Modelism - RHC Forum: CAUT SCHITE AEROMODELE CU MOTOR - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

CAUT SCHITE AEROMODELE CU MOTOR Planuri trainer si/sau acrobatie

#1 Useril este offline   BOGO 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 28-February 03

Postat 03 March 2003 - 02:05 PM

Caut niste planuri pentru a construi acasa un aeromodel tip trainer sau mai bine unul de acrobatie. Din acest motiv cer ajutorul veteranilor si celor dispusi sa sprijine cu informatii de ordin tehnic un asemenea proiect.
Ma intereseaza in special planuri tiparite sau pe suport de hartie dar nu refuz nici unul pe cd sau discheta.
In speranta ca se va gasi cineva sa ma ajute,
Multumesc,
BOGO http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif
0

#2 Guest_Webmaster_*

  • Grup: Guests

Postat 03 March 2003 - 02:17 PM

Vezi aceasta discutie!
Gasesti acolo o multime de planuri.
0

#3 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 11 March 2003 - 07:47 PM

Saltare impatimiti in ale aeromodelismului! De curand am inceput sa descopar si eu frumusetea aeromodelismului, da nu prea stiu de unde sa incep....m-am gandit sa construiesc un elicopter, apoi am citit ca e foarte complicat.....acu ma gandesc sa construiesc un avion, unu mic, mic de tot :)nu am nici o cunostinta in domeniu ( am terminat Conservatoru ) , da ma gandesc ca or fi nishte oameni pe forumu` asta care ar putea sa-mi dea nishte sfaturi....zic si io...cam ce planuri de avioane sa folosesc, cam ce motor chestii de astea. Astept cu nerabdare un raspuns. pa
0

#4 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 11 March 2003 - 07:49 PM

ops....cred ca nu am trimis unde trebuia mesajul...mai incerc
0

#5 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 11 March 2003 - 08:11 PM

Ba ai nimerit exact unde trebuia. Nici un model prea mic nu-i potrivit ca sunt destule probleme si la alea. Mai bine unul potrivit de mare, simplu de construit, ceva mai robust, stabil si daca se poate, nu foarte scump. Ceva rabdare peste toate, nervi si spor la treaba. Ca restul gasesti pe toate drumurile. Bine ai venit printre noi. Sper sa nu te sperii de toate aberatiile pe care le scriem pe forum... Când te superi pe viata, pune mâna pe o piatra, arunc-o cât poti de tare si tot modelism se cheama ca faci, daca studiezi fenomenul. E interesant si ieftin. Nu te supara pe noi chiar de la inceput. In rest totul e OK. Spor la treaba. Daca poti sa-ti faci un amic care sa-ti cedeze un model sau sa te ajute cu unul, sa nu trebuiasca sa inventezi iar roata, tare bine ar fi. Ca de roþi ai timp toata viata...
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro