Modelism - RHC Forum: Teren de zbor in Campulung Moldovenesc - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Teren de zbor in Campulung Moldovenesc

#1 Useril este offline   lazardominte 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 658
  • Inregistrat: 13-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Cimpulung Moldovenesc

Postat 12 October 2011 - 08:26 PM

Exista asa ceva prin Campulung Moldovenesc? Am incercat pe stadion ... dificil datorita gardurilor. Unde am gasi un teren ferit de case, stalpi de electricitate, etc?
Modele montate:
Aeromodele: Cessna 182 Arttech, Wing Dragon 3 Arttech, Hobby King Bixler Epo 1400,Hobby King EPO Seaplane, Thunder Tiger Dragon Fly .15;
Navomodele: Robbe Sea Diamond;
Automodele: Turnigy 1/16 Brushless 4WD Short Course Truck;
Modele aproape montate: Sedona-Black Horse;
Modele nemontate(in cutie):Extra 300S-Electrifly;
Statie: Turnigy 9X, Hobbyking HK310 (navo si auto);
Simulator Real Flight Basic (original) pentru antrenament;
0

#2 Useril este offline   Maverick 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 719
  • Inregistrat: 10-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 October 2011 - 08:32 PM

Vezi postarealazardominte, la 12 October 2011 - 08:26 PM, a spus:

Exista asa ceva prin Campulung Moldovenesc? Am incercat pe stadion ... dificil datorita gardurilor. Unde am gasi un teren ferit de case, stalpi de electricitate, etc?


Daca nu exista deja un camp in Campulung:
Incearca sa identifici o zona in afara orasului preferabil, fara case prin apropiere, garduri, pomi, animale, stalpi de lectricitate etc. unde sa fii si tu, si modelele tale si alte persoane in siguranta. O zona plana si fara obstacole in campul vizual este ceea ce trebuie sa cauti.
Ca sa iti usurezi munca de cautare foloseste Google Earth, Wikimapia, Bing Maps, etc. Vezi "de sus" un camp care pare interesant si potrivit si te duci la locul respectiv in inspectie, sa vezi daca se confirma ca terenul e potrivit.

Bafta
Both optimists and pessimists contribute to our society. The optimist invented the airplane and the pessimist the parachute. ~Gil Stern

If you can't fix it with a hammer you have an electrical problem.
0

#3 Useril este offline   Maverick 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 719
  • Inregistrat: 10-October 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 October 2011 - 08:36 PM

Din putinul cat cunosc relieful in zona cred ca la iesirea spre Humor (si imprejur stanga dreapta) ar trebui sa gasesti o zona adecvata. Spre Vatra Dornei mai mici sansele..
Both optimists and pessimists contribute to our society. The optimist invented the airplane and the pessimist the parachute. ~Gil Stern

If you can't fix it with a hammer you have an electrical problem.
0

#4 Useril este offline   lazardominte 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 658
  • Inregistrat: 13-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Cimpulung Moldovenesc

Postat 12 October 2011 - 08:43 PM

Spre Gura Humorului, sunt ceva terenuri, dar sunt ale oamenilor, imprejmuite. Nu se poate zbura acolo. Chiar ieri am fost cu masina "la pas" pana la Gura Humorului inspectand terenurile. Nu prea am gasit mare lucru. Majoritatea nu sunt drepte, au mici "dealuri" si nu se poate decola/ateriza. o solutie ar fi parcarea de tit-uri de la iesitea din oras pe stanga, insa mereu am gasit camioane acolo. E cam riscant sa zbori cu "camioane" prin preajma, mai ales daca esti incepator. Terenuri cat de cat intinse si fara sa fie imprejmuite nu am prea vazut.
Modele montate:
Aeromodele: Cessna 182 Arttech, Wing Dragon 3 Arttech, Hobby King Bixler Epo 1400,Hobby King EPO Seaplane, Thunder Tiger Dragon Fly .15;
Navomodele: Robbe Sea Diamond;
Automodele: Turnigy 1/16 Brushless 4WD Short Course Truck;
Modele aproape montate: Sedona-Black Horse;
Modele nemontate(in cutie):Extra 300S-Electrifly;
Statie: Turnigy 9X, Hobbyking HK310 (navo si auto);
Simulator Real Flight Basic (original) pentru antrenament;
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro