Modelism - RHC Forum: Cafeneaua Heli - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 35 Pagini +
  • « Prima
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35

Cafeneaua Heli Discutii generale ce nu se incadreaza in alte topicuri

#961 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 May 2016 - 10:03 PM

Acrobat reader
0

#962 Useril este offline   Marian VL 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 269
  • Inregistrat: 14-June 13
  • Gender:Male
  • Location:RM VALCEA
  • Interests:ELICOPTERE *AEROMODELE DE TOT FELUL SI ORICE TELECOMANDAT

Postat 01 June 2016 - 10:25 AM

Nici cu acrobat reader nu merge..
Cu ce se mai poate.
0

#963 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 June 2016 - 11:14 AM

La mine a mers cu acrobat reader, te intreba daca vrei sa activezi optiunea 3d.

Vezi postareaMarian VL, la 01 June 2016 - 10:25 AM, a spus:

Nici cu acrobat reader nu merge..
Cu ce se mai poate.

0

#964 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 10 June 2016 - 03:58 PM

Ce event-uri pe la baietii astia...mama mama.

https://www.facebook...45570335657867/
0

#965 Useril este offline   apstudio 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 310
  • Inregistrat: 02-January 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Computers, 3d Graphica, Films, Bodybuilding, Helicopters, Aircrafts, Ships

Postat 14 June 2016 - 01:00 PM

O intrebare mai mult pentru elicopterele electrice.
Foloseste cineva Jlog pentru telemetrie sau logging (ma intereseazza nu doar in teorie ci practic)?
The Truth Is Out There.
0

#966 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 18 June 2016 - 07:21 PM

Baieti, saptamana viitoare as avea si eu nevoie de un link Castle imprumut. Cine se ofera? Am incercat sa-mi cumpar unul sa il am in timp util dar am avut ghinion, chiar azi am trimis un prieten la un magazin dar nu il aveau in stoc; in doua zile il aveam, trimis pe microbuz. Marti imi soseste mecanica si fara link nu prea am ce face cu CC160 decat sa ii lipesc conectorii si apoi sa ma uit la el.

Aceasta postare a fost editata de optyqus: 18 June 2016 - 07:22 PM

SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#967 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 27 June 2016 - 12:12 PM

Vezi postareaoptyqus, la 18 June 2016 - 07:21 PM, a spus:

Baieti, saptamana viitoare as avea si eu nevoie de un link Castle imprumut. Cine se ofera? Am incercat sa-mi cumpar unul sa il am in timp util dar am avut ghinion, chiar azi am trimis un prieten la un magazin dar nu il aveau in stoc; in doua zile il aveam, trimis pe microbuz. Marti imi soseste mecanica si fara link nu prea am ce face cu CC160 decat sa ii lipesc conectorii si apoi sa ma uit la el.


Eu din pacate nu te pot ajuta, decat daca esti in zona Bucurestiului, oricum cred ca e cam tarziu acum. Nu share-uiesti si cu noi ce construiesti?
0

#968 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 27 June 2016 - 11:49 PM

Chiar azi mi-a sosit linkul, luat de la fastlad pe ebay. Noroc ca m-am dus la posta sa intreb, de vineri era ajuns, nu stiu de ce nu mi-au trimis avizul. De construit construiesc un mic Dominator 700L Top. Nu am luat kitul nou, ca nici nu ma tinea buzunarul si nici nu vroiam servourile bl815, asa ca am incropit proiectul metodic, cu componentele adunate progresiv din mai multe surse. Am prins si un deal foarte bun la un combo de 850mx si CC Phoenix 160, noi, nefolosite, dara fara garantie. Am pierdut mult timp cu trecerea la XT90, multe fire de lipit, conectori de lipit, adaptor in serie, fire monstruos de groase... in fine, cam 1 saptamana pe langa el. Chiar azi vroiam sa ii fac maiden-ul, dar a ramas pe maine, daca voi avea timp. Abia astept sa vad cum se comporta motorul 850MX de 490kv cu pinionul de 13 si coroana 110 la combinatie cu Phoenix Edge 160. Sper sa fie ok, e prima data cand aleg sa folosesc doar sateliti la unitate, aveam o reticenta din cauza firelor cam sensibile.

Aceasta postare a fost editata de optyqus: 27 June 2016 - 11:52 PM

SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#969 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 28 June 2016 - 06:39 AM

Daca satelitii au fire cu izolatia de plastic/ ceva tare as sugera o bobita de hot glue acolo unde se sertizeaza in conectori, sa nu cedeze prinderea si sa ramai fara el.
0

#970 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 28 June 2016 - 07:22 AM

Vezi postareaCiprian97, la 28 June 2016 - 06:39 AM, a spus:

Daca satelitii au fire cu izolatia de plastic/ ceva tare as sugera o bobita de hot glue acolo unde se sertizeaza in conectori, sa nu cedeze prinderea si sa ramai fara el.

O da, absolut am sa fac asta. De fapt, am mai procedat asa. Doar ca acum ma straduiesc sa fac totul clean, pana si hotglue-ul va avea o anumita culoare, ca nu cumva sa iasa din ton cu modelul ^_^

Aceasta postare a fost editata de optyqus: 28 June 2016 - 07:23 AM

SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#971 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 28 June 2016 - 08:49 AM

Bun bun. Ce servo ai pus si ce governor o sa folosesti?
Cat despre motor + esc, nu-ti fa griji ca au trecut deja multe teste pe la multi piloti pro :)

Aceasta postare a fost editata de daniel_ionut: 28 June 2016 - 08:52 AM

0

#972 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 28 June 2016 - 09:36 AM

Am pus Outrage Torq BL9180, aveam doua pe care le pusesem la vanzare aproape moka aici pe forum din cauza ca nu gaseam o a treia, dar am avut noroc si am gasit una. Pe coada e un Savox HV BL. Sa vedem cum va fi cu Torq-urile, sunt un model un pic mai vechi, dar lumea le-a folosit si inca le foloseste la greu pe elicoptere de top, mai ales la Goblinuri. Intai o sa folosesc governorul de la Castle, mai mult sa vad un pic log-urile. Dupa aia vreau sa incerc governorul de la Brain, pentru ca fata de Castle care e reactiv, gov-ul de la Brain e predictiv si e si foarte laudat. Deocamdata am setat 1800, 2050 si 2150.
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#973 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 28 June 2016 - 01:15 PM

Cool, sper sa ne vedem la Brasov :)
0

#974 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 29 June 2016 - 08:39 PM

Daca imi revin din falimentul in care m-a bagat Dominatorul sigur ne vedem :)
Azi am zburat matahala, asta nu glumeste cand e in aer, paraie cerul la pitch pump-uri inverted pe o raza de 200-300 m cel putin. E cuminte si stabil, dar abia asteapta sa se zbenguiasca. Tre sa ma obisnuiesc cu puterea, cuplul la 850MX e imens. Nu am simtit nevoia sa reglez gainuri la ciclic, am pus profilul default pentru 700-800 size din soft la Brain, unde-l duc acolo sta. Am zburat putin ca eram prea entuziasmat, cu un astfel de heli tre sa fii cumpatat pana te obisnuiesti. Motorul e super hot dupa 2 minute, peste 60 de grade masurate cu termometru IR, asta in idle up 1 la 2050.
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#975 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 29 June 2016 - 08:44 PM

Vezi postareaoptyqus, la 29 June 2016 - 08:39 PM, a spus:

Daca imi revin din falimentul in care m-a bagat Dominatorul sigur ne vedem :)
Azi am zburat matahala, asta nu glumeste cand e in aer, paraie cerul la pitch pump-uri inverted pe o raza de 200-300 m cel putin. E cuminte si stabil, dar abia asteapta sa se zbenguiasca. Tre sa ma obisnuiesc cu puterea, cuplul la 850MX e imens. Nu am simtit nevoia sa reglez gainuri la ciclic, am pus profilul default pentru 700-800 size din soft la Brain, unde-l duc acolo sta. Am zburat putin ca eram prea entuziasmat, cu un astfel de heli tre sa fii cumpatat pana te obisnuiesti. Motorul e super hot dupa 2 minute, peste 60 de grade masurate cu termometru IR, asta in idle up 1 la 2050.


Bravo! eu stiu foarte bine ce zici cu paraitul.
Iar cu temperatura motorului, iti recomand sa zbori cat mai aproape de 100% throttle, eu de exemplu cand zbor in idleup 2, throttle 100%, cobor cu motorul mai rece decat cand zbor in idle up 1, cu throtle la 85%.

Si pentru ca tot ai adus vorba de Brain...am concluzionat ca tre sa schimb kbar-u si dupa ce am contemplat intre Beastx si Brain, am zis ca tre sa iau Brain.
Dar oare merita sa iau Brain acum sau sa astept sa iasa Brain 2?

Aceasta postare a fost editata de daniel_ionut: 29 June 2016 - 08:48 PM

0

#976 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 29 June 2016 - 08:53 PM

Ah, Brain 2 in stock la ckado :D - aici
0

#977 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 29 June 2016 - 09:30 PM

Vezi postareadaniel_ionut, la 29 June 2016 - 08:53 PM, a spus:

Ah, Brain 2 in stock la ckado :D - aici


Don`t mind me, e Brain 1 v2. Bran 2 e inca pe vine :)
0

#978 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 29 June 2016 - 10:26 PM

Sfatul meu e cumva duplicitar… Brain si BeastX sunt diferite. BeastX e mai rudimentar, invechit chiar, dar are niste algoritmi excelenti pusi intr-un hardware nemtesc fara cusur. BeastX face numai ce vrei tu sa faca, daca elicopterul e bun dpdv mecanic beastx-ul cu greu va gresi ceva.
In ce priveste Brain-ul, baietii au lucrat intens la partea de soft, atat la interfata de lucru pe pc cat si la unitate. Ca sa zboare bine la Brain e nevoie de ceva mai mult "fiddling", unitatea lucreaza perfect atat timp cat nu vrei prea mult de la model. In clipa in care vii cu pretentii (colectiv agresiv, ciclic maxim etc) unitatea se resimte si are nevoie sa petreci timp cu ea mai mult decat petreci cu femeia. La final poti obtine rezultatul dorit, sau nu. Acum si cu rescue-ul asta chiar au dat lovitura. O sa va pun un curand ceva video sa-l vedeti in actiune. Daca te gandesti la Brain 2 sa stii ca deocamdata zboara exact ca Brain 1, singura diferenta intre ele in afara de BT si alte chestii aditionale e procesorul de 4 ori mai puternic de pe V2. In rest, algoritmic vorbind, sunt identice. Pana si senzorul din V2 e acelasi cu cel din V1. Developerii zic ca dupa 4 ani nu au gasit altul mai bun. Puterea de calcul a noului procesor ar trebui insa teoretic sa filtreze mai bine informatiile false de la vibratii si sa scada saturatia pe senzor.
Ca sa inchid cu o concluzie… vrei 3D strans si violent iei Beast, vrei 3D decent dar o sumedenie de alte avantaje excelente printre care un rescue care chiar functionaza, iei Brain, fie el 1 sau 2.

Aceasta postare a fost editata de optyqus: 29 June 2016 - 10:27 PM

SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#979 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 29 June 2016 - 11:00 PM

Toti cei cu care am vorbit, mi-au spus ca Brain se simte mai locked in, zboara mult mai aproape de simulator, de exemplu...asa am inteles eu. E mai potrivit pentru smack.
Ma avantajeasa si faptul ca are setari avansate, nu mai sunt chiar incepator ca sa ma feresc de asa ceva.
Cu rescue n-am nici o treaba, nu ma vad folosind asa ceva vreodata.
Diferenta de bani dintre 1 si 2 nu e mare, daca il gasesc la vanzare, probabil ca o sa iau 2-ul...daca nu, si 1 ma coafeaza.

P.S. Am inclinat un pic sprea BeastX pentru ca l-am gasit la un deal bun pe align-trex.co.uk la 70 euro...dar chiar si asa, tot Brain ramane :)
0

#980 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 29 June 2016 - 11:29 PM

Vezi postareadaniel_ionut, la 29 June 2016 - 11:00 PM, a spus:

Toti cei cu care am vorbit, mi-au spus ca Brain se simte mai locked in, zboara mult mai aproape de simulator, de exemplu...asa am inteles eu. E mai potrivit pentru smack.
Ma avantajeasa si faptul ca are setari avansate, nu mai sunt chiar incepator ca sa ma feresc de asa ceva.
Cu rescue n-am nici o treaba, nu ma vad folosind asa ceva vreodata.
Diferenta de bani dintre 1 si 2 nu e mare, daca il gasesc la vanzare, probabil ca o sa iau 2-ul...daca nu, si 1 ma coafeaza.

P.S. Am inclinat un pic sprea BeastX pentru ca l-am gasit la un deal bun pe align-trex.co.uk la 70 euro...dar chiar si asa, tot Brain ramane :)

Nu stiu cu cine ai vorbit dar mai bine mai cere pareri, sau intreaba-l si pe Dunkan Bossion care si in ziua de azi zboara cu BeastX pe al sau X7 Formula, si probabil pe toate elicopterele pe care le zboara. Ce face Bossion cu BeastX nu ai sa vezi pe nimeni facand cu Brain. PUNCT. Si nu vorbesc de talentul lui implicit. Brain e mai potrivit pentru big air decat pentru smack. Brain se simte foarte locked in, sta bine in aer, dar ii poti pacali coada destul de usor. Mie imi place foarte mult Brain, dar in acelasi timp am ajuns sa ii vad si neajunsurile. Am un prieten italian care face smack la 2 metri de el la rasul ierbii (cu Beast), nici nu iti vine sa stai langa el... ii mai descriu pe whatsapp cate o problema alta care imi mai apare la heli si el mereu imi zice: Alex, leva quella cacca dal modello (referindu-se la Brain), traducerea se intelege :rolleyes:
Anyway, Brain e o alegere buna, dar sa stii ca nu iti poate satisface toate placerile ;)

Aceasta postare a fost editata de optyqus: 29 June 2016 - 11:31 PM

SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#981 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 30 June 2016 - 12:13 AM

M-am exprimat gresit, cand am zis smack, ma gandeam mai mult la stilul ala pop and lock pe care il zboara atat de bine Tareq (care stii ca zboara Brain).

Acuma nah, sunt sigur ca ambele unitati sunt f ok, doar ca simt ca mi s-ar potrivi mai bine Brain.
Iar statistic vorbind, scorul a fost 8 la 2 pentru Bran pe un grup pe fb de piloti heli.
0

#982 Useril este offline   optyqus 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Gender:Male
  • Location:Piatra Neamt / Iasi

Postat 01 July 2016 - 10:50 AM

Deci Dominatorul este WOW :o putere fara limite. La 2150 de ture cum am piscat colectivul se duce instant cativa metri, e foarte reactiv. Eram obisnuit cu miscari mai ample de stick la rainbow-uri de exemplu... cu asta trebuie sa-mi schimb tehnica, daca folosesc aceleasi miscari imi iese rainbow-ul inalt de 10 metri si lat de 5 :lol:
SAB Goblin Kraken 700 | Scorpion 4530 540KV Limited Edition | Hobbywing 160 Platinum V4 |
Align DS820M | Scorpion Backup Guard | VBAR Neo Pro Rescue | T-Rex 600N Pro | Spirit GT | TT 53 Redline
||| || | Spektrum iX
12 | || ||| Radiomaster TX16S MAX
0

#983 Useril este offline   daniel_ionut 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 573
  • Inregistrat: 08-November 14
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest
  • Interests:Helicopters

Postat 26 August 2016 - 03:41 PM


0

#984 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 12 April 2018 - 09:43 PM

Ma intrebam si eu ce mai tin magazinele din tara pe stock in materie de heli. Sierra o duce foarte bine si gama lor de produse e la fix: o jucarie, un mini heli la bani de clasa 500 si un heli 450 cu flybar la aceiasi bani.
Ce sa mai ceri detalii de echipare, piese pe stock, service sau orice altceva, cand cu manualul de instructiuni al acelui heli 450 le rezolvi pe toate dintr-o lovitura. Printre multele baliverne de acolo, imi place cum zice sa pui acumulatorul cat timp tii modelul in mana... sa-l ia naiba de gyro ca se prinde el singur ce sa faca....
https://www.sierra.r...%20romanian.pdf

Adaug si un screenshot sa fie pe viitor:
Imagine atasata: sierra.JPG

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 12 April 2018 - 09:45 PM

0

#985 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 May 2018 - 07:17 PM

E timpul sa lucram/scoatem la aer putin si heli.

Imagine atasata: IMG_0975.JPG


De mult nu mai sunt heli in magazine in RO (si nici pe afara nu prea) - heli sunt prea dificile si prea scumpe.
0

#986 Useril este offline   emilemir 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 873
  • Inregistrat: 04-April 10
  • Gender:Male
  • Location:Turda
  • Interests:pierdut vremea

Postat 18 May 2018 - 07:45 AM

Acesta e si farmecul lor, a elicopterelor.........nu te plictisesti niciodata de ele
0

#987 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2018 - 08:08 PM

Dupa o lunga pauza l-am scos pe HK600 la zbor. Wow ce frumos zboara, nu se compara cu nimic.

Imagine atasata: IMG_0983.JPG

Vezi postareaemilemir, la 18 May 2018 - 07:45 AM, a spus:

Acesta e si farmecul lor, a elicopterelor.........nu te plictisesti niciodata de ele

0

#988 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 28 January 2019 - 10:03 PM

Va prezint o veritabila strutocamila RC:
Imagine atasata: lama3-mech001.jpg
Cineva pe la walkera se gandea... hai sa luam un trex 450, ii taiem coada si ii punem un rotor coaxial cu pas fix deasupra. Like, what can go wrong ? Cine n-ar vrea un Ferrari cu eleganta si tandretea unui tractor rusesc?

Aceasta postare a fost editata de Ciprian97: 28 January 2019 - 10:05 PM

0

#989 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3946
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 01 April 2019 - 11:29 AM

Joaca cu bailout de la microbeast:




La fiecare zvacneala/urcare subita activam bailout-ul.
0

#990 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8268
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 November 2019 - 05:56 PM

Am resuscitat HBK2 si mi-am dat seama ca nu mai am nici un gyro de coada clasic, ca nu se mai fac, nu se mai gasesc pe nicaieri noi (buni si ieftini bineinteles). Bafta a fost ca am prins pe forum o oferta si am doua Assan 250 MEMS noi.

Bune/rele nu conteaza important e sa tina coada rezonabil cand ma mai joc cu un heli vechi cu flybar.
0

Arata acest topic


  • 35 Pagini +
  • « Prima
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro