Modelism - RHC Forum: Se face Rapa-Rosie anul asta? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Se face Rapa-Rosie anul asta? ca sa stiu cand pun concediul

#1 Useril este offline   Alex Baccilu 

  • Membru care este
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 680
  • Inregistrat: 05-January 03
  • Gender:Male

Postat 23 January 2005 - 08:54 PM

Hei, la mine se planifica - scuzati cacofonia - concediile. Sa mi-l iau in mai? Va exista Rapa rosie 2005? Aloooo, domnu' Big?
Boardgame is the future!
0

#2 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 23 January 2005 - 09:31 PM

din ce mi-a suflat mie o pasarica ,s-ar putea sa fie intarziat 1 saptamana fata de 1 mai ,ceea ce eu nu pot sa particip!
flying is my life...
0

#3 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 23 January 2005 - 09:32 PM

Cum sa nu se faca?!
Obligatoriu!
Luci
0

#4 Useril este offline   AB17LUK 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 333
  • Inregistrat: 03-December 04

Postat 23 January 2005 - 09:33 PM

Silviu, nu poti de 1 sau dupa?
Luci
0

#5 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 23 January 2005 - 09:34 PM

In sfarsit subiect deschis!
Anul asta pashtele cade exact de 1 Mai
Din aceasta cauza cred ca e f. bine ca cineva s-a gandit sa deschida subiectul din timp
Pt mine nu prea conteaza cand se va organiza intalnirea, oricum voi fi PREZENT
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#6 Useril este offline   Picatot 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 839
  • Inregistrat: 05-June 04

Postat 23 January 2005 - 09:38 PM

Sa stiu ca fug de acasa :D si tot vin!
Sa nu existe confuzii!
mesaj normal, off topic, inutil ; off topic dar util ; off topic, important .
0

#7 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 23 January 2005 - 10:21 PM

inca nu stiu sigur ,da nu pot dupa 3 -4 mai incolo....
pe 01 sunt prezent!
flying is my life...
0

#8 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 23 January 2005 - 10:40 PM

Categoric ca se va face! Tocmai ma consult cu tot soiul de implicati intre care soacra ( sa dea unda verde la colega de camera) catelul vecinei (sa nu ma latre cumva in caz ca ajung prea tarziu), colegii de club (asta-i trupa cu asta defilam), primaria, armata si ciobenul de rigoare.

Asa ca 90 % se va face pe 1 mai ca oamenii si-au cam programat concedii de anul trecut.

Inca o mai rumegam sa vedem daca sa nu schimbam locatia pe pista de langa orasul Alba Iulia, la solicitarea motoristilor. Avantaje ar fi ca pista e dreapta, iarba tunsa, orasul mai aproape, spatiu mai mult. Dezavantaje ca nu avem 220V decat de la generator, ciobanul are vaci si nu oi, palnoristii vor lansa la sandou su de la panta ce este la vreo cativa km, si vom avea un weceu din scanduri nu padurea seculara.

Nu am luat inca decizia finala. In cateva zile o sa v-o comunic.

Drept care semnez cu interes.
Big.
FROGS CAN FLY!
0

#9 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 24 January 2005 - 08:17 AM

Big, la 23 Jan 2005, 23:40, a spus:

Inca o mai rumegam sa vedem daca sa nu schimbam locatia pe pista de langa orasul Alba Iulia, la solicitarea motoristilor

Cand hotarasti exact, sa stim nene...eu vin daca e Rapa Rosie...daca e Alba...pass!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#10 Useril este offline   Alex Baccilu 

  • Membru care este
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 680
  • Inregistrat: 05-January 03
  • Gender:Male

Postat 24 January 2005 - 12:48 PM

pai si io as vrut mai mult iarba verde dar pentru ca n-am calcat niciodata in Alba Iulia, vin si acolo cu placere
Boardgame is the future!
0

#11 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 24 January 2005 - 01:14 PM

Stati bre ca si acolo e iarba verde, cioban cu ... vaci chiar si o tufa mica. E pista inierbata nu betonata. o sa va pun niste poze zilele astea sa vedeti ce si cum!

Big.
FROGS CAN FLY!
0

#12 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 24 January 2005 - 01:36 PM

Deci s-a hotarat?...Nu se tine la Rapa Rosie?

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 24 January 2005 - 01:49 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#13 Useril este offline   Alex Baccilu 

  • Membru care este
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 680
  • Inregistrat: 05-January 03
  • Gender:Male

Postat 24 January 2005 - 02:14 PM

Stai sa vedem daca ne plac pozele! Facem putin nazuri si pe urma mergem http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
Saracu' Big, o sa ajunga sa puna cu croma key gagici in bikini calare pe ciobanul calare pe vaca, numai sa mergem....iar noi...ntzzzz http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
Boardgame is the future!
0

#14 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 24 January 2005 - 04:37 PM

Acuma c-o fi RR Sebes, c-o fi un alt soi de RR Alba-Iulia, cred ca nu asta ar trebui sa conteze cel mai mult.
Pe mana lui Big sa mers de la inceput si toata lumea a fost f. multumita. Pe mana lui Big mergem si-acum si sunt convins ca cel putin la fel de multumiti o sa fim
Ce conteaza cel mai mult e faptul ca e acelasi organizator, ca o sa fim aceeasi gashca (mai "batrana" cu 1 an), ca la fel vor sfarai gratarele, ca la fel va galgai berica prin gatlejurile noastre insetate, ETC.
Un singur lucru sper sa se schimbe si anume avionasele, masinutele, rachetutele sa fie mai multe, mai frumoase si mai zglobii.
Si cat mai putine crash-uri.


P.S. Pt. cei mai nostalgici dintre noi le recomand, ca in drum sa opreasca 10 minute pe la RR cea adevarata si sa mediteze la vremurile de odinioara.
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#15 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 January 2005 - 05:35 PM

Faptul ca 1 Mai cade de pasti incurca socotelile multor familisti. O saptamana dupa n-ar fi nici o mare nenorocire. De ce nu am fi flexibili, ca si organizatorii de la (de ex.) Cupa Bistritei ?
In aceeasi odine de idei, locul de la RR e minunat, dar pentru electrice sau parodii, nu pentru incepatori in ale termicelor sau chestii serioase. E adevarat ca langa Alba Iulia pantele sunt mai mici, dar daca e sa fie vant, asta conteaza mai putin. Unde mai punem ca dupa ce am dat cu nasu' de parfum (vezi intalnirea de la CLuj 2004), parca nu ne mai vine sa ne inghesuim (si sa zburam!!!) printre corturi, fire, stalpi, etc, sa riscam sa ne dam/luam modele in cap.

ps. si daca nu vine marinaru, ca el nu poa sa faca caca decat la umbra copacilor de la rapa, va dau batiste gratuite tuturor celor care o sa planga acolo dupa el http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif ; sau mai simplu: sponsorizez stimata adunare cu costul inchirierii unor bude ecologice, platite la primaria de la AlbaIulia. ..asta in caz ca nu gasim sponsori mai seriosi (si muuult mai bogati)

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 24 January 2005 - 05:37 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#16 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 24 January 2005 - 06:25 PM

Treaba cu amantul e ciudata. Ca multi si-au progrmat concedii. Multi se bazeaza tocmai pe Sarbatoare sa scoata ansul din casa (deh, fiecare sarbatoreste cum crede de cuviinta).

Ideea cu wc-urile e nasoala ca mi-au cerut vo 1000 de euroi parca anul trecut pe 2 cabine x 4 zile... SI nu de la Pinamria din Alba care mi le-ar da moka ci de la unii de la bucuresti ce le aduc la Alba cand e nevoie...

Oricum incercam sa construim macar un wc traditional daca o fi sa o facem la aerodrom.

big.
FROGS CAN FLY!
0

#17 Useril este offline   Ady13 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 364
  • Inregistrat: 27-January 04

Postat 25 January 2005 - 09:08 AM

Citeaza

O saptamana dupa n-ar fi nici o mare nenorocire


Nici pt. mine.
Orice om are.... un dram de nebunie!
0

#18 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 25 January 2005 - 09:50 AM

Big, la 24 Jan 2005, 19:25, a spus:

Ideea cu wc-urile e nasoala ca mi-au cerut vo 1000 de euroi parca anul trecut pe 2 cabine x 4 zile... SI nu de la Pinamria din Alba care mi le-ar da moka ci de la unii de la bucuresti ce le aduc la Alba cand e nevoie...

Pai punem taxa, 10 000 lei sedinta. Asa ies banii? Eu nu prea pot sa aproximez cati am fost anul trecut ca sa fac calcule. Eu zic ca merita 10 000 ca sa nu urci dealul.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#19 Useril este offline   Alex Baccilu 

  • Membru care este
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 680
  • Inregistrat: 05-January 03
  • Gender:Male

Postat 25 January 2005 - 10:27 AM

La o cufureala strasnica reducere insa, ca asta e mai deasa. As propune 8000 daca omul poate face dovada ca e stricat la stomac.
Boardgame is the future!
0

#20 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 January 2005 - 10:32 AM

Big, la 24 Jan 2005, 19:25, a spus:

Ideea cu wc-urile e nasoala ca mi-au cerut vo 1000 de euroi parca anul trecut pe 2 cabine x 4 zile... SI nu de la Pinamria din Alba care mi le-ar da moka ci de la unii de la bucuresti ce le aduc la Alba cand e nevoie...

atunci luam moka de la primarie si ca sa fie disciplina, ala care o sa calce regulile de zbor primeste intai un avertisment constand in ore de paza la buda, sa le ur(in)eze muste(riilor) sedere placuta; daca nici asa nu-si baga mintile in cap si frecventele in limitele legii, ultima tigara, spaland buda, apoi rausssss!
Pe bune, de ce vreti voi sa mergem la zbor cu mielu, drobu' si oole vopsite in gat, cand astea se consuma in famelie? Supunem la vot? Ca pentru bastinasii Albei Iulia oricum e o placere sa treaca linia de centura si sa mearga la camp, in schimb, noi, miticii de la Bucale trecem tara in lat.
Marinare, de ce te pui pe picioarele dinapoi, avem acolo, la f.todromu' lu Big, adica in apropiere si ceva stirbe, sa ne aline durerea, daca o fi sa fie ceva cu Bombonelu ala invelit in pergamente, ca mumiile egiptene. Si promit ca il montez io si pe valterashu sa nu munceasca (in zadar) toate zilele alea, sa ai si tu cu cine sa vorbesti pe limba voastra... :o
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#21 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 25 January 2005 - 11:05 AM

Sa recapitulam un pic .
Vrem sa mergem la Rapa Rosie care nu se tine la Rapa Rosie se tine la Alba intr-o perioada cand de obicei omu sta cu familia si unde nu e voie cu statii in 72 ( o sa o schimb curand sper) , intr-un loc unde nu sunt boscheti dupa care sa faci pipi si putine sanse de o buda ecologica ( nu de alta dar parca sa fac pipi in fata a 200 de oameni printre care femei si copii parca nu imi place ) .
Nu prea inteleg de ce schimbarea , ne placea locatia , placea si la consoarte , nu ne deranja sa stam la cort si pista de decolare era , era si panta

Ok... io cu ala micu venim... la Cupa Bistritei ca oricum nu am mai fost ca de aerodrom in camp suntem satui (avem si la Clg si la Stejnic si la Clinceni) Mai e o intalnire tot in camp la Brasov si e mai aproape .
Pacat ca Rapa Rosie era ceva unic si frumos si acum se trasforma in altceva nedefinit. Asteptam cu nerabdare inca de la drumul de intoarcere de la RR de anu trecut.
:o :( :(

PS: La faza cu taxa sunt de acord . Io as zice ca si 50-100 de mii de zburator e ok.
DT
0

#22 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 25 January 2005 - 11:23 AM

ZOD, la 25 Jan 2005, 12:05, a spus:

PS: La faza cu taxa sunt de acord . Io as zice ca si 50-100 de mii de zburator e ok.

Daca suntem 100 vine cam 100 000 lei/zi de om.

Si eu as opta pentru alta saptamana decat Pastele dar sa nu uitam ca atunci vor fi cele mai multe zile libere. Pana la urma ideea e sa fim cat mai multi.

Cata ar costa sa sapam un closet clasic (ce pereti de lemn si afise din reviste de moda pe pereti sau cu afise cu reclame la CEC si obligatinui din anii '70 )?
Nu de alta dar parca Rapa e Rapa oricat de frumoasa ar fi Alba.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#23 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 January 2005 - 11:44 AM

ZOD, la 25 Jan 2005, 12:05, a spus:

Nu prea inteleg de ce schimbarea , ne placea locatia , placea si la consoarte , nu ne deranja sa stam la cort si pista de decolare era , era si panta

pai sa-ti spun adevaru': eu vreau sa vin cu Calypso (daca nu il rup pana atunci) si nu ma simt in stare nici sa zbor intr-un defileu (asa vad eu locul la cat ma pricep sa chilotez, pentru un aeromodel mai adevarat decat uratenia aia a voastra de se cheama ca cantaretzu de muzica etno :o ) si mai putin sa aterizez in locul ala, pritre corturi, neveste si sopii la plaja, etc si mai ales in susu pantei, eventual cu vant de spate (asta e un caz fericit, cand vantul o sa bata bine pentru panta, ca nu cred ca un model mai acatarii o sa aterizeze coborand panta.)

Cu statiile in 72 e simplu, inca in patria noastra nu e legala frecventa si daca ai avea idee ca in aviatie derogarile fara o lege/ceva scris nu isi au locul, pentru simplul motiv ca ORICE s-ar intampla, primele intrebari legate de un incident (doamne fereste de accidente!) sunt legate de respectarea conditiilor legale.
Tine cont ca o sa fim multi; tine cont ca se pot intampla accidente (daca pina acum nu a fost nici unul notabil, asta nu inseamna ca nu se pot ivi situatii dramatice!). Daca esti curios despre cum se pune problema, intreaba-l pe Marinaru [cel mai la indemana care imi vie acum in minte si care cam din asta castiga cozonacu de-l pune pe masa familiei, adica premise, incidente si accidente (nu in familie, e el destul de accidentat, ci la avioane!)], daca pe ce spune el nu dai multi bani, intreaba-l pe Big, ca a mai zburat si el cate ceva, sau in general intreaba pe oricine are niste ore in aviatie. Ne adaptam la aviatie (aia 1:1) si la legile ei pentru simplul fapt ca daca isi ia cineva un avion in cap, cu toate asigurarile din lumea asta, tot o sa fie cineva sa dea ca bou' cu subsemnatu!

Se vede ca nu ai fost la Cupa Bistritei la Cluj (si daca se chema cupa Big, trebuia s-o tinem la omu' acasa?!) sa vezi ce frumos (n-am zis usor!) se organizeaza o linie de zbor, boxe, etc daca ai teren suficient si bine impartit.
In caz contrar, o sa fie RR un loc minunat, de gratare, mititei, beri -ca scop, nu ca anexa a unei intalniri de zburat modele. Si acolo, printre gratare, mici, etc, o sa fie doar cativa meseriasi (printre care eu nu ma numar) care o sa poata sa zboare intr-o oarecare (si relativa) siguranta, sau in cel mai simplu caz, un loc pentru ventilatoare (asa cum poetic le zice Marinaru...).

Asa reduce totul la o simpla intrebare (retorica?): mergem la picnic, sau la zburat ? ... ca daca zici ca mergem la picnic, ma fac al dracu' si te umplu de mici, carnati si beri, pana ti se umfla vezica biliar(d)a! Prietenii stiu de ce!

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 25 January 2005 - 11:58 AM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#24 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 25 January 2005 - 01:06 PM

Ahaaa, deci tu Bogdane ai fost capul rautatilor!!! Cu cat l-ai convins pe Big sa schimbe locul intalnirii?

Aceasta postare a fost editata de Marinaru: 25 January 2005 - 03:38 PM

Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#25 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 25 January 2005 - 01:32 PM

Sunt pentru RR si pentru saptamana de dupa Paste.
0

#26 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 January 2005 - 02:52 PM

Marinaru, la 25 Jan 2005, 14:06, a spus:

Ahaaa, deci tu Bogdane ai fost capul rautatilor!!!

combate-ma cu argumente despre frecvente si siguranta zborului;
in ceea ce priveste data organizarii, eu nu am putut initia un sondaj, dar poate voi, proferatorii aveti posibilitatea asta (tehnic vorbind...); atunci de ce nu am supune la vot? un singur IP/nick odata.
cu cat de curand, cu atat mai bine.
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#27 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 25 January 2005 - 03:02 PM

Frecventa si cu siguranta zborului nu au legatura.
De frecventa no coment io sunt infractorul , dar pana la urma e treaba mea. S-a trezit spiritul civic in voi...
Cu siguranta zborului la RR te contrazic. Crezi ca daca mergem la alba nu o sa fie corturi langa pista ? Oricum la RR se poate zbura in siguranta mai departe de locul de campare unde au zburat Marinaru si dl Craioveanu anu trecut si nu au deranjat pe nimeni si nici macar nu s-au apropiat de corturi.

La brasov s-a zburat si pe langa corturi si peste corturi si cei care au vrut sa nu genereze incidente s-au dus in partea ailata a piste si au zburat fara probleme.
E o problema de organizare nu de lipsa de spatiu. La RR este spatiu de zbor cacalau.
DT
0

#28 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 25 January 2005 - 03:05 PM

Calipso e avion special, nu merge decat pe teren topometrizat!!! Te inteleg Bogdan...pacat!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#29 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 25 January 2005 - 03:14 PM

io cred ca degeaba discutati ca Bigu o sa organizeze tot cand si unde vrea el!!
si atunci cine poate sau vrea merge ,cine nu ,nu!

Parerea Mea!
flying is my life...
0

#30 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 25 January 2005 - 04:32 PM

ZOD, la 25 Jan 2005, 16:02, a spus:

S-a trezit spiritul civic in voi...

Cu siguranta zborului la RR te contrazic. La brasov s-a zburat si pe langa corturi si peste corturi si cei care au vrut sa nu genereze incidente s-au dus in partea ailata a piste si au zburat fara probleme.

s-a trezit doar frica ca daca unu isi ia in cap un avion, una din primele intrebari o sa fie puse despre conditiile legale; faci misto pentru ca inca nu ai explicat niciodata vreunor militieni ca o bila rotunda e rotunda, iar ei sa-ti ceara o adeverinta semnata de vreun alt organ imbecil, cum ca e asa cum spui si nu invers.
La brasov s-a zburat GRESIT deasupra corturilor, mi-a produs o mare neplacere ca a trebuit sa stau o zi cu planoristii zburand, desi promisesera ca nu o sa zboare; mi-a produs o alta mare neplacere ca s-a zburat peste corturi si altele (cand tu si Serban ati stiut sa zburati la mama dracului, fara sa puneti pe nimeni in pericol, dar asta -repet intr-un spatiu mult mai mare decat la RR); daca nu ma insel, era unu p-acolo, care zbura o macheta cu motor de 8-10cc pe deasupra...si nu era decat al 4-lea model rupt dintr-un lung sir; mi-a produs o mare neplacere ca iarba de la locul sigur de zbor (adica pe pista) nu era taiata;
INCA nu ne-am luat avioane in cap si considera asta un noroc. Daca vine stimabilul Dragos "Decolare" (si isi mai gaseste el frati prin tara asta...), se rezolva si cu modele luate in cap.
Sa nu uitam ca depindem de (prea) multi factori ca sa ne consideram siguri pe camp. Corturi se pot pune pe camp si la Alba, dar spatiul fiind mult mai mare, se poate delimita o zona de zbor si una de non survol, asa ca daca vedem avioane in no fly area, le putem considera scapate de sub control, cu ceea ce vine de acolo.
Pacat ca n-ai fost sa vezi cum a cazut cap 232-ul meu, de la 5m inainte de aterizare a luat-o unde a vrut el si a cazut exact unde stii, adica in locul unde de obicei stau masini parcate si oameni la umbra: pentru simplul motiv ca locul ala de la calugareni te limiteaza la spatii aiurea.
nu generaliza, la RR n-o sa vina numa meseriasi (daca stii pe unde zboara meseriasii aia adevarati, o sa vezi ca nu prea zboara peste nimic viu!) si nici n-o sa se zboare electrice moi si usoare! O sa vina si bombonei si alte alea...daca voi aveti chef sa riscati...
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro