Modelism - RHC Forum: Regate Micro-Magic - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Regate Micro-Magic Invitatii la concurs

#121 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 September 2013 - 09:06 PM

Na!
Io nu pot sa vin maine...

Santierul meu din baie se prelungeste mai mult decat as fi dorit.
Am crezut ca azi (vineri) termin, dar s-a dovedit ca nu este asa.

Va doresc sa aveti un vant excelent!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#122 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 27 September 2013 - 11:45 PM

Vezi postareaValteras, la 27 September 2013 - 09:06 PM, a spus:

Na!
Io nu pot sa vin maine...

Santierul meu din baie se prelungeste mai mult decat as fi dorit.
Am crezut ca azi (vineri) termin, dar s-a dovedit ca nu este asa.

Va doresc sa aveti un vant excelent!


De ce n-ai zis, omuleee! Ca faceam dreaq o claca si iti terminam baia la timp. Asa cine mai castiga maine?

Imi pare rau ca nu te "avem"
0

#123 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2013 - 07:09 PM

Si a fost foarte foarte misto.

Vreme excelente, de la racoare la cum e mai bine, vant subtire (pe alocuri prea subtire), soare ascuns de nori cat sa nu ne doara ochii, 8 barcute pe apa.

Eu am telecomandat pentru prima oara un velier si abia am inceput sa ma prind cum vine treaba. Am reusit sa nu fiu ultimul la doua curse (la primele nici n-am fost in stare sa le termin). In clasamentul final am fost ultimul bineinteles. Cativa dintre concurenti sunt meseriasi, terminau inainte sa trec (eu si altii) de prima baliza.

O sa vin si data viitoare. Tot cu vela 88 daca o sa mai fie libera.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IMG_7642.JPG
  • Imagine atasata: IMG_7641.JPG

0

#124 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2013 - 08:10 PM

DA! a fost excelent, si multumesc in mod deosebit lui serban pentru clasa, fermitatea si mai ales eleganta fireasca a arbitrajului prestat...multe competitii rc ar creste enorm in valoare cu arbitri de alura lui serban!
andrei, in schimb, este in mare pericol: sintem dependenti, deja, atunci cind mergem la un concurs, de MODUL de-a dreptul "german" in care face el sa se "intimple" tot ceea ce este legat de competitie, si sa vezi sevraju' naibii ce-o sa ne apuce daca, fereasca Al De Sus, MM-ul ar fi organizat vreodata de altcineva ...
a fost o incintare sa ne revedem cu toti ceilalti PARTENERI de concurs rc, este de-a dreptul confortabil sa stii ca din cind in cind poti participa la astfel de reuniuni competitionale, unde incrincenarea lasa obligatoriu locul pentru ALTRUISM si FAIR-PLAY.
DA!
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#125 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 September 2013 - 08:17 PM

Bravo tuturor!
In acelasi timp, un calduros si sincer SICTIIIIR!!!

Aceasta postare a fost editata de Valteras: 28 September 2013 - 08:18 PM

Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#126 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 October 2013 - 07:28 AM

O sa aveti inca doi colegi la MM. Pe mine deja m-ati vazut si Sorin, Borian care o sa aibe si el velierul lui (eventual se da cu 88 pana atunci).

Nu stiu cat o sa ne plimbam prin tara (incercam) dar in Bucuresti nu o sa lipsim decat "fortuit" (fie fortati de imprejurari fie de soarta)
0

#127 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 07:11 AM

Cred ca la anul o lasam mai moale cu plimbatul prin tara, s-a dovedit anul asta ce "impact" au regatele in afara Bucurestiului. Totusi, e destul de distractiv si placut la Constanta. In definitiv e o zi de mare si, daca ne cuplam mai multi la masini, nu e chiar o nenorocire, zic eu. Mie mi-a placut (a fost INGROZITOR de cald dar baia de DUPA a meritat toti banii).

Unde naiba e lac la Chitila, Stefane? Ca mergem si acolo indata. Pentru rigurozitate si gratar eu zic sa ramanem la Herastrau pentru ultima regata, anul acesta. Dar la anul, sigur mergem si acolo ca vad ca arata bine.

Acum o consideratie generala: Cu uimire maxima constat o oarecare trezire la viata a fenomenului MM in ultima vreme. Ce s-o fi intamplat? Vreo 3-4 concurenti noi. Daca o tinem tot asa, poate la anul ne cerem in MM International (deja flutura si steagul Romaniei acolo, pentru mai mult ar trebui sa avem mai multa "greutate")MM International

Aceasta postare a fost editata de Men: 11 October 2013 - 07:12 AM

0

#128 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 08:05 AM

Se merge pe soseaua Chitila spre locul de zbor de la Chitila.

De la intersectia cu centura mai sunt cel mult 2 minute de mers pe strada pacii pe langa stadionul Chitila pana la parcul dendrologic Chitila care se afla pe malul lacului Chitila (nu va minunati si voi ce oras tare e Chitila ?)

Malul este betonat, se intra cu masina pana pe mal, sunt banci. Merita explorat pentru anul viitor, cel mult sa facem o miuta pana atunci sa vedem cum e.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: chitila.jpg

0

#129 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 05:14 PM

Pentru barca de recuperare si pus balize se poate folosi si asta (in caz ca nu e alta disponibila)
Imagine atasata: IMG_7762.JPG

tot de la borian.
0

#130 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 October 2013 - 06:48 PM

avem info suplimentare cu privire la ultima etapa? ca la mine s-a clarificat, am "loc" in toate weekend-urile lui octombrie de acum incolo.
p.s.: valterashule, 'tz-ai terminat baia, ma?
bafta si minuni!

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 11 October 2013 - 06:49 PM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#131 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 22 October 2013 - 07:14 PM

Da, Mizzi, s-a clarificat uite aici Anunt de Cursa

Va asteptam cu placere, am rugamintea de a va inscrie la adresa la de mail sau telefon stiute.
Atentie la program, e nitel mai lung ca deobicei.

Asteptam atat noii veniti (Stefan? Mihai?) cat si noii nou-veniti (88 e liber inca).

Aaa, si inca ceva (rugaminte): clarificati-va numerele de vela si, daca nu aveti alta posibilitate, va rog sa luati legatura cu Serban ca sa va faca sticker-e (si sa le si lipti, ca altfel cu numere de tip I, II, III sau nimic devine greu de urmarit / arbitrat. In plus, aceste "solutii de avarie" ar fi bine sa le lasam prietenilor nostri de la Yacht Club care doresc sa nise alature in concurs.

Da, Valterasu' si-a terminat baia, asa ca a zis ca ne onoreaza

Locatia de la Chitila o vom folosi la ultima regata pe acest an (in afara campionatului 2013. Daca se va tine, daca vremea va permite, va fi luata in considerare in campionatul 2014. Acum nu merge, ca la Yacht Club avem o "logistica" speciala, absolut necesara incheierii anului competitional.
0

#132 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2013 - 02:32 PM

Am ramas dator cu rezultate de la regatele anterioare
Asa ca:
Rezultate regata 18 - August 2013 - Constanta
Rezultate regata 19 - Septembrie 2013 - Bucuresti

Dar, va rog nu scapati din vedere postul anterior !!!
0

#133 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2013 - 07:34 PM

Eu vin sigur, cu MM proaspat achizitionat. A ramas deocamdata cu nr. de vela 103. Vine si Sorin (borian) dar nu e clar daca termina MM pana sambata, e posibil sa ceara el nr.88.
0

#134 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 October 2013 - 03:11 PM

Vezi postareaMen, la 22 October 2013 - 07:14 PM, a spus:

Da, Mizzi, s-a clarificat uite aici Anunt de Cursa

Va asteptam cu placere, am rugamintea de a va inscrie la adresa la de mail sau telefon stiute.
Atentie la program, e nitel mai lung ca deobicei.

Asteptam atat noii veniti (Stefan? Mihai?) cat si noii nou-veniti (88 e liber inca).

Aaa, si inca ceva (rugaminte): clarificati-va numerele de vela si, daca nu aveti alta posibilitate, va rog sa luati legatura cu Serban ca sa va faca sticker-e (si sa le si lipti, ca altfel cu numere de tip I, II, III sau nimic devine greu de urmarit / arbitrat. In plus, aceste "solutii de avarie" ar fi bine sa le lasam prietenilor nostri de la Yacht Club care doresc sa nise alature in concurs.

Da, Valterasu' si-a terminat baia, asa ca a zis ca ne onoreaza

Locatia de la Chitila o vom folosi la ultima regata pe acest an (in afara campionatului 2013. Daca se va tine, daca vremea va permite, va fi luata in considerare in campionatul 2014. Acum nu merge, ca la Yacht Club avem o "logistica" speciala, absolut necesara incheierii anului competitional.

pentru baia lu' valterashu aveam ceva materiale, ca imi izoleaza astia blocu', da', daca a terminat, asta e, al'data...
io vin si cu catelu', cu purcelu inteleg ca e altcineva...
bafta si minuni!Imagine atasata: IMG_20131022_170412_0.jpg

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#135 Useril este offline   georgica 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 05-May 13

Postat 25 October 2013 - 01:10 PM

salutare spun si eu prezent cu vela 42.
0

#136 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 25 October 2013 - 01:28 PM

Vezi postareamizzone, la 24 October 2013 - 03:11 PM, a spus:

...io vin si cu catelu'...
Atasament IMG_20131022_170412_0.jpg


Este o splendoare. Sa-ti traiasca si sa-ti umple viata.
Multa, multa bafta.

PS. Ma imbolnaviti cu velierele voastre. Am vazut pe unul intr-un parc si, tare ma bate gandul sa nu-l las singur....
0

#137 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 October 2013 - 07:08 AM

Vezi postareadan_mitea, la 25 October 2013 - 01:28 PM, a spus:

Este o splendoare. Sa-ti traiasca si sa-ti umple viata.
Multa, multa bafta.

PS. Ma imbolnaviti cu velierele voastre. Am vazut pe unul intr-un parc si, tare ma bate gandul sa nu-l las singur....

multumesc frumos. mai am un ciobanesc romanesc, e deja baiat mare si munceste la SPPA(SPPA=siguranta si protectie perimetru apicol...he-he...)
cit despre veliere, vorba lu' valterashu: adrenalina maxima la viteza minima...!
bafta si minuni!Imagine atasata: DSC02935.JPG

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 26 October 2013 - 07:09 AM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#138 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 October 2013 - 05:18 PM

Si a fost. Excelent dar fara vant. Si fara vant cei mai buni tot au iesit in fata.

Imagine atasata: IMG_7828.JPG
In prim plan directorul de concurs. In spate sportivii fericiti cu diplome.

Am vizitat lacul Chitila dupamasa si apa era exact ca si pana acum. Nu l-au scazut.
0

#139 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 October 2013 - 07:04 PM

Maine se anunta vant constant de 4m/s cat e ziua de lunga. Eu incerc sa ma duc maine dimineata din nou in Herastrau. Daca are careva chef sa ne intalnim sa-mi dea un PM.
0

#140 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 October 2013 - 11:43 PM

Acestea sunt rezultatele Regatei 20 - (fara vant)
0

#141 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 31 October 2013 - 11:49 PM

Campionatul ARMM 2013 s-a incheiat cu aceste rezultate

Ar fi multe de zis, de comentat, de discutat dar... sa lasam pentru cand vor fi inghetat apele iar mintile noastre se vor fi eliberat de tensiunea competitiei (?).

Pana atunci

FELICITARI campionului, tuturor participantilor si BUN VENIT noilor membri (incepand cu 2014)

S'auzim numai de bine (cum spunea ... stiu batranii la cine ma refer)

Aceasta postare a fost editata de Men: 31 October 2013 - 11:50 PM

0

#142 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 November 2013 - 06:45 AM

Vezi postareaMen, la 31 October 2013 - 11:49 PM, a spus:

Campionatul ARMM 2013 s-a incheiat cu aceste rezultate

Ar fi multe de zis, de comentat, de discutat dar... sa lasam pentru cand vor fi inghetat apele iar mintile noastre se vor fi eliberat de tensiunea competitiei (?).

Pana atunci

FELICITARI campionului, tuturor participantilor si BUN VENIT noilor membri (incepand cu 2014)

S'auzim numai de bine (cum spunea ... stiu batranii la cine ma refer)

...pai....daca stiu ca l-ai citat pe NCM, asta inseamna ca-s "batrin"????!!!!...
rezultatele sint cit se poate de firesti, in ton cu eleganta fireasca cu care se "intimpla" acest campionat de citiva ani incoace...chiar asa!...cred ca este cel mai longeviv campionat RC de p-acilea, ma refer la campionat rc cu mai multe etape pe an...este genul CLASIC de competitie, cu cea mai echilibrata abordare, atit din punct de vedere organizatoric, cit si tehnic; fiecare etapa este un prilej in plus de a revedea atit OAMENI cu state vechi in rc, cit si OAMENI care au intrat in lumea rc-ului mai recent, OAMENI alaturi de care ziua nu poate fi decit relaxanta, indierent de starea meteo...
dincolo de multumirile pe care este firesc sa le adresez celor care au pus in opera, din punct de vedere logistic, aceasta competitie, vreau sa le multumesc inca o data PARTENERILOR de concurs, datorita lor am reusit sa inteleg un nou mod de a putea ajunge la acel echilibru intre dorinta de performanta/rezultate si placerea de a participa la competitie.
imi doresc sa continuam in aceeasi nota de echilibru simplu, voi fi cit voi putea de implicat, imi propun ca in 2014 sa reusesc sa contribui in mod direct la aducerea a cel putin inca un participant activ in campionat.
in fine, pentru 2013, mai sintetic decit de obicei, SIMPLU:
MULTUMESC Micro Magic!
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#143 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 November 2013 - 11:18 AM

Mizzi, dupa cuvintele frumoase adresate ARMM (pentru care iti multumesc atat in nume personal cat si in numele ei, al Asociatiei) crezi as mai putea zice ca esti batran? NUUUU... reformulez: NU esti suficient de tanar ca sa NU stii cine a fost (este?) NCM.

In alta ordine de idei, studiem vremea. Daca ne va permite, POATE in sambata ce urmeaza facem safteaua noii locatii (Chitila). Vedem... Dati-va si voi cu parerea, nu as vrea sa fie decizia mea ci una comuna, mai ales ca, daca va fi, va fi fara miza de Campionat, JUST FUN. Logistica in format redus...dar balize vor fi. Nu stiu daca si Serban, o sa vorbesc cu el. Dar factorul decisiv este VREMEA.
0

#144 Useril este offline   stiganas 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 8275
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 November 2013 - 06:38 PM

Sambata asta vremea o sa fie OK. Vant nu prea.

Eu am fost la Chitila de cateva ori si locul pare mai bun decat Herastrau. Vantul este constant si fara turbulente. Foarte putin pescari, nu ne deranjam in mod normal.

Banci si acces cu masina pana la buza apei.

Asa ca eu si Sorin suntem foarte amatori. Vrem sa luam din nou bataie.


Vezi postareaMen, la 05 November 2013 - 11:18 AM, a spus:

In alta ordine de idei, studiem vremea. Daca ne va permite, POATE in sambata ce urmeaza facem safteaua noii locatii (Chitila). Vedem... Dati-va si voi cu parerea, nu as vrea sa fie decizia mea ci una comuna, mai ales ca, daca va fi, va fi fara miza de Campionat, JUST FUN. Logistica in format redus...dar balize vor fi. Nu stiu daca si Serban, o sa vorbesc cu el. Dar factorul decisiv este VREMEA.

0

#145 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 November 2013 - 08:58 PM

amator pentru simbata asta, m-am si pregatit...in acest sens am vizitat azi arbitrul...poate obtinem si o reducere de pedeapsa la "360", "180" nu ajunge???...
ne gasim pe telefoane sau aici, si iesim!
bafta si minuni!
p.s.: o sa caut "Pescarus"-ul sau "Sigma" la care-l ascultam pe NCM, ca "Pacific"-ul sigur nu-l mai am...odata am incercat sa modific si sa adaptez si un RadioRic... acu' vreo 35 de ani...sint batrin...!
bafta si minuni!

Aceasta postare a fost editata de mizzone: 06 November 2013 - 08:58 PM


"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#146 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2013 - 02:29 PM

Deci numar vreo 4 pana cum (cu mine cu tot). Altii nu?
0

#147 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2013 - 03:35 PM

Vezi postareaMen, la 07 November 2013 - 02:29 PM, a spus:

Deci numar vreo 4 pana cum (cu mine cu tot). Altii nu?

Daca reusesc sa scap de indatoriri, folosesc un 88 de la voi, sambata asta. Doar ca sa nu il pangareasca Stiganas :angry2:
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#148 Useril este offline   Dragos Avramescu 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 528
  • Inregistrat: 01-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Tineretului
  • Interests:Schi, aeromodelism

Postat 07 November 2013 - 03:57 PM

Eu din pacate nu pot veni sambata asta (plec din oras). Bafta!
0

#149 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2013 - 06:20 PM

Vezi postareaFlying Kettle, la 07 November 2013 - 03:35 PM, a spus:

Daca reusesc sa scap de indatoriri, folosesc un 88 de la voi, sambata asta. Doar ca sa nu il pangareasca Stiganas :angry2:



Stiganas are propriul MM (frumos, bun si cu istoric), nu are nevoie de 88
0

#150 Useril este offline   Borian 

  • autonom
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 664
  • Inregistrat: 05-December 08
  • Gender:Not Telling
  • Location:-
  • Interests:-

Postat 07 November 2013 - 10:20 PM

Vin si eu cu MM 39 .. proaspat

Sorin.
0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro