Modelism - RHC Forum: Prototipuri 3D - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

Prototipuri 3D printam orice piesa de diferite forme si marimi din plastic ABS

#1 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 07 November 2011 - 12:11 PM

Buna,

Daca este cineva interesat de realizarea,, de construirea masinilor,avionelor , robotilor etc, de producerea unor piese defecte care nu se gasesc sau imbunatatirea lor ,se poate sa le construiasca de la 0 dintr un plastic ABS folosit in industrii variate folosind tehnologia de printare 3D.Pentru detalii las un link pana ma pun la punct cu profilul:http://www.facebook.com/e3lements

Pentru intrebari va stau la dispozitie :
email : e3lements@yahoo.com
tel : 0748685792

Am atasat cateva exemple

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 3d_printer_created_objects.jpg
  • Imagine atasata: P24-09-09_15.57_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: Hand_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: 4130791241_3a1132b5aa_o_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: Photo173_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: Bre_bot_2_display_medium.jpg

0

#2 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 07 November 2011 - 02:23 PM

O sa fim multi interesati de unele piese si ca sa scapi de unele intrebari, povesteste putin despre ordinul de marime al pretului pentru o piesa oarecare.
Scurt tare despre rezolutia de printare, poate despre calitatea suprafetei si orice altceva sa ne putem da seama de preturi.
E clar ca totul se discuta personal, ca o sa fie in functie de material, de marimea comenzii, dar macar sa ne facem o idee. De exemplu, pune o poza cu o piesa la alegerea ta si comunica un pret aproximativ pentru o bucata.
Eu am facut cateva piese acum cativa ani dar pretul era foarte mare pe acea vreme. Acum tehnologia este ceva mai accesibila.
Multumesc anticipat pentru orice fel de informatie suplimentara.

PS
Si ar mai fi ceva, foarte important pentru noi. Ai posibilitatea scanarii 3D pentru a reproduce o piesa primita ca model? Multam fain din nou.

Aceasta postare a fost editata de bitex: 07 November 2011 - 02:24 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 07 November 2011 - 08:25 PM

Vezi postareabitex, la 07 November 2011 - 02:23 PM, a spus:

O sa fim multi interesati de unele piese si ca sa scapi de unele intrebari, povesteste putin despre ordinul de marime al pretului pentru o piesa oarecare.
Scurt tare despre rezolutia de printare, poate despre calitatea suprafetei si orice altceva sa ne putem da seama de preturi.
E clar ca totul se discuta personal, ca o sa fie in functie de material, de marimea comenzii, dar macar sa ne facem o idee. De exemplu, pune o poza cu o piesa la alegerea ta si comunica un pret aproximativ pentru o bucata.
Eu am facut cateva piese acum cativa ani dar pretul era foarte mare pe acea vreme. Acum tehnologia este ceva mai accesibila.
Multumesc anticipat pentru orice fel de informatie suplimentara.

PS
Si ar mai fi ceva, foarte important pentru noi. Ai posibilitatea scanarii 3D pentru a reproduce o piesa primita ca model? Multam fain din nou.


Buna,
Ma bucur ca sunteti interesati si colaboram pentru ca ma pasioneaza si pe mine acest hobby. Tariful se calculeaza in functie de complexitatea procesului si cerintelor, prin estimarea numarului de ore de lucru ,10 euro/ora si se negociaza in funtie de cantitate.De exemplu sticla atasata a fost facuta in 40 de minute si are dimensiunea de 3cm x 3cm x 3.7 cm, este functionala odata printata si costa aprox 8 euro fata TVA.Mentionez functionala pentru ca se pot crea diverse angrenaje sau piese mobile cu aceasta tehnologie ,exemplu diferentialul atasat.Momentan nu am un scanner 3D ,pentru ca toate pisele care le am printat ori le am masurat cu un subler digital si construit cu intr un program 3d, le am printat cum le am primit intr un fisier 3d de la clienti sau dupa schite tehnice,dar pe viitor daca va fi nevoie voi lua un scanner 3d pentru piese neconventionale si greu de masurat.Un avantaj iarasi major este ca pentru o piesa gata construita digital poate ajunge la beneficiar de pe o zi pe alta.Pentru detalii va stau la dispozitie.

PS > daca doresti pot sa iti trimit o mostra gratuita cu aceasta sticla sau ceva reprezentativ(o elice sau roti dintate) depinde care ti se par mai apropiate si iti fac o idee mai clara despre material si aplicabilitatea lui.

Cu deosebita consideratie,
Ivanescu Lucian

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 6222299086_fdf8b8b9b2_o_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: 6258714395_4cf82f0caf_b_display_medium.jpg

0

#4 Useril este offline   cricri_pescar68 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 401
  • Inregistrat: 16-November 09
  • Gender:Male

Postat 08 November 2011 - 11:01 AM

Cer scuze cred ca undeva este o neantelegere vreau o coca de navomodel de plantat cu 2 cuve coca sa fie din fibra de sticla vreau imagini cu coca
0

#5 Useril este offline   cricri_pescar68 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 401
  • Inregistrat: 16-November 09
  • Gender:Male

Postat 08 November 2011 - 11:03 AM

si un nr tel
0

#6 Useril este offline   DINODINO 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 16-October 11
  • Gender:Male

Postat 08 November 2011 - 11:08 AM

Salut
Asa ceva poti sa realizezi si la ce pret
www.rhcforum.ro/topic/42303-prototipuri-3d/page__pid__523490#entry523490
Multumes

Aceasta postare a fost editata de DINODINO: 08 November 2011 - 11:08 AM

0

#7 Useril este offline   workaholic_ro 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 03-November 11

Postat 08 November 2011 - 11:50 AM

Ai un Reprap sau ceva similar sau si o alta masina ? Nu toate piesele din poza zunt din ABS, pe mine ma intereseaza daca lucrezi si cu poliamida sinterizata. (Stratasys sau o masina similara)
0

#8 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 08 November 2011 - 02:42 PM

Vezi postareacricri_pescar68, la 08 November 2011 - 11:03 AM, a spus:

si un nr tel


email : e3lements@yahoo.com
tel : 0748685792
0

#9 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 08 November 2011 - 02:44 PM

Vezi postareaworkaholic_ro, la 08 November 2011 - 11:50 AM, a spus:

Ai un Reprap sau ceva similar sau si o alta masina ? Nu toate piesele din poza zunt din ABS, pe mine ma intereseaza daca lucrezi si cu poliamida sinterizata. (Stratasys sau o masina similara)


eu pot sa folosesc doar plastic ABS , este o imprimanta profesionala de la Dimension .http://www.dimensionprinting.com/

Vezi postareaDINODINO, la 08 November 2011 - 11:08 AM, a spus:

Salut
Asa ceva poti sa realizezi si la ce pret
www.rhcforum.ro/topic/42303-prototipuri-3d/page__pid__523490#entry523490
Multumes

linkul tau ma duce la aceiasi pagina, incerca sa mai trimiti odata.Ms
0

#10 Useril este offline   DINODINO 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 57
  • Inregistrat: 16-October 11
  • Gender:Male

Postat 08 November 2011 - 09:44 PM

Vezi postareaElements, la 08 November 2011 - 02:44 PM, a spus:

eu pot sa folosesc doar plastic ABS , este o imprimanta profesionala de la Dimension .http://www.dimensionprinting.com/


linkul tau ma duce la aceiasi pagina, incerca sa mai trimiti odata.Ms

Scuze
http://www.rhcforum....a-pentru-nadit/
0

#11 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 08 November 2011 - 11:32 PM

Vezi postareaElements, la 07 November 2011 - 08:25 PM, a spus:

Ma bucur ca sunteti interesati si colaboram pentru ca ma pasioneaza si pe mine acest hobby.
...
PS > daca doresti pot sa iti trimit o mostra gratuita cu aceasta sticla sau ceva reprezentativ(o elice sau roti dintate) depinde care ti se par mai apropiate si iti fac o idee mai clara despre material si aplicabilitatea lui.

Apare si colaborarea. Banuiesc ca stii, de cele mai multe ori inceputul este greu.
Nu am reusit sa intru si sa aflu mai multe detalii de pe linkul recomandat. O sa mai incerc. Cand o sa fie timp o sa-ti trimit un mail.

N-am idee daca poti intra asa des pe forumul acesta sa raspunzi tuturor intrebarilor. Daca ne mai onorezi cu prezenta, poate am noroc de un raspuns.
Poti preciza dimensiunile maxime (de gabarit) ale obiectelor realizate? Asta ca sa te scutesc de solicitarile pentru piese mari, ca e posibil sa primesti si astfel de cereri.

Legat de mostra, multumesc mult pentru oferta. Nu e nevoie, am avut in mana cateva obiecte "printate" 3D, pot spune ca am oarece idee. In cel mai fericit caz, sper sa o vad la o eventuala intalnire. Nu se stie niciodata...
Mai degraba imi mentin intentia de a-ti trimite un mail si printre altele, sa te intreb cateva lucruri despre consumabile,..

Legat de un scaner 3D poate e prea devreme, dar vei constata ca multi vor dori sa obtina copii dupa obiecte greu de realizat ca modele 3D, in programe de grafica. Daca merita sau nu, o sa stabilesti cand o sa fie cazul.
De exemplu, eu nu pot "desena" in ce programe cunosc, o broscuta sau un cal pentru o macheta.
Mult succes in tot ce faci.
Ovidiu.

Aceasta postare a fost editata de bitex: 08 November 2011 - 11:33 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#12 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 09 November 2011 - 10:45 AM

Vezi postareabitex, la 08 November 2011 - 11:32 PM, a spus:

Apare si colaborarea. Banuiesc ca stii, de cele mai multe ori inceputul este greu.
Nu am reusit sa intru si sa aflu mai multe detalii de pe linkul recomandat. O sa mai incerc. Cand o sa fie timp o sa-ti trimit un mail.

N-am idee daca poti intra asa des pe forumul acesta sa raspunzi tuturor intrebarilor. Daca ne mai onorezi cu prezenta, poate am noroc de un raspuns.
Poti preciza dimensiunile maxime (de gabarit) ale obiectelor realizate? Asta ca sa te scutesc de solicitarile pentru piese mari, ca e posibil sa primesti si astfel de cereri.

Legat de mostra, multumesc mult pentru oferta. Nu e nevoie, am avut in mana cateva obiecte "printate" 3D, pot spune ca am oarece idee. In cel mai fericit caz, sper sa o vad la o eventuala intalnire. Nu se stie niciodata...
Mai degraba imi mentin intentia de a-ti trimite un mail si printre altele, sa te intreb cateva lucruri despre consumabile,..

Legat de un scaner 3D poate e prea devreme, dar vei constata ca multi vor dori sa obtina copii dupa obiecte greu de realizat ca modele 3D, in programe de grafica. Daca merita sau nu, o sa stabilesti cand o sa fie cazul.
De exemplu, eu nu pot "desena" in ce programe cunosc, o broscuta sau un cal pentru o macheta.
Mult succes in tot ce faci.
Ovidiu.


buna,
Deocamdata pot intra zilnic si sunt notificat despre fiecare subiect care la m urmarit si ma interesat, dar pentru o comanda ferma ideeal este sa puna mana pe telefon.Suprafata de printare este de 203 x 203 x 150 dar se pot reazliza si obiecte mari (vezi atasament) din mai multe bucati.Legat de proiectarea pieselor ,o schita tehnica sau chiar piesa originala trimisa este de ajutor sau am vazut pe forum ca sunt persoane care cunosc programe de modelare 3D si puteti lua legatura cu ei.
Ms.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSCF5255.JPG

0

#13 Useril este offline   workaholic_ro 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 03-November 11

Postat 10 November 2011 - 08:29 AM

1. Daca nu-i Reprap sau Mendel e bine, alea-s masini de sub 1000 de Euro, de jucarii-s bune, dar nu de obiecte tehnice.
2. Poti sa publici o poza de detaliu ? 1 x 1 cm de ex., sa vad rezolutia si aranjamentul fibrelor ?
3. Ce diametru are duza masinii ?
4. Locatia ta ?
Pot reproduce diverse obiecte din rasini speciale combinate cu nanofibre sau pulberi, poate gasim o forma de colaborare in viitor, cine stie, elicii, suporti sau alte jucarele.
Pana una alta imi vor trebui destul de repede niste modele de replicat in materiale mai dure. ABS-ul nu-i destul de zdravan pentru ce-mi trebuie mie, dar poate fi un master bun daca e corect geometric.
Carcasa aia din poza arata destul de promitator.

Aceasta postare a fost editata de workaholic_ro: 10 November 2011 - 08:30 AM

0

#14 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 10 November 2011 - 02:09 PM

Vezi postareaworkaholic_ro, la 10 November 2011 - 08:29 AM, a spus:

1. Daca nu-i Reprap sau Mendel e bine, alea-s masini de sub 1000 de Euro, de jucarii-s bune, dar nu de obiecte tehnice.
2. Poti sa publici o poza de detaliu ? 1 x 1 cm de ex., sa vad rezolutia si aranjamentul fibrelor ?
3. Ce diametru are duza masinii ?
4. Locatia ta ?
Pot reproduce diverse obiecte din rasini speciale combinate cu nanofibre sau pulberi, poate gasim o forma de colaborare in viitor, cine stie, elicii, suporti sau alte jucarele.
Pana una alta imi vor trebui destul de repede niste modele de replicat in materiale mai dure. ABS-ul nu-i destul de zdravan pentru ce-mi trebuie mie, dar poate fi un master bun daca e corect geometric.
Carcasa aia din poza arata destul de promitator.


Buna,
Locatia: Oradea
Noi colaboram cu diverse companii internationale care au puncte de lucru la noi,deocamdata si care se ocupa cu producerea sau dezvoltarea diferitelor produse pentru diferite industrii.Spun asta pentru ca ,cu un Reprap nu poti sa faci asa ceva.Piesa aia mare a fost facuta pentru un utilaj BOSCH ca si concept.Putem colabora cine stie ce reusim sa facem,dar ca sa iti faci o idee mai clara pot sa iti trimit o mostra cu un obiect reprezentativ(lasa mi o adresa undeva si un nr de tel), de exemplu acea sticluta de mai sus nu o poti distruge asa usor cu mana libera si mai ales ca dupa printare poti prelucra iara obiectul (imbracat in piele,cromat etc. vezi poza).REzolutia de printare a imrpimantei este de 0.2 mm (duza) si este topit la 300 de grade in timpul constructiei.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: photo 1.JPG

Aceasta postare a fost editata de Elements: 10 November 2011 - 02:11 PM

0

#15 Useril este offline   workaholic_ro 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 03-November 11

Postat 11 November 2011 - 07:13 PM

Oradea-i perfect. Pot "abuza" de duba unui prieten care face Cluj-Budapesta in fiecare saptamana. De obicei luni sau marti. Trebuie doar sa-i spui soferului unde sa vina.
N-are rost sa trimiti flaconul ala, nu e relevant pentru mine. O sa-ti trimit un model sau doua de piesa mica sa-mi faci un calcul. Ce format de fisier ?
0

#16 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 12 November 2011 - 12:12 PM

Vezi postareaworkaholic_ro, la 11 November 2011 - 07:13 PM, a spus:

Oradea-i perfect. Pot "abuza" de duba unui prieten care face Cluj-Budapesta in fiecare saptamana. De obicei luni sau marti. Trebuie doar sa-i spui soferului unde sa vina.
N-are rost sa trimiti flaconul ala, nu e relevant pentru mine. O sa-ti trimit un model sau doua de piesa mica sa-mi faci un calcul. Ce format de fisier ?


E bine daca putem transmite prin intermediul dubitei .Imprimanta lucreaza cu fisiere .STL , dar orice program de modelare 3d(3dmax,rhino,solidworks,catia,etc).are optiunea de a exporta asa ceva sau se gasesc plugin-uri care sa faca asta,dar spine mi in ce format le ai si poate reusesc sa le convertesc eu.Astept fisierele tale!
0

#17 Useril este offline   workaholic_ro 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 03-November 11

Postat 12 November 2011 - 12:24 PM

Vezi postareaElements, la 12 November 2011 - 12:12 PM, a spus:

E bine daca putem transmite prin intermediul dubitei .Imprimanta lucreaza cu fisiere .STL , dar orice program de modelare 3d(3dmax,rhino,solidworks,catia,etc).are optiunea de a exporta asa ceva sau se gasesc plugin-uri care sa faca asta,dar spine mi in ce format le ai si poate reusesc sa le convertesc eu.Astept fisierele tale!


Majoritatea sculelor de genul asta lucreraza cu mesh-uri STL, un pic ma enerveaza ca macelareste curbele fisierului initial, dar o sa setez o rezolutie mare a poligoanelor. Trimit niste fisiere de indata ce o sa am timp sa le "produc".
0

#18 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 12 November 2011 - 06:32 PM

Vezi postareaworkaholic_ro, la 12 November 2011 - 12:24 PM, a spus:

Majoritatea sculelor de genul asta lucreraza cu mesh-uri STL, un pic ma enerveaza ca macelareste curbele fisierului initial, dar o sa setez o rezolutie mare a poligoanelor. Trimit niste fisiere de indata ce o sa am timp sa le "produc".


Unele programe mai slabe,dar nu toate fac chestia asta, depinde ce rezolutie ii dai curbei altfelt,pot sa corectez acele curbe daca tu nu reusesti,diferentele sunt astea:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.1.jpg
  • Imagine atasata: 1.2.jpg

Aceasta postare a fost editata de Elements: 12 November 2011 - 06:33 PM

0

#19 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 19 December 2011 - 10:07 AM

Decoratiuni pentru Craciun - printate 3D -


Santa Christmas ball este un exemplu de produs care poate fi fabricat doar cu Tehnologia 3D de printare. Uitaţi-vă de aproape: Mosul şi inelele sunt tipărite chiar în interiorul globului. Nu este necesar nici un montaj de post-productie.
Pentru informatii si comenzi personalizate, va rugam sa ne contactati la adresa: office@prototipuri3d.ro sau pe http://www.facebook.com/e3lements.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 322731_206412486109541_100002223740505_476943_1469229_o.jpg
  • Imagine atasata: 325999_206416289442494_100002223740505_476951_1588391116_o.jpg

0

#20 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 04 January 2012 - 02:59 PM

Doresc sa fac un quadrocopter ca si cel din linkul atasat.Nu ma pricep la partea electrica nici mecanica,eu am sa printez piesele necesare pentru asamblare si caut un colaborator pentru partea electrica.Pentru detalii va stau la dispozitie .Las mai multe poze care le am gasit legat de acest proiect.


http://www.facebook....118626134856327

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Untitled3.png
  • Imagine atasata: Untitled2.png
  • Imagine atasata: Untitled1.png

0

#21 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 04 January 2012 - 03:09 PM

Vezi postareaElements, la 04 January 2012 - 02:59 PM, a spus:

Doresc sa fac un quadrocopter ca si cel din linkul atasat.Nu ma pricep la partea electrica nici mecanica,eu am sa printez piesele necesare pentru asamblare si caut un colaborator pentru partea electrica.Pentru detalii va stau la dispozitie .Las mai multe poze care le am gasit legat de acest proiect.


http://www.facebook....118626134856327

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 378774_274137189305220_118626134856327_793679_71113344_n.jpg

0

#22 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 06 February 2012 - 07:48 PM

Specificatii :
-Carcasa Iphone-ului dumneavoastra este realizata intr-o imprimanta 3D.Materialul este topit si adaugat strat cu strat.Produsul iese din imprimanta in toate formele complexe pe care ni le putem imagina.Plasticul ABS este un material elegant,robus si usor flexibil.Nu este cauciucat si nu se lipeste de pantaloni sau geanta;
-designul carcaselor permite asezarea telefonului direct pe ecran sau pe spate ,marginile fiind mai inalte decat telefonul;
-modelele sunt dublu stratificate creand o protectie sporita in caz de lovire;
-in curand mai multe modele si culori


Cateva modele de carcase printate 3d pentru iphone 4 si 4s

O carcasa care protejeaza si este in acelasi timp decorativa , carcasa monococa cu dublu layer avand o structura de tipul "brain cell".Disponibil in 2 culori : negru si ivory
Pentru detalii va stau la dispozitie!

Ivanescu Lucian
0748685792
office@prototipuri3d.ro
prototipuri3d.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: photo_67798.jpg
  • Imagine atasata: photo_67795.jpg
  • Imagine atasata: photo_67796.jpg

0

#23 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 06 February 2012 - 07:50 PM

Un model de carcasa alias JetPack Case, nu doar protejeaza excelent dispozitivului dumneavoastra ci va mai ofera doua compartimente mascate si sigure pentru a pastra lucruri mici dar importante "in viata".In fotografie apare o tigara si cateva chibrituri, sa aveti idee despre dimensiunea compartimentelor.Fiecare compartiment masoara 9 cm x 1 cm x 0,85 cm adancime.Ceea ce pastrati inauntru tine doar de voi!.
Pentru detalii va stau la dispozitie!

Ivanescu Lucian
0748685792
office@prototipuri3d.ro
prototipuri3d.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: photo_65694.jpg
  • Imagine atasata: photo_65693.jpg

0

#24 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 16 March 2012 - 06:09 PM

Daca va-ti saturat sa cheltuiti bani pe piese de schimb care se strica sau pe reparatii pentru masinile voastre telecomandate, aveti acuma posibilitatea sa le printati si sa le imbunatatiti performantele masinii facandu-le mai rezistente.In poze vedeti o masina cu sasiu si piese complet functionale realizata aproape in intregime la o imprimanta 3d,pregatita pentru a pune piesele electronice.

Pentru a afla mai multe despre serviciul nostru de imprimare 3D intrati in contact cu echipa noastră.
si un filmulet cu masina in actiune.

youtube.com/watch?v=rtneCSx_AAA

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Car_CAD_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: IMG_0448_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: IMG_0449_preview_large.jpg

0

#25 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 24 March 2012 - 09:40 PM

Pentru a afla mai multe despre serviciul nostru de imprimare 3D intrati in contact cu echipa noastră.
www.prototipuri3d.ro

Pentru a afla mai multe despre serviciul nostru de imprimare 3D intrati in contact cu echipa noastră.
www.prototipuri3d.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.jpg
  • Imagine atasata: 2.jpg

0

#26 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 24 March 2012 - 09:42 PM

2

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 3.jpg

0

#27 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 10 April 2012 - 01:09 PM

Roti dintate si angrenaje functionale din plastic Abs realizate cu o imprimanta 3D.
Pentru a afla mai multe despre serviciul nostru de imprimare 3D intrati in contact cu echipa noastră

www.prototipuri3d.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 4124602616_71b59d4433_o_display_medium.jpg
  • Imagine atasata: 4130791241_3a1132b5aa_o_display_medium.jpg

0

#28 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 18 April 2012 - 03:48 PM

Piese refacute, printate 3d:
www.prototipuri3d.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_1811.JPG

0

#29 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 18 April 2012 - 03:52 PM

Piese refacute, printate 3d:
www.prototipuri3d.ro

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_1690.JPG

0

#30 Useril este offline   Elements 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 141
  • Inregistrat: 06-November 11
  • Gender:Male

Postat 23 April 2012 - 10:25 PM

rotite servo "clonate" ,pret 10 euro 5 bucati din fiecare (piesa galbena si rotita alba sunt originalele)

ansamblu servo

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_2449.JPG
  • Imagine atasata: IMG_2451.JPG

0

Arata acest topic


  • 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro