Modelism - RHC Forum: Iaht de lux - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7

Iaht de lux

#181 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 16 April 2012 - 07:59 AM

Salutare la toata lumea si Cristos a inviat,si ca a venit primavara si vremea da semne de inbunatatire am hotarit sa pregatesc modelul meu pentru o iesire pe apa,dar nemai umblind pe la el din toamna am descoperit urmatuarele stricaciuni.In zona prova tibord in fata si in spatele tunelului bowtrasterului pentru ca nu am facut o etansare corecta au aparut fisuri la filele bordajului,gresala de incepator :) Voi incepe remedirea daunelor cu o slefuire a zonei afectate si cu acopperirea zonei cu un chit poliesteric,si sper ca la sirsitul saptaminii voi iesi la balta.
Toate cele bune si un Paste fericit va doresc.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: fisuri.jpg

0

#182 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2012 - 11:14 AM

Salut, Cand patrunde apa in lemnul care e vopsit si pe o parte si pe alta, pe langa ca-l umfla, il si putrezeste, daca ramane acolo si nu poate sa se evapore mai repede.


0

#183 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 16 April 2012 - 01:45 PM

 navigator, la 16 April 2012 - 11:14 AM, a spus:

Salut, Cand patrunde apa in lemnul care e vopsit si pe o parte si pe alta, pe langa ca-l umfla, il si putrezeste, daca ramane acolo si nu poate sa se evapore mai repede.
Salutare,sper sa nu se fi intamlat sa putrezeasca pentru ca nu a stat in apa prea mult timp circa jumatate de ora .Voi vedea de maine cind ma voi ocupa de acest lucru.
Va voi tine la curent cu aceasta reparatie,toate cele bune si multa,multa bafta.
0

#184 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2012 - 06:32 PM

Ideea este sa fi sigur ca nu ramane apa in lemn, ca de putrezit se putrezeste in timp (o luna-doua-trei) nu imediat. Am patit-o si cu navomodele si cu o barca cu motor 1/1 la care mi-a putrezit braul de acostare care era din lemn. Tot raul spre bine ca l-am inlocuit cu unul de cauciuc care atenua mai bine eventualele mici coliziuni, dar mi-a dat ceva bataie de cap.
Sa incalzesti zona crapata cu un feon sau, daca nu te grabesti s-o mai pui pe apa, nu te grabi nici cu chituirea si vopsirea. Sa aiba timp sa se usuce.

Aceasta postare a fost editata de navigator: 16 April 2012 - 06:34 PM



0

#185 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 18 April 2012 - 10:28 PM

Buna seara la toata lumea,si pentru ca am inceput sa fac remedieri la corp cu aceasta ocazie am confectionat si sistemul de ungere a tubului etambou un sistem foarte necesar modelelor RC.Pentru aceasta am folosit o bucata de teava de alama de 4mm si am dat gaura in tubul etambou cu freza din dotare ,teava am cositorito .Toata lucrarea a durat cam jumatate de ora .
Cam atat pentru astazi toate cele bune si o seara placuta in continuare ,poze :rolleyes:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: gaura incarcare.JPG
  • Imagine atasata: stut .JPG
  • Imagine atasata: incarcare.JPG

Aceasta postare a fost editata de dj.bobo: 18 April 2012 - 10:29 PM

0

#186 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 28 April 2012 - 06:14 PM

Salutare la toata lumea,dupa terminarea reparatie astazi am fost la balta cu modelul pentru alte probe.Odata cu reparatia am atasat punctul de ungere la axul etambou si am folosit vaselina cu teflon care dupa parerea mea este un pic cam dura ,nu cunosc domeniul de utilizare dar cred ca pentru turatiile motoarelor 600/19 este cum spunem cam dura si am sa o ilocuesc cu alta ,v-a ramane de vazut cu ce.
In general modelul se comporta bine ,motorul s-a incazit cam la 70 de grade ,am descoperit pe unde intra apa in model (pe la narile lantului de ancora apa urca pe punte si de aici pe nara care coboara lantul in putul lantului in compartimentul din fata acumulatorilor) se rezolva usur cu alicarea cite unei picaturi de adeziv pe fiecare nara.
Modelul in stationare este putin aprovat iar cu cresterea vitezei prova se ridica pe val dupa cum veti vedea in pozele urmatuare ,poze ceva mai artistice pentru ca am avut pozarul cu mine.
POZE.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.JPG
  • Imagine atasata: 2.JPG
  • Imagine atasata: 3.JPG
  • Imagine atasata: 4.JPG
  • Imagine atasata: 5.JPG
  • Imagine atasata: 6.JPG
  • Imagine atasata: 7.JPG
  • Imagine atasata: 10.JPG

0

#187 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 28 April 2012 - 08:58 PM

Salutare din nou,pentru ca am facut si doua filmulete dar a durat mai mult incarcarea lor le atasez aici si inca doua poze.
Pe viitor voi face modificari majore la acest model doar timpul pe care il am la dispozitie este foarte limitat dar va voi tine la curent :drinks:


Toate cele bune si multa,multa bafta :drinks:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 8.JPG
  • Imagine atasata: 9.JPG

0

#188 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 30 April 2012 - 09:27 PM

Buna seara la toata lumea,dupa iesirea la balta de sambata ieri dimineata am observat pe coca modelului aparitia unor noi fisuri,si cu aceasta ocazie voi face pe linga o etansare riguroasa cu fibra si rasina adaptarea unui bulb la acest model care v-a anula total sau in parte valul de prova care face ca modelul sa se ridice mult de prova pe apa.Lucrarea am inceputo cu confectionarea unui sablon a bulbului dupa care cu freza din dotare am taiat un canal in care am asezat modelul bulbului taiat din placaj de 1,5 .Dupa acelasi sablon am taiat din lemn de balsa bubul propriu zis, lemnul de balsa are grosimea de 20mm si pe acesta l-am sectionat in jumatate .Cele doua jumatati dupa o prelucrare in prealabil la forma provei le-am lipit cu adeziv poliriuetanic inpreuna si le-am strins cu doua menghine de lemn.
Ca o observatie : elicea robe dinamic D 40 imi pare prea mare pentru acest motor care ar trebui sa dezvolte o turatie mai mare ;mai este o bataie a axului la iesirea in model casi cum ar fi strimb ; pe viitor la urmatuarele probe voi pune elici diferite.Ceva pareri ,comentarii nu va sfiiti sa mi le faceti.
Cam atat pentru astazi o seara placuta va doresc in continuare :drinks:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: reparatie.JPG
  • Imagine atasata: bulb.JPG
  • Imagine atasata: constructie bulb.JPG

Aceasta postare a fost editata de dj.bobo: 30 April 2012 - 09:30 PM

0

#189 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 01 May 2012 - 01:41 PM

Salutare din nou si pentru astazi este ziua celor ce muncesc am inceput de dimineata lucrul ,am slefuit cele doua parti de balsa din care este format bulbul .Dupa circa o ora de slefuit arata cam asa ; vedeti pozele de mai jos.
Pina vineri cind imi v-a veni tesatura de fibra si rasina voi continua lucrul la celalalt proiect al meu.Toate cele bune si distractie placuta va doresc :drinks: :yahoo: :drinks:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: bulb 1.JPG
  • Imagine atasata: bulb 2.JPG
  • Imagine atasata: bulb 3.JPG

0

#190 Useril este offline   vasia 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1049
  • Inregistrat: 26-April 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:navomodelism

Postat 02 May 2012 - 05:03 AM

Nu stiu cat de necesar era bulbul dar este ok, o astfel de barca nu sre nevoie de viteza mai mare, daca tot muncesti fa-i si bow-trusterul functional...
spor
0

#191 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 02 May 2012 - 07:35 AM

 vasia, la 02 May 2012 - 05:03 AM, a spus:

Nu stiu cat de necesar era bulbul dar este ok, o astfel de barca nu are nevoie de viteza mai mare, daca tot muncesti fa-i si bow-trusterul functional...
spor
Salutare,la asa ceva m-am gindit si eu,daca pentru bulb treaba este simpla pentru montarea unui bowtruster functional treaba se complica destul de mult,locul unde se gaseste acum bowtrusterul este sub punte care demontarea implica refacerea totala ;un bowtruster imi va creste greutatea pe partea prova si aici problema ar fi renuntarea la actualii acumulatori si trecerea la ceva mai usori,ceva lipo montarea unui ESC pentru comandarea acestuia si spatiul este limitat in cala.Cred ca acest model v-a ramane la acest stadiu de dezvoltare dar promit ca urmatorul proiect care v-a fi de mare anvergura v-a fi dotat si cu aceasta instalatiie .Toate cele bune si multa,multa bafta.

Aceasta postare a fost editata de dj.bobo: 02 May 2012 - 07:37 AM

0

#192 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 04 May 2012 - 08:27 PM

Salutare la toata lumea ,iata ca am primit astazi si rasina cu tesatura si am inceput treaba ,pentru acesta operatie am folosit aproximativ ca 80- 90 ml de rasina si intaritor ceia ce a fost o estimare gresita din acesta cantitate am folosit cam jumatate .Din bucata de pinza am folosit o latura de cam 15 cm si lungimea bucatii.Cam asa arata procesul de lucru,acum astept polimerizarea si uscarea rasinii dupa care voi taia surplusul de material apoi chituirea in cel putin doua maini .Cam atat pentru astazi ,toate cele bune si multa bafta :D

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: fibra si rasina.JPG

0

#193 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 15 May 2012 - 08:38 AM

Salutare la toata lumea,iata ca am terminat modificarea la cel mai vopsit model al meu,mai trebuie sa fac citeva retusuri pe la vopsitorie ,la montajul eliciei am constatat ca una din pale este mai mare in diametru si am sa gindesc cu ce o voi ilocui,iar pentru ca am trecut la o statie digitala receptor v-a fi asezat in alta pozitie in model voi face citeva modificari .
Noi probe pe apa luna viitoare cind voi veni acasa.
Toate cele bune si multa,multa bafta va doresc :rofl:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: iahtul Cristiana.jpg
  • Imagine atasata: vedere din prova.jpg

0

#194 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 30 June 2012 - 03:33 PM

Salutare la toata lumea ,asa cum stiti am modificat partea prova la acest model si am aplicat un strat de fibra cu rasina pentru a nu a mai avea probleme cu fisurile in corp.Pentru ca am echipat modelul cu o noua statie a trebuit sa fac citeva modificari in privinta locului de amplasare areceptorului.
Dupa toate acestea astazi am esit la balta si in graba de a incarca acumulatori si alte reglaje am uitat sa incarc si acumulatorul de la aparatul foto asa ca am doar citeva poze si va raman dator cu un filmulet.
Deci concluzii dupa probele de astazi,ca urmare a montari bulbului modelul inainteaza prin apa mai frumos si la viteza obisnuita nu se mai ridica de prova.Datorita noii statii in care poti regla cursele de la servo si inplicit regulatoarele motorul dezvolta o turatie mai mare incat modelul la turatia motorului la max se ridica de prova cu bulbul si bowtrusterul in aer ca un adevarat model de viteza.
Acum poze.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: motorizare.JPG
  • Imagine atasata: iaht 1.jpg
  • Imagine atasata: iaht 2.jpg
  • Imagine atasata: iaht 3.jpg

0

#195 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 30 June 2012 - 03:38 PM

Scuzati calitatea mai slaba a pozelor si va promit in curand filmuletul si poze artistice.
Toate cele bune si un sfirsit de saptamana fericit :drinks:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: iaht 4.jpg
  • Imagine atasata: iaht 5.jpg
  • Imagine atasata: iaht 6.jpg
  • Imagine atasata: iaht 7.jpg

0

#196 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 07 July 2012 - 09:18 PM

Buna seara la toata lumea,astazi am esit din nou pe balta cu modelul meu modificat si pot spune ca se comporta mai bine in urma atasarii bulbului .Creaza la prova un val mai mic si cred ca se reduce forta de frecare in acea zona .In general sunt multumit de aceasta modificare ,s-a incalzit un pic motorul adica pe la 80 de grade ,acum cred ca elicea robbe de 40 cu trei pale poate fi un pic cam mare pentru acest motor ,la o vitoare lansare la apa am sa pun o robbe de 35 mm cu trei pale ca sa vad diferenta .Alta problema intampinata este ca pe ajutajul de ungere a aruncat toata vaselina de la ax si a bagat apa cam multa ,acum am folosit vaselina obisnuita cava cu Li-Ca pina acum am folosit vaselina cu teflon care cred eu nu se recomanda pentru turatii mari.
Si ca sa nu o mai lungesc cu vorba am sa pun cateva poze din vreo 50 si un mic filmulet .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.JPG
  • Imagine atasata: 2.JPG
  • Imagine atasata: 3.JPG
  • Imagine atasata: 4.JPG
  • Imagine atasata: 5.JPG
  • Imagine atasata: 6.JPG
  • Imagine atasata: 7.JPG
  • Imagine atasata: 8.JPG

0

#197 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 07 July 2012 - 09:25 PM

Cam atat pentru astazi ,o seara buna va urez in continuare :clapping:



Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 9.JPG
  • Imagine atasata: 10.JPG
  • Imagine atasata: 11.JPG
  • Imagine atasata: 12.JPG
  • Imagine atasata: 13.JPG

Aceasta postare a fost editata de dj.bobo: 07 July 2012 - 09:28 PM

0

#198 Useril este offline   raoul_bvand 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1676
  • Inregistrat: 16-December 08
  • Gender:Male
  • Location:Viena
  • Interests:MODELISM
    FILATELIE
    PESCUIT
    NUMISMATICA

Postat 07 July 2012 - 09:27 PM

Superb model.Bravo :clapping: :good: :unsure:
Tot ce-ţi provoacă plăcere este ilegal, imoral sau îngraşă !
0

#199 Useril este offline   kno3 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Motoare cu aburi, vapoare etc

Postat 08 July 2012 - 10:52 PM

Foarte frumos!
0

#200 Useril este offline   alex1823 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 6
  • Inregistrat: 02-August 12
  • Gender:Male

Postat 06 August 2012 - 09:51 PM

cam cat tea costat?
0

#201 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 18 August 2012 - 09:14 AM

Salutare si multe scuze pentru intarziera raspunsului alex1823 nu prea mult ,statia motorul si un pak de acu le aveam ,am mai achizitionat regulatorul si incarcatorul de acumulatori si pe acestea le-am achizitionat pe rind socotind ar fi cam 650 lei, dar avantajul este ca le poti muta in alte modele.
Dupa cum ati observat in ultimul filmulet postat modelul meu se ridica de prova mult mai mult decit ar trebui asta pentru ca am marit din trim cu 120 % turatia motorului si aici va fac voua baietilor de la viteza intrebarea, cum reglez aceasta problema ? Varianta banuita de mine ar fi ,montarea pe oglinda a unor flapsuri sau mutarea greutatii mai spre prova .
Toate cele bune si multa,multa bafta.

Aceasta postare a fost editata de dj.bobo: 18 August 2012 - 09:17 AM

0

#202 Useril este offline   paulcosmin 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 129
  • Inregistrat: 30-January 15
  • Gender:Male
  • Location:cervia italy

Postat 02 February 2015 - 11:58 PM

Foarte frumoasa , imi place ca esti foarte atent la detalii!!! eu am san diego ala hand made , ce seamana cu cel de la robbe , in scurt timp o sa il scot la apa
si daca imi place cum merge si e totul bine , apoi o sa mai lucrez la estetica... bafta in continuare faci niste lucrari minunate!!! cu respect cosmin.
0

#203 Useril este offline   Boeing 747 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 05-March 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 03 February 2015 - 02:52 AM

De abia acum m-am prins cine mai face un model asemanator pe forum , cum imi spuneai ! Acum am vazut pentru a postat paulcosmin la tine si asa am observat si eu . Si el , cum spunea in postul de mai sus face acelasi yacht tot de la 0 .

Intr-adevar mult de lucru , toate felicitarile mele pentru dexteritate si rabdare . Eu nu cred ca as reusi sa construiesc asa ceva de la 0 .

Am citit tot topicul si am gasit multe lucruri interesante care ma pot inspira si pe mine la construirea kit-ului. Cum as putea sa intru in posesia tuturor pozelor in format original ? Si a filmarilor , pentru ca nu pot sa le descarc de pe you tube (nu stiu de ce , probabil browserul meu este de vina )

Pot sa-ti dau un telefon zilele acestea sau sa-ti las adresa mea de mail pentru a-mi putea transmite (daca vrei) toate pozele si filmarile prin "transfer.ro" ?

Sunt foarte interesante si ma pot inspira la multe lucruri din ele . Si as mai avea 1000 de intrebari legate de materiale , procedee , etc .

Multumesc frumos anticipat si astept un raspuns .
Stefan Niculescu
0

#204 Useril este offline   Boeing 747 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 05-March 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 03 February 2015 - 12:49 PM

Parerea mea este ca ridicarea provei la viteze mai mari o poti rezolva cu aceste flapsuri de stabilizare . Eu am pus 2 perechi pe un model mare motorizat cu 26 cc benzina si isi fac treaba foarte bine .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC07627_resize.JPG

Stefan Niculescu
0

#205 Useril este offline   Bobo shipyard 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1315
  • Inregistrat: 01-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele. A state of trance . Armada music .

Postat 03 February 2015 - 02:28 PM

Salutare , cand am spus ca mai este un model idetic cu al tau nu m-am referit la modelul meu . Am tot cautat prin forum un topic mai vechi cu un model San Diego pe care l-am citit mai de mult dar nu dau de el si am apelat la @Navigator adminul de aici pentru ajutor . In privinta ridicarii modelului meu se pare ca viteza realizata este cum mult peste scara de constructie .
Toate cele bune si multa bafta .
0

#206 Useril este offline   Boeing 747 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 05-March 14
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 03 February 2015 - 03:13 PM

 dj.bobo, la 03 February 2015 - 02:28 PM, a spus:

Salutare , cand am spus ca mai este un model idetic cu al tau nu m-am referit la modelul meu . Am tot cautat prin forum un topic mai vechi cu un model San Diego pe care l-am citit mai de mult dar nu dau de el si am apelat la @Navigator adminul de aici pentru ajutor . In privinta ridicarii modelului meu se pare ca viteza realizata este cum mult peste scara de constructie .
Toate cele bune si multa bafta .


Ok . Am inteles . Multumesc frumos si succese si tie mai departe .
Stefan Niculescu
0

#207 Useril este offline   galtapu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 05-February 14

Postat 30 July 2020 - 07:15 PM

Frumos!
Felicitări!
0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro