Modelism - RHC Forum: Hansa Brandenburg D.1 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Hansa Brandenburg D.1 Scara 1/4 Arizona Laser Cut Kit

#241 Useril este offline   LaserCut 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 08-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2013 - 03:11 PM

Nu e timpul pierdut cred. Nu te poti inscrie acum?
0

#242 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 28 August 2013 - 03:20 PM

Vezi postareaLaserCut, la 28 August 2013 - 03:11 PM, a spus:

Nu e timpul pierdut cred. Nu te poti inscrie acum?

E putin mai complicata treaba . Nu ma intereseaza un club care nu ma poate ajuta financiar . Investitia in acest model depaseste 2500 E .
0

#243 Useril este offline   LaserCut 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 08-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2013 - 03:40 PM

Dupa stiinta mea sunt si cluburi care ajuta financiar, dar in ce conditii pe cine si cat nu pot spune... Pune si tu intrebari, poate ai noroc
0

#244 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 28 August 2013 - 04:01 PM

Vezi postareagicosu, la 28 August 2013 - 02:50 PM, a spus:

Nu e nici o problema daca nu intelegi Nea Gigi , te rog si eu ceva , poti sa-ti dai un sut in cur si sa dispari de aici ?




Hai mai Domnu' Gicos'u .. nu ca nu am inteles apropourile cu ceaunele, caprele fripte etc nici nu mi-am pus intrebarea daca isi aveau rostul a fi postate sau nu, ci pur si simplu ma gandeam ( ca io gandesc mai greu ) cum sa facem sa punem de o cheta ceva sa iti luam si tie o oaie - caprele sunt la Brasov la FlyPol si e mai mare daraua decat ocaua sa o aducem de acolo .. pe post de ceaun poti folosi capota de la Hansa sau faci una noua mai incapatoare ca talent exista .. desi era apanajul oamenilor regelui Cioaba .. deh meseria se fura si e si bratara de aur ..

P.S.

Bai da rau mai esti ! .. d'ala de tine dusmanie o suta de ani chiar daca nu a avut dreptate nici o secunda - ca taranii aia care isi dau cu sapa in cap generatii la rand pentru un gard mutat cu 5 centimetrii mai hacana de stramasul lor acu 150 de ani miop fiind saracu' - caposenie maxima !

Regulament s-a tradus deci exista , postat pe site-ul FRMD s-a postat deci poate fi citit si insusit, oranizator s-a aferit
cu conditii din cele mai bune - deci una peste alta conditii exista doar doritori nu mai este ... si pentru asta mi se poarta pica de catre talente .. d'aia nu mai ploua maine !

Hai sa fii sanatos ca eu nu te-am jignit nici nu am de gand da si daca incep ... ma ingrozesc de ce pot debita .

Bafta !
Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#245 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 28 August 2013 - 04:05 PM

Vezi postareaLaserCut, la 28 August 2013 - 03:40 PM, a spus:

Dupa stiinta mea sunt si cluburi care ajuta financiar, dar in ce conditii pe cine si cat nu pot spune... Pune si tu intrebari, poate ai noroc

Cred ca cluburile ar trebui sa ma intrebe pe mine si nu invers .
0

#246 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 28 August 2013 - 04:08 PM

Vezi postareaREAL DESIGN, la 28 August 2013 - 04:01 PM, a spus:

Hai mai Domnu' Gicos'u .. nu ca nu am inteles apropourile cu ceaunele, caprele fripte etc nici nu mi-am pus intrebarea daca isi aveau rostul a fi postate sau nu, ci pur si simplu ma gandeam ( ca io gandesc mai greu ) cum sa facem sa punem de o cheta ceva sa iti luam si tie o oaie - caprele sunt la Brasov la FlyPol si e mai mare daraua decat ocaua sa o aducem de acolo .. pe post de ceaun poti folosi capota de la Hansa sau faci una noua mai incapatoare ca talent exista .. desi era apanajul oamenilor regelui Cioaba .. deh meseria se fura si e si bratara de aur ..

P.S.

Bai da rau mai esti ! .. d'ala de tine dusmanie o suta de ani chiar daca nu a avut dreptate nici o secunda - ca taranii aia care isi dau cu sapa in cap generatii la rand pentru un gard mutat cu 5 centimetrii mai hacana de stramasul lor acu 150 de ani miop fiind saracu' - caposenie maxima !

Regulament s-a tradus deci exista , postat pe site-ul FRMD s-a postat deci poate fi citit si insusit, oranizator s-a aferit
cu conditii din cele mai bune - deci una peste alta conditii exista doar doritori nu mai este ... si pentru asta mi se poarta pica de catre talente .. d'aia nu mai ploua maine !

Hai sa fii sanatos ca eu nu te-am jignit nici nu am de gand da si daca incep ... ma ingrozesc de ce pot debita .

Bafta !

Bai buzatule , inteleg ca nu-ti pasa sa jignesti cu tastatura , hai sa vedem cand ne-om intalni ce o sa mai spui .
0

#247 Useril este offline   LaserCut 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 289
  • Inregistrat: 08-November 12
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 August 2013 - 04:24 PM

Vezi postareagicosu, la 28 August 2013 - 04:05 PM, a spus:

Cred ca cluburile ar trebui sa ma intrebe pe mine si nu invers .


Aici gresesti "super mega maxim": tu trebuie sa alergi dupa bani/sponsorizare. Nimeni nu primeste fara sa ceara. Daca preferi sa astepti, eu cred ca sansele se reduc la zero. E ca si cand ai sta in pat sa astepti pe cineva sa te angajeze. Ce sanse crezi ca ai avea?
0

#248 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 28 August 2013 - 04:51 PM

Vezi postareaLaserCut, la 28 August 2013 - 04:24 PM, a spus:

Aici gresesti "super mega maxim": tu trebuie sa alergi dupa bani/sponsorizare. Nimeni nu primeste fara sa ceara. Daca preferi sa astepti, eu cred ca sansele se reduc la zero. E ca si cand ai sta in pat sa astepti pe cineva sa te angajeze. Ce sanse crezi ca ai avea?

Eu cred ca tu nu ai inteles , nu se compara situatiile . Daca cluburile nu sunt interesate asta inseamna ca degeaba ma duc eu sa le bat la usa .
0

#249 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 28 August 2013 - 05:34 PM

Vezi postareagicosu, la 28 August 2013 - 04:08 PM, a spus:

Bai buzatule , inteleg ca nu-ti pasa sa jignesti cu tastatura , hai sa vedem cand ne-om intalni ce o sa mai spui .


.. un artist ca dumneavoastra are simtul proportiilor .. puteati sa imi spuneti pitic ( sau mic de statura ca si piticii au alt STAS ),
puteati sa imi spuneti gras, ochelarist , dar buzat ? .. nu merge doar daca buzele de gaina reprezinta un model ( omul dreaq-ului )!

De intalnit ? nu cred ca am vre-un interes .. imi aduc aminte de excesul de violenta verbala la limita celei fizice, dezlantuita asupra lui
ZGR sau cum il chema acum cativa ani buni ,si asta pentru un amarat de charger uitat a fi restituit .. cum spuneam .. asa isi dau unii in cap
cu sapa fara motiv .. doar din lipsa chimie ..

O sa incerc sa pastrez distanta .. pa !


Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#250 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 28 August 2013 - 05:47 PM

Nea Gigi , nu e frumos sa jignesti aiurea oamenii pe acest forum . Rugamintea mea este sa nu mai scrii in topicele mele .
0

#251 Useril este offline   REAL DESIGN 

  • R.D.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 5482
  • Inregistrat: 24-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti -

Postat 28 August 2013 - 06:03 PM

Vezi postareagicosu, la 28 August 2013 - 05:47 PM, a spus:

Nea Gigi , nu e frumos sa jignesti aiurea oamenii pe acest forum . Rugamintea mea este sa nu mai scrii in topicele mele .


Eu am jignit ??? Ha ! Ha ! ... m-am pus in postura lui Celentano din Las Fierbinti, am la avatar pe Betivanul Celentano din acelasi Las Fierbinti
- deci intr-un cuvant mi-am batut joc de mine insumi neregasindu-ma in randul elitelor neintelese din lumea aeromodelismului de la noi, si tot eu jignesc ??
Am pus o secventa de umor ( e bine sa nu ne pierdem umorul iar artistii au umor, stiu cu ochiul lor critic sa surprinda
aspectele haioase din viata de zi cu zi si sa le dea valoare in diverse acte artistice .. caricaturi, versuri, picturi, scenete, stand up comedy etc etc )

.. eu am inceput ??

.. poate efortul unora, de neinteles pentru altii, de a pune la bataie ceaune, capre, iezi , magari si tuica de pufoaica la anumite intruniri aeromodelistice
e placerea lor , e scopul pentru care poate se intalnesc .. si ce este asa rau in asta incat trebuia amintit asa cum s-a facut, mai sus putin ??

Fiind un forum al tuturor banuiesc ca nu a fost atat de dramatic ca am pus cateva semne de intrebare in topicul dumneavoastra, vis avis de tema .. prea semana cu vorba "cainele moare de drum lung si ... " ..
Nu ma pot abtine la derapaje de orice fel ar fi ele .. asta sunt !
Dar poate rugam administratorul sa existe posibilitatea infiintarii unor chei de acces la topice .. puneti parola si numa amicii carora le-o transmiteti pot accesa topicul dumneavoastra .. restul ?? simplu :

PAROLA !
LUMINEAZA-TI FATA
!

Aceasta postare a fost editata de REAL DESIGN: 28 August 2013 - 06:06 PM

Warn Warn Warn Warn Warn Warn .. for ever !
0

#252 Useril este offline   gicosu 

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1849
  • Inregistrat: 08-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Tantava

Postat 28 August 2013 - 06:22 PM

Pentru iubitorii si pasionatii de machete si nu de ceaune si capre prajite mai pun o data clipul meu .


0

#253 Useril este offline   fly 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3364
  • Inregistrat: 09-November 08
  • Gender:Male
  • Location:Bran Brasov
  • Interests:Jeturi ,f3j ,f5j

Postat 29 August 2013 - 02:36 PM

Foarte frumoasa macheta ,cand vei posta constructia cu yar 99 soim sunt tare curios .
0

Arata acest topic


  • 9 Pagini +
  • « Prima
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro