Modelism - RHC Forum: Excursie la CM de modele cu jet din Ungaria - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Excursie la CM de modele cu jet din Ungaria

#31 Useril este offline   Atty 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 81
  • Inregistrat: 12-January 04

Postat 07 August 2005 - 05:26 PM

Pista este un aerodrom cu un complex, hotel,restaurant,piscina...
Intradevar planoarele si "moristile" ,cum le spui, au fost extra concurs doar pentru demonstratie si reclama.
0

#32 Useril este offline   domnu_doctor 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3218
  • Inregistrat: 11-April 05

Postat 07 August 2005 - 06:11 PM

Sincer, te invidiez! :(

Ceva clipuri n-a facut nimeni?
La asa minunatii de modele, cred ca merita! :D

Stima,
40,665 MHz = Ch 50, FM, PPM, Legal
35,150 MHz = Ch 75, FM, PPM, Legal
27,145 MHz = Ch 19, AM, PPM, Legal
0

#33 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 07 August 2005 - 06:31 PM

deci Atty
complexul e destinat Modelistilor? - cu hotel cu tot
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#34 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 08 August 2005 - 07:46 AM

Salut!

A fost ceva ce nu se poate descrie in cuvinte... In primul rand trebuie sa descriem putin locul desfasurarii evenimentului pentru a putea avea vederea de ansamblu.

Localitatea Jakabszallas, este situat la vest de Kecskemet la circa 17 Km de autostrada M5. N-as vrea sa-i supar insa dupa feeling cred n-a ajuns inca la rangul de oras. Localitatea se caracterizeaza printr-o curatenie exemplara, case foarte frumoase si ingrijite, iarba tunsa in fata fiecarei porti incat muream de ciuda ca nu am asa gazon perfect pe aerodromul pe care zbor... Aeroportul, este in maini private. Proprietarul a facut o investitie impresionanta pentru iubitorii zborului cu motor. Hangare spatioase cu dotarile aferente, cai de rulaj asfaltate, gazonul din jurul pistei si cladirilor este prevazut cu sistem de irigatie subteran automatizat, hotel de inalta clasa cu tot ceea ce trebuie, piscina, sauna, masaj, sala de conferinta, restaurant, locuri de parcare amenajate. In principiu este vorba de un paradis al avioanelor si ULM-urilor. Am avut placerea de a savura si zboruri cu aceste avioane inclusiv patronul fiind liderul unui show in formatie cu ZLIN-uri. Clar ca aeromodele cu jet erau atractia principala insa ceea ce ne-au prezentat pilotii adevarati in materie de acrobatie...a fost ceva extraordinar! Ca termen de comparatie cu preturile autohtone... o camera dubla categoria *** este 52 Euro, se putea servi mic dejun cu 5E iar pranz si cina cu cate 10E in regim de masa suedeza adica plateai si mancai cat sa te spargi dintr-un meniu bogat si apetisant! Daca te plictiseai de stat la soare sa privesti jet-urile, pentru modica suma de 4E puteai sa privesti acest lucru si din piscina acoperita ce avea ferestre spre pista fiind dotat cu sauna si hidromasaj pe care puteai s-o folosesti toata ziua. Culmea a fost ca pentru 10E puteai sa zbori 30 de minute cu avionul! La noi pentru 10 minute de dat cu Quad sau Jetski se cer 500.000 ( ROL ) ...cel putin asa era cand am vazut anul trecut...de-atunci...poate si mai scump... Atmosfera? ce sa zic! Extraordinara! Cred ca au tras niste chefuri pe cinste baietii seara de seara...

Cam atat ca descriere, voi reveni si cu poze....
0

#35 Useril este offline   domnu_doctor 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3218
  • Inregistrat: 11-April 05

Postat 08 August 2005 - 09:28 PM

zozo, la 8 Aug 2005, 07:46, a spus:

...Cam atat ca descriere, voi reveni si cu poze....

Poate niste clipuri! :o
Ar fi pacat sa nu fi facut niste "dinamice"!

Stima,
40,665 MHz = Ch 50, FM, PPM, Legal
35,150 MHz = Ch 75, FM, PPM, Legal
27,145 MHz = Ch 19, AM, PPM, Legal
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro