Modelism - RHC Forum: Caut pilot cu experienta - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Caut pilot cu experienta

#1 Useril este offline   stalker76 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 11-April 11

Postat 11 April 2011 - 06:48 PM

Salutare! Sunt operator imagine si trebuie sa realizez niste filmari dintr-un elicopter.Caut pe cineva care in prima faza sa vina la filmari cu elicopterul personal.Aparatul trebuie sa ridice o camera de minim 97 gr. fara carcasa de protectie sau 170 gr. cu carcasa de protectie.Iar apoi sa ma ajute sa achizitionez un astfel de elicopter.Nu am nevoie de ceva foarte complex gen 6 canale; nu fac combo si alte acrobatii, doar filmari.
Am nevoie de un "pilot" cu experienta pt. ca un eventual crash al camerei inseamna o gaura de vreo 2000 ron :D
Mentionez ca platesc pt. munca prestata.
tel: 0723532360
0

#2 Useril este offline   furios 

  • RAPTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 30-May 08
  • Gender:Male
  • Location:Bragadiru
  • Interests:Heli

Postat 11 April 2011 - 07:27 PM

Te pot ajuta multe persoane daca vrei sa iti pui camera pe heli insa problema nu e doar pilotatul sau heli....cea mai mare problema care apare este vibratia care o produce heli si faptul ca tu o sa vrei o filmare oarecum statica sau intro miscare lina cea ce un heli normal nu o poate face...chiar si cel mai bun pilot cu cel mai bun heli nu te poate ajuta fara un sistem de stabilizare giroscopica al camerei si ceva amortizoare de vibrati,nu va iesi ceva de calitate.Din ce stiu eu LAUR73 are un sistem de genul asta...poate mai sunt si alti...trimitei un mesaj(poate te ajuta)
T-REX 500 PRO
T-REX 600N/OS55HZ-R
T-REX 700X
T-REX 800 TOURBINE
RAPTOR 90 SE gasser
HENSELEIT 3DNT
Save the flybar !!

---------Alexe Gabriel----------
0

#3 Useril este offline   stalker76 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 11-April 11

Postat 11 April 2011 - 08:07 PM

Imaginile trebuie sa fie in miscare ca altfel puteam catara camera pe un trepied sus pe un practicabil.Deci trepidatiile nu ma deranjeaza, mai ales ca o sa filmez la 60 fps-uri.Sisteme de prindere si amortizare am eu de toate felurile si de toate dimensiunile.
Inca ceva: intre picioarele trenului de aterizare trebuie sa fie un spatiu de minim 7 cm pt. a putea monta camera.
0

#4 Useril este offline   momete 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 165
  • Inregistrat: 31-March 10
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2011 - 09:35 PM

La fel cum te indruma Furios, si eu cred ca ar trebui sa apelezi la echipa Skycam, uite aici cateva din minunatiile realizate de ei http://www.rhcforum....age__hl__skycam http://www.skycam.ro/
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro