Modelism - RHC Forum: Sectiune destinata cuirasatului Bismarck si constructiei acestuia - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Sectiune destinata cuirasatului Bismarck si constructiei acestuia Plus multiple sub-sectiuni.

#1 Useril este offline   alxcsb 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 02-December 06
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 21 May 2011 - 06:52 PM

Avand in vedere ca suntem la numarul 9 si avem deja 28 de pagini pe topicul respectiv, m-am gandit, impreuna cu alti modelisti care colectioneaza aparitiile publicatiei, sa va rugam, pe dumneavoastra, moderatorii, sa ne creati o sectiune speciala dedicata in exclusivitate modelului. Ne va fi tuturor mai usor sa urmarim anumite subiecte legate de construirea modelului, cu atat mai mult cu cat multi dintre noi nu avem experienta in domeniu si sfaturile sunt binevenite. Daca sunteti de acord cu aceasta propunere pot sa fac o lista cu sub-sectiunile de care ar fi nevoie in cel mai scurt timp si sa o trimit unuia dintre dumneavoastra. Va multumim anticipat, noi, cei care construim legenda.
0

#2 Useril este offline   MR-JW 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 520
  • Inregistrat: 15-May 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2011 - 07:52 PM

Am incercat sa votez acest post, dar nu pot
0

#3 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2011 - 08:00 PM

Este suficienta sectiunea "Modele militare si submarine". Deschideti fiecare acolo topicul lui, ca de exemplu "Cuirasatul lui Alex". Daca altcineva isi prezinta pe larg in acel topic propria constructie, ii sterg postarile fara sa le mut. Exceptie o sa fac daca prezinta o solutie constructiva ca alternativa la cea a titularului acelui topic sau ca raspuns la o intrebare.


0

#4 Useril este offline   alxcsb 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 02-December 06
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu

Postat 21 May 2011 - 08:29 PM

Vezi postareanavigator, la 21 May 2011 - 08:00 PM, a spus:

Este suficienta sectiunea "Modele militare si submarine". Deschideti fiecare acolo topicul lui, ca de exemplu "Cuirasatul lui Alex". Daca altcineva isi prezinta pe larg in acel topic propria constructie, ii sterg postarile fara sa le mut. Exceptie o sa fac daca prezinta o solutie constructiva ca alternativa la cea a titularului acelui topic sau ca raspuns la o intrebare.

Ideea era ca sectiunea sa fie facuta in cadrul "Modele militare si submarine". Consider in continuare ca discutiile specifice fiecarei parti ale modelului ar fi mult mai usor de urmarit in cadrul unui topic separat, care sa nu se confunde cu restul din cadrul sus mentionatei sectiuni. Solutia cu topic-uri create de fiecare utilizator in parte va duce, cred eu, cam la aceeasi chestie pe care o avem acum, doar ca impartita in zeci de mici thread-uri, facand gasirea de informatie si mai dificila si consumatoare de timp. Acum daca nu se poate, ne-om descurca cumva ca suntem baieti mari. Multumesc oricum pentru raspunsul prompt. O seara placuta.

Aceasta postare a fost editata de alxcsb: 21 May 2011 - 08:30 PM

0

#5 Useril este offline   Korbu 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 09-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Just Keep Walking..

Postat 21 May 2011 - 09:08 PM

Si eu sunt de acord cu alxcsb chiar daca eu mi-am deschis topic in care o sa prezint constructia bismarck-ului din 5 in 5 numere, cred ca mi-ar fi de folos si nu numai mie, tuturor ne-ar fi de folos cand cautam o informatie, dar daca nu se poate, asta este, nu am dat cu parul si suntem intelegatori in privinta deciziei oricare ar fi ea.

O seara buna :clapping:
0

#6 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 May 2011 - 04:05 PM

S-a rezolvat gratie adminului SILVIU66 caruia ii multumesc si pentru mutarea topicelor. In cadrul subforumului "Modele militare si submarine" exista acum subforumul " Cuirasatul Bismarck - Editura Hachette" http://www.rhcforum....satul-bismarck/ unde va rog sa deschideti topice sau sa postati doar in legatura cu modelul ce se vinde pe piata la chioscurile de ziare si reviste. Cei ce construiesc modelul de la 0 dupa planuri, din alte kit-uri, sau din carton, va rog sa postati in "Modele militare si submarine" in topicele respective.


0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro