Modelism - RHC Forum: Vand Aeromodel SOUKA 3D Electric - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Vand Aeromodel SOUKA 3D Electric

#1 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 09 October 2011 - 08:42 AM

VAND Aeromodel avion SOUKA 3D EPP ELECTRIC

Continutul kit-ului:
- Aripi, fuselaj si ampenaje din EPP cu design imprimat color
- Elemente de legatura, eche, tije de carbon, tije de comanda, roti, accesorii marunte, etc.
- Set accesorii motor plus cuplaj elice
- Regulator motor brushless min. 18 A
- Set conectori intre regulator si acumulator
- Servo NANO (4 buc)
- Prelungitoare servo
- Cablu Y servo

Pret 500 lei.

Relatii la telefon 0720-964352

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  34991.jpg (76.36K)
    Number of downloads: 230

0

#2 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 10 October 2011 - 09:14 AM

up la anunt ...
0

#3 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 10 October 2011 - 12:07 PM

:lol: ;) :rofl:
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#4 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 10 October 2011 - 03:31 PM

aeromodel electric 3d de vanzare ...
0

#5 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 10 October 2011 - 06:53 PM

UP
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#6 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 10 October 2011 - 09:18 PM

bai nene,te intereseaza sa cumperi sau ce?
daca nu te intereseaza ,te rog nu mai posta aici.
0

#7 Useril este offline   NAVOMARIUS 

  • MARIUS
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4699
  • Inregistrat: 04-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:AEROMODELE

Postat 10 October 2011 - 09:22 PM

Daca te uiti in regulamentul forumului si in special la sectiunea vanzari ai sa iti dai seama ce vrea furios si de ce a tot postat.Up.. se da odata la 7 zile

Aceasta postare a fost editata de NAVOMARIUS: 10 October 2011 - 09:22 PM

Tel 0740850863








Grea 6--POZE CET VEST
0

#8 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 10 October 2011 - 09:28 PM

stai ca nu am omorat pe nimeni,nu stiam asta ca sunt nou aici pe forum.
0

#9 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 25 October 2011 - 11:57 PM

Anunt inca valabil,
contine servo instalate,
pret 500 lei fix.
0

#10 Useril este offline   Calu2 

  • Zbor cu orice navo auto velo sport
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 757
  • Inregistrat: 28-May 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 October 2011 - 06:46 AM

Baterie are???? face Hover adica sta in elice? cate grame are RTF cu statie? :lol:
Cred ca am mai trosnit ceva!!!Cand vorbesc aiurea este Robotul...
0

#11 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 27 October 2011 - 10:27 AM

Nu are baterie,are acumulator,dar cum scrie in anunt nu se vinde cu el.
Contine doar servomecanismele gata instalate.
Motorul ,regulatorul si acumulatorul l-am pus pe alt aeromodel.

Avionul face si 3 D.
0

#12 Useril este offline   comnean 

  • Jetinson
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 886
  • Inregistrat: 31-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:WHAT KIND OF MAN WOULD LIVE WHERE THERE IS NO DARING? I DON'T BELIVE IN TAKING FOOLISH CHANCES, BUT NOTHING CAN BE ACCOMPLISHED WITHOUT ANY CHANCE AT ALL.

Postat 31 October 2011 - 02:31 PM

Va salut,
Puteti descrie din nou ce contine kit-ul pentru ca nu se mai intelege nimic (sau nu am inteles eu bine).
Contine doar coaja si 4 servo?
Daca-i asa ofer 35 Ron.
MC 24 Graupner ACT 2.4, mpx 3300 PROFI
SERIOUS THINKS THAT CAN FLY + A DREAM UNDERCONSTRUCTION
0

#13 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 31 October 2011 - 08:35 PM

Avionul la Sierra costa :Pret cu TVA:293.30 Lei

Aeromodel avion SOUKA 3D EPP ELECTRIC

Anvergura: 900 mm
Lungime: 960 mm
Masa: 390 - 410 g (complet echipat)
In stoc
Cod: SOUKAE


Servo 4 buc Nano = 101.2
Regulator electronic Brushless Roxxy BL-Control 918 (cu reverse optional programabil)

Tensiune - 17 V
Curent - 18 A
Utilizabil cu LiPo sau NiMH
Inainte/ Stop/ Frana/ Inapoi Pret cu TVA:=164.80 Lei

In stoc
Cod: 8628

Ansamblarea ma costat 100 lei
Cablu y si mufe = 20 lei
Transport 70 lei.

Toate astea fac in total= 574,5 lei

Si tu vrei sa ti-l vand cu 35 lei . :pardon: :rofl:
Ai inebunit prietene,cred ca te-ai grabit inca sa scrii,se vede ca nu esti in domeniu.
Sau poate ai gresit cand ai postat si vroiai sa spui ca imi d-ai 350 lei .

Dar acest avion fara 450 lei nu iese din casa.
Cand esti hotarat sa cumpari ,anunta-ma. :rolleyes:
O seara buna.
0

#14 Useril este offline   comnean 

  • Jetinson
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 886
  • Inregistrat: 31-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:WHAT KIND OF MAN WOULD LIVE WHERE THERE IS NO DARING? I DON'T BELIVE IN TAKING FOOLISH CHANCES, BUT NOTHING CAN BE ACCOMPLISHED WITHOUT ANY CHANCE AT ALL.

Postat 31 October 2011 - 11:17 PM

Va salut,
Primo, nu cred ca ne-am cunoscut asa ca nu sunt pritenul tau!
Doi: nu reiese ce contine afacerea, pe 27 oct sustineati ca e doar coaja si servourile adica (la pret de new si nu SH) : 293.30+101.2 =394,5. Pe undeva apare si pretul regulatorului(???) care nu pare a se adauga la calcul.
Mai tarziu aflu ca adaugam munca, transportul si cablul Y, deci iese 394.5 + 70 + 100 + 20 = 584.5 oricand si nu 574.5 RON.
Buuun!
Unde gasim in RO transport cu 70 RON? DHL, TNT, FAN etc la chestia aia percep cam 23 RON de la Botosani in sudul tarii. De cativa ani buni cumpar si din tara si din afara si pana acuma nu am mai intalnit un asemenea tarif!
Deci am putea scadea 47 RON " diferenta de transport" si chiar si 20 RON cablul Y care nu-mi face trebuinta ar iesi la 517.5 RON
Daca scadem si 100 RON munca, sa zicem ca doresc sa mi-l dati nemontat ar ramane 417.5 RON.
Desi nu apare in anunt nimic despre transport, presupun, ca la pretul acesta, sunteti dispus sa-l expediati pe banii Dvs. oriunde in tara, impachetat corespunzator si apeland la serviciile unei companii de curierat rapid din afara.
Prefer sa vin sa-l ridic personal de la Pucioasa, deci platesc eu transportul! Asta ar insemna vre-o 60 de litri de benzina , aproximativ 336 RON. Deci ar ramane cam 81.5 RON.
Acu, de banii astia exista doua alternative: ori imi iau ceva serios de la IKARUS la 19-25 EUR si il echipez cu ce am pe acasa ori mai negociem la fata locului cand ajung la Pucioasa. Poate-l scot la 35 RON.
MC 24 Graupner ACT 2.4, mpx 3300 PROFI
SERIOUS THINKS THAT CAN FLY + A DREAM UNDERCONSTRUCTION
0

#15 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 31 October 2011 - 11:37 PM

Du-te ba nene la furat si lasa comentarile ,pacat ca nu il vrei gratis ,ca ti-l dadeam.
Va ca pe forumul asta il loc sa se cumpere sau sa se vanda ,se fac numai comentarii fara rost.
In cazul de fata tie nu ti-l vand,nici macar gratis nu ti-l dau.Asa ca cauta-ma in alta parte.
PAAAAAAAAAAAAAAAAA ! :angry2: 8) :rofl:
0

#16 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 31 October 2011 - 11:39 PM

Pretul aeromodelului este de 450 lei fix,nu accept schimburi.Nu stau la commenturi,care nu au legatura cu vanzarea.
:angry2:
0

#17 Useril este offline   OldDan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 104
  • Inregistrat: 26-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Sa zbor cat cuprinde!

Postat 02 November 2011 - 04:41 PM

Vezi postareacomnean, la 31 October 2011 - 11:17 PM, a spus:

Va salut,
Primo, nu cred ca ne-am cunoscut asa ca nu sunt pritenul tau!
Doi: nu reiese ce contine afacerea, pe 27 oct sustineati ca e doar coaja si servourile adica (la pret de new si nu SH) : 293.30+101.2 =394,5. Pe undeva apare si pretul regulatorului(???) care nu pare a se adauga la calcul.
Mai tarziu aflu ca adaugam munca, transportul si cablul Y, deci iese 394.5 + 70 + 100 + 20 = 584.5 oricand si nu 574.5 RON.
Buuun!
Unde gasim in RO transport cu 70 RON? DHL, TNT, FAN etc la chestia aia percep cam 23 RON de la Botosani in sudul tarii. De cativa ani buni cumpar si din tara si din afara si pana acuma nu am mai intalnit un asemenea tarif!
Deci am putea scadea 47 RON " diferenta de transport" si chiar si 20 RON cablul Y care nu-mi face trebuinta ar iesi la 517.5 RON
Daca scadem si 100 RON munca, sa zicem ca doresc sa mi-l dati nemontat ar ramane 417.5 RON.
Desi nu apare in anunt nimic despre transport, presupun, ca la pretul acesta, sunteti dispus sa-l expediati pe banii Dvs. oriunde in tara, impachetat corespunzator si apeland la serviciile unei companii de curierat rapid din afara.
Prefer sa vin sa-l ridic personal de la Pucioasa, deci platesc eu transportul! Asta ar insemna vre-o 60 de litri de benzina , aproximativ 336 RON. Deci ar ramane cam 81.5 RON.
Acu, de banii astia exista doua alternative: ori imi iau ceva serios de la IKARUS la 19-25 EUR si il echipez cu ce am pe acasa ori mai negociem la fata locului cand ajung la Pucioasa. Poate-l scot la 35 RON.

Cu tot respectul, eu am incalcat regulamentul acestui forum comentand pretul cuiva la un heli si-mi cer scuze inca odata fata de el, dumneavoastra il incalcati ...cu sau fara scuze? Nu fata de Nicu, fata de cei ce au facut regulamentul (site pentru forum)...
Multumesc pentru intelegere!
CopterX class 450 FBL + FUTABA T-6EX
Belt CP CX class 450 RTF + flymentor
Walkera CB180Q class 370 RTF
Power Starr 1 V977 RTF
Angel 300 class 300 RTF
0

#18 Useril este offline   comnean 

  • Jetinson
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 886
  • Inregistrat: 31-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:WHAT KIND OF MAN WOULD LIVE WHERE THERE IS NO DARING? I DON'T BELIVE IN TAKING FOOLISH CHANCES, BUT NOTHING CAN BE ACCOMPLISHED WITHOUT ANY CHANCE AT ALL.

Postat 02 November 2011 - 09:05 PM

Dl. Nicu a afirmat ca m-ar cunoaste, numindu-ma prieten cea ce nu este adevarat. Mai mult Dl. Nicu sustine ca as fi innebunit ceea ce nu are de unde sti pentru ca nu ma cunoste. Mai mult, Dumnealui instiga la acte antisociale :"Du-te ba nene la furat", ceea ce poate fi denuntat, dar nu vrea sa-l denunt!
Eu numai i-am aratat ca nu am gresit cand am oferit 35RON si i-am explicat un pic rationamentul pe care l-am avut. Consider ca nu am comentat pretul, ci doar am incercat sa negociez. Marfa este a dumnealui banii sunt ai potentialilor clienti iar BURSA este un loc de intalnire al celor care ofera cu cei care cer.
Nu am facut misto, nu l-am jignit pe Dl. Nicu, ba mai mult tonul Dumnealui mi s-a parut un pic nepotrivit pentru postura in care se gaseste adica de ofertant. Cand vrei sa vinzi ceva trebuie sa te exprimi civilizat si sa raspunzi cat mai scurt fara sa jignesti. In plus am vrut sa-l fac atent ca poate pierde 10 RON la afacere dintr-o nenorocita eroare de calcul si ar fi pacat pentru ca pretul adevarat nu ar fi reflectat.
Are Domnul Nicu mai multi tuteri pe la Pucioasa ca sa imi dau seama catora dintre ei le datorez scuze?
Face Dl. Nicu prin intermediul Dvs. UP-uri mai rapide la anuntul Dumnealui?
Daca comitetul executiv al forumului va gasi ca Dl. Nicu se foloseste de cunostintele din Pucioasa pentru UP-uri propun sanctionarea Dumnealui si a vinovatilor cu mustrare scrisa si retrogradarea anuntului de la vanzari trei pozitii!
MC 24 Graupner ACT 2.4, mpx 3300 PROFI
SERIOUS THINKS THAT CAN FLY + A DREAM UNDERCONSTRUCTION
0

#19 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 03 November 2011 - 09:38 AM

Vezi postareacomnean, la 02 November 2011 - 09:05 PM, a spus:

Dl. Nicu a afirmat ca m-ar cunoaste, numindu-ma prieten cea ce nu este adevarat. Mai mult Dl. Nicu sustine ca as fi innebunit ceea ce nu are de unde sti pentru ca nu ma cunoste. Mai mult, Dumnealui instiga la acte antisociale :"Du-te ba nene la furat", ceea ce poate fi denuntat, dar nu vrea sa-l denunt!
Eu numai i-am aratat ca nu am gresit cand am oferit 35RON si i-am explicat un pic rationamentul pe care l-am avut. Consider ca nu am comentat pretul, ci doar am incercat sa negociez. Marfa este a dumnealui banii sunt ai potentialilor clienti iar BURSA este un loc de intalnire al celor care ofera cu cei care cer.
Nu am facut misto, nu l-am jignit pe Dl. Nicu, ba mai mult tonul Dumnealui mi s-a parut un pic nepotrivit pentru postura in care se gaseste adica de ofertant. Cand vrei sa vinzi ceva trebuie sa te exprimi civilizat si sa raspunzi cat mai scurt fara sa jignesti. In plus am vrut sa-l fac atent ca poate pierde 10 RON la afacere dintr-o nenorocita eroare de calcul si ar fi pacat pentru ca pretul adevarat nu ar fi reflectat.
Are Domnul Nicu mai multi tuteri pe la Pucioasa ca sa imi dau seama catora dintre ei le datorez scuze?
Face Dl. Nicu prin intermediul Dvs. UP-uri mai rapide la anuntul Dumnealui?
Daca comitetul executiv al forumului va gasi ca Dl. Nicu se foloseste de cunostintele din Pucioasa pentru UP-uri propun sanctionarea Dumnealui si a vinovatilor cu mustrare scrisa si retrogradarea anuntului de la vanzari trei pozitii!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ANUNT IMPORTANT !


Uite cum sta treaba ,dupa cum vad tot ce postez este luat in bascalie ,la misto,de unii dintre voi,asazisi modelisti.
Unii dintre voi nu va numiti decat simplii cumparatori sau vanzatori iar modelismul adevarat se face prin cateva cluburi din Romania ,printre care si cel de la Pucioasa cu o traditie de peste 50 ani.

Pe de alta parte acest individ posteaza pe aceasta sectiune si ma insulta ma ia la bascalie ca cica imi ofera 35 lei pe acest aerompdel 3D.Pai la banii astia iti dau " rotile ,instructiunile si cutia avionului" .
Deci nu am spus sau am scris undeva ca noi doi suntem prieteni,iar noi doi nu am vb ca sa vezi ca am un TON impertinent.
Si te rog termina cu amenintarile .
MAI JIGNIT CAND AI SPUS CA IMI OFERI 35 LEI PE AVION.

Apoi eu nu am nici un tutore sau altceva,iar cum ti-am spus si mai sus lasa comentarile ca esti in afara continutului din anunt.

Nu se accepta comentarii care nu au legatura cu anuntul de vanzare a aeromodelului.

Cine doreste sa primeasca informatii in limita bunului simt si a celor 7 ani de acasa,pe care unii dintre voi nu le aveti,va rog insistent sa nu mai aberati si sa faceti bascalie pe aceasta sectiune,daca sunteti intelegatori va voi trata cu respect.

In regulamentul forumului scrie ca nu ai voie sa faci asa ceva.
Dupa cum se poate observa eu nu mi-am exprimat niciodata ceva contradictoriu,nu am luat pe nimeni la misto ,nu am injurat,nu am facut bascalie de cineva sau de ce vinde omu pe forum.

NU MAI POSTATI DACA NU ARE LEGATURA CU VANZAREA.

Multumesc. :huh:
0

#20 Useril este offline   comnean 

  • Jetinson
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 886
  • Inregistrat: 31-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Craiova
  • Interests:WHAT KIND OF MAN WOULD LIVE WHERE THERE IS NO DARING? I DON'T BELIVE IN TAKING FOOLISH CHANCES, BUT NOTHING CAN BE ACCOMPLISHED WITHOUT ANY CHANCE AT ALL.

Postat 03 November 2011 - 11:08 AM

Cu scuzele de rigoare pentru Dl. Nicu, ma vad obligat sa-l informez ca "tuter" nu-i totuna cu "tutore".
Dar mai bine sa citam niscai dictionare:

tútăr s.m. Persoană usor manevrabilă; favorit; profitor ◊ „Vadim Tudor, țuțerul lui Eugen Barbu.” Cuvântul 33/93 p. 6. ◊ „Când este doar o mică secătură [...] se dă pe lângă altii mai ajunsi si este [...] un fripturist, un tutăr si ....” R.l. 27 V 94 p. 2. ◊ „Iată o meserie, am putea zice chiar o vocație, care nu va dispărea niciodată: aceea de țuțăr. Greu de găsit în dictionare, cuvântul desemnează o realitate umană complexă, un amestec inextricabil de inhibitii, aspiratii secrete si orgolii dramatice, .... [...] tutărul doar se învârte în jurul persoanei ori grupului în orbita cărora l-au împins interesele, mărginindu-se a scoate nu învătăminte din existenta pilduitoare a modelului, ci doar oala lui de noapte.” ◊ „22” 2/95 p. 7; v. si 39/96 p. 15 [scris si tuter] (probabil din tig. tut ”om pus la patru ace” – Sursa : Dictionarul Contemporan al Limbii Romane ed. II
Alternativ:
tutăr, tutări s. m. persoană usor de manipulat / manevrabilă; om de paie.
Sursa: Argoul la Romani, editie nepublicata, extrase din manuscrisul original al autorului anonim


TUTÓRE (~i) m. 1) Persoană care exercită dreptul de tutelă asupra cuiva. 2) fig. Proptea pentru menținerea unor plante în poziție verticală. /<lat. tutor
Sursa: NODEX, editia I

Asta pentru clarificari cu scuzele de rigoare si pentru o buna traducere a textelor.
MC 24 Graupner ACT 2.4, mpx 3300 PROFI
SERIOUS THINKS THAT CAN FLY + A DREAM UNDERCONSTRUCTION
0

#21 Useril este offline   oachidori 

  • F22 Raptor Fan
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2375
  • Inregistrat: 05-August 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti-parc IOR
  • Interests:Aeromodele, Modelare 3D

Postat 03 November 2011 - 11:41 AM

Nicu,
tinand cond ca te cunosc de cand erai in generala,adica zeci de ani de acum,iti pot spune ca lipsa ta de consecventa in ceea ce vrei sa vinzi a dat nastere la aceste schimburi de mesaje.
Cel mai bine ar fi sa scrii din nou ce contine avionul pe care il vinzi si pretul ca sa fie toata lumea lamurita.Initial ai spus ca are motor si toate cele apoi "Motorul ,regulatorul si acumulatorul l-am pus pe alt aeromodel." De aici si surprinderea potentialilor cumparatori. :) :pardon: :pardon:
Olivian,
Toate bune si spor la vanzare.
Olivian Diaconescu

Radio:
Multiplex Royal Pro 16 2.4GHz
Aero:
BADAN Kit - Yak55M 2.8m; MVVS116NP; Rezo RE2 MTW
EXTREME FLIGHT - Extra 300 2.3m; MVVS58 Prosport; Rezo -MVVS
MULTIPLEX - Funcub;Parkmaster;Funjet Ultra2
FREEWING - F22 Xicoy X45 Jet
ROBBE - Mistral 2.0m
F22 depron
AERONAUT - Triple RES 2.0m
Auto:
TRAXXAS - E Revo 1/16
ARRMA - Typhon 6S
0

#22 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 03 November 2011 - 04:24 PM

Vezi postareacomnean, la 03 November 2011 - 11:08 AM, a spus:

Cu scuzele de rigoare pentru Dl. Nicu, ma vad obligat sa-l informez ca "tuter" nu-i totuna cu "tutore".
Dar mai bine sa citam niscai dictionare:

tútăr s.m. Persoană usor manevrabilă; favorit; profitor ◊ „Vadim Tudor, țuțerul lui Eugen Barbu.” Cuvântul 33/93 p. 6. ◊ „Când este doar o mică secătură [...] se dă pe lângă altii mai ajunsi si este [...] un fripturist, un tutăr si ....” R.l. 27 V 94 p. 2. ◊ „Iată o meserie, am putea zice chiar o vocație, care nu va dispărea niciodată: aceea de țuțăr. Greu de găsit în dictionare, cuvântul desemnează o realitate umană complexă, un amestec inextricabil de inhibitii, aspiratii secrete si orgolii dramatice, .... [...] tutărul doar se învârte în jurul persoanei ori grupului în orbita cărora l-au împins interesele, mărginindu-se a scoate nu învătăminte din existenta pilduitoare a modelului, ci doar oala lui de noapte.” ◊ „22” 2/95 p. 7; v. si 39/96 p. 15 [scris si tuter] (probabil din tig. tut ”om pus la patru ace” – Sursa : Dictionarul Contemporan al Limbii Romane ed. II
Alternativ:
tutăr, tutări s. m. persoană usor de manipulat / manevrabilă; om de paie.
Sursa: Argoul la Romani, editie nepublicata, extrase din manuscrisul original al autorului anonim


TUTÓRE (~i) m. 1) Persoană care exercită dreptul de tutelă asupra cuiva. 2) fig. Proptea pentru menținerea unor plante în poziție verticală. /<lat. tutor
Sursa: NODEX, editia I

Asta pentru clarificari cu scuzele de rigoare si pentru o buna traducere a textelor.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IAR ESTI IN AFARA SUBIECTULUI DOMNU ...

FARA JIGNIRI ,DACA ERAM CURIOS CE INSEAMNA CUVANTUL CAUTAM SINGUR IN DICTIONAR ...

MULTUMESC.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Si acum sa revenim la subiect.

Avionul contine :
servomecanisme gata instalate,regulator ,mufe,gata ansamblat,are 5 zboruri la activ,il d-au ca m-am plictisit de el.

Ultimul pret este de 500 lei.

Nu accept schimburi sau alte comentarii.
Multumesc pentru intelegere.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  35425.jpg (76.36K)
    Number of downloads: 14

0

#23 Useril este offline   OldDan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 104
  • Inregistrat: 26-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Sa zbor cat cuprinde!

Postat 03 November 2011 - 04:39 PM

Vezi postareacomnean, la 02 November 2011 - 09:05 PM, a spus:

Dl. Nicu a afirmat ca m-ar cunoaste, numindu-ma prieten cea ce nu este adevarat. Mai mult Dl. Nicu sustine ca as fi innebunit ceea ce nu are de unde sti pentru ca nu ma cunoste. Mai mult, Dumnealui instiga la acte antisociale :"Du-te ba nene la furat", ceea ce poate fi denuntat, dar nu vrea sa-l denunt!
Eu numai i-am aratat ca nu am gresit cand am oferit 35RON si i-am explicat un pic rationamentul pe care l-am avut. Consider ca nu am comentat pretul, ci doar am incercat sa negociez. Marfa este a dumnealui banii sunt ai potentialilor clienti iar BURSA este un loc de intalnire al celor care ofera cu cei care cer.
Nu am facut misto, nu l-am jignit pe Dl. Nicu, ba mai mult tonul Dumnealui mi s-a parut un pic nepotrivit pentru postura in care se gaseste adica de ofertant. Cand vrei sa vinzi ceva trebuie sa te exprimi civilizat si sa raspunzi cat mai scurt fara sa jignesti. In plus am vrut sa-l fac atent ca poate pierde 10 RON la afacere dintr-o nenorocita eroare de calcul si ar fi pacat pentru ca pretul adevarat nu ar fi reflectat.
Are Domnul Nicu mai multi tuteri pe la Pucioasa ca sa imi dau seama catora dintre ei le datorez scuze?
Face Dl. Nicu prin intermediul Dvs. UP-uri mai rapide la anuntul Dumnealui?
Daca comitetul executiv al forumului va gasi ca Dl. Nicu se foloseste de cunostintele din Pucioasa pentru UP-uri propun sanctionarea Dumnealui si a vinovatilor cu mustrare scrisa si retrogradarea anuntului de la vanzari trei pozitii!

Ceea ce ati descris aici nu are legatura cu incalacarea regulamentului, nici comportamnetul lui Nicu nu are legatura cu ceea ce am intrebat eu, cat despre negociere erea simplu sa intrebi daca accepta 35 de lei.Tu ai comentat pretul de vanzare a lui Nicu (detaliat), daca recitim amadoi regulamentul scrie citet ca daca cineva comenteaza preturile sau adauga comentarii este exclus din forum.Personal nu doresc acest lucru si sincer prefer sa comenteze preturile,insa ma conformez, dar cand vad modu si atitudinea dumneavoastra sincer sunt de acord sa nu se comenteze.
Cu respect nu astept un raspuns, ci doar sa intelegem de ce sunt reguli puse, eu unu vreau sa inteleg, asa ca nu voi mai raspunde la provocari!
CopterX class 450 FBL + FUTABA T-6EX
Belt CP CX class 450 RTF + flymentor
Walkera CB180Q class 370 RTF
Power Starr 1 V977 RTF
Angel 300 class 300 RTF
0

#24 Useril este offline   OldDan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 104
  • Inregistrat: 26-February 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Sa zbor cat cuprinde!

Postat 03 November 2011 - 04:41 PM

Vezi postareaOldDan, la 03 November 2011 - 04:39 PM, a spus:

Ceea ce ati descris aici nu are legatura cu incalacarea regulamentului, nici comportamnetul lui Nicu nu are legatura cu ceea ce am intrebat eu, cat despre negociere erea simplu sa intrebi daca accepta 35 de lei.Tu ai comentat pretul de vanzare a lui Nicu (detaliat), daca recitim amadoi regulamentul scrie citet ca daca cineva comenteaza preturile sau adauga comentarii este exclus din forum.Personal nu doresc acest lucru si sincer prefer sa comenteze preturile,insa ma conformez, dar cand vad modu si atitudinea dumneavoastra sincer sunt de acord sa nu se comenteze.
Cu respect nu astept un raspuns, ci doar sa intelegem de ce sunt reguli puse, eu unu vreau sa inteleg, asa ca nu voi mai raspunde la provocari!

Mii de scuze pentru expresia TU, cer scuze ! sincer ...scuze!
CopterX class 450 FBL + FUTABA T-6EX
Belt CP CX class 450 RTF + flymentor
Walkera CB180Q class 370 RTF
Power Starr 1 V977 RTF
Angel 300 class 300 RTF
0

#25 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 09 November 2011 - 10:21 AM

Anunt valabil inca. ;)

Aeromodel electric Souka 3D contine:

servo gata instalate,regulator,mufe,cablu y,prelungitoare servo.

Are 5 zboruri la activ,nu este trintit,zboara foarte bine,il d-au ca m-am plictisit de el. :yahoo:

Pret 500 lei.

Relatii la telefon :0720-964352

Fisiere atasate


0

#26 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 16 November 2011 - 12:27 PM

Anunt valabil inca.

Aeromodel electric Souka 3D contine:

servo gata instalate,regulator,mufe,cablu y,prelungitoare servo.

Ofer si motorul original(ROBBE ROXXY BL-OUTRUNNER 2220/20 - 7-12V

Are 5 zboruri la activ,nu este trintit,zboara foarte bine,il d-au ca m-am plictisit de el.

Pret 450 lei.

Relatii la telefon :0720-964352

COMPLECT ECHIPAT DE ZBOR.

Fisiere atasate


0

#27 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 25 November 2011 - 11:38 PM

Anunt valabil aeromodel electric 3 D. :good:

Pret 430 lei

Relatii la telefon :0720-964352

COMPLECT ECHIPAT DE ZBOR.
0

#28 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 04 December 2011 - 01:37 AM

Anunt valabil :drinks:

RTF


Pret bomba 430 lei =@

Relatii la telefon :0720-964352
0

#29 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 04 December 2011 - 11:09 AM

Se vinde Aeromodel electric Souka 3D contine:

servo gata instalate 5 buc,regulator electronic Brushless Roxxy BL-Control,mufe,cablu y,prelungitoare servo.

motorul original(ROBBE ROXXY BL-OUTRUNNER 2220/20 - 7-12V

Pret 430 lei.


Scuze,scuze de dublu post,am uitat sa specific ce contine avionul.

SCUZE .

Fisiere atasate


0

#30 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 13 December 2011 - 12:27 AM

Vand Aeromodel Electric Souka 3D contine:

servo gata instalate 5 buc,regulator electronic Brushless Roxxy BL-Control,mufe,cablu y,prelungitoare servo si

motorul original(ROBBE ROXXY BL-OUTRUNNER 2220/20 - 7-12V ).

Pret 430 lei.

Fisiere atasate


0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro