Modelism - RHC Forum: Doru Davidovici - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Doru Davidovici Pilot scriitor

#31 Useril este offline   Allex 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 226
  • Inregistrat: 18-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Caransebes

Postat 09 March 2007 - 04:35 PM

spuneati de poze cu doru...eu am ceva...dar tot de pe net

Fisiere atasate


0

#32 Useril este offline   Allex 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 226
  • Inregistrat: 18-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Caransebes

Postat 09 March 2007 - 04:40 PM

...

Fisiere atasate


0

#33 Useril este offline   Allex 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 226
  • Inregistrat: 18-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Caransebes

Postat 09 March 2007 - 04:44 PM

...

Fisiere atasate


0

#34 Useril este offline   Allex 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 226
  • Inregistrat: 18-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Caransebes

Postat 09 March 2007 - 04:45 PM

...

Fisiere atasate


0

#35 Useril este offline   Allex 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 226
  • Inregistrat: 18-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Caransebes

Postat 09 March 2007 - 04:50 PM

La cererea voastra pot continua cu poze(dar sa nu ma facetzi vanator de stelutze si prostii d`astea;) ).
Eu am citit aproape toate cartile lui doru....frumos a stiu sa lege cuvintele.
Tatal meu l-a intalnit de vreo 3 ori si mi-a spus ca era arogant si plin de el.
0

#36 Useril este offline   be_razna 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 18-December 06

Postat 16 March 2007 - 07:26 PM

Big, la 7 Mar 2003, 11:05, a spus:

Marinare ai oarecare dreptate. insa fiecare om este construit din mai multe elemente. Unele pozitive altele mai ... putin pozitive. De ex. am auzit o barfa cum ca ii placea sa impuste caini, fugarindu-i cu masina. nu stiu daca este adevarat. ar fi regretabil sa fie asa. insa partea aia de acrobatie o facea bine. ca mai bushea cate un mig... asta e.

Big U. Diu

Impusca caini calarind o Mobra hoinar ! :D si nu o facea din rautate ci din necesitate ! intr-o unitate de cateva zeci de kilometrii patrati , cainii se inmultisera alarmant de tare si la Borcea unde era comandant nu exista un serviciu gen ! tragea cu un Geco ! Un tip formidabil din toate punctele de vedere ! Merita sa vezi o "sonda" facuta de el(si acum dupa mai bine de 17 ani nu am uitat imaginea rasturnata a avionului cu jambele indreptate spre cer , care traversa aerodromul la mai putin de 20 de metri inaltime , cu cateva sute de kilometri pe ora! :D La Borcea am vazut si motorul dublei lui D.D. scos de la 20 de metri din pamant ! Era singurul lucru care mai ramasese ! D.D. ..(dupa parerea mea si dupa timpul pe care l-am trait pe acel aerodrom din inima campiei Baraganului) , descria perfect viata dinauntru si dinafara carlingii !

Aceasta postare a fost editata de be_razna: 16 March 2007 - 09:22 PM

0

#37 Useril este offline   Luftwaffe.SS 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 18
  • Inregistrat: 12-October 06

Postat 18 March 2007 - 11:08 PM

E pacat ca o idee buna se ineaca in certuri inutile si in orgolii marunte.

Subiectul era D.D. nu altcineva, nu pe cine cunoaste x si ce facea y.
E vorba de un om, de un talent, de un vrajitor care prin cartile lui ne punea pe fiecare dintre noi, in celula de alarma, pe holurile spitalului militar, in carlinga avionului, in aeroport asteptand cu un pahar de pepsi in fata sa vina Chioru, sau iubita stewardesa, sa ne plimbam cu untiera, cu mercedesul amfibie, sa zburam cu AN-ul si sa sarim cu parasuta. Cum am urmarit Saint Bernarzi jucandu-se cu sosetele murdare si cum si azi ma gandesc ca el a preferat sa moara in avion, nu uitandu-se la ele. Datorita lui, urasc soneriile bing-bang, sun cu sunet de morse, prin ..-, tot cu D ma cheama, mereu ma gandesc ca tot ce conteaza e sa ma ridic si sa merg. uneori am ideea de a cumpara toate merele cuiva sa poata pleca acasa si tot asa mereu ma intreb ce caut acolo(undeva - oriunde). Nu copiez, dar mereu m-am regasit in randurile lui. Privitul in tavan, plecatul la impuls, visul si dorinta de a zbura.

Ganditi-va la el ca la cel care ne-a imbracat in costumele anti-g, cu furtune ciudate, conectate savant, curbe si calcule matematice a variantelor, virajelor si traiectoriilor, pacanitul fotomitralierei,lumina verde calda a bordului de Mig 21, lunima rece, dura ,rosie a pericolului, ideea ca nu se ejecteaza, ca trebuie sa salvezi pasarea, jumatatea ta care traia odata cu tine doar cand voi 2 erati in aer, care invia cand te suiai in ea, drumul pe care toti l-am facut cu el la aerodrom, cum am suferit pierderea unui coleg si prieten si a aripilor lui. El e cel care ne-a facut sa traim clipe de aviator.

Un om, o poveste, un pilot si un artist al cuvintelor!

Puiul de rechin, e pui sau e rechind? Zbor lin Doru, esti acolo unde ai vrut o viata, sus!
0

#38 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 19 March 2007 - 07:49 AM

@Luftwaffe SS: ASTA trebuiau sa vada totzi cei care au abordat, mai mult sau mai putzin inspirat, subiectul DD !!!
Restul cu caini impuscati si avioane rupte.....kaka-maka-mere-acre :) ...oricumavioanele se mai rup, ca dáia sunt avioane (uneori, ca sa faci omleta, trebuie sa mai spargi si niste oua)....iar cainii (in afara de aia pe care-i iubesc ) sunt cam multi , mult prea multi pentru strazile unui oras care se vrea civilizat si cu pedigree.....

Intr-un cuvant: sa traiesti Luftwaffe SS si dau o BR (nu numai) pentru cuvintele pe care le-ai scris aici pe forum! :rolleyes:
No brain, no headache.....
0

#39 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2007 - 08:17 AM

Bai, voi ori sunteti tampitzi, ori io sunt cretin!

NU PRICEPETI CA IMPUSHCATUL CAINILOR ERA PUS IN CARCA LUI LUCA???
NU ERA VORBA DE D.D. !!
CITITI NAIBII, CU CAPUL LIMPEDE!!
A MAI CLARIFICAT SI MARINARUL ASPECTUL, MAI DEVREME!!!

Nu va este clar? Pe D.D. nu il cunosc decat ca si scriitor... Voi il vedeti pe D.D. impuscand caini de pe Hoinar sau din masina?
Pe Luca nu il cunosc ca om. Nu pot sa zic nimic de el - ii las pe altii.

Iar parerea mea este ca daca tu, om - fiinta superioara, adica - poti sa-ti gasesti o justificare a actului criminal de a impusca niste caini (as extrapola la orice forma de viata, nu neaparat cu referinta dedicata, canina), atunci nu meriti eticheta de "fiinta superioara". Nu esti decat un criminal ordinar.
Daca nu poti rezolva altfel problemele iscate din cauza unor caini ce se inmultesc fara putinta de control (oare?), atunci nu te-ai indepartat tu insuti, prea mult de la stadiul atavic, de animal.

Daca Luca impusca de pe motor cainii din unitate, nu pot decat sa am un sentiment de mila, vis-a-vis de el... De caini nu mai spun...

...Haideti! Muscati-ma acum cu totii!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#40 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 19 March 2007 - 09:01 AM

Valteras, la 19 Mar 2007, 08:17, a spus:

Bai, voi ori sunteti tampitzi, ori io sunt cretin!

Dragul meu Valterash, intrucat ne cunoastem si stim ce varsta avem fiecare, ma mir ca itzi potzi permite sa folosesti cuvinte precum "cretin"sau "tampit"cu asa mare larghetze.........parca tzi-as intzelege pasiunea ta pentru animale, dar nu intzeleg usurintza cu care sari calul.......io zic sa iei "pe loc repaus"si sa te mai gandesti!!!....si dupa ce te gandesti, sunt sigur ca ai sa-tzi dai seama ca expresia"Bai, voi ori suntetzi tampitzi, ori sunt io cretin" o spuneai in fatza oglinzii, beat de dragoste pentru caini, motiv pentru care te vedeai in oglinda ba doi, ba unul...

In postul meu nu m-am referit la ïmpuscatul cainilor, nici la faptul ca i-ar fi impuscat DD...beleste ochii & read above!

Cat despre cainii care te latra pe strazi, ataca, si fac harmalaie in fata blocurilor, gratzie unor dobitoci, tembeli, cretini, idiotzi, tzarani, care le arunca hartanu'si osu'de la balcon (infrumusetzand gradinitzele din fatza blocurilor),...cat despre ACESTI caini.....la castrare cu ei si la export!...voi cei care ii iubitzi, luatzi-i acasa pe totzi!....si urbea va va fi recunoscatoare!!..

Consider incheiat acest schimb de ....idei cu persoana ta...referitor la acest subiect!

In rest, putem discuta oricand si oricat, in limitele unei politetzi elementare!
No brain, no headache.....
0

#41 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2007 - 09:22 AM

Pai, cum ziceam:

Citeaza

voi ori sunteti tampitzi, ori io sunt cretin


Si nu ziceam ca D-voastra ati fi spus ca D.D., etc.
Pur si simplu, modul in care decurg mesajele, lasa loc la ambiguitati ce pot sa confuzeze cititorul mai neatent.

In speranta ca s-a clarificat (inca o data),
...io va rog sa nu mai impuscati (animale in general)...

Ma retrag, ca am altele de facut...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#42 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 19 March 2007 - 10:27 AM

Allex, la 9 Mar 2007, 17:50, a spus:

La cererea voastra pot continua cu poze...

Chiar te rugam!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#43 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 19 March 2007 - 11:12 AM

Valteras, la 19 Mar 2007, 08:17, a spus:

Bai, voi ori sunteti tampitzi, ori io sunt cretin!

eu cred ca Valterashu' o zicea cu aceeasi dragoste si simpatie cu care ne da mereu si acel "sictir general si total" , nicidecum cu gandul furios de a jigni.

nu ca sunt eu avocatul lui, dar eu asa am interpretat mesajul lui.

nu mah?
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#44 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 19 March 2007 - 11:53 AM

pahguletz, la 19 Mar 2007, 11:12, a spus:

eu cred ca Valterashu' o zicea cu aceeasi dragoste si simpatie cu care ne da mereu si acel "sictir general si total" , nicidecum cu gandul furios de a jigni.

....pana la urma, asa cred si io.... :(
No brain, no headache.....
0

#45 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 19 March 2007 - 12:15 PM

nice...

acum sa continuam cu DD.
spre rusinea mea nu am citit nici una din lucrarile sale. sunt legate intre ele? vreo recomandare in legatura cu care din ele sa incep? banuiesc ca nu se mai gasesc, decat cu mare noroc, doar pe la anticariate sau la vanzatorii de la Universitate.
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#46 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2007 - 12:16 PM

Valteras, la 19 Mar 2007, 08:17, a spus:

Bai, voi ori sunteti tampitzi, ori io sunt cretin!

DA!
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#47 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2007 - 12:19 PM

pahguletz, la 19 Mar 2007, 12:15, a spus:

spre rusinea mea nu am citit nici una din lucrarile sale. sunt legate intre ele? vreo recomandare in legatura cu care din ele sa incep? banuiesc ca nu se mai gasesc, decat cu mare noroc, doar pe la anticariate sau la vanzatorii de la Universitate.

Daca nu ai citit nimic de DD, ai pierdut esentialul; despre viata, despre avioane, piloti, catei, prieteni, tot... Se indreapta, n-o sa mai lasi cartile lui din mana.
Incearca sa citesti in ordinea in care au aparut, vei sesiza si o schimbare, sa-i zicem maturizare a stilului; mie asa mi s-a parut.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#48 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 19 March 2007 - 12:45 PM

pahguletz, la 19 Mar 2007, 13:15, a spus:

nice...

acum sa continuam cu DD.
spre rusinea mea nu am citit nici una din lucrarile sale. sunt legate intre ele? vreo recomandare in legatura cu care din ele sa incep? banuiesc ca nu se mai gasesc, decat cu mare noroc, doar pe la anticariate sau la vanzatorii de la Universitate.

Am cumparat eu cateva de pe la anticari, dar i le-am imprumutat lui Bitex....cand le termina el, poate ti le dau si tie (sa nu te sperii ca nu au poze...scrie de tipar!!!!)!...da numai daca zburam traineru ala!

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 19 March 2007 - 12:46 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#49 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 19 March 2007 - 01:16 PM

BogdanStancu, la 19 Mar 2007, 12:19, a spus:

Daca nu ai citit nimic de DD, ai pierdut esentialul; despre viata, despre avioane, piloti, catei, prieteni, tot... Se indreapta, n-o sa mai lasi cartile lui din mana.
Incearca sa citesti in ordinea in care au aparut, vei sesiza si o schimbare, sa-i zicem maturizare a stilului; mie asa mi s-a parut.

aha, mutumesc.
sper totusi ca am reusit sa culeg acele informatii si experiente despre viata si din alte surse pana acum :(
dar conform vorbei ca "numai 2 batai strica, 2 mese niciodata..." astept sa savurez acest aport asupra spiritului meu, si sa ma regasesc si in stilul adus de DD.

multzam Marinare, nu-i problema cu scrisul de tipar. si asa mi se terminasera creioanele de colorat. zburam trainerul, dupa care citim DD. daca nu cumva Bitex le mananca la propriu pe cartile tale...
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#50 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 19 March 2007 - 01:25 PM

Valteras nu a vrut sa jigneasca pe nimeni. Sunt sigur. Pur si simplu a exprimat o parere cu care sunt de acord 100% in stilul lui personal si inconfundabil. In acest context cuvantul "tampit" este o licenta poetica.

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 19 March 2007 - 01:27 PM

0

#51 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2007 - 01:28 PM

D-aia va iubesc io, ma!
Ca-mi sunteti simpatici, 'reatzi ai dreacu!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#52 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 March 2007 - 01:31 PM

Se poate si asa ?, la 19 Mar 2007, 13:25, a spus:

In acest context cuvantul "tampit" este o licenta poetica.

sau cu alte cuvinte, e o onoare sa te faca Valterashu tampit. :(
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#53 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 19 March 2007 - 03:11 PM

pahguletz, la 19 Mar 2007, 12:15, a spus:

nice...

acum sa continuam cu DD.
spre rusinea mea nu am citit nici una din lucrarile sale. sunt legate intre ele? vreo recomandare in legatura cu care din ele sa incep? banuiesc ca nu se mai gasesc, decat cu mare noroc, doar pe la anticariate sau la vanzatorii de la Universitate.

Incepand cu data de 26 martie a.c. pot sa-ti imprumut 3-4 carti scrise de DD........doar sa vii sa le iei.......si sa-ti faci timp sa le citesti!
bai-bai si ne vedem atunci!
No brain, no headache.....
0

#54 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 19 March 2007 - 05:18 PM

Multzam din suflet!
doar sa nu fie tot alea 3-4 titluri pe care zice ca mi le da si Marinaru :lol: ca nu mi-a placut niciodata sa citesc o carte de 2 ori :)
26 ramane stabilit, am belet de Biblioteca deci! :blink:
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#55 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 19 March 2007 - 06:35 PM

pahguletz, la 19 Mar 2007, 18:18, a spus:

Multzam din suflet!
doar sa nu fie tot alea 3-4 titluri pe care zice ca mi le da si Marinaru :) ca nu mi-a placut niciodata sa citesc o carte de 2 ori :)
26 ramane stabilit, am belet de Biblioteca deci! :huh:

Nu o sa primesti nici de la Pitts vre-o carte pana nu zbori trainerul...deci ca sa nu fiu off topic, nu citesti DD daca nu iti amintesti cum ai ajuns aici!!! B)
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#56 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 19 March 2007 - 06:39 PM

BogdanStancu, la 19 Mar 2007, 13:31, a spus:

Se poate si asa ?, la 19 Mar 2007, 13:25, a spus:

In acest context cuvantul "tampit" este o licenta poetica.

sau cu alte cuvinte, e o onoare sa te faca Valterashu tampit. :huh:

Este un cuvant des folosit si de Petre Tutea pentru care am un adanc respect.
Totul este sa intelegem exact contextul in care este folosit.

PS. Vorbesc la prezent pentru ca spiritul sau va ramane vesnic printre noi.

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 19 March 2007 - 06:41 PM

0

#57 Useril este offline   Luftwaffe.SS 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 18
  • Inregistrat: 12-October 06

Postat 19 March 2007 - 08:04 PM

Stiu ca sunt usor off-topic, pt ca deja aspectul cainilor e exploziv. D.D. iubea cainii, a avut un Coker Speniel (ca mine), dormea cu Canichul colegului formatie, iubea Saint Bernarzii lui Sarbu si ai Doctorului (salvamontistii). Am inteles ca nu de el era vorba, dar fac o paranteza. Incercati in general sa filtrati putin, sa va concentrati pe subiect sa nu vulgarizati un subiect placut. Da, era usor infumurat pt unii, cei ce l-au cunoscut spun ca de fapt era mereu stingher, un om absent uneori si prea drastic alteori, un om care iubea lucrurile ciudate si femeile frumoase. Nu uitati, in viata lor, in meseria lor, moartea ii insotea si in continuare ii intoteste, mereu mai palpabila decat e suportabil.



P.S. Am fost moderator pe forumul Linkmania, am o mica sugestie, cine se ocupa de forum, ar putea uneori sa stearga posturile off-topic si certurile. In acest fel, forumul capata un aspect mult mai placut si mai aerisit.
Si noi iubim aerul, zburam prin el!

P.P.S. D.D. a scris o carticica de versuri, era completata cu niste desene facute tot de el, daca cineva vrea sa o vanda, e singura care imi lipseste. Sfat, nu va instrainati cartile, vor fi din ce in ce mai greu de gasit sau de recuperat!

Aceasta postare a fost editata de Luftwaffe.SS: 19 March 2007 - 08:08 PM

0

#58 Useril este offline   pahguletz 

  • ex. paguletz
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 638
  • Inregistrat: 14-February 03

Postat 20 March 2007 - 08:29 AM

Luftwaffe.SS, la 19 Mar 2007, 20:04, a spus:

Sfat, nu va instrainati cartile, vor fi din ce in ce mai greu de gasit sau de recuperat!

...si eram atat de aproape!
nu il ascultati, nu? mai ales ca am sa zbor si tranierul ala, sa nu zica Marinaru ca sunt neserios.
Ia mai zburati maaaaaai!!!
Laser frate!
0

#59 Useril este offline   Mamutel 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 700
  • Inregistrat: 18-March 04
  • Gender:Male

Postat 26 March 2007 - 11:52 AM

Allex, la 9 Mar 2007, 16:50, a spus:

La cererea voastra pot continua cu poze(dar sa nu ma facetzi vanator de stelutze si prostii d`astea;) ).
Eu am citit aproape toate cartile lui doru....frumos a stiu sa lege cuvintele.
Tatal meu l-a intalnit de vreo 3 ori si mi-a spus ca era arogant si plin de el.

hmmmmm.... depinde cum era tatal tau.....
oricine poate avea un comportament aparte fata de anumite persoane....
iar atunci cand sunt chestionat in legatura cu meseria, mi-e greata "sa ma laud"...sunt uneori agasat de aceleasi intrebari , cu aceleasi raspunsuri, caut altele sau incerc sa ma retrag printr-un mod "flegmatic"
dar nu sunt mereu asa si nu cu toata lumea!
0

#60 Useril este offline   Allex 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 226
  • Inregistrat: 18-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara-Caransebes

Postat 26 March 2007 - 10:27 PM

Taica`miu pe vremea aia era micut(in grad:D)....el a terminat scoala in 84......in fine....asta nu e asa important, cert e ca doru a gasit cuvintele sa descrie ce simte un pilot acolo sus......la el acasa :D
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro