatele de 8 martie :drinks:

O mana de spritzchit...o slefuire si inca o mana de spritzchit.
Vopsirea nu a fost facuta in casa.
luciB ai incercat sa faci cum ti-am explicat pe mesageria privata?

Fisiere atasate


0

#82 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 27 February 2012 - 06:33 AM

valeriuciprian,nu ,nu am incercat....mi-a fost teama sa nu deranjez! oricum multzam fain!

arata foarte bine nava ta! BAFTA!http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/drinks.gif
0

#83 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 27 February 2012 - 06:48 AM

Merci...nu e nici un deranj. :drinks:
0

#84 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 27 February 2012 - 07:32 PM

 valeriuciprian, la 27 February 2012 - 06:16 AM, a spus:

...mai exista si varianta C...sa iti speli toate pacatele de 8 martie :D

Salut si felicitari ptr exemplar.
Am scapat cu 1 si 8 martie.......a avut liber la cheltuieli......doar cardul sta la "sefa".......sper sa mai fi ramas pe el macar ptr 2 numere de bismarck :D :ph34r: :lol:......
eu mai am mult de lucru pana sa o aduc in "halul" asta.......am cam gazat un pic casa si era cat pe aci sa dorm pe pres......deocamdata inca ma mai lupt cu chitul.....am facut rost de unul foarte pretentios in sensul ca se usuca foarte greu, in schimb se prinde foarte bine pa lacul care l-am dat inainte pe coca.
Stima si spor la bismarcit

Aceasta postare a fost editata de XYZ: 27 February 2012 - 07:32 PM

0

#85 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 27 February 2012 - 07:39 PM

 luciB, la 27 February 2012 - 05:53 AM, a spus:

va salut! am incercat iar sa redimensionez pozele ! 400/300 pixeli... cred ca este bine acum!

Salut!
Incearca sa reduci poza undeva la 800x600....este o rezolutie ok si nu ocupa mult ca si spatiu.....plus de asta poti sa postezi mai multe poze deodata
Spor la treaba.

PS: fiecare am fost la randul nostru un incepator in toate......eu inca ma mai consider unul din ei cu toate ca sunt un junior :D

Aceasta postare a fost editata de XYZ: 27 February 2012 - 07:40 PM

0

#86 Useril este offline   valeriuciprian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 221
  • Inregistrat: 14-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Galati

Postat 27 February 2012 - 07:39 PM

Pentru rapiditatea uscarii chitului poti aseza macheta langa calorifer...
Spor.
0

#87 Useril este offline   XYZ 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 253
  • Inregistrat: 24-January 12
  • Gender:Not Telling

Postat 27 February 2012 - 08:00 PM

 valeriuciprian, la 27 February 2012 - 07:39 PM, a spus:

Pentru rapiditatea uscarii chitului poti aseza macheta langa calorifer...
Spor.

Salut!
Am facut-o deja dar tot nu s-a uscat asa de repede....uneori am asteptat si o saptamana......am citit mai bine pe cutie si am descifrat misterul.....trebuia lucrat la o temp de 25-30 grade unde timpul de uscare era de vreo 48 ore, dar........in balcon la mine nu prea mai ajunge caldura.....asta fiindca nu am avut rabdare pana la primavara........cum spunea un coleg......cu o berica pe masa si un pic de soare in ceafa.
Spor la bismarcit.
0

#88 Useril este offline   NAF 

  • 0722580206
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1373
  • Inregistrat: 07-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti,cringasi-regie

Postat 27 February 2012 - 08:33 PM

Domnilor eu nu mai cochetez cu navo de pe vremea pionieratului dar cred ca am ceva experienta in lemn.Am citit cu interes cele scrise de voi si in mare parte sunt ok,multi chiar stiu ce sa face ,materiale sunt de care vrei,etc.
Va spun o modalitate de vopsire pe care eu o fac la mesele de biliard:
-slefuire in crud a lemnului cu 2-3 granulatii.
-o mina de culoare(foarte vaga-deschisa)-asta evidentiaza defectele in prima faza.
-neaparat grund-eu merg pe poliuretanic bicomponent cu catalizator de mare viteza cu grad mare de duritate un CT34-35.
-slefuire cu glaspapier cu pulbere diamantata sau calc(depinde de ce vreau) de pe la 240 pina la 300 granulatie
-desprafuire dupa care se repeta grund-slefuit de inca 3-4 dati-in funtie de cum arata suprafata.
-lacuire -propriu-zisa la fel - lac diamant super dur bicomponent.
-se dau 2-3 maini de lac,intre ele culoare sau se poate pune culoare in lac.(asa iese o culoare profunda transparent-opac nu stiu cum sa explic exact)
Uitasem de chit: e tot un bicomponent se face ca sticla,se slefuieste un pic mai greu decit ala auto,e de 10 ori mai scump,dar foarte bun si se aplica dupa slefuirea lemnului in crud si daca e nevoie si intre mainile de grund cu un mic ajutor de slefiuire acolo unde e gaura .

Aceasta postare a fost editata de NAF: 27 February 2012 - 08:38 PM

0

#89 Useril este offline   luciB 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 302
  • Inregistrat: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI

Postat 27 February 2012 - 09:55 PM

Salut prieteni! Stie careva pana la ce nivel se duce vopseaua (ral 7012 ,visiniu)..?.ma rog de jos in spre punte(sus)
0

#90 Useril este offline   Zânu' 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 46
  • Inregistrat: 09-January 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare, Airsoft, Fotografie, Grafica

Postat 28 February 2012 - 01:19 AM

 luciB, la 27 February 2012 - 09:55 PM, a spus:

Salut prieteni! Stie careva pana la ce nivel se duce vopseaua (ral 7012 ,visiniu)..?.ma rog de jos in spre punte(sus)


Salut,

In primul rand nu este vorba de RAL 7012. Uite aici documentatia cu codurile de culoare LINK.

Cat despre opera vie, sincer nu stiu daca scrie pe undeva in site-ul de mai sus (e destul de tarziu acum sa caut). Daca nu sunt trecute niste date exacte, atunci trebuie vopsit ochiometric, pe baza planurilor care se gasesc aici.

Spor.
Atata timp cat ma voi putea misca, atata timp cat va mai fii un dac care va vrea sa traieasca liber, ne vom bate pentru acest pamant. Bun si frumos. Daca nu mai avem cetati, ne vom bate in ruinele lor. Si cand va mai fi o singura palma de pamant, pe care sa putem sta in picioare.. ne vom bate pentru palma acea. Aceasta e legea! Singura, alta nu cunosc.
0

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro