Modelism - RHC Forum: roNAUTIQ -Invitatie "Capitan...de pe mal" Bascov-Budeasa - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

roNAUTIQ -Invitatie "Capitan...de pe mal" Bascov-Budeasa 16.07.2011

#1 Useril este offline   roNAUTIQ 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 22-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2011 - 10:45 AM

NAUTIQ invita toti navomodelistii din tara la un nou eveniment "Capitan ... de pe mal". Locul ales anul acesta: Lacul Bascov - Budeasa, Arges. Cand: 16.07.2011. Cine: toti pasionatii de navomodele care cred ca ar putea face fata unui concurs la una din sectiunile propuse: Veliere, Electrice, Termice ( amatori / profesionisti). De asemenea, vom organiza si sectiuni de demonstratii. Propunerea noastra vine la pachet cu: * distractie * locatie deosebita * organizare profesionista * transport cu autocar de 5* (Vezi atachement!)inclusiv a ambarcatiunilor Bucuresti - Bascov - Bucuresti ( pentru un minim de 40 de persoane ) * multe surprize Va rog sa va confirmati inregistrarea in concurs sau in sectiunea "Demonstratii" pana in 30.06.2011 la tel: 0730 092 537 / 0723 790 754 sau pe e-mail: office@nautiq.ro Echipa roNAUTIQ va asteapta!Imagine atasata: ursea autocar 7.jpg

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: autocar 5.jpg
  • Imagine atasata: DSC_0855.jpg
  • Imagine atasata: DSC_0863.jpg
  • Imagine atasata: ursea autocar 6.jpg

0

#2 Useril este offline   the rc boy 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 184
  • Inregistrat: 10-January 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Robotica

Postat 29 June 2011 - 07:37 PM

Frumos. Aici langa mine :).Cu siguranta prezent.
EMAIL : robopitorg@gmail.com
0741336735
0

#3 Useril este offline   roNAUTIQ 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 22-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2011 - 04:30 PM

Va rog transmiteti pe e-mail office@nautiq.ro confirmare de prezenta, clasa la care veti concura ( clasele), daca veniti cu autocarul/ sau nu, nr. de tel pentru a va contacta ulterior, nr. de persoane.

Multumim
Echipa NAUTIQ

Vezi postareathe rc boy, la 29 June 2011 - 07:37 PM, a spus:

Frumos. Aici langa mine :rolleyes:.Cu siguranta prezent.

0

#4 Useril este offline   roNAUTIQ 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 22-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 July 2011 - 01:33 PM

Din motive independente de NAUTIQ, va anuntam cu regret ca evenimentul "Capitan ...de pe mal" nu se mai poate tine la BASCOV ( Pitesti, Arges). Revenim in BUCURESTI, LAC HERASTRAU, in aceeasi locatie unde anul trecut am avut succes, iar anul acesta speram sa aducem si mai multe surprize iubitorilor de navomodelism. Data de desfasurare ramane neschimbata : 16.07.2011. Asteptam mai multe inscrieri la office@nautiq.ro sau tel 0723.790.754, si confirmari de participare de la participanti. Nu uitati sa ne comunicati telefoanele voastre, pentru a putea tine legatura cat mai usor. Multumim pentru intelegere.
Echipa roNAUTIQ va asteapta.

0

#5 Useril este offline   CornelP 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 538
  • Inregistrat: 13-June 09
  • Location:Bucuresti

Postat 07 July 2011 - 06:25 PM

Va rugam mult sa postati si pe forumul de navo... aici ajungem intamplator.
0

#6 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 July 2011 - 07:32 PM

Pe 16.07 e miting aerian in Otopeni. Reevaluati data manifestarii voastre, e pacat sa nu aveti destui participanti si/sau spectatori.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#7 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 July 2011 - 08:44 AM

o ora aproximativa de incepere? si pina la cit tine manifestarea? pentru cei care ajung dupa ora 13:00, cred ca e ok sa stie...
multumim!
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#8 Useril este offline   mandealucian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 291
  • Inregistrat: 06-December 09
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 11 July 2011 - 04:51 PM

Vezi postarearoNAUTIQ, la 06 July 2011 - 01:33 PM, a spus:

Din motive independente de NAUTIQ, va anuntam cu regret ca evenimentul "Capitan ...de pe mal" nu se mai poate tine la BASCOV ( Pitesti, Arges). Revenim in BUCURESTI, LAC HERASTRAU, in aceeasi locatie unde anul trecut am avut succes, iar anul acesta speram sa aducem si mai multe surprize iubitorilor de navomodelism. Data de desfasurare ramane neschimbata : 16.07.2011. Asteptam mai multe inscrieri la office@nautiq.ro sau tel 0723.790.754, si confirmari de participare de la participanti. Nu uitati sa ne comunicati telefoanele voastre, pentru a putea tine legatura cat mai usor. Multumim pentru intelegere.
Echipa roNAUTIQ va asteapta.



Va rugam sa postati si pe forumul de navo.Cativa amici navomodelisti nici nu stiau ca sa modificat locatia ...
0

#9 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 18 July 2011 - 10:41 AM

Un concurs excelent o atmosera EXCELENTA , o mare pledoarie pentru navomodele ( indiferent de clasa ) si o mare audienta de public si nu in ultimul rind o organizare nemteasca - iata ingredientele celei de adoua editii "Capitan de pe mal " Nautiq 2011 .
Multumim revistei Nautiq si sponsorilor pentru eveniment . O mentiune speciala pentru nea Nicu Malescu ( care cu palaria de paie pe cap) care a fost ca a fost de data asta un director de concurs perfect ( ca Dl Maior alta data ).
Sa dea dumnezeu sa ne putem intilni si la anul .
Multumin Nautiq .
Poze

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Copy of nautic 16 iulie 2011 036. rhc.jpg
  • Imagine atasata: nautic 16 iulie 2011 064.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#10 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 18 July 2011 - 10:46 AM

alte poze

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: .rhc.jpg
  • Imagine atasata: nautic 16 iulie 2011 003.rhc.jpg
  • Imagine atasata: nautic 16 iulie 2011 013.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#11 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 18 July 2011 - 10:54 AM

alte poze

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: nautic 16 iulie 2011 065.rhc.jpg
  • Imagine atasata: 59.rhc.jpg
  • Imagine atasata: nautic 16 iulie 2011 022.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#12 Useril este offline   rallyman 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 439
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male

Postat 18 July 2011 - 10:57 AM

Si ce va spuneam Nea Nicu Malescu in actiune ........

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: nautic 16 iulie 2011 025.rhc.jpg

L'ennui dans ce monde, c'est que les idiots sont sûrs d'eux et les gens censés pleins de doutes
Les bons bateaux ne donnent aucune intelligence à leur propriétaire, et seul le talent permet d'être devant.
0

#13 Useril este offline   roNAUTIQ 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 22-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2011 - 01:28 PM

Multumim pentru aprecieri, dar...atmosfera ati facut-o voi, pasionatii de navomofele!
Nu ca sa va intoarcem laudele, dar ati fost EXTRAORDINARI! Aveti o pasiune care chiar merita popularizata, si are cred ( vazand numarul mare de "admiratori" care se opreau si nu se indurau sa mai plece de langa voi) un numar mai mare de adepti! In acest sens, cred ca evenimentul si-a atins scopurile!
Multumim tuturor participantilor, dar si , intr-adevar, dlui. Malescu care a stat in arsita zilei, cu palaria sa de paie, la 40 si ceva de grade, nemiscat de malul Lacului, si a condus "ostilitatile" super OK.
In afara de fotografiile pe care o sa le postez zilele viitoare, va atasez si cateva din reflectiile din presa scrisa si TV:
http://b365.realitat...acul-herastrau/
http://inregistrari...._ora_20-41.html
www.primatv.ro/stiri-focus/capitan-de-pe-mal-1.html
http://www.money.ro/...au_1031326.html
www.ziare-pe-net.ro/stiri/concurs-de-navomodele-in-herastrau-865701.html
www.ziarelive.ro/stiri/concurs-de-navomodele-in-herastrau.html
...si muuuuuulte altele !
Multumim de asemenea si acelora dintre dvstra care ne-au ajutat " de la prima strigare", cu idei, telefoane, contacte, nume, etc. Apreciem!

O zi buna, si SUCCES la celelalte intalniri la care participati vara asta!
Echipa NAUTIQ

Vezi postarearallyman, la 18 July 2011 - 10:41 AM, a spus:

Un concurs excelent o atmosera EXCELENTA , o mare pledoarie pentru navomodele ( indiferent de clasa ) si o mare audienta de public si nu in ultimul rind o organizare nemteasca - iata ingredientele celei de adoua editii "Capitan de pe mal " Nautiq 2011 .
Multumim revistei Nautiq si sponsorilor pentru eveniment . O mentiune speciala pentru nea Nicu Malescu ( care cu palaria de paie pe cap) care a fost ca a fost de data asta un director de concurs perfect ( ca Dl Maior alta data ).
Sa dea dumnezeu sa ne putem intilni si la anul .
Multumin Nautiq .
Poze

0

#14 Useril este offline   cam_435 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 18-July 11

Postat 19 July 2011 - 10:03 AM

O scurta galerie foto de la eveniment
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro