Modelism - RHC Forum: River boat - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

River boat

#1 Useril este offline   timitza09 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 10-September 11

Postat 16 September 2011 - 09:14 AM

Salutare tutoror modelistilor,

M-am apucat si eu saptamana aceasta de o salupa fluviala. Materialul folosit in constructia acestui navomodel a fost placa de styrene de 2 mm . Acest plstic este foarte usor de prelucrat/finisat si de aceasta am ales acest material. Cred ca barca face parte din categoria ''micro boats-urilor'' , avand numai 20 cm. Cum spuneam,am decupat majoritatea pieselor apoi le-am decupat ! Cum planul dupa care le-am facut este putin diferit de cea ce vreau eu sa iasa am ami adaptat cate cava .

Astept parerile voastre,numai bine !



P.S- Ma scuzati pentru dimensiune pozelor nu sunt adaptat cu sistemul forumului de a urca pozele,rog un moderator sa le puna asa cum trebuie

edit:
Mie imi placeau pozele si asa cum le-ai pus deoarece le vedeam imediat, dar daca asa e moda,,,

Sub campul unde scri textul, in stanga ai "Atasamente" Acolo faci browse spre unul din fisierele de pe computerul tau, ii dai open apoi apesi aici pe butonul "Ataseaza acest fisier". Repeti daca mai ai si alte fisiere, de fiecare data la fel. Conditia este ca suma marimilor fisierelor sa nu depaseasca 5M. Apoi "trimiti" postarea. Cine vrea sa le vada in toata rezolutia lor sa le deschida in alt tab sau alta pagina, sau chiar sa le coboare pe computerul personal.

navigator

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_8399.JPG
  • Imagine atasata: IMG_8400.JPG

Aceasta postare a fost editata de navigator: 16 September 2011 - 01:44 PM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro